Saum Noursalehi, generálny riaditeľ spoločnosti tZERO – Interview Series

Saum Noursalehi je generálnym riaditeľom spoločnosti tZERO, výmena bezpečnostných tokenov, ktorá má potenciál narušiť celý priestor digitálnych cenných papierov. Predtým, na tejto pozícii, bol Saum prezidentom spoločnosti Preplniť.

Predtým, ako ste sa stali generálnym riaditeľom spoločnosti tZERO, boli ste prezidentom spoločnosti Overstock, ktorá je lídrom v elektronickom obchode a jednou z prvých spoločností z rebríčka Fortune 500, ktoré prijali bitcoin. Kedy ste sa prvýkrát dozvedeli o bitcoine a aký bol váš prvý dojem z tejto technológie?

Prvýkrát som o bitcoinoch počul v roku 2013 na večierku a táto technológia ma zaujala. Do bitcoinu som vlastne neinvestoval až do roku 2014, keď som sa o tom začal dozvedieť viac, čo bolo potom, čo Overstock podpísal dohodu s Coinbase, aby som ho prijal ako možnosť platby.

Mohli by ste nám dať vedieť, ako ste prešli z funkcie prezidenta spoločnosti Overstock na generálneho riaditeľa spoločnosti tZERO?

V spoločnosti Overstock som pracoval takmer 14 rokov a zastával som niekoľko vedúcich pozícií v rôznych funkciách spoločnosti, vrátane technológií, vývoja produktov, výskumu a vývoja&D a marketing, aby som vymenoval aspoň niektoré. Po štúdiu informatiky na vysokej škole som sa vždy zaujímal o technológie, najmä o technológiu umelej inteligencie a blockchain. Keď sa naskytla príležitosť stať sa generálnym riaditeľom spoločnosti tZERO, nemohol som ju nechať ujsť. Môj čas v spoločnosti Overstock mi poskytol silné pochopenie pre vývoj produktov, vodcovské schopnosti a to, čo sú potrebné na podnikanie, čo kultivovalo moju profesionálnu identitu vodcu zameraného na produkt. Ako vedúci pracovník vo verejne obchodovanej spoločnosti som bol hlboko vystavený kapitálovým trhom a možnostiam transformácie súčasného ekosystému. Verím, že táto skúsenosť a môj záujem o inovatívne technológie mi umožnili prechod priestoru kapitálových trhov založených na blockchaine bez väčších ťažkostí.

Patrick Byrne nedávno ponúkol rezignáciu na pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti Overstock. Aký to bude mať vplyv na spoločnosť tZERO a jej materskú spoločnosť Medici Ventures?

Ako som povedal vo svojom nedávnom liste pre investorov, bol som smutný, keď som videl Patricka odísť. Je zakladateľom týchto organizácií, jeho rezignácia však nemala vplyv na každodenné operácie spoločností tZERO a Medici Ventures ani na realizáciu našich cestovných máp. Jonathan Johnson, ktorý naďalej zostáva predsedom predstavenstva spoločnosti tZERO a prezidentom spoločnosti Medici Ventures, prevzal úlohu dočasného generálneho riaditeľa spoločnosti Overstock. Jonathan je veľkým lídrom a šampiónom blockchainu a jeho potenciálu ako prispievateľa k vývoju v mnohých ekosystémoch, najmä v jeho aplikácii na kapitálové trhy prostredníctvom tZERO. Jonathan a rady Overstock / Medici sa zaviazali k spoločnosti tZERO a k nášmu dlhodobému úspechu.

V júli bola oznámená digitálna dividenda OSTKO. Môžete vysvetliť dôvody a ako to pomôže pri nastupovaní nových klientov do spoločnosti tZERO?

V júli spoločnosť Overstock oznámila svoj zámer vydať dividendu svojim akcionárom vo forme nových akcií spoločnosti OSTKO, spoločnosti Digital Voting Series A-1 Preferred Stock. Niekoľko akcií OSTKO v súčasnosti obchoduje výlučne na burze PRO Securities ATS, ktorú prevádzkuje stopercentná dcérska spoločnosť spoločnosti tZERO, a spoločnosť Overstock očakáva, že nové dividendové akcie budú takisto obchodovať na burze PRO Securities ATS. Dividenda bude splatná v pomere 1:10, čo znamená, že na každých desať akcií kmeňových akcií série A-1 alebo preferovaných akcií série B s hlasovacím právom B držaných všetkými držiteľmi týchto akcií sa vydá jedna akcia série A-1. k rozhodujúcemu dňu.

Táto dividenda má potenciál predstaviť spoločnosti PRO Securities ATS desaťtisíce akcionárov spoločnosti Overstock. Okrem toho priniesla záujem mnohých sprostredkovateľov, ktorí by chceli obchodovať s takýmito cennými papiermi, čo následne predstaví všetkých ich klientov s našou platformou. Jednou z našich kľúčových priorít je predstaviť do platformy viac investorov, čo by malo slúžiť ako katalyzátor zvyšovania likvidity. Dividenda je v súčasnosti v procese registrácie SEC a spoločnosť Overstock aktívne spolupracuje s regulačnými orgánmi.

Ravencoin bol treťou kryptomenou pridanou do aplikácie tZERO. Prečo Ravencoin?

Ravencoin je jednou z najrýchlejšie rastúcich kryptomien. Ravencoin je navyše filozoficky prepojený s tZERO, čo umožňuje ľahkú digitalizáciu aktív a ich voľné obchodovanie. Technológia Ravencoin umožňuje priame vydávanie a priamy prenos ľubovoľného digitálneho majetku vrátane bezpečnostných tokenov, vďaka čomu je podpora kryptomeny RVN prirodzeným riešením pre aplikáciu Crypto od spoločnosti tZERO.

Pridanie bezpečnostných tokenov ako BCAP a SPiCE na server tZERO by urýchlilo prijatie celého ekosystému digitálnych cenných papierov. Existuje očakávaný dátum, kedy bude na tZERO pridaných viac žetónov?

PRO Securities v súčasnosti vykonáva náležitú starostlivosť o bezpečnostných tokenoch, ktoré využívajú protokol DS spoločnosti Securitize, a sme nadšení z tohto potenciálu ponúknuť nové aktíva, čo zase priláka nových investorov. Naším cieľom je mať do konca roka obchodovanie s ďalšími žetónmi.

Snažíte sa o spustenie prvej regulovanej výmeny národných bezpečnostných tokenov s Box Digital Markets niekedy v roku 2020. Môžete sa s nami podeliť o niektoré podrobnosti týkajúce sa tohto partnerstva a toho, ako prospieva tZERO?

Naďalej spolupracujeme s našimi partnermi v BOX Digital Markets (BOX) na spustení prvej regulovanej výmeny národných bezpečnostných tokenov prostredníctvom nášho spoločného podniku, Boston Security Token Exchange (BSTX), v roku 2020. So skúsenosťami BOXu v budovaní a prevádzke sofistikovaných cenných papierov výmenou a špičkovou blockchainovou technológiou spoločnosti tZERO sme spojili kombinované odborné znalosti našich organizácií s cieľom zásadne vylepšiť trh s digitálnymi cennými papiermi. Naďalej pokračujeme v pokroku a spolupracujeme na vytvorení technickej a regulačnej štruktúry, ktorá bude zavedená pred začatím výmeny.

Kde predpokladáte, že digitálne cenné papiere budú o päť až desať rokov, a úlohu spoločnosti tZERO v tejto oblasti?

Očakávam, že do piatich až desiatich rokov sa kapitálové trhy vyvinú do ekosystému založeného na blockchaine, kde budú tokenizované nielen akcie a fixný príjem na Wall Street, ale aj ďalšie netradičné aktíva, ako sú nehnuteľnosti, film, umenie, športové tímy, športovci alebo čokoľvek hodnotné. Technológia blockchain má veľký potenciál na zvýšenie transparentnosti, zníženie nákladov na trenie, zlepšenie súladu s predpismi a reformu úlohy tradičných účastníkov trhu. Priemerný retailový investor bude mať prístup k typom aktív, ktoré boli predtým vyhradené iba pre majetné alebo spojené subjekty. Vidím, že tZERO stojí na čele úsilia poskytnúť platformu pre ďalšiu generáciu obchodovania s aktívami.

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli podeliť s tZERO alebo Medici Ventures?

Spoločnosť Medici Ventures sa zaviazala rozvíjať spoločnosti zamerané na technológiu blockchain a tZERO je korunným klenotom globálneho keiretsu spoločností Medici Ventures. V spoločnosti tZERO pokračujeme v práci na našej vízii vytvorenia robustného ekosystému poháňaného technológiou blockchain pre investorov, ktorí budú mať miesta na nákup a predaj digitálnych aktív (PRO Securities ATS, kryptomena tZERO a po zavedení BSTX) integrujúcu túto technológiu tokenizovať aktíva (technológia tokenizačného protokolu tZERO) a nadväzovať priame vzťahy so zákazníkmi (s výhradou schválenia našej 100% dcérskej spoločnosti ako maloobchodného makléra-dealera).

Ďakujem za tento skvelý rozhovor.

Navštíviť môže každý, kto sa chce dozvedieť viac tZERO alebo náš obchodný zoznam tZERO. Môžete tiež sledovať Saum Noursalehi na Twitteri.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map