Komisár Hester Peirce, SEC – séria rozhovorov

Nedávno som mal to potešenie sadnúť si a porozprávať sa Komisár SEC Hester Peirce o súčasnom prostredí digitálnych aktív a o tom, ako SEC pracuje na vytvorení jasnejšej cesty pre ľudí vo vesmíre. V našej diskusii nižšie nájdete niektoré cenné informácie a pokyny pre všetkých, ktorí sa zaujímajú alebo zaujímajú o digitálne aktíva, bezpečnostné tokeny a digitálne cenné papiere.

Komisárka Peirce je v krypto komunite láskyplne známa ako „Crypto Mom“ pre svoj progresívny výhľad a snahu o rozumné riešenia, ktoré stále umožňujú rast v komunite. Nedávno zverejnila svoj návrh tokenu bezpečného prístavu (Proposed Securities Act Rule 195), ktorý je veľmi dobre premysleným návrhom na preklenutie priepasti medzi reguláciou a decentralizáciou.

Názory vyjadrené komisárkou Peirceovou sú jej vlastné a nemusia nevyhnutne predstavovať názory Komisie pre cenné papiere a burzy alebo jej kolegov komisárov..          

Tento rozhovor bol upravený kvôli lepšej prehľadnosti.

 

RS:  Pre niekoho, kto sa snaží zistiť, či je obchodným modelom nástroj alebo zabezpečenie, by podľa vás mali brať do úvahy tri najdôležitejšie prvky?

HP:  Myslím si, že navrhujem, aby ste sa pozreli na Howeyov test a určili, kam zapadáte, pokiaľ ide o to, či predávate token ľuďom zabaleným s prísľubom, že ako promotér urobíte niečo pre to, toto zvýšenie hodnoty tokenu. Ak to takto propagujete, potom by som povedal, že si musíte Howeyho pozorne preštudovať a určiť, na ktorej strane hranice padáte.

Ďalej si môžete prečítať viac informácií o SEC o Howeyho teste nižšie:

RS:  Ak je obchodným modelom bezpečnosť, aké sú prvé kroky, ktoré by mali spoločnosti podniknúť so SEC?

HP:  Absolútne by som povzbudil každého, kto pracuje na niečom, aby čo najskôr vstúpil do SEC v tomto procese a konkrétne sa obrátil na FinHub, ktorý nájdete na webovej stránke SEC. Môžete sa s nami stretnúť osobne alebo sa môžete stretnúť s nami telefonicky. Pre ľudí, ktorí majú záujem ma držať v obraze, získajte od našich pracovníkov prehľad o tom, na aké typy vecí treba myslieť, napríklad prvá otázka, ktorú ste položili, pokiaľ ide o miesto, kam spadnete, bezpečnosť alebo nezabezpečenie. Neposkytnú vám právne rady, ale poskytnú vám veci, nad ktorými by ste skutočne mali premýšľať, keď sa snažíte zistiť, na ktorej strane tejto línie sa nachádzate, a teda ako môžete postupovať pri ponúkaní svojich tokenov..

Ľudia, ktorí si želajú usporiadať schôdzku alebo sa porozprávať so zamestnancami na SEC, môžu vyplniť a formulár žiadosti tu, alebo kontaktujte kanceláriu komisára Peirceho priamo na [email protected].

RS: Na webových stránkach SEC sa toho veľa nezmieňuje o STO (Security Token Offerings). Myslíte si, že investori sú chránení STO lepšie ako ICO?

HP:  Pozerám sa na každú ponuku od prípadu k prípadu, takže je naozaj ťažké urobiť všeobecné vyhlásenie. Myslím si, že ľudia sa musia pozerať na to, kam spadajú veci, či už ide o bezpečnosť, zistiť, či to chcete urobiť ako doporučenú ponuku, alebo či chcete použiť výnimku, a zistiť, kam to najlepšie spadá výnimka na použitie. Je pre mňa ťažké kategoricky povedať, že STO sú lepšie ako ICO alebo naopak, opäť sa riadime prístupom založeným na faktoch a okolnostiach; vidíme, že každú ponuku treba riešiť na základe jej vlastných zásluh.

RS: Mali by byť investori pri STO rovnako opatrní ako pri ICO?

HP:  V tejto situácii, ako v každej inej situácii, hovorím ľuďom, ktorí kupujú veci, aby položili správne otázky. Ak vkladáte veľa svojich peňazí do niečoho, radšej položte veľa otázok, bez ohľadu na to, či ide o nové auto, alebo kúpa žetónu, či kúpa akcií alebo obligácií, musíte sa pýtať. Ak nemôžete získať odpoveď, o ktorej si myslíte, že by ste ju mali dostať, a ak nedostávate odpovede na otázky, ktoré sú rozumné, pravdepodobne nebudete chcieť investovať. Existuje niekoľko základných červených vlajok, ktoré platia pre akýkoľvek nákup alebo investíciu bez ohľadu na to, či sa jedná o digitálne aktívum alebo tradičné zabezpečenie.

RS: Zhruba v tomto období minulého roku ste povedali „možno budeme môcť robiť jasnejšie čiary, keď uvidíme dozrieť viac blockchainových projektov“. Ako si myslíte, že dozreli blockchainové projekty za posledný rok? Je to viac / menej zrelosť, ako ste čakali?

HP:  Myslím si, že určite dozrievalo, je to povzbudivé a rád vidím, že ľudia sú čoraz viac rozoznávaní. Ľudia sa pýtajú viac otázok ako pred rokom alebo dvoma rokmi. Myslím si, že udržiavanie projektov na vyššej úrovni bolo dobré pre všetkých. Myslím si, že by sme sa dočkali vyššej zrelosti, keby bol rámec zákona o cenných papieroch jasnejší, ako je. Je to trochu problém s kuracím mäsom a vajcami, nevidíte taký vývoj bez regulačnej jasnosti a nevidíte regulačnú jasnosť bez toho, aby ste vedeli, o čo ide. Dúfam, že sa v nasledujúcom roku dočkáme ďalšieho vývoja, možno veľa z toho sa stane mimo USA, ale môže nám pomôcť premýšľať o tom, ako by mal vyzerať regulačný rámec..

RS: Viem, že Malta robí veľa progresívnych regulácií pre blockchain a digitálne aktíva, myslím si, že to pomáha viesť ľudí lepším smerom.

HP:  Vidíme ďalšie jurisdikcie, Maltu, Švajčiarsko a niektoré ďalšie jurisdikcie, ktoré uplatňujú prístup zameraný na budúcnosť. Myslím, že sa môžeme poučiť z toho, čo robia. Bol by som rád, keby sme boli viac v popredí, ale nie je zlé, že o tom myslia aj iní ľudia, od ktorých sa môžeme učiť – regulačné orgány sa tiež môžu zhlukovať!

RS: Vyjadrili ste sa dosť hlasne k tomu, že SEC používala princíp watch-and-see s ICO a digitálnymi aktívami. Mnoho ľudí v priemysle ICO / digitálnych aktív si želá, aby SEC regulovala rýchlo, aby nemuseli pracovať v šedej zóne. Čo by ste povedali tým ľuďom?

HP:  Povedal by som im, že mám nápad na bezpečný prístav. Dúfam, že sa na to ľudia môžu pozrieť. V Spojených štátoch existuje veľa problémov, v ktorých nie je jasnosť, jedná sa iba o jeden z týchto problémov. Dúfam, že sa mi ľudia ozvú a dajú mi tým spätnú väzbu a že môžeme vyvinúť niečo, čo je uskutočniteľné

Čitatelia môžu vidieť komisára Peircea Prejav a návrh Safe Harbor tu.  Návrh bezpečného prístavu podrobne uvádza päť podmienok, ktoré musia tímy splniť, aby mohli využiť časovo obmedzenú výnimku z ustanovení federálneho zákona o cenných papieroch:

„Najprv musí tím zamýšľať, aby sieť, na ktorej fungujú tokeny, dosiahla splatnosť siete – definovanú ako decentralizácia alebo funkčnosť tokenu – do troch rokov od dátumu predaja prvého tokenu a vyvinula dobrú vieru a primerané úsilie na dosiahnutie tohto cieľa. . Po druhé, tím by musel zverejniť kľúčové informácie na voľne prístupnej verejnej webovej stránke. Po tretie, token musí byť ponúkaný a predávaný z dôvodu uľahčenia prístupu k sieti, účasti na nej alebo rozvoja siete. Po štvrté, tím by musel vyvinúť dobrú vieru a primerané úsilie na vytvorenie likvidity pre používateľov. Nakoniec by tím musel podať oznámenie o dôveryhodnosti. “

Návrh bezpečného prístavu je v štádiu rozpracovanosti a komisár Peirce víta ďalšie podnety.   

RS: Minulý mesiac SEC predložila navrhované pravidlo na zmenu a doplnenie definície „akreditovaného investora“. Môžete nám povedať niečo viac o týchto navrhovaných zmenách a o tom, ako si myslíte, že môžu byť prínosom pre odvetvie digitálnych aktív a ICO?

HP:  Zmeny sa skutočne zameriavajú skôr na inštitucionálnu kategóriu ako na kategóriu individuálnych akreditovaných investorov. Keď hovoríme o akreditovaných investoroch, počujem spätnú väzbu o tom, ako frustrovaní sú ľudia, že v podstate posudzujeme finančnú náročnosť podľa jednej metriky, a to podľa toho, aký ste bohatý. Existuje teda veľa ľudí, ktorí mi povedali, že by chceli vidieť jednotlivé triedy rozšírenia akreditovaného investora na ľudí, ktorí preukázali svoju finančnú náročnosť inými spôsobmi. Je otvorené pre pripomienky a ľudia sa tým môžu zaoberať. Ak to ľudia nezvážia, väčšina navrhovaných zmien bude na strane subjektu..

RS: Môže široká verejnosť zvážiť navrhované zmeny akreditovaných investorov?

HP:  Absolútne.

HP:  Môžete len poslať e-mail, je to pomerne bezbolestný proces. Zvyšuje sa na webovej stránke, takže ju bude môcť vidieť každý. Určite vítame spätnú väzbu a je obzvlášť príjemné počuť od ľudí, ktorí možno nevedeli, že môžu predložiť komentáre. Neustále túžime po tom, aby naše návrhy oslovili čoraz viac ľudí.

Ďalšie informácie o navrhovaných zmenách a doplneniach definície „akreditovaného investora“:

Termín poskytnutia spätnej väzby k navrhovanej definícii akreditovaného investora je 16. marca 2020. Spätnú väzbu je možné zaslať na [email protected], zaznamenaním čísla súboru S7-25-19 do riadku predmetu alebo na formulár pre komentár tu, a kliknite na „Odoslať komentáre k S7-25-19“ pod číslom vydania 33-10734.

RS: V súčasnosti môžu spoločnosti legálne získať až 1,07 mil. USD prostredníctvom crowdfundingu, v dnešnom prostredí to nie je veľa počiatočného kapitálu pre odvetvia, ako sú technológie. Spoločnosti nad 1,07 milióna dolárov nemajú veľa možností na legálne zvyšovanie kapitálu, ktoré by si uvedomovali náklady; požiadavky na IPO pre spoločnosť sú enormné a rovnako vysoké náklady. Niektorí ľudia používajú ICO / STO / IEO ako most na riešenie tejto medzery. Čo si o tom myslíte??

HP:  Súhlasil by som s tým, že crowdfunding nedosiahol potenciál, ktorý by mohol dosiahnuť, a to je niečo, čo teraz, keď funguje už nejaký čas, sa musíme pozrieť a zistiť, či je potrebné upraviť jeho fungovanie a aké úpravy. by mala byť. Jednou z vecí, které máme na SEC, která je užitečná, je Poradní výbor pro formování kapitálu malých podniků, který se pravidelně schází, je to skupina lidí mimo SEC, kteří se zabývají získáváním kapitálu pro malé podniky. Poskytujú nám informácie o existujúcich pravidlách a o tom, ako je potrebné ich upraviť, aby boli realizovateľnejšie, alebo o potrebe potenciálnych nových výnimiek pre ľudí, ktorí sa snažia získať peniaze. Prostredníctvom tohto fóra sme mali nejaké šance premýšľať o crowdfundingu a o tom, ako môžeme dosiahnuť, aby to lepšie fungovalo. Myslím si, že ľudia sa snažia byť kreatívni v premýšľaní o tom, ako môžu získať peniaze, takže mám podozrenie, že máte pravdu, niektorí ľudia pozerajú ponuky tokenov ako alternatívu k niečomu, ako je crowdfunding. Ak to robia, mali by lepšie zvážiť, ako sa zákony o cenných papieroch vzťahujú na to, čo robia.

RS: Za posledných zhruba šesť mesiacov došlo k nárastu IEO (Initial Exchange Offerings); Všimol som si, že SEC vydala Varovanie investora o IEO nedávno, čo je užitočné pre investorov, ktorí si možno celkom neuvedomujú, čo sa deje s niektorými IEO. Viem, že niektoré organizácie IEO sa snažia, aby projekty zneli oficiálnejšie, ako sú.

HP:  Áno, ľudia to robia radi. Jednou z mojich stálych manter je, že chcem, aby SEC bola otvorenejšia a umožňovala ľuďom získavať peniaze a investovať do projektov. Ale tiež chcem, aby ľudia vedeli, že ako protiklad k tomu SEC nepodpisuje investície. Takže keď investujete do niečoho, je na vás, investorovi, aby ste sa rozhodli, či je to vôbec dobrá investícia a či je to dobrá investícia konkrétne pre vás. Nepredpokladajte, že veci boli vopred vyčistené alebo podpísané SEC bez ohľadu na to, ako oficiálne niečo vyzerá.

RS: Je to skvelá rada pre veľa nových investorov, ktorých toto odvetvie priťahovalo.

RS: Newyorská burza cenných papierov existovala a fungovala viac ako 100 rokov pred založením Komisie pre cenné papiere. Ak bola verejnosť schopná tak dlho obchodovať s akciami na neregulovaných burzách, myslíte si, že je možné, že ľudia dokážu úspešne regulovať priemysel ICO, kým nebude existovať náležitá regulácia zo strany SEC?

HP: Existuje veľa rôznych spôsobov regulácie. My v USA sme sa rozhodli regulovať náš trh s cennými papiermi kombináciou samoregulácie, vládnej regulácie a kvázivládnej regulácie. Jeden bod, ktorý som v tomto priestore uviedol, a ktorý sa niekedy stratí na vládnych regulačných orgánoch, ako som ja, je ten, že niektoré regulácie sa vyskytujú prirodzene: trhy sa samy regulujú a disciplinujú. Myslím si, že v odbore cenných papierov sme videli, že niektoré verzie samoregulácie môžu byť dosť účinné. To znamená, že máme rámec, ktorý zahŕňa vládny regulátor (SEC), a to do tej miery, že sa ľudia zapájajú do aktivít, ktoré spadajú do našej právomoci, sme regulátor, ktorý píše pravidlá, takže by mala existovať interakcia medzi tým, čo sa v tom deje priestor a my. Nemôžete robiť iba veci, ktoré spadajú do našej jurisdikcie, a povedať: „Dobre, samoregulujem sa, takže je to prijateľná alternatíva“.

RS: A vráti sa to k tebe, keď hovoríš skôr, kontaktujte SEC a SEC môže pomôcť ľuďom pri hľadaní.

RS: Za posledných pár rokov som si všimol dosť dramatický rozdiel v prostredí digitálnych aktív: ľudia sa samoregulujú, podniky sú profesionálnejšie a ľudia sa pýtajú lepšie otázky. Viem, že veľa ľudí by chcelo nariadenie SEC, aby sa mohli ľahko riadiť zákonom.

HP:  Ja tomu tiež rozumiem. Myslím si, že sa snažíme prísť na miesto, kde môžeme uľahčiť ľuďom, ktorí sa snažia robiť správne veci, aby to robili spôsobom, ktorý je v súlade s našimi pravidlami a tiež dosahuje ich ciele, to je miesto, ktoré chcem dostať sa do. Nikdy to nebude obzvlášť jednoduché, pretože naše zákony o cenných papieroch môžu byť skutočne zložité, ale určite to môžeme uľahčiť ako teraz.

RS: Myslíte si, že v budúcom alebo dvoch rokoch budú ľudia predpisy ľahšie dodržiavať??

HP:  Zostávam v nádej, že preto chceme dostať koncept bezpečného prístavu tam, aby sme ľudí prinútili premýšľať o tom. Jeden kus regulačnej infraštruktúry USA, ktorý nerobí nič jednoduchým, je ten, že máme toľko rôznych regulačných orgánov, ktoré majú potenciálny záujem o tento priestor. Takže aj keď niečo robíme na SEC, existujú ďalšie regulačné orgány, ktoré môžu mať tiež čo povedať. Existuje medzivládna spolupráca, ale myslím si, že budeme počuť ešte viac výziev na ešte lepšiu a užšiu spoluprácu.

RS: Existuje ešte niečo, čoho sme sa nedotkli a o ktoré by si sa chcel podeliť?

HP:  Nie, myslím, že si to dobre zakryl. Máte pravdu, keď sa sústredíte na túto otázku, kam až to spadá v súvislosti s našimi zákonmi o cenných papieroch a ako môžeme pracovať na úprave týchto zákonov o cenných papieroch tak, aby pomohli objasniť potenciálnym ľuďom, ktorí majú záujem zapojiť sa do vesmíru. Keď sa projekt skutočne snaží urobiť niečo legitímne s finančnými prostriedkami a keď vidí, že robí niečo legitímne s finančnými prostriedkami, snaží sa vytvoriť jasnú cestu pre ľudí, ktorí sa snažia robiť správnu vec, a myslím, že bude slúžiť všetkým nám dobre.

Ďalej uvádzame niekoľko ďalších užitočných odkazov:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map