Liza Aizupiete, výkonná riaditeľka spoločnosti Fintelum – Interview Series

Liza Aizupiete je výkonnou riaditeľkou spoločnosti Fintelum, platformy pre európske token launch (ICO a STO). Liza má bohaté skúsenosti s tradičným riadením fondov a je tiež skúsenou blockchainovou podnikateľkou. Úspešne zahájila a zvýšila kapitál (ICO) pre Globitex, kde bola spoluzakladateľkou a výkonnou riaditeľkou..

RS: Nedávno ste založili spoločnosť s názvom Fintelum. Môžete nám povedať niečo viac o tom, čo Fintelum robí a na akých trhoch slúži.

LA: Služby spoločnosti Fintelum možno zhrnúť takto:

– Vydanie primárneho tokenu

– Zhoda s KYC / AML

– Inteligentné zmluvy (úžitkové a bezpečnostné tokeny)

– Spoločná úschova kryptofondov

– Agentúra na prenos tokenov

– Firemné akcie

– OTC zmenáreň sekundárnych tokenov

Vo Fintelum sme vybudovali platformu na spustenie tokenov, aby sme uspokojili vydavateľov tokenov pri uskutočňovaní technicky spoľahlivého a vyhovujúceho predaja tokenov ICO / STO. Fintelum je zameraný na poskytovanie služieb na európskej pôde pre globálnu klientelu. Hlavnými službami sú dodržiavanie predpisov, spoločné spravovanie kryptofondov a inteligentné zmluvy. Pre odvetvie bezpečnostných tokenov slúži Fintelum ako agent prevodu vlastníctva tokenov, ktorý zaisťuje sekundárny trh tokenovým OTC oddelením a poskytuje nepretržité služby podnikovej akcie založené na blockchaine, ako sú hlasovanie, dividendy a oznámenia.

RS: V čom sa líši Fintelum od iných spoločností vydávajúcich tokeny?


LA: Jedinečné predajné miesta spoločnosti Fintelum sú:

– Integrovaná krypto multisig peňaženka a spoločné úschovy fondov

– Agentúra pre prenos tokenov a OTC zmenáreň

– Komplexné vykazovanie na požiadanie

Spoločnosť Fintelum bola založená v roku 2018 a následne získala licenciu od estónskej FIU na poskytovanie služieb pre krypto priemysel v súlade so zákonmi EÚ o boji proti praniu špinavých peňazí. Hlavné rozlišovacie prvky spočívajú vo výhodách, ktoré môžu mať zákazníci spoločnosti Fintelum od dlhoročného tímu so skúsenosťami v oblasti financií, budovania a prevádzkovania vlastnej regulovanej kryptoburzy..

Za prvé, spoločnosť Fintelum ponúka systém správy peňaženiek za studena / za tepla s viacerými menami a spoločnou správou pre vyššiu spoľahlivosť. Emitenti môžu byť ubezpečení, že všetky technické práce, práce spojené s blockchainom a dodržiavaním predpisov budú vykonávané s maximálnou opatrnosťou. Za týmto účelom sme vybudovali komplexný backoffice, kde emitenti môžu bezpečne navigovať a ovládať svoje zbierky. Od vytvárania kampaní a programov až po správu údajov o investoroch a pridružených spoločností.

Ďalším diferenciátorom je naša implementácia STO bezpečnostného tokenu na báze Etherea a následný OTC desk. Fintelum je schopný konať ako agent prenosu tokenov a udržiavať kapitalizačné tabuľky založené na blockchaine alebo register akcionárov pre spoločnosti alebo iné tokenizované aktíva. Vytvárame bezprecedentnú dostupnosť pre vhodných (na bielu listinu) kolegov na výmenu bezpečnostných aj obslužných tokenov.

Pokiaľ ide o úžitkový token, Fintelum sa odlišuje našim systematickým prístupom v súlade s KYC / AML. Tam sa po úspešnom získaní finančných prostriedkov môžu emitenti spoľahnúť na komplexný systém podávania správ. Všetky zhromaždené a overené údaje môžu byť sprístupnené bankám a iným finančným inštitúciám, ktoré by inak nedokázali poskytnúť služby podniku, ktorý nie je v súlade s právnymi predpismi. V skutočnosti máme niekoľko bánk a poskytovateľov platobných služieb, ktorí môžu klientom Fintelum ponúkať služby fiat.

Služby Fintelum ako celok obsahujú niektoré z najdôležitejších funkcií pre úspešné spustenie kryptomeny. Emitenti budú stále musieť mať svojho miestneho právneho poradcu a mať jasnú predstavu o svojej vlastnej marketingovej stratégii, zatiaľ čo o zvyšok sa postará spoločnosť Fintelum. Dá sa dosť dobre povedať, že balík služieb Fintelum je najkomplexnejší dostupný na trhu.

RS: Máte bohaté skúsenosti v oblasti fintech a fondov, z akých dôvodov ste sa rozhodli namiesto iného typu kryptografickej služby alebo podnikania založiť spoločnosť vydávajúcu tokeny.?

LA: Stručne povedané:

– Spoločnosti hľadali naše know-how

– Porozumenie priemyslu a technológie

– Očakávanie globálnych zmien na kapitálových trhoch

Po úspešnom dokončení ICO finančnej zbierky vo výške 10 miliónov EUR pre našu bývalú spoločnosť nás oslovilo niekoľko projektov, aby sme sa dozvedeli, ako funguje krypto crowdfunding. A keďže dodržiavanie predpisov a AML mali prednosť pred anonymnými darmi kryptomien, považovali sme za prirodzené rozšíriť naše skúsenosti a inštitucionálne chápanie toho, ako sa budú pravdepodobne vyvíjať kapitálové trhy. ICO alebo úžitkové tokeny už mali v priemysle kapitálových trhov historickú známku. Rovnako STO alebo bezpečnostné tokeny budú pokračovať v pretváraní kapitálových trhov a my sme nadšení, že túto zmenu urýchlime našim novým obchodom.

RS: Predtým ste robili ICO so svojou bývalou spoločnosťou Globitex, čo ste sa dozvedeli od tohto ICO, ktorý môže pomôcť emitentom tokenov na platforme Fintelum?

LA: Naša rada:

– Nájdite správnych partnerov

– Spolupracujte s profesionálmi

– Rozširujte svoju komunitu

Naším hlavným záujmom pri prevádzkovaní ICO bolo to, že veľa záleží na tom, v akej fáze je vaša spoločnosť, akých akcionárov a partnerov máte a ktorých poskytovateľov služieb si vyberiete pre svoju zbierku. Môžete mať vynikajúci nápad, technicky bezchybný produkt. Potrebujete však profesionálnych poskytovateľov služieb, ktorí urobia všetko pre to, aby sa vaša zbierka peňazí skutočne uskutočnila.

Mali sme veľké šťastie na našich. Podarilo sa nám vyzbierať 10 miliónov EUR a náš verejný predaj sme ukončili v priebehu 24 hodín. Bez ohľadu na načasovanie, keď sme uskutočňovali našu kampaň, je tiež dôležité mať jasnú predstavu, na koho sa chcete zamerať ako na svojich investorov alebo používateľov produktov – vašu komunitu. Pretože kampaň ICO aj STO neúmyselne funguje ako marketingová kampaň pre váš súčasný alebo budúci produkt alebo službu. A musíte investovať čas a úsilie, aby ste oslovili svoju komunitu, ukázali svetu, že váš produkt existuje a stojí za to do neho investovať.

Stojí za zmienku, že STO majú väčší právny zmysel, ale oveľa menej maloobchodných hlášok. Časy získavania stoviek miliónov pre nápady na správu bez tvrdej čiapky sú definitívne preč. Ale ICO nie sú mŕtve. Stále očakávam vydanie niektorých významných úžitkových tokenov tento a budúci rok. Na druhej strane môžu STO fungovať nádherne podľa výnimiek zo zákona o kolektívnom financovaní do výšky 5 – 8 miliónov EUR a viac – podľa nariadenia o prospekte (v júli 2019, ktorým sa smernica nahrádza) v Európe.

Pre ICO prispeje pevný a zaručený pevný strop k úspechu a popularite zbierky. V prípade STO sa tvrdé viečko nahrádza jasnými zákonnými právami a očakávaniami.

RS: Aké typy spoločností sú podľa vás najvhodnejšie na spustenie STO?

LA: Podľa môjho názoru:

– Malé a stredné podniky, ideálne so zdrojmi príjmov

– Globálne správcovské spoločnosti s existujúcimi upisovateľmi (investormi)

– Realitné alebo finančné projekty s atraktívnou úrokovou ponukou

– Projekty alternatívnej energie s dopadmi na životné prostredie a dobrými vyhliadkami na dividendy

– Hry a šport s veľkým maloobchodným predajom

Dnes bude potenciálny kupca STO musieť prekonať náročný proces profilovania KYC / AML, aby bol v súlade s predajom cenného papiera. A v závislosti od jurisdikcie a ponuky projektu sa úrovne bolesti môžu líšiť. Je však zrejmé, že investovanie do STO alebo ICO je dnes oveľa zložitejšie, ako by to bolo len pred rokom, čo prispieva k rozvoju projektu úžitkových tokenov. Z tohto dôvodu musí byť STO dostatočne atraktívna ponuka pre investíciu. Pokiaľ ide o kapitálové alebo dlhové tokeny, emitent STO musí mať na stole vynikajúci návrh, aby dokázal prilákať investície.

RS: Aké typy spoločností by ste osobne chceli spustiť v priestore kryptomeny, aby ste pomohli odvetviu ako celku dosiahnuť širšie prijatie?

LA: Stavil by som sa na:

– Šport a hry

– Virtuálna realita

– Jedlo

Vo Fintelum dostávame nepomerne viac otázok od spoločností spojených s nehnuteľnosťami ako z iných sektorov. Je tomu tak v súčasnosti. A môže to byť spôsobené tým, že nehnuteľnosti sú ťažkým majetkom. Rovnako ako komodity, drahé kovy, aj nehnuteľnosť je niečo, čomu ľudia rozumejú. Investovanie do zložitých kapitálových schém môže vyžadovať viac sofistikovanosti a / alebo ochoty riskovať. Zatiaľ čo by som osobne chcel, aby tokeny úžitkových nástrojov naďalej pretrvávali. Narazili sme na niekoľko skvelých nápadov. Ale strach zo súčasného dolného trhu predstavuje odpor a neochotu manažérov ponoriť sa do procesu spustenia tokenu.

Tri kategórie, konkrétne šport / hry, VR a potravinársky priemysel, sú najvhodnejšie pre fundraise typu ICO, pretože majú vernú retailovú klientsku základňu, ktorú majú alebo majú potenciál ovládnuť. Financie ako odvetvie už boli s istými výhradami urobené. Prinieslo to inštitucionálne záujmy a vo výsledku aj vážnu volatilitu cien. Ak sa však zapojíme do masového trhu prostredníctvom niektorého z týchto priemyselných odvetví, bude možné udržať stabilnú a solídnu mieru adopcie.

RS: V oblasti kryptomien ste podnikateľkou už viac ako tri roky. Môžete nám povedať o výhodách alebo výzvach, ktoré vám žena v oblasti ovládanej mužmi mohla priniesť??

LA: Narodil som sa v Lotyšsku a vzdelal som vo Švajčiarsku. Podľa správy Svetovej banky s otvorenými vedomosťami šesť ekonomík – Belgicko, Dánsko, Francúzsko, Luxembursko, Švédsko a Lotyšsko – dosahuje skóre 100 v indexe Ženy, podnikanie a právo, čo znamená, že poskytujú ženám a mužom rovnaké zákonné práva. v meraných oblastiach, zatiaľ čo Švajčiarsko dosahuje len nepatrne nižšie skóre na úrovni 97,50. Podľa najnovšieho prieskumu EuroStat má Lotyšsko v skutočnosti najvyšší podiel riadiacich pracovníkov v celej EÚ.

To ukazuje, že ženy by vo vyspelých svetových ekonomikách vo všeobecnosti nemali čeliť rozdielom alebo zvláštnym výzvam. A nie je to inak ani v rodiacom sa kryptopriestore. Aj keď je toto odvetvie prevažne mužské, pravidlá sú rovnaké pre obe pohlavia. Preto som ako podnikateľka nepociťovala konkrétne výzvy. Jediné výzvy sú v skutočnosti väčšinou samy. Je to preto, že pri niektorých predsudkoch voči pohlaviu majú ženy tendenciu byť kritickejšie, najmä samy k sebe. Takže, ak niečo, výzvy sú samy od seba a úplne nesúvisia s vonkajšími faktormi.

RS: Môžete stručne opísať, čo si myslíte, ako budú nasledujúce dva roky vyzerať pre ICO a STO.

LA: Nasledujúce roky budú pomalým zotavovaním sa z bujnosti ICO, ktorá vyvrcholila v rokoch 2017-18. Bude to oživenie a dozrievanie odvetvia kryptomien a kryptomien, kde bude mať STO dôležité miesto, ktoré bude v jurisdikciách vytvárať precedensy.

Medzinárodné organizácie pre suroviny dosiahli v uplynulých rokoch bezprecedentnú desaťnásobnú návratnosť investícií a finančné prostriedky presiahli 20 miliárd USD. Krypto fundraising bude pokračovať, ale stane sa to profesionálnejším spôsobom; spôsobom, ktorý viac dodržiava zákony; dúfajme, inovatívne súčasne.

Bolo by poľutovaniahodné, keby sa zákonodarcovia rozhodli, že inovácie v skutočnosti nepotrebujeme a že súčasný systém je dosť dobrý taký, aký je. Dúfam, že sa zvýši konkurencia a nebudú sa neprimerane zvyšovať bariéry vstupu. Takže noví účastníci a novátori môžu mať šancu na svoj život, aby skutočne urobili toto slovo lepším miestom.

RS: Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli podeliť s čitateľmi?

LA: S cieľom zahájiť spustenie služieb spoločnosti Fintelum pozývam potenciálnych vydavateľov tokenov, aby sa zúčastnili našej veľkonočnej dohody. Od 21. marca do 21. apríla 2019 bude spoločnosť Fintelum mávať polovicu vstupného poplatku všetkým oprávneným vydavateľom tokenov, ktorí v tomto období prechádzajú..

Kontaktujte spoločnosť Fintelum tu na spustenie vášho vyhovujúceho predaja tokenov ICO alebo STO.

Okrem energických začiatočníkov pomôže hashtag #TokeniseYourAssets vo vašich sociálnych médiách získať stáž a pracovnú príležitosť v spoločnosti Fintelum..

Kontaktujte spoločnosť Fintelum na čísle [email protected] Pre viac informácií.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map