Rastúci svet bezpečnostných protokolov

Rastúci svet bezpečnostných protokolov

Bezpečnostné tokeny sú jedným z najrýchlejšie rastúcich sektorov na kryptomarkete. Tieto tokeny umožňujú spoločnostiam zostať v súlade s vládou a využívať technológiu blockchain na zabezpečenie bezpečnejších obchodných transakcií. S rozširujúcim sa trhom bezpečnostných tokenov je verejnosti k dispozícii viac protokolov bezpečnostných tokenov.

Správny token pre prácu

Bezpečnostné tokeny obsahujú regulačný protokol priamo v ich kódovaní. Tento samostatný skript je ideálny na použitie v scenároch tokenizácie. Keď token predstavuje vlastnícke práva na nehnuteľnosť, zdieľanie výnosov, bezpečnosť alebo inú regulovanú položku, jedinou možnosťou sú bezpečnostné tokeny..

Prijatie bezpečnostného tokenu sa za posledných pár mesiacov výrazne zvýšilo. Podľa nedávnej štúdie, ktorú v súčasnosti poskytuje, tvoria bezpečnostné tokeny zhruba 6,54 percenta z celkového trhu s kryptomenami Hashgard. Najväčšie percento trhu tvoria servisné tokeny – 49,05 percenta, za nimi nasledujú úžitkové tokeny (25,3%) a hybridné tokeny (12,47%). Ďalšia správa zverejnená ICORatingom ukázala, že rast STO sa počas 3. Q 2018 zvýšil o 1,66 percenta. Zároveň sa vydávanie úžitkových tokenov znížilo o 10 percent. 

Viac možností

Protokoly bezpečnostných tokenov majú v dnešnej dobe veľa rôznych štýlov a v závislosti od funkčnosti daného bezpečnostného tokenu sú určité protokoly vhodnejšie na zvládnutie úloh. Z toho vyplýva, že táto potreba funkčných bezpečnostných tokenov priniesla vlnu nových protokolov bezpečnostných tokenov.  

ST-20

Protokol Polymath ST-20 bol jedným z prvých štandardov bezpečnostných tokenov, ktoré vstúpili na trh. Token obsahuje integrované mechanizmy KYC (Know Your Customer) a AML (Anti-MoneyLaundering). Používatelia programu Polymath môžu vydávať prispôsobené bezpečnostné tokeny priamo cez platformu pomocou zjednodušeného rozhrania. Vďaka čomu je ST-20 jedinečný, je to, že token sa vydáva na blokovaný reťazec Polymaths zostavený na mieru.

Rastúci svet bezpečnostných protokolov

Token je nesmierne populárny, pretože Polymath je jednou z najväčších platforiem na spustenie bezpečnostného tokenu, ktoré sú k dispozícii verejnosti. Spoločnosť bola prvou firmou, ktorá zahájila globálnu konferenciu bezpečnostných tokenov. Ako prvý vstup do závodu bezpečnostných tokenov chcel Polymath využiť všetky regulačné nedostatky protokolu ERC-20 a poskytnúť spoločnostiam bezpečnejšiu alternatívu. Spoločnosti sa podarilo vytvoriť široko používaný štandard bezpečnostných tokenov.

SFT (Secure Financial Transaction Protocol)

The SFT protokol vstúpil na trh 28. novembra 2018. Tento protokol bezpečnostných tokenov používa Solidity. Solidity je programovací jazyk používaný vývojármi Ethereum. Tokeny SFT žijú v blockchaine Ethereum.

Tento protokol obsahuje mnoho robustných a modulárnych funkcií, ktoré sa nachádzajú v populárnom protokole ERC-20, ako napríklad ľahké inteligentné programovanie zmlúv. Tokeny SFT umožňujú tokenizáciu dlhových a akciových cenných papierov.

Nemecká spoločnosť Hyperlink Capital vstúpila na trh 1. júla 2018. Vývojový tím vytvoril pre svoju platformu digitálnych cenných papierov protokol SFT, ktorý má rozšíriť prijatie kapitálových trhov založených na blockchaine. Spoločnosť má v oblasti blockchainu históriu činnosti. Spoločnosť Hyperlink Capital sa v poslednej dobe zameriava na tokenizované cenné papiere.

ERC-1450

Novinky protokolu ERC-1450 vstúpili na trh v novembri 2018 prostredníctvom média príspevok autor StartEngineFounder Howard Marks. Tento protokol bol vyvinutý na vytváranie digitálnych akciových certifikátov. Spoločnosť stojaca za protokolom, StartEngine Secure, sa snaží ponúknuť podnikateľom demokratizovaný prístup k financovaniu.

Spoločnosť StartEngine Secure vstúpila do blockchainového sektoru v roku 2012 krátko po podpísaní zákona Jumpstart Our Business StartupsAct, ktorý bol snahou poskytnúť startupom prístup k väčšiemu kapitálu. Platforma ponúka úplnú transparentnosť a registrovaný agent prevodu aktualizuje podrobnosti vlastníctva v súlade so zákonmi o cenných papieroch. Údaje sú zverejňované prostredníctvom ethereum blockchainu.

CAT-20 / CAT – 721

Protokoly CAT-20 a CAT-721 sú prvými bezpečnostnými tokenmi na viacerých kontách na svete. Tieto tokeny je možné prevádzať cez blockchainy vrátane Ethereum, Ripple, EoS, GoChain a Stellar. Podporujú tokeny vydané na protokoloch CAT-20 a CAT-721 MenaKompletná sada nástrojov na vydávanie tokenov.

Securrency so sídlom vo Washingtone vstúpila na trh v roku 2015. Platforma Securrency obsahuje automatizovaný systém overovania finančných prostriedkov a ľahko naučiteľné používateľské rozhranie. Spoločnosť, ktorá stojí za protokolom, Securrency navyše využíva motor služieb a pravidiel, ktorý zaisťuje súlad pri obchodovaní na sekundárnom trhu..

Protokol DS

Protokol DS je open-source vývojová infraštruktúra navrhnutá podľa potrieb odvetvia bezpečnostných tokenov. Protokol TheDS je open-source a je navrhnutý na podporu aplikácií tretích strán. Tokeny vydané týmto protokolom sa nachádzajú v ethereovom blockchaine.

Rastúci svet bezpečnostných protokolov

Sekuritizovať vydal Protokol DS 5. júna 2018 prostredníctvom a tlačová správa. DS zahŕňa integrované služby na zabezpečenie súladu a registráciu. Držitelia tokenov tiež prostredníctvom svojich tokenov dostávajú pravidelné informácie o relevantných udalostiach. DSProtocol sa zameriava na vytvorenie väčšej likvidity v aréne bezpečnostných tokenov.

R-Token

The R-token štandard vstúpil na trh 6. februára 2018. R-tokeny sú tokeny ERC-20 so zabudovanými regulačnými inteligentnými zmluvami. Regulačné služby týchto tokenov sa konfigurujú tak, aby vyhovovali potrebám emitenta. Štandard R-token obsahuje integrované KYC, AML a daňové služby.

Rastúci svet bezpečnostných protokolov

Harbor vyvinul protokol R-token pre použitie v rámci svojej populárnej platformy na vydávanie tokenov. V apríli 2018 spoločnosť Harbor úspešne vyzbierala 28 miliónov dolárov na ďalší vývoj svojej platformy tokenizovaných cenných papierov. 

SRC20

The SRC20 protokol umožňuje používateľom tokenizovať ľubovoľnú položku. Protokol je kryptografický štandard s integrovaným riadením. Používatelia môžu pri vývojových projektoch tokenizovať cenné papiere, budovy, farmy, podniky, hedžové fondy alebo dokonca vlastníctvo. Jeho silnou stránkou je flexibilita tokenu SRC20.

SRC20 funguje na platforme SWARM. Platforma SWARM motivuje používateľov k pozitívnym príspevkom. Platforma sa učí z vašich fundraisingových kampaní a pomocou týchto údajov uľahčuje používateľsky príjemnejšie prostredie pri každom spustení novej kampane..

tZERO

TZERO protokol integruje výhody blockchainovej technológie do existujúcich trhových systémov. Platforma ThetZERO jedného dňa uľahčí vydávanie aj ľahké obchodovanie s bezpečnostnými tokenmi. Vývojári sa snažia vytvoriť prvú národnú burzu cenných papierov špeciálne navrhnutú pre bezpečnostné tokeny.

tZERO je priamym výsledkom strategického partnerstva s BOX Digital Markets. Začiatkom roka podala spoločnosť tZERO formulár SEC na formulári D. Spoločnosti, ktoré sa usilujú vydávať cenné papiere, požadujú formulár D. AK bude formulár schválený, tZERO by bola prvou platformou pre vydávanie / obchodovanie s regulovanými bezpečnostnými tokenmi SEC v kryprostore.

Viac protokolov bezpečnostných tokenov na obzore

Sektor bezpečnostných tokenov sa práve zahrieva a ako sa rok končí, môžete očakávať oveľa viac vstupov na trh. Spoločnosti požadujú výhody technológie blockchain a zabezpečovacie tokeny poskytujú tieto funkcie bez obáv. Bude zaujímavé sledovať, ako bude každý z týchto protokolov v nasledujúcich mesiacoch spravodlivý, keď sa zvýši konkurencia na trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map