Kalifornskí výskumníci z iniciatívy Berkeley Haas Blockchain vydávajú novú štúdiu stablecoinu

Tento týždeň skupina vedcov financovaná z Kalifornskej univerzity Berkeley Haas Blockchain Initiative prepustený štúdia stablecoinu, ktorá dospela k záveru, že emisia týchto coinov je, nemá žiadny vplyv na cenu bitcoinu alebo iných kryptomien na trhu. Skupina zistila svoj očarujúci záver po porovnaní údajov o trhu a obchodných tokoch za posledných pár mesiacov. Táto správa predstavuje posun vo využívaní a pôsobení týchto nových finančných nástrojov v krypto sfére.

Stablecoiny

Stablecoiny sú tokeny, ktoré sú viazané na kryptomeny, nekryté peniaze alebo na komodity obchodované na burze, ako sú drahé kovy alebo priemyselné kovy. Týmto spôsobom tieto tokeny zažívajú kolísanie cien podľa ich trhového kolíka a nie celkovej krypto sféry. Prvým významným stablecoinom bol Tether (USDT). V čase vydania Tether tvrdil, že každý USDT bol krytý fiat menou na báze 1: 1. V marci 2019 spoločnosť Tether zmenila svoju podporu tak, aby zahŕňala pôžičky a ďalšie aktíva. Napriek zmenám je Tether naďalej najlepším stablecoinom.

Debaty o stablecoinoch

Dôležité je, že stablecoiny sú naďalej veľmi diskutovaným nástrojom na trhu. Táto správa poskytuje regulačným orgánom aj krypto komunite potrebnú transparentnosť, pokiaľ ide o účinky týchto tokenov. Roky trh trápili obvinenia z manipulácie trhu. Tieto obavy zasiahli horúčku po tom, čo Facebook minulý rok oznámil svoj projekt stablecoinov Váhy. Regulačné orgány rýchlo zastavili projekt v jeho stopách.

Štúdia stablecoin – bezpečné útočisko

Štúdia predovšetkým nepreukazuje nijaké dôkazy o tom, že emisia stablecoinu ovplyvňuje ceny kryptomeny v súčasnosti. Namiesto toho údaje odhaľujú opak. Využitie stablecoin sa vyskytuje väčšinou ako trh reakcia cenovým zmenám, a nie ako príčina samotného konania. Vedci zistili, že dôkazy vedú k primárnemu použitiu stablecoinov ako bezpečného útočiska.

Ukončiť prchavosť

Tieto údaje majú zmysel, keď vezmete do úvahy, že stablecoiny poskytujú investorom ľahší spôsob, ako vystúpiť z volatility v priestore. Prevod vašej kryptomeny do fiat meny prináša ďalšie oneskorenia a poplatky. Na rýchlo sa rozvíjajúcom trhu sa oneskorenie fiatovej konverzie a zvýšené poplatky môžu ukázať ako skutočný problém. Prípadne prevod vašich prostriedkov do stablecoinu trvá niekoľko sekúnd, zatiaľ čo väčšina búrz ponúka svoje vlastné fiat-coin mince.

Štúdia stablecoin

Štúdia stablecoin

Analýza obchodných údajov tiež odhalila, že stablecoiny slúžia ešte dôležitejšej úlohe ako uchovávateľ hodnoty pre burzy, ktoré neponúkajú krypto-fiat konverzie. Tieto mince sú jediným únikom z volatility trhu. Tieto platformy vidia najstabilnejší pohyb hotovosti počas trendov poklesu trhu.

Výskumná skupina pre štúdiu stabilnýchcoinov

Richard Lyons, U.C. Vedúcim výskumu boli vedúci pracovník pre inovácie v Berkley a Ganesh Viswanath-Natraj, odborný asistent financií na Warwick Business School. Projekt bol predovšetkým financovaný z Kalifornskej univerzity Berkeley Haas Blockchain Initiative.


Berkeley Haas Blockchain Initiative

Iniciatíva blockchainu Berkeley Haas sa oficiálne začala v roku 2018 s cieľom zvýšiť povedomie o blockchaine medzi študentmi a pokročiť v akademickom výskume v tejto oblasti. The skupina sa zameriava na celú škálu blockchainových iniciatív vrátane technického rozvoja a inovácií v blockchaine, kryptomenách a digitálnych platbách. Dôležité je, že iniciatíva blockchainu spoločnosti Berkeley Haas bola možná vďaka strategickému partnerstvu so spoločnosťou Ripple.

Nové dôkazy

Táto najnovšia štúdia o stabilitecoin je kriticky v rozpore so závermi inej skupiny univerzitných výskumníkov z júla 2018. V tom čase John Griffins z Texaskej univerzity v Austine a Amin Shams z Ohio State University našli svoje výskum preukázala priamu koreláciu medzi emisiami Tether a zvýšením cien bitcoinov. Konkrétne ich údaje demonštrovali poklesy trhového stropu, čo malo za následok zvýšenie cien bitcoinov. Štúdia zašla až tak ďaleko, že poukázala na zavedenie Tetheru ako hybnej sily v pozadí náporu bitcoinov v roku 2017.

Správa si nakoniec našla cestu na americké ministerstvo spravodlivosti. V dôsledku toho regulačné orgány začali vyšetrovanie, či spoločnosti Tether a Bitfinex použitý stablecoin emisie nafúknuť cenu bitcoinu. Teraz regulačné orgány tvrdia, že spoločnosť Tether USDT sa zapojila do nelegálnej manipulácie trhu s cieľom podporiť cenu bitcoinu. Rozhodujúce je, Tether bránil jej spoločnosť a dôležitú úlohu stablecoinov na trhu.

Iný čas

Skutočnosť, že Tether bol prvým stablecoinom, ktorý hral na trhu úlohu bezpečného prístavu, je dôležitá. V roku 2017 držala váhu kryptomeny na svojich pleciach. Dnes je obrovský rozmanitosť stablecoinov, ktoré majú investori k dispozícii. Táto diverzifikácia sa naďalej rozširuje, keď na trh vstupujú nové firmy. Tu sú najobľúbenejšie stablecoiny podľa trhovej kapitalizácie:

  • Tether (USDT)
  • TrueUSD (TUSD)
  • Stablecoin DAI
  • USD mince (USDC)
  • Štandardný token Paxos (PAX)
  • Bitshares (BitUSD) Stablecoin
  • Blíženci (GUSD)
  • Binance GBP stablecoin (BGBP)

Štúdia stablecoin – trh je pripravený expandovať

Pretože trh so stablecoinmi sa neustále rozširuje, väčšie firmy chcú teraz vytvoriť ďalší štandard stablecoinov. Preto viac technologických firiem ako Facebook a Telegram oznámilo plány na vydanie digitálnych aktív v budúcnosti. Tieto platformy už majú milióny používateľov, ktorí by sa okamžite stali používateľmi kryptomeny, ak by boli projekty úspešné. Bohužiaľ, oba tieto projekty narazili na tvrdé reakcie SEC až dodnes. V obidvoch prípadoch regulačné orgány požiadali o viac času na preskúmanie aspektov projektov a ďalších informácií od spoločností.

Nové údaje – nový prístup

Teraz, keď regulačné orgány aktualizovali údaje, je čas na nový prístup k trhu so stabilnými hotovosťami. Niektoré krajiny požadovali medzinárodný prístup k stablecoinom. Napríklad tento rok Rada pre finančnú stabilitu (FSB), orgán dohľadu G20, publikovaný obavy týkajúce sa rušivého potenciálu stablecoinov na trhu. Správa nasledovala po rade centrálnych bánk, ktoré ohlasovali plány na emisiu stablecoinov v budúcnosti.

Stabilné mince vydané centrálnou bankou

Ďalší hlavný správa zdôrazňuje, ako sa tento rok Rusko postavilo do čela emisie nadnárodných stablecoinov podporovaných komoditami s Euroázijskou hospodárskou úniou alebo krajinami EAEU a BRICS. Správy prichádzajú po správach vynoril sa že Čína plánuje v blízkej budúcnosti vydať stablecoin.

Prehľad štúdie stablecoin

Týmto výskumníkom musíte dať kredit. Nové údaje z tejto správy by mali pomôcť viesť zákonodarcov aj vývojárov stablecoinov vpred. Dúfajme, že v blízkej budúcnosti budú oba tímy na rovnakej úrovni. Zákonodarcovia sa nateraz naďalej snažia pochopiť skutočné schopnosti týchto revolučných nástrojov blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map