Nemecko – Licencia na krypto úschovu prijíma push-back od bánk

Nemecká licencia na krypto úschovu mala poskytnúť firmám založeným na blockchaine prístup k základným základom bankovníctva. Napriek tejto skutočnosti sa stále objavujú príbehy spoločností, ktoré len veľmi ťažko získavajú bankové služby, ako je kontrola účtov. Bližší pohľad odhalí niektoré z dôvodov, prečo sa nemecký bankový priemysel stále tlačí späť proti prijatiu kryptomeny.

Confusion, FUD – Crypto Custody License

Jedným z hlavných dôvodov, prečo nemecké banky váhajú s poskytovaním služieb platforiem súvisiacich s kryptomenami, je nedostatok jasnosti v priestore. Kryptofirmy aj inštitúcie majú nejasnosti a obavy týkajúce sa žiadosti o licenciu na krypto úschovu. Kým nemecký Spolkový úrad pre finančný dohľad (BaFin) tieto problémy nevyjasní, napríklad čo by sa za typ činností považovalo za krypto úschovu, banky budú aj naďalej postupovať opatrne.

Chýba napríklad transparentnosť okolo operácií kryptomeny. Banky sú zvedavé, ako by funkcie, ako sú vkladanie a blokovanie, mohli mať vplyv na väzobnú licenciu burzy. Zákon v súčasnosti hovorí, že každá krypto firma, ktorá má prístup k súkromným kľúčom zákazníka, je opatrovníkom.

Licencia na krypto úschovu

V marci spoločnosť BaFin navyše vydala a vedenie s uvedením, že tokeny pochádzajúce z ponúk bezpečnostných tokenov (STO) môže byť uschovaný kryptobjektom bez použitia depozitnej banky. Krátko nato regulačné orgány vydali ďalšie usmernenia týkajúce sa požiadaviek na správu, IT a zabezpečenie stanovených pre podniky súvisiace s kryptomenami, ktoré hľadajú licenciu. Dôležité je, že BaFin uvádza, že má v úmysle v blízkej budúcnosti vytvoriť viac pravidiel zameraných na operačné riziká.

Potláčanie účasti bánk

Tento „oznámený“ prístup je dostatočný na to, aby hlavné nemecké bankové inštitúcie nateraz zostali bokom. V skutočnosti doposiaľ do priestoru prispievali iba poskytovatelia služieb zameraných na technológie. Banky novej generácie, ako napr SolarisBank, naďalej pomaly šíriť tento sektor. Solarisbank otvorila pobočku v Nemecku v decembri 2019.

Solaris cez domovskú stránku - Licencia na krypto úschovu

Solaris cez domovskú stránku – Licencia na krypto úschovu

Nedostatok bankovníctva

V nedávnej dobe rozhovor, Matthias Winter, partner spoločnosti Eversheds Sutherland Germany, diskutoval o tom, že nedostatok bankovníctva je skutočným problémom trhu. Vysvetlil, že „neexistuje žiadny právny dôvod, prečo“ banky váhajú s prijatím krypto klientov. Winter označil „zmätok“ za hlavnú prekážku, ktorú musí odvetvie prekonať. Ďalej hovoril o tom, ako banky fungujú v podmienkach rizika a odmeny, a otvorenie bežného účtu pre kryptomenu ich necháva vystaveným budúcim regulačným zmenám

Winter predovšetkým hovoril o tom, ako by zmeny mohli ovplyvniť trh. Ak alebo skôr, keď BaFin vyjasní tieto nezrovnalosti, dôjde na trh k zlatej horúčke. Banky by v podstate potrebovali získať krypto úschovné firmy, aby získali prístup k technológii čo najrýchlejšie.

Crypto Storage Deutschland GMBH

Ak chcete nájsť príklady toho, ako tento zmätok na trhu spôsobí zmätok v tomto priemysle, nemusíte hľadať ďalej ako Crypto Storage Deutschland GMBH. Táto firma prešla skutočným bojom, keď sa rozhodli otvoriť pobočku v Nemecku, aby využili výhody nových predpisov. Vedúci pracovníci išli do najmenej 15 rôznych bánk, kým mohli získať základný bežný účet.

O trápeniach diskutuje Stijn Vander Straeten, generálny riaditeľ spoločnosti Crypto Storage AG uviedol množstvo ťažkostí, s ktorými sa jeho firma stretla. Straeten opísal scenár, v ktorom ste proti inštitucionálnemu bankovému ramenu. Vysvetlil, že krypto spoločnosti „nevyrábajú peniaze žiadaním o kontrolu účtov“, a preto v žiadnom prípade nie sú prioritou.

White-label riešenie pre banky

Spoločnosť Crypto Storage AG predovšetkým uznáva potrebu zabezpečenia digitálnych aktív. Spoločnosť v súčasnosti ponúka riešenie „white-label“ pre banky, ktoré chcú ponúkať služby svojej klientele bez toho, aby na seba vzali riziká spojené s rozvíjajúcimi sa trhmi..

Nemecko napreduje – Licencia na krypto úschovu

Zdá sa, že nemecké regulačné orgány sa posúvajú, aj keď pomaly, bližšie k digitalizácii trhov. Každý ďalší deň signalizuje ďalší rast a vývoj v blockchainovom sektore krajiny. Dúfajme, že v nadchádzajúcich mesiacoch BaFin poskytne bankám podrobnosti, ktoré potrebujú, aby mohli firmám poskytnúť prístup k základným potrebám bankovníctva. Ak nie, Nemecku hrozí, že v globálnom závode o tokenizáciu zaostane.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map