Komisár SEC Peirce zverejnil návrh bezpečného prístavu pre tokeny – časovo obmedzená výnimka pre tokeny

Tento týždeň komisár SEC Hester Peirce predložil nový návrh nazvaný Návrh bezpečného prístavu pre tokeny, tiež známy ako Pravidlo 195 zákona o navrhovaných cenných papieroch – Časovo obmedzená výnimka pre tokeny („Návrh bezpečného prístavu“). Navrhované nariadenie by ustanovilo nové pravidlá týkajúce sa digitálnych aktív a ich klasifikácie. Návrh ako taký by mohol predstavovať dramatický posun v politike USA v oblasti kryptomien.

Komisár Peirce zverejnila svoj nový návrh bezpečného prístavu na vystúpení v Chicagu 6. februára. Vo svojej diskusii vysvetlila nuansy návrhu bezpečného prístavu. Peirce uviedol rôzne príklady toho, prečo sa USA musia viac sústrediť na reguláciu digitálnych aktív, ktoré sa nemôžu považovať za cenné papiere.

Počas reč, komisárka stanovila svoju víziu nového kurzu pre vyhovujúce blockchainové projekty fungujúce na hraniciach USA. Počas diskusie Peirce poukázal na nedostatok transparentnosti v súvislosti so symbolickou taxonómiou, ktorá je v súčasnosti v platnosti. Vysvetlila, že táto nepriehľadnosť v mnohých ohľadoch poškodila americký blockchainový sektor.

Nedostatok transparentnosti

Za prvé, prístup SEC podkopal inováciu v priestore. Mnoho firiem si nie je istých ďalšími manévrami SEC, pokiaľ ide o klasifikáciu a presadzovanie. Táto nepriehľadnosť spôsobila, že začínajúce podniky vyhľadávajú priateľskejšie pobrežie, aby založili svoju činnosť.

Okrem klasifikačných problémov sa SEC zapojila do mnohých významných prípadov ICO, čo situáciu ešte viac popudilo. Mnohé z týchto spoločností, ktoré SEC sledovala, sú teraz nútené vrátiť všetky finančné prostriedky investorov a platiť mastné pokuty za ich akcie hromadného financovania. V niektorých prípadoch sú tieto pokuty takmer ekvivalentné celkovej sume získanej počas kola financovania spoločnosti.

Komisár Peirce sa domnieva, že zákony o cenných papieroch nie sú vhodné pre túto rýchlu digitálnu revolúciu. Ďalej vyjadrila obavy, že uplatňovanie týchto zákonov na nové technológie, ako je blockchain tech, vedie k škodlivému nesúladu. V dôsledku toho tento tvrdý a tvrdý prístup na trh z dlhodobého hľadiska poškodzuje iba americké hospodárske záujmy.

Návrh bezpečného prístavu – nová éra

Komisár Peirce navrhuje nový právny štandard, ktorý sa má uplatňovať na projekty založené na blockchaine. Návrh bezpečného prístavu by vytvoril bezpečnostné okno, v ktorom sú všetky tokeny schopné pracovať a hromadne využívať, bez hrozby hrozby odplaty SEC za predaj nepovolených cenných papierov. Počas tohto obdobia „bezpečnostnej zóny“ by žetóny fungovali ako SAFTs.

Hester Price prostredníctvom Twitteru - pravidlo 195

Hester Price prostredníctvom Twitteru – návrh bezpečného prístavu

Akonáhle token prejde časovým obdobím bezpečnostného pásma, projekt sa potom dostane do neslávne známeho Howeyho testu, aby sa zistilo, či sa projekt kvalifikuje ako zabezpečenie. V tomto bode životného cyklu projektu by SEC potom urobila rozhodnutie o klasifikácii tokenu vpred. Týmto spôsobom môže SEC pevne pochopiť úroveň decentralizácie, ktorú projekt má, a ďalšie dôležité aspekty používané pri určovaní klasifikácie tokenov..

Safe Harbor – dôležité podrobnosti

Na to, aby sa spoločnosť kvalifikovala na získanie štatútu bezpečného prístavu, by musela dodržiavať niekoľko prísnych pokynov. Spoločnosť musí predovšetkým dokázať, že sa usilovala o vytvorenie dobrej fungujúcej platformy. Okrem toho bude musieť spoločnosť preukázať, že vytvorená sieť funguje skutočne decentralizovaným spôsobom.

Všetky spoločnosti, ktoré hľadajú štatút Safe Harbor, budú tiež musieť poskytnúť informácie na verejne prístupnej webovej stránke. Firmy tu budú musieť presne opísať svoju identitu a skúsenosti v danom priestore. Musia sa uviesť aj podrobné informácie o projekte. Tieto podrobnosti zahŕňajú podrobnosti o funkčnosti platformy, špecifiká schopností tokenov a technických štatistík, zamýšľané použitie výnosov a zdrojový kód projektu, ak je k dispozícii..

Likvidita je dôležitá

Všetky projekty kvalifikované na Safe Harbor musia vytvárať na trhu likviditu. Táto likvidita musí mať niekoľko rôznych foriem. Vývojári musia konkrétne umožniť kupujúcim možnosť predať svoje tokeny tretej strane. Návrh bezpečného prístavu ako taký predpokladá niekoľko výmen v súlade s právnymi predpismi, ktoré sú osobitne ustanovené pre túto úlohu. Spoločnosti budú musieť poskytnúť svojim investorom spôsob, ako ponúkať a predávať svoje tokeny prostredníctvom týchto vyhovujúcich búrz.

Dôležité je, že všetky firmy, ktoré chcú využiť toto rozhodnutie, budú musieť do 15 dní od prvého predaja svojho tokenu predložiť oznámenie o spoliehaní sa na SEC. Spoločnosti budú tiež musieť predložiť dôkaz, že zhromaždené prostriedky skutočne smerovali do rozvoja príslušnej siete.

SEC zasahuje

Ako už bolo skôr oznámené, SEC pokračuje v hľadaní a stíhaní ICO hostených za posledné dva roky. Vo väčšine prípadov tieto firmy porušili platné zákony o cenných papieroch. V týchto scenároch čelia spoločnosti obvineniu z nelegálneho predaja neregistrovaných cenných papierov. SEC navyše začala zakročiť proti firmám za falšovanie alebo zámernú manipuláciu s údajmi ich investorov.

Príležitostný otvorený list prostredníctvom webových stránok

Príležitostný otvorený list prostredníctvom webových stránok

SEC nedávno tvrdila, že zakladatelia platformy Opporty porušili zákony o cenných papieroch. V reakcii na to zakladateľ firmy Sergii „Sergey“ Grybniak vydal otvorený list kryptokomunite, v ktorej podrobne rozpráva, prečo má pocit, že jeho firma je nespravodlivo vybraná ako príklad trhu. Grybniak v liste tvrdí, že vyhlásenia SEC proti jeho firme vylučujú dôležité fakty a zveličujú ďalšie prípady.

Všetko o benjamínkoch

Grybniak tiež verí, že jeho firma bola zameraná kvôli svojej strednej veľkosti. V liste uvádza, že jeho firma bola vybraná z dôvodu, že mala „Relatívne malé ICO s menším počtom finančných prostriedkov dostupných na právne poplatky v prípade rozšíreného súdneho sporu.“  Teraz sa Grybniak snaží predložiť svoje dôkazy a vytvoriť precedens v tomto sektore prostredníctvom súdu.

Komplexný prístup na trh

Komisár Peirce predložil veľmi komplexný a dobre premyslený prístup k blockchainovému sektoru. Využívanie ochrannej lehoty SEC na bezpečné obdobie je presne to, čo trh musí pokračovať na svojej ceste rozsiahleho prijímania. Návrh Safe Harbor by mohol pomôcť podnietiť novú blockchainovú revolúciu na pôde USA. USA by zase mohli získať späť svoju stratenú pozíciu svetového blockchainového epicentra.

Celý americký trh s blockchainmi sa nateraz naďalej potýka so zastaranými predpismi a zmätenými zákonodarcami. Dúfajme, že nový prístup komisárky Priceovej znovuotvorí požiare inovácií na pôde USA.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map