Komisár Hester Peirce nesúhlasí s rozhodovaním a vyrovnaním telegramu SEC

Komisár Hester M. Peirce z Komisie pre cenné papiere (SEC) predniesol a Prejav 21. júna na Blockchain Week v Singapure, kde vyjadrila svoj nesúhlas s nedávnym vyrovnanie medzi SEC a Telegramom.

Nie je prekvapením, že počuť, že komisár Peirce nesúhlasí s nedávnym rozhodnutím súdu, ktorý zakazuje vydanie tokenov Telegramu pre všetkých investorov a následné vyrovnanie so SEC. Komisárka Peirce dala jasne najavo, že nesúhlasí s pôvodom Október 2019 mimoriadny príkaz podané SEC proti telegramu.

Časová os Telegram Raise a Súdny spor

Februára 2018 Populárna aplikácia na zasielanie správ Telegram získava 850 miliónov dolárov pomocou štruktúry SAFT (Simple Agreement for Future Tokens)
Marca 2018 Telegram získava ďalších 850 miliónov dolárov pomocou štruktúry SAFT
Októbra 2019 Distribúcia telegramových tokenov investorom naplánovaná na 31. októbra 2019
Októbra 2019 SEC podá proti Telegramu núdzové opatrenie a dočasný súdny príkaz, aby zabránil distribúcii telegramových tokenov investorom.
Marca 2020 Súd nariadil, aby Telegram nemohol distribuovať tokeny žiadnemu investorovi, americkému ani zahraničnému
Júna 2020 Telegram sa vyrovná s SEC a súhlasí s vrátením 1,2 miliardy dolárov investorom, ukončením činnosti a zaplatením pokuty 18,5 milióna dolárov

Súhrn zvýšenia telegramu

  • 1,7 mld. USD získaných od investorov (424,5 mil. USD od amerických investorov)
  • 171 investorov (39 Američanov)
  • Iba akreditovaní investori
  • Minimálna investícia 1 milión USD na osobu alebo subjekt
  • Investované peniaze mali byť použité na vývoj blockchainu Telegram Open Network (TON) a na rast a údržbu Telegram Messenger.

Aké problémy vyvoláva komisár Peirce?

Súd vidí „jednu jedinú schému“. Komisár Peirce namieta proti tomu, aby súd považoval investičnú dohodu medzi Telegramom a akreditovanými investormi, dodanie tokenov investorovi a ďalší predaj tokenov za jednu schému. Narieka: „Zmizol rozdiel medzi investičnou zmluvou (dohoda medzi Telegramom a akreditovanými investormi) a tokenom (aktívum, ktoré sa má vytvoriť a dodať na základe dohody)“. Komisár Peirce je presvedčený, že počiatočné investície do spoločnosti majú zvýšiť kapitál na vybudovanie platformy a že tieto počiatočné investície sú oddelené od ďalšieho predaja funkčného tokenu „… takéto tokeny, ak majú spotrebné použitie, by mali byť schopné získať predané kupujúcim mimo transakcie s cennými papiermi “. Verí, že Howeyov test podporuje myšlienku, že ďalší predaj tokenov nepredstavuje zabezpečenie iba preto, že tokeny boli pôvodne získané ako súčasť transakcie s cennými papiermi..

Čo je požiadavka na úspech, považuje sa SEC za nelegálnu ponuku cenných papierov. To, čo SEC považuje za nelegálnu ponuku cenných papierov (rozšírená globálna distribúcia tokenu), považuje komisár Peirce za nevyhnutný prvok úspešného blockchainu. “Nepodporujem správu, že distribúcia tokenov vo svojej podstate zahŕňa transakciu s cennými papiermi ….” [Rozsiahlu distribúciu tokenov] považujem za nevyhnutný predpoklad každej úspešnej blockchainovej siete. “

SEC prekračuje rámec. Komisár Peirce tiež spochybňuje skutočnosť, že SEC, ktorý bol požiadaný a bol mu udelený, je vynútiteľný voči spoločnosti, ktorá nie je registrovaná alebo nemá sídlo v USA, a iba štvrtina investorov a celkových investícií mala sídlo v USA. Pripomína nám, že americký spôsob nie je jediným spôsobom v globálnej ekonomike. „Táto ochota SEC požiadať a okresný súd poskytnúť takúto rozsiahlu príkaznú pomoc proti spoločnosti mimo USA, v prípade, že by jedna – štvrtina finančných prostriedkov pochádzala od amerických investorov, čo by mohlo oprávnene vyvolať určité obavy medzi našimi medzinárodnými kolegami … mali by sme pripomenúť, že naša cesta nie je jediná. Mali by sme byť opatrní, pokiaľ ide o žiadosti o opravné prostriedky, ktoré účinne stanovia naše pravidlá za našimi hranicami. “

Na vaše vlastné riziko – žiadna jasná cesta

Je zaujímavé, že komisár Peirce poznamenáva, že Telegram využíval sofistikovaného poradcu, „usiloval sa v dobrej viere o dodržiavanie federálnych zákonov o cenných papieroch“ a „intenzívne spolupracoval so zamestnancami SEC“. Vzniká otázka – čo sa pokazilo? Poskytla SEC nesprávne usmernenie? Rozhodol sa Telegram neriadiť sa pokynmi SEC? Zmenilo to SEC, keď Telegram mal distribuovať tokeny investorom? Tieto otázky nemajú jasné odpovede a naďalej ponechávajú spoločnosti v rizikových a neznámych vodách, keď uskutočňujú ponuky tokenov v USA a / alebo s americkými investormi..

Je zrejmé, že komisárka Peirce je presvedčená, že SEC nerobí dosť na to, aby pomohla spoločnostiam nasmerovať správny smer, poznamenáva „namiesto poskytovania užitočných pokynov o bezpečnostných normách a technológii funkčného brzdenia… [necháva] priemysel hádať na ceste k súlad “. Spoločnosti by nemali byť vystavené riziku hádania o správnej ceste k dodržiavaniu predpisov.

Kto chránil SEC? 

Prípad SEC v. Telegram Group Inc. a Ton Issuer Inc.. žiadosť predložili traja investori; ako zainteresované strany je uvedených sedem investorov. Všetci investori by sa museli kvalifikovať ako „akreditovaní investori“ podľa federálnej definície, aby mohli investovať do zvýšenia Telegramu. Minimálna hranica pre investovanie do Telegramu bola 1 000 000 USD.

Na konci svojho prejavu sa komisárka Peirceová pýta: „Koho sme touto žalobou chránili?“. Je to dobrá otázka – dalo by sa predpokladať, že investor s kapitálom investujúcim 1 milión dolárov do zvýšenia Telegramu je primerane sofistikovaná osoba alebo subjekt, ktorý rozumie inherentným rizikám investovania do nových technológií a počiatočných etáp. Koho teda SEC v tomto prípade skutočne chránila? Zdá sa, že jedinými chránenými ľuďmi bola hŕstka sofistikovaných investorov, ktorí neboli spokojní s rizikom, ktoré vedome podstúpili.

Hýbať sa vpred

Od roku 2018 je krypto priemysel svedkom rastúceho trendu spoločností, ktoré odmietajú prijímať amerických investorov. Je pravdepodobné, že tento trend blokovania amerických investorov bude pokračovať, kým nebude k dispozícii jasné usmernenie zo strany SEC. Kvôli opatreniam SEC v oblasti presadzovania práva a chýbajúcemu usmerneniu väčšina spoločností jednoducho považuje za príliš riskantné umožniť americkým občanom, obyvateľom alebo subjektom investovať do zvyšovania kapitálu (token).

Vo februári tohto roku to oznámila komisárka Peirce návrh preklenúť priepasť medzi reguláciou a decentralizáciou. Tento návrh nazýva bezpečným prístavom, ktorý dáva spoločnostiam trojročnú ochrannú lehotu na rozvoj funkčnej siete. Na konci troch rokov by sa tokeny nepovažovali za cenné papiere, ak existuje funkčná sieť, kde sa token môže aktívne používať na tovary a služby. Ďalšie informácie o návrhu bezpečného prístavu komisárky Peirceovej nájdete v uvedenom odkaze.

Aj keď je návrh bezpečného prístavu komisára Peirceho dobre premyslený a zdá sa byť skvelým spôsobom, ako napredovať, bohužiaľ, stále ide iba o návrh. Vzhľadom na to, že SEC neustále odmieta poskytnúť jasné písomné pokyny, pravidlá alebo nariadenia, neočakávame, že SEC bude v blízkej dobe prijatý bezpečný prístav komisára Peirceho. Očakávame, že ďalšie globálne trhy sa dostanú do čela decentralizovaných projektov, ak SEC neurčí jasné pokyny alebo nariadenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map