Prírodný výber: Mohli by sa stablecoiny jesť na kryptotrhu?

Napriek finančnej neistote, ktorú predstavuje rok 2020, predstavoval búrlivý rok pre trh so stabilnými hotovosťami niečo prosperujúceho. Od začiatku roka zaznamenali kryptomeny, ktorých hodnoty sa viazali na existujúce aktíva, ako je zlato alebo americký dolár, značný tok finančných prostriedkov, pretože viac obchodníkov sa snaží nakupovať stabilné aktíva ako spôsob, ako zabrániť znehodnocovaniu svojich peňazí.

Aj keď sa stablecoiny stali užitočnou zásobárňou financií, ktorá sľubuje silnejšiu ochranu pred narušením, ktoré hrozí COVID-19 a následnými recesiami, existujú dostatočné dôkazy o tom, že meny sa aktívne vyvíjajú nad rámec svojej úlohy obchodného aktíva a čoraz viac sa na ne pozerá ako a prostriedok prevodu hodnoty.

V nadchádzajúcich rokoch pravdepodobne uvidíme, ako sa do prostredia stabilnýchcoinov začne dostávať rad centrálnych bánk a veľkých korporácií, pričom globálni monštrá ako Facebook už dávnejšie naznačujú svoj zámer Projekt Váh. Čo znamená veľké investície do stablecoinov, ktoré vyzerajú ako nevyhnutnosť, čo to bude znamenať pre menšie, neviazané aktíva kryptomeny, ako je Ripple?

Vzostup a vzostup stablecoinov

Tether vstúpil do boja ako prvý stabilcoin na svete. Bola uvedená na trh v roku 2014 a trvalo niekoľko rokov, kým sa kryptomena podporovaná americkým dolárom začala všeobecne prijímať.

Keď sa bitcoin na konci roka 2017 preslávil ako rally, čoraz viac búrz s kryptomenami začalo prechádzať od fiatových párov obchodovania medzi menami a bitcoinmi k obchodom Tether-to-Bitcoin – čo umožnilo burzám používajúcim iba kryptomeny stavať na ziskoch podielu na trhu.

Konjunktúra z konca roka 2017 otvorila dvere vstupu stabilnejších coinov na trh, pričom na povrch sa dostalo nespočetné množstvo projektov, ktoré sa snažili napodobniť účel a úspech spoločnosti Tether..

V nasledujúcom roku došlo k príchodu niekoľkých významných hráčov do sveta stablecoinov od USD, do Paxos a TrueUSD.

Pretože príchod COVID-19 spôsobil rozsiahlu finančnú neistotu, trhová kapitalizácia stablecoinov sa v priebehu troch mesiacov kolektívne zvýšila na viac ako 7 miliárd dolárov – z toho takmer 6 miliárd dolárov tvorili investície do siete Tether.

Od jarného obdobia nárast protokolov DeFi spôsobil, že trhy so stabilnýmicoinmi nafúkli až o toľko 100 miliónov dolárov každý deň – ponechanie trhového stropu odvetvia na viac ako dvojnásobnú veľkosť od začiatku roka.

Okrem toho viac nastupujúcich trendov okolo prijatia projektov stablecoin medzi bankami viedlo k vyššej úrovni akceptácie medzi investormi. So sídlom v Lichtenštajnsku Bank Frick nedávno oznámila že by to podporovalo USD coiny – umožňujúce zákazníkom posielať, prijímať a ukladať stablecoiny pomocou ich bankových účtov.

Meteorický vzostup trhu so stabilnými hotovosťami spojený s neustále sa zvyšujúcim stupňom záujmu o blockchainovú technológiu zo strany bankových inštitúcií aj veľkých firiem znamená, že sa stablecoiny objavia ako primárna forma bankových mincí na trhu s kryptomenami. Čo však bude znamenať tento vývoj pre mince Vlnenie a investorov, ktorí sa snažia zmeniť svoje podiely Bitcoin až litecoin, napríklad s cieľom využiť rýchle transakcie?

Stravovanie na krypto trhu

Ripple priniesol formatívne roky rozsiahle vzrušenie pre technológiu blockchain, na ktorej bola postavená minca XRP.

Platby pomocou mince mali byť rýchle a bez mastných poplatkov za spracovanie, ktoré velili niektorým skorým kryptoaktívam. Ťažisko mince bolo zamerané na medzibankové platby, ale jej skorý úspech spôsobil, že sa spoločnosť Ripple rozšírila do poprednej siete kryptoplatieb po celom svete..

Na vrchole svojej popularity bol Ripple ľahko prístupný na popredných kryptoburzách, ktoré umožňovali ľahký prístup k digitálnym financiám, s ktorými sa dalo ľahko obchodovať.

Ripple však tiež nechtiac vytvoril plán, ako vybudovať úspešný stablecoin.

Implementácia stablecoinov viazaných na rôzne aktíva určené na udržanie ich hodnoty pri hospodárskych poklesoch pri fungovaní na ľahkom transakčnom rámci s obmedzenými poplatkami za spracovanie viedla početné stablecoiny do priamej konkurencie s Ripple..

S príchodom ďalších stabilných coinov podporovaných spoločnosťou, ako je JPM Coin a Projekt mincí pre vysporiadanie verejných služieb, je zrejmé, že starý strážca XRP čelí významnej bitke, aby sa vyhli tomu, že ho budú topiť nováčikovia na trhu.

Finančná sila podnikových stablecoinov znamená, že rýchle platobné systémy spoločnosti Ripple môžu byť čoskoro vylepšené vďaka novému vývoju transakcií.

Môže však existovať nádej na zvlnenie kvôli životnosti mince na rýchlo sa rozvíjajúcom trhu. Ripple pomohol nastúpiť znova 300 zákazníkov počas jeho životnosti, a má vyššiu úroveň kryptografických skúseností v porovnaní s konkurenciou.

Je zrejmé, že stablecoiny sú tu v dohľadnej budúcnosti a dokonca majú potenciál prepracovať národné fiat meny v bežnom používaní. S trhovými stropmi, ktoré sa exponenciálne zvyšujú, môže byť starým strážcom neviazaných kryptomien riziko straty, pretože ďalší používatelia sa snažia nájsť praktickosť a konzistentné ceny v kryptomenách.

Pre spoločnosť Ripple sa predstava konkurencie, ktorá chce znovuzískať svoje miesto ako preferovaná minca odvetvia pre transakcie, zdá byť príliš rozmarná vzhľadom na finančnú silu týchto nových hráčov pri zavádzaní stabilných mincí na trh..

Miesto toho, na čo sa kedysi pozeralo ako na jednu z najsľubnejších kryptomien na svete, bude musieť využiť svoje skúsenosti, aby sa prispôsobilo svojim rýchlym transakčným koreňom. Trh s kryptomenami je založený na prírodnom výbere, kde prežijú iba tí najinovatívnejší. V tomto neľútostnom prostredí bude od mnohých včerajších pragmatických kryptomien vyžadovaných, aby preskúmali nový vývoj blockchainu inde, aby si udržali svoj význam pre osvojiteľov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map