Lotyšský dodatok o výnimke z prospektu

Krokom, ktorý je v súlade s lotyšskými názormi na investovanie a digitálne inovácie, zákonodarcovia zmenili a doplnili zákon o cenných papieroch v krajine (FITL), čo by potenciálne mohlo byť prínosom pre priemysel STO. Úpravy vykonané prostredníctvom lotyšskej výnimky z prospektu výrazne uľahčujú malým a stredným spoločnostiam (MSP) získavanie kapitálu prostredníctvom verejnej ponuky oslobodenej od prospektu. Takáto výnimka z prospektu dobre zapadá do rámca tokenizácie, kde vydané imanie môže ťažiť zo zvýšenej likvidity vo forme tokenizovaných aktív.

Výnimka z lotyšského prospektu predstavuje výhľadový postoj v oblasti inovatívnych finančných nástrojov, ktorý umožňuje priamy prístup investorov na primárnom a sekundárnom trhu pre malé kapitálové investície. Ukazuje tiež posilnenie postavenia krajiny na kapitálovom trhu v rámci EÚ.

Predtým boli spoločnosti schopné získať kapitál zo 100 000 EUR na 5 000 000 EUR na základe zjednodušeného prospektu. Aj keď táto výnimka z prospektu podnietila nejaké záležitosti, úloha bola ťažkopádna. V každom prípade bolo potrebné, aby si spoločnosti najali makléra alebo banku a množstvo ďalších organizácií tretích strán, aby mohli uskutočniť svoje crowdfundingové akcie. V dôsledku toho, so všetkými vzniknutými nákladmi, zbierka, povedzme, 1 000 000 EUR, priniesla spoločnosti viac výdavkov ako výhod.

Výnimka z lotyšského prospektu

Najnovšia lotyšská výnimka z prospektu pravdepodobne zvýši množstvo tokenizovaných cenných papierov, ktoré môže firma vydať, skôr ako prospekt zašle regulačným orgánom pre väčšie emisie. Nové pravidlá umožňujú vydanie bez prospektov do výšky 1 000 000 EUR a od 1 000 000 EUR do 8 000 000 EUR je potrebné pripraviť zjednodušený ponukový dokument podľa pravidiel regulačného orgánu. Zatiaľ čo cenné papiere ponúkajúce menej ako 3 000 000 EUR sa dajú urobiť bez zapojenia sprostredkovateľa alebo banky. Dôležité je, že táto posledná výnimka je k dispozícii iba pre malé a stredné podniky. Je prekvapujúce, že tieto firmy by boli schopné hosťovať jednu alebo niekoľko ponúk v celkovej sume 3 000 000 EUR každých 36 mesiacov..

Výnimka v prospekte uvádza, že emisia ponúka buď kapitálové alebo dlhové cenné papiere. Tokenizovaný kapitál a dlh poskytujú novú likviditu na trhu. Preto sa okolo týchto jedinečných finančných nástrojov naďalej vytvárajú nové trhy. Pri diskusii o výnimke z prospektu uviedla Liza Aizupiete, výkonná riaditeľka spoločnosti Fintelum

„V snahe pomôcť začínajúcim a realitným sektorom získať prístup k lepším možnostiam financovania robia súčasné zmeny v zákone o cenných papieroch z Lotyšska atraktívnejší členský štát EÚ pre zvyšovanie kapitálu. Súčasné regulačné prostredie umožňuje spoločnosti Fintelum slúžiť malým a stredným podnikom so ziskom až 3 miliónov EUR do 36 mesiacov s nižšími prekážkami vstupu na kapitálové trhy. Investori budú môcť investovať do fiat alebo kryptomien a získať prístup k frakcionovanému vlastníctvu projektov s výnosmi z dividend otvorených pre retailových investorov. Vďaka nástrojom na tokenizáciu a zabezpečenie súladu spoločnosti Fintelum budú môcť zlomkoví vlastníci cenných papierov alebo úžitkových tokenov vymeniť záujem o projekty pomocou nášho sekundárneho trhu typu peer-to-peer, a zvýšiť tak likviditu typicky nelikvidných aktív. Ak napríklad vlastníte časť spoločnosti, ktorá vlastní buď nehnuteľnosť, alebo zastupuje obchodnú spoločnosť, môžete tieto podiely digitálne kúpiť alebo predať medzi existujúcimi akcionármi alebo môžete vyhľadať nových investorov, ktorí sa o projekt zaujímajú. “

Lotyšský krypto sektor

Lotyšsko je naďalej jednou z najlepších pro-krypto krajín v EÚ. Lotyšsko malo vždy aktívny bitcoin ťažba sektor. Ako taká krajina zaznamenala neuveriteľné prijatie. Napríklad v roku 2014 sa airBaltic stal najprv letecká spoločnosť na svete na predaj leteniek za bitcoiny. Lotyšsko je predovšetkým domovom jednej z popredných svetových spoločností poskytujúcich blockchain s kompletnými službami v oblasti blockchainu – Bitfury.

Integrácia blockchainu

Uvedomujúc si, aká silná blockchainová technológia v skutočnosti bola, lotyšská štátna daňová služba oznámila, že bude využívať blockchainovú technológiu na boj daňové úniky ešte vo februári 2019. Ďalej tieto regulačné orgány verejne vyhlásili, že technológia blockchain vytvára nové obchodné príležitosti.

Výnimka z Lotyšského prospektu

Výnimka z lotyšského prospektu určite podnieti výrazný rast v sektore STO v krajine. Krajina má v priemysle veľkú dynamiku a táto najnovšia legislatíva by mala z Lotyšska urobiť ešte atraktívnejšiu krajinu pre všetky blockchainové startupy, ktoré hľadajú priateľské brehy. Mnoho z regulačných orgánov na svete sa nateraz mohlo dozvedieť niečo alebo niečo z Lotyšska.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map