Marko Hafez, prezident a generálny riaditeľ Blockstation – Interview Series

Marko je sériový podnikateľ a inovátor, ktorý založil svoju prvú spoločnosť vo veku 19 rokov a nikdy sa neobzrel späť. Jeho vášeň pre blockchainovú technológiu a transformačný potenciál tokenizácie pre finančné nástroje ho priviedli k spoločnému nájdeniu Bloková stanica.

Boli ste prvými vyznávačmi digitálnych cenných papierov, spoločnosť Blockstation ste spustili v roku 2014. Čo vás urobilo vyznávačom pred ostatnými?

Prvýkrát som sa o schopnostiach blockchainu dozvedel v roku 2010 a monitoroval som cenu bitcoinu až do roku 2014. Urobil som rozsiahly výskum, aby som pochopil, ako sú záznamy o blockchaine nemenné a ako nám umožňujú prenášať hodnotu po celom svete najrýchlejším a najnákladnejším spôsobom efektívnym spôsobom. Tieto fakty a to, ako cena bitcoinu preukázala výrazný rast len ​​za 4 roky, boli pre mňa hlavnými validačnými bodmi.

Oslovil som svojho dobrého priateľa Jai ​​Watermana, softvérového experta a prípadného spoluzakladateľa a technologického riaditeľa Blockstation, aby som začal hľadať Blockchain a príležitosti, ktoré s ním prichádzajú..

Zistili sme, že väčšina kryptotrhov bola (a stále je) neregulovaná a nemá správne protokoly o riadení rizík (RMP), poistenie ani regulačný dohľad, ktorý by poskytoval ochranu investorov, podporoval efektívnosť a integritu trhu – čo je veľký problém pre bežné prijímanie. Samozrejme, tam, kde je problém, existuje aj príležitosť! Na týchto trhoch prechádzalo toľko peňazí, toľko objemu, že tradičný finančný ekosystém nemal prístup.

V našich mysliach nebolo pochýb, že regulácia tohto nového priestoru digitálnych aktív bola len otázkou času. Regulované finančné inštitúcie budú musieť prijať technológiu Blockchain, aby umožnili obchodovanie s digitálnymi aktívami a vstúpili na tento vzrušujúci nový trh.

Zároveň nikto nepostavil riešenie na kľúč, ktoré by vyhovovalo všetkým potrebám celého ekosystému. Videli ste ľudí, ktorí sa sústredili na väzbu, zamerali sa na obchodovanie, ale nič holistické. Bolo nám jasné, že Blockstation bude spoločnosťou, ktorá prekoná priepasť medzi blockchainovou technológiou a regulovanými finančnými inštitúciami.

https://www.youtube.com/watch?v=gCehm557X8w&t = 14 s

Môžete sa s nami podeliť o to, čo robí Blockstation?

Na úvod sme kanadská spoločnosť FinTech so sídlom v Toronte, ktorá vyvinula komplexnú platformu riadenú blockchainom pre všetky regulované burzy cenných papierov a všetkých ich ekosystémových partnerov – maklérov, depozitárov, regulačné orgány, tvorcov trhu, všetkých – tokenizovať, uvádzať na zoznam, obchodovať, vyčistiť a vyrovnať digitálne aktíva a cenné papiere pri plnení rovnakých funkcií a funkcií, ktoré vykonávajú pre tradičné aktíva.

Stručne povedané: umožňujeme tradičnému finančnému ekosystému vstupovať do digitálnych aktív vrátane bitcoinov, éterov a Tokenizované IPO (Ponuky bezpečnostných tokenov alebo STO).

Naša platforma odráža tradičný ekosystém, ale využíva inteligentné digitálne procesy a skrutky na blockchaine, aby generovala efektívnosť, bezpečnosť a transparentnosť a spĺňala požiadavky Finančnej akčnej skupiny (FATF) na boj proti praniu špinavých peňazí (AML) a na boj proti terorizmu (CTF). Účinne znižuje prevádzkové náklady optimalizáciou pracovného toku a procesov pre všetky zúčastnené strany a umožňuje investorom obchodovať v bezpečnom, spoľahlivom a 100% poistenom prostredí..

Marko Hafez, prezident a CEO Blockstation - Interview Series

Začiatkom roku 2019 spoločnosť Blockstation uzavrela partnerstvo s burzou cenných papierov v Barbadose a na Jamajskej burze s cieľom uľahčiť budúce tokenizované IPO / STO. Ako sa tieto vzťahy spočiatku vyvíjali?

V roku 2017 zástupca pre rozvoj podnikania z Jamajská burza (JSE) sa dopočula o našej platforme a pozvala nás na návštevu JSE do Kingstonu na Jamajke, aby sme predviedli našu technológiu a poskytli informácie o blockchaine a jeho výhodách pre trh cenných papierov.

Ja a Jai ​​sme to videli ako veľkú príležitosť, pretože JSE je najsilnejšia burza v Karibiku a medzinárodne uznávaná tiež. Agentúra Bloomberg Businessweek ju práve v roku 2015 vyhlásila za najvýkonnejšiu burzu na svete. JSE je naďalej medzinárodne silným interpretom a ideálnym partnerom pre Blockstation. Znova získala ocenenie agentúry Bloomberg za rovnaký úspech v roku 2018..

Po niekoľkých prvých stretnutiach a ukážkach s vedúcim tímom JSE a Jamajskou komisiou pre finančné služby (FSC) sa naše vízie zosúladili a vzťah pokročil smerom k zahájeniu úspešného obchodného pilotného programu v roku 2018 a uvedeniu harmonogramu do života začiatkom roku 2020..

V tom istom období sa tím Blockstation rozrástol o talentovaných ľudí, ktorí nadviazali existujúce vzťahy s inštitúciami, ako je Burza cenných papierov v Barbadose (BSE) a ďalšie. Poskytli cenné prírastky pre expanziu na ďalšie trhy a v priebehu roku 2020 ohlásime partnerstvá s inými burzami.

Aké sú niektoré z projektov, ktoré sa začnú na Jamajskej burze cenných papierov?

Ako viete, prvé štyri tokenizované IPO uvedené na platforme JSE Digital Asset Trading Platform (DATP) boli nedávno zverejnené na pódiu na konferencii JSE Investment and Capital Markets 2020.

Nedávno začal fungovať aj náš portál Smart Listing Accelerator Portal (SLAP), takže emitenti sa teraz môžu prihlásiť a začať vytvárať svoj prospekt.

Piatimi vedúcimi spoločnosťami sú:

Wipay z Trinidadu (prevod peňazí)

BRED z kanadského Toronta (nehnuteľnosti)

Lotus Energy z Austrálie (energetický sektor)

VeleV Capital z kanadského Toronta (hypotekárna investičná spoločnosť)

Znalostná kultúra (CBDMS) z Montrealu v Kanade (kanabis)

Medzi ďalšie pripravované odvetvia patrí biozdravie, vydavateľstvo videohier, hudba, šport a baníctvo.

Náš úplný zoznam nadchádzajúcich zoznamov je k dispozícii tu

Máme ešte dátum, kedy sa začne prvý projekt na Barbadose a aké sú tieto projekty?

Dostali sme záujem od niekoľkých emitentov s túžbou iniciovať ich tokenizované IPO na BSE. Na toto spustenie nemáme konkrétny čas, ale všetko sa posúva dopredu a snažíme sa tento rok potenciálne začať žiť.

Sídlite v kanadskom Toronte, domov Ethereum a mnoho ďalších vzrušujúcich blockchainových projektov. Máte pocit, že založenie mimo Toronta bolo pre Blockstation prospešné?

Toronto je domovom mnohých ľudí, ktorí sú talentovaní a majú znalosti o blockchainových a kapitálových trhoch, a navyše je centrom medzinárodného obchodu. Urobili sme veľa fantastických spojení práve tým, že sme sa nachádzali tam, kde sme, z ktorých niektorí sú práve teraz v tíme Blockstation.

V novembri 2019 ste oznámili pripojenie a prevzatie vedúcej úlohy v pracovnej skupine Crypto Asset Working Group, ktorú organizuje kanadský samoregulačný orgán IIROC. Aké sú ciele tejto organizácie?

Ples sa v Kanade už nejaký čas rozbieha, k čomu mu pomohlo vydanie správy FATF v polovici roku 2019, ktorá odporúčala globálny štandard pre digitálne aktíva vrátane rovnakých požiadaviek AML a CTF pre poskytovateľov služieb digitálnych aktív ako pre tradičné finančné inštitúcie.

Pracovná skupina pre kryptomeny spoločnosti IIROC (CWG) bola vytvorená koncom roku 2019 s cieľom vyvinúť regulačný rámec pre kryptomeny pri súčasnom riešení integrity trhu a ochrany investorov. Je vysoko kooperatívny a má zastúpenie finančných inštitúcií a technologických spoločností z každého aspektu odvetvia – vrátane členky tímu Blockstation Lindy Montgomeryovej.

Naša účasť v tejto pracovnej skupine hovorí o postavení Blockstation ako lídra v oblasti kompatibilných digitálnych aktív pre regulovaný trh, najmä pokiaľ ide o náš nástroj ChainWatch AML / CTF. Náš prístup spočívajúci v regulácii ako prvý je jedným z hlavných dôvodov, prečo sme od Komisie pre finančné služby na Jamajke dostali list bez námietok a sme schopní napredovať s JSE.

Sme nadšení, že sme súčasťou pracovnej skupiny IIROC, a tešíme sa na využitie našich úspešných partnerstiev s ostatnými regulátormi cenných papierov pri vývoji rámca, ktorý funguje pre kanadský trh.

Na čom sú ďalšie projekty, na ktorých BlockStation pracuje?

Je rok 2020 – je čas, aby sa regulované digitálne aktíva stali v Kanade a USA každodennou bežnou realitou. Zatiaľ čo oba trhy podnikli krôčiky s určitou úrovňou licencií pre poskytovateľov služieb a niekoľkými inštitúciami ako Fidelity alebo Bakkt, ktoré sa dostávajú na titulné stránky, zatiaľ tam ešte nie sme.

V spoločnosti Blockstation cítime, že je správny čas nadviazať na doterajšie regulačné úsilie a spojiť účastníkov odvetvia, aby presne demonštrovali, ako by mohol vyzerať úplný rámec pre komplexný ekosystém digitálnych aktív v praxi.

V Kanade to znamená živý pilot obchodovania s digitálnymi aktívami, ktorý dopĺňa a informuje úsilie pracovnej skupiny IIROC. Môžem potvrdiť, že už máme záujem od mnohých motivovaných účastníkov ekosystému vrátane maklérov, búrz cenných papierov a dokonca aj od depozitárov, a sme nadšení, že môžeme pokročiť vpred s pilotom vo vlastnom dvore.

V Spojených štátoch pracujeme na úplnom odhalení novej ponuky služieb: end-to-end maklérska a emitentská podpora pre STO v úplnom súlade s predpismi o cenných papieroch.

Emitenti budú mať prospech z rovnakých nástrojov na zverejnenie dokumentácie, vydávanie tokenov a správu životného cyklu, pričom budú môcť preformátovať svoje podania pre rôzne regulačné orgány v rôznych jurisdikciách. Pre sprostredkovateľov je to však skutočná zmena hry. Len čo sa dostanú na palubu, budú mať centralizovaný prístup k úplnej databáze emitentov spolu s inteligentným mechanizmom porovnávania rizikových profilov, ktorý ich spojí s príležitosťami, ktoré najlepšie zodpovedajú ich potrebám..

Je ešte niečo, o čom by ste sa chceli o Blockstation podeliť??

Blockstation je viac ako spoločnosť FinTech. Náš tím prináša dlhoročné skúsenosti v oblasti compliance, riadenia rizík a kapitálových trhov. Vždy myslíme roky dopredu, aby sme zabezpečili, že technológia pre tradičné finančné inštitúcie je pripravená a čaká, až vstúpia do platnosti nariadenia.

Robíme to úspešne prostredníctvom rozsiahlych a produktívnych diskusií s centrálnymi bankami, regulačnými orgánmi, burzami cenných papierov, depozitármi, maklérmi, emitentmi a investormi z celého sveta. Tieto kolektívne údaje nám poskytujú náskok a jasnú víziu, akým smerom sa treba uberať pri vývoji správnej technológie v správnom čase.

Sme požehnaní, že máme skvelý tím so správnymi skúsenosťami na uskutočnenie našich súčasných a budúcich cieľov, a tešíme sa na jasný rok 2020 pre Bloková stanica.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map