Matthew Unger, generálny riaditeľ spoločnosti iComply Investor Services Inc – Interview Series

Matthew je generálnym riaditeľom spoločnosti iComply (iComply Investor Services Inc.) je ocenená platforma Regtech poháňajúca digitalizáciu inštitucionálnych financií s pokrytím pre viac ako 160 krajín.

Kryptomene sa venujete už veľa rokov. Môžete sa s nami podeliť o to, ako ste sa prvýkrát dozvedeli o kryptomene?

Prvýkrát som o kryptomene (bitcoin) počul v roku 2011 na stretnutí vo Vancouveri. Predtým som strávil viac ako pol desaťročia ako správca majetku. Videl som, ako technológia blockchain premení kapitálové trhy. Odvtedy sme videli veľa inovácií. Ak to porovnáme s digitálnymi médiami – ak bol Bitcoin Napsterom financií, inteligentnými kontraktmi spoločnosti Ethereum boli BitTorrent.

Ako ste sa dostali k konceptu iComply Investor Services?

Potreba iComply vyplynula z dvoch významných udalostí, v roku 2014 som pre fintech, pre ktorú som pracoval, budoval platformu pre maklérskych obchodníkov a správcov aktív, aby mohli riadiť celé svoje podnikanie z iPadu. Pre spoločnosť KYC bolo na trhu niekoľko rozhraní API, ale ani dnes väčšina z týchto nástrojov nerobí nič iné ako zapojenie alebo overenie identity..

Za posledných 15 rokov som prešiel mnohými cyklami regulačných auditov a absolvoval som prvé školenie v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí v roku 2005. Videl som potrebu súboru nástrojov, ktoré by podnikom umožnili ľahko zvládnuť globálne variácie a časté zmeny miestnych predpisov – či už pre registráciu, overenie totožnosti, AML alebo dokonca zverejnenie a právne dohody. IComply dnes ponúka nástroje identifikácie a riadenia rizík na inštitucionálnej úrovni, ktoré podporujú dodržiavanie AML počas celého životného cyklu zákazníka.

Viedli ste projekt z roku 2016, ktorý používal inteligentné kontrakty Ethereum na automatizáciu párovania a plnenia obchodovania úrokových swapov CME cez LIBOR. Ako to fungovalo a aký bol výsledok?

Vlastne som technickú časť tohto dokladu o koncepcii (POC) viedol iba s tímom na MIT. Naším cieľom bolo vytvoriť obchodný prípad a technický POC, aby sme zistili, či je možné inteligentné zmluvy použiť na efektívne zúčtovanie derivátov. To vyžadovalo, aby sme zmapovali všetky pracovné toky, obchodné a kompatibilné požiadavky druhého najväčšieho clearingového domu na svete. Spojili sme body medzi transakčnými protistranami, ich právnymi kanceláriami a celou sieťou proprietárneho softvéru.

Keď sa pozrieme späť, naše riešenie bolo neporiadok – v reťazci sme mali príliš veľa logiky a potenciálne dôverných informácií a Ethereum bolo integrované do prispôsobeného rozhrania Salesforce. Boli počiatočné dni. Krátko po katastrofe DAO a výsledná vidlica zabila všetok záujem z hlavných inštitúcií. Výsledky POC boli napriek tomu vzrušujúce – mohli by sme absolvovať tradičný inštitucionálny proces, ktorý trvá 4 – 6 týždňov a stojí viac ako 10 000 dolárov za transakciu, a zredukujeme ho na menej ako jeden dolár plynu za minútu.

V roku 2017 sme boli svedkami boomu ICO a následného zlyhania v roku 2019. Prečo si osobne myslíte, že STO budú iné?

Po prvé, organizácie ICO sa snažili urobiť niečo veľmi odlišné od digitalizácie zabezpečenia – tokeny úžitkových prostriedkov sú v mnohých ohľadoch novou triedou aktív, bezpečnostné tokeny sú novou technológiou aplikovanou väčšinou na veľmi tradičné finančné nástroje. Stále verím, že existujú vynikajúce prípady použitia úžitkových tokenov – veľa úžitkových tokenov však musí okrem cenných papierov vyhovovať všetkým zákonom a nariadeniam..

Naproti tomu sa STO zameriavajú na činnosť v rámci regulácie cenných papierov. To znamená, že budú držaní na vyššej úrovni a ich tokeny musia dodržiavať reguláciu cenných papierov v akejkoľvek jurisdikcii, s ktorou obchodujú, a to aj pri peer-to-peer prevodoch medzi peňaženkami. Tieto nariadenia sa v jednotlivých krajinách veľmi líšia. Vo svete papierových alebo digitalizovaných právnych dohôd vo formáte PDF existuje malé riziko, že regulačný orgán v EÚ chytí emitenta z USA, ktorý získa kapitál na súkromné ​​umiestnenie v obchode, fonde alebo realitnej agentúre..

Umiestnenie týchto transakcií na blockchain to úplne mení, pretože regulačné orgány sú už schopné monitorovať trh spôsobom, ktorý je dnes jednoducho nemožné. Vydavatelia tokenov dnes stále kupujú základné API pre KYC a AML a mnohí si stále myslia, že globálna regulácia je binárna – SEC vs no-SEC (tj. Reg D a Reg S). Ak je však tokenované aktívum schopné ľahko spravovať jurisdikčné variácie identity, súkromia, údajov, AML a predpisov o cenných papieroch vrátane zverejnení a právnych dohôd atď., Starý spôsob konania sa zdá byť šialený. To by bolo, akoby niekto používal Telex dnes namiesto Telegramu, e-mailu alebo Slacku.

Aké sú niektoré prípady použitia tokenizácie, s ktorými môže spoločnosť iComply pomôcť spoločnostiam?

Odkedy sme vo februári 2018 spustili program Prefacto, videli sme veľa skutočne skvelých tokenových projektov od Cryptokitties po tokenizované fondy, nehnuteľnosti, dlhopisy, súkromné ​​akcie, futures kontrakty a dokonca aj čiastočné vlastníctvo v sudoch s luxusnou škótskou, whisky a vínom.

Sada nástrojov Prefacto umožňuje vydavateľom tokenov jednoduché a veľmi nákladovo efektívne spravovať požiadavky na zhodu nielen pri prvotnej ponuke – ale aj pri každej transakcii počas životnosti aktíva takmer vo všetkých krajinách sveta. Ak je váš právnik schopný spísať termínový list, kúpnu zmluvu alebo licenčnú zmluvu – pravdepodobne to môžete tokenizovať.

V roku 2018 sme začali vidieť veľa nových blockchainových startupov, ktoré spúšťajú platformy pre vydávanie, obchodovanie, prevodových agentov a správu tabuliek cap, ako sú Polymath, Blockport, Securitize atď. Začali sme dostávať požiadavky od mnohých platforiem STO o tom, ako aby sme zvládli cezhraničné dodržiavanie AML pre nastupujúcich firemných investorov, vydali sme druhý produkt, iComplyKYC, ako sadu nástrojov, ktorá sa ľahko pripojí k týmto typom platforiem. To, čo sme nečakali, bol dopyt z tradičných kapitálových trhov, kde back office jednoducho nie sú pripravené na blockchain. Toto je veľmi vzrušujúci trend, pretože teraz spájame body pre mnohých našich klientov a prekonávame medzery medzi tradičnými maklérmi, emisnými platformami a dokonca aj niektorými burzami..

Jedným z vašich klientov na burze je spoločnosť Motto Technologies, britská burza kryptomien, ktorá sa stáva verejnou na burze LSE. Mohli by ste nás sprevádzať tým, čo robí Motto a ako im mohol iComply pomôcť?

Motto bolo na začiatku hry „poďme získať predpisy správne“. Ich platforma umožňuje používateľom nakupovať a obchodovať s kryptomenami, ale svojim používateľom poskytuje aj kartu Visa, ktorá vám umožní ľahko minúť svoju kryptomenu kdekoľvek, kde prechádzajú. Za účelom získania minulých auditov od ich bankových partnerov, spoločnosti Visa a Úradu pre finančné riadenie.

Pomohli sme spoločnosti Motto nájsť miestnych regulačných odborníkov, pripraviť ich politiky a postupy na audity, schválenia a verejnú due diligence. Pred použitím iComply ich banka požiadala, aby použili nástroj „e-KYC“ založený na API, ktorý by mohol fungovať, ak by robili iba tradičnú kryptomenu. Náš súbor nástrojov iComplyKYC im umožnil vytvoriť a udržiavať rozsiahly program dodržiavania predpisov, ktorý by mohol obstáť v regulačnej kontrole. Väčšina ostatných platforiem stále pracuje s 10 rôznymi API a manuálnymi systémami, aby sa pokúsila upokojiť regulátory. Pomohli sme spoločnosti Motto prekonať túto krivku a hneď ako bude verejne obchodovateľná spoločnosť, ich akcie budú k dispozícii akreditovaným aj neakreditovaným investorom – neviem o ďalšej výmene na trhu, ktorá by mohla povedať, že.

Jedným z vašich softvérových produktov je Prefacto, riešenie regtech pre tokenizované aktíva. Aké problémy rieši Prefacto?

Prefacto umožňuje podnikom spravovať komplexné zabezpečenie ich tokenovaných aktív. To zahŕňa plánovanie a štruktúrovanie, zavádzanie inteligentných zmlúv, vývoj a implementáciu programu súladu, vydávanie a distribúciu a nakoniec priebežnú správu tokenov. V porovnaní s tým, čo dnes veľa emitentov robí, môžu naši klienti ušetriť čas, peniaze a veľa bolesti, ak sa s našim tímom porozprávajú skôr.

iComply tiež ponúka služby KYC. Aké sú niektoré z týchto služieb?

Koncom roku 2018 sme začali oslovovať ďalšie platformy vydávania tokenov, agentov prenosu atď. Na trhu bezpečnostných tokenov, aby sme im ponúkli ukážky a možnosť zdieľať vedomosti a spolupracovať, a nie súťažiť. Ponuku nás využilo niekoľko hráčov a všetci sme sa veľa naučili. Jedným z kľúčových krokov pre iComply bolo, že aj keď sme si mysleli, že Prefacto je v pohode, naša technológia dodržiavania predpisov bola kľúčovým chýbajúcim dielom pre tieto ďalšie platformy.

V tom čase žiadna z ďalších platforiem nedokázala riadiť dodržiavanie predpisov pre podnikových investorov, distribuované siete sprostredkovateľov alebo rozdiely v regulácii viacerých jurisdikcií. To nás viedlo k opätovnému zameraniu nášho podnikania na to, o čom je známe, že sme najlepší – inteligentná automatizácia dodržiavania predpisov. Trvalo asi rok, kým sme zrekonštruovali našu platformu a spustili aktuálnu verziu nástroja iComplyKYC, sady nástrojov, ktoré uľahčujú vytváranie a udržiavanie robustného globálneho programu súladu s AML..

Vybudovali sme si vlastnú technológiu KYC, pretože sme vedeli, že API na trhu nebudú vyhovovať regulačným požiadavkám – existuje dôvod, prečo nevidíte, že tieto nástroje dnes používajú firmy ako HSBC, Santander, Vistra atď. Po zavedení iComplyKYC sme zistili, že inštitucionálni hráči mali veľký záujem o použitie týchto nástrojov, pretože boli postavené na súčasných štandardoch a rámcoch tradičného dodržiavania predpisov – robíme to len o 95 – 98% nižšie náklady na transakciu ako súčasné systémy strednej a zadnej kancelárie.

Kde vidíte priemysel o päť rokov?

O 5 rokov odteraz – ak ste oboznámení s konceptom hype cyklu Gartnera – uvidíme, ako sa bezpečnostné tokeny začnú rozbiehať v bežnej adopcii. Ak sa teraz pozriete na digitálne médiá ako príklad, práve teraz sú bezpečnostné tokeny pre ľudí, ktorí by použili Napster alebo Kazaa. O päť rokov tu budeme mať iTunes, možno aj Netflix.

Tradičné firmy budú minulými tlačovými správami POC a MOU. Rovnako ako pivot Netflixu od DVD na objednávku cez digitálne doručenie, aj niektorí z veľkých ľudí urobia z verejných blockchainov jadro svojej obchodnej stratégie, aké už EY urobila s Ethereom. Ostatné pôjdu cestou trháku.

Súčasne budú spustenia bezpečnostných tokenov viac spolupracujúce a interoperabilnejšie. Cena spustenia tokenu bude minimálne o 90% nižšia ako v súčasnosti. Platformy, ktoré si vybrali verejné blockchainy, namiesto vlastných súkromných alebo účelových reťazcov, začnú vidieť výhody tohto dlhodobého myslenia.

Nakoniec, verím, že v priebehu nasledujúcich 1 – 3 rokov uvidíme a budeme počuť veľa o súkromných reťazcoch s racionálnou škálovateľnosťou, bezpečnosťou atď. Toto je úsilie na poslednú chvíľu, aby sme ochránili ich obchodný model pred kanibalizáciou decentralizáciou a demokratizáciou. vo financiách. Počiatoční členovia konzorcia R3 minuli milióny na to, aby sa to naučili, Salesforce a S&Spoločnosť JP Morgan zrušila svoj projekt Hyperledger a nedávno sa vzdala kvóra – pravdou je, že DLT vo financiách máme už viac ako 30 rokov, systémy ako CDS sú neuveriteľne efektívne a bezpečné.

Vo financiách nie je nič inovatívneho na súkromnej blockchainovej alebo sieťovej sieti. Pozrite sa na Java a C #, vyhrali preteky v budovaní internetu. Verejné cloudové riešenia ako Google, AWS a Azure zvíťazili v súťaži zdieľanej architektúry verejného servera. Pre digitálne financie umožňujú verejné blockchainy úplnú transparentnosť, ktorá buduje dôveru a reputáciu spôsobom, ktorý súkromný reťazec nedokáže. Do 5 rokov uvidíte, že SIX, ASX, GBX a podobní hráči zrušia svoju súčasnú infraštruktúru v prospech nižších nákladov na transakciu a nižších nákladov na vlastníctvo technológie, aby prijali verejnú blockchainovú infraštruktúru.

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli s iComply podeliť??

Naším zameraním na iComply je zabezpečiť, aby spoločnosti mohli ľahko vytvoriť a udržiavať robustný, globálny a inštitucionálny program súladu s predpismi. Problém, ktorý vidíme na trhu, je, že inštitucionálne nástroje sú príliš manuálne a drahé na to, aby umožnili digitálnu transformáciu. Medzitým na trhoch s fintech, startupmi a bezpečnostnými tokenmi vidíme veľa hráčov, ktorí majú bohaté skúsenosti s cennými papiermi alebo financiami – zvyčajne iba na jednom trhu – ale nemajú skúsenosti so skutočným svetom, čo sa deje v stredných a zadných kanceláriách , tým menej dodržiavanie na medzinárodnej úrovni. Jednoducho nerozumejú tomu, že keď predáte Reg S niekomu v Nemecku, existujú požiadavky na zhodu od BaFin, Európskej komisie atď. V záujme celého tohto odvetvia by som vyzval vydavateľov tokenov, aby sa na dodržiavanie predpisov pozerali holisticky, a čo najskôr.

Naši klienti si veľmi rýchlo uvedomia, že ponúkame holistický prístup. Podporujeme našich klientov prostredníctvom auditov regulačných orgánov, bánk a finančných partnerov – tí to potrebujú, aby boli úspešní. Rozhranie eKYC API vyvinuté pre Uber a AirBnb to nerobí, pretože vedia, že ich technológia neprejde auditom – akonáhle uzavrú predaj, je to. To je to, čo je jedinečné v našom zameraní na iComply, sme tu, aby sme pomohli našim klientom pri podnikaní – zosúladili sme náš obchodný model s úspechom našich klientov.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku iComply alebo navštívte stránku iComply Business Listing.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map