Sia – distribuované cloudové úložisko

Kto je Sia?

Spustené hmlovinami v roku 2015, Sia si kladie za cieľ znovuobjaviť cloudové úložisko. So sídlom v Bostone sú financované spoločnosťami ako Raptors Group, Fenbushi Capital, First Star Ventures a INBlockchain..

Sia plne verí v blockchain a na dosiahnutie svojho cieľa stať sa „chrbticovou úložnou vrstvou internetu“ využíva kombinovanú štruktúru mincí.

Aký je problém?

Ľudia sú digitálni hromaditelia. Denne vytvárame viac ako 2,5 quintillion bajtov dát – a toto číslo rastie. Toto hromadenie údajov predstavuje veľký problém, keď sa ho týka otázka „kde ich ukladáme?“

Zatiaľ čo nová technológia nám umožnila prenášať terabajty dát v našich vreckách, mnoho jednotlivcov a spoločností je úplne závislých na cloudovom úložisku. Cloudové úložisko je, bohužiaľ, nákladné. Serverové farmy, od ktorých sa vyžaduje, aby tieto služby fungovali, sú veľmi náročné na energiu a vyžadujú neustálu údržbu.

Sia - distribuované cloudové úložisko

Platforma agregácie údajov DOMO podrobne popisuje naše zvyky pri vytváraní.

Aj keď ľudia môžu veriť, že cloudové úložisko je lacné, pretože existujú spoločnosti, ktoré ho ponúkajú zadarmo, spotrebitelia stále platia nepriamymi spôsobmi. Môže to byť prostredníctvom zvýšenej reklamy, zvýšených poplatkov za iné služby atď.

Okrem toho je pravdepodobne najväčšou obavou našich súčasných riešení pre ukladanie dát cenzúra. Pri využívaní cloudového úložiska majú hostitelia servera často možnosť filtrovať, vyhodnocovať, hlásiť alebo cenzurovať informácie.

V dobe, keď dochádza k porušovaniu súkromia pravidelne a ľudia sú vystavení filtrovaným médiám, je potrebné predstaviť riešenie.

Ako to Sia vyrieši?

Tím v spoločnosti Sia sa zameriava na riešenie všetkých problémov, ktoré sme práve riešili. Uznávajú, že to nie je oprava cez noc, a chápu, že ich hlavným cieľom stať sa chrbticou úložného priestoru internetu je dlhodobý cieľ.

Na dosiahnutie tohto cieľa Sia kombinuje cloudové úložisko s technológiou blockchain. Pritom sú schopní vytvoriť decentralizovanú cloudovú úložnú sieť. Namiesto spoliehania sa na centralizovaný úložný bod, napríklad serverovú farmu, spoločnosť použije blockchain na spoliehanie sa na nevyužitý priestor na pevnom disku rôznych zariadení. To znamená, že 50 gigabajtov dát nevyužitých vo vašom mobilnom telefóne sa môže použiť v spojení s miliónmi ďalších zariadení na vytvorenie cloudovej siete. Zatiaľ čo sa celý proces dosiahne využitím inteligentných zmlúv, SIA sa obrátila k štruktúre viacerých tokenov, aby nalákala účastníkov do ich siete.


Žetóny

  • SiaCoins – prvý z ich tokenov je známy ako SiaCoin. Toto je obslužný token, ktorý sa používa ako mena v rámci platformy. Bude sa používať na odmeňovanie tých, ktorí požičiavajú svoj nevyužitý priestor na pevnom disku, a od tých, ktorí ukladajú svoje údaje v sieti..
  • SiaFunds – toto je bezpečnostný token. To znamená, že každý token predstavuje jeden akciový podiel v spoločnosti. Zakaždým, keď si užívateľ zakúpi úložný priestor v sieti pomocou SiaCoins, vznikne transakčný poplatok. Tieto poplatky sa rozdelia medzi držiteľov tokenov a predstavujú 3,9% výdavkov na zmluvu.

Tým, že sa obráti na takúto metódu, je tím spoločnosti SIA schopný vyhnúť sa výstavbe a údržbe nákladných serverových fariem. Dôležitejšie je vyriešiť otázku cenzúry. Pretože sieť je decentralizovaná služba a tok informácií nemá pod kontrolou žiadna iná strana, môžu si byť používatelia istí, že nie sú špehovaní ani nijako manipulovaní..

Tím?

David Vorick – generálny riaditeľ, spoluzakladateľ a hlavný vývojár

Luke Champine – spoluzakladateľ a hlavný vývojár

Chris Shinerral – hlavný vývojár

Zach Herbert – viceprezident pre operácie

Steve Funk – vedúci podpory

Čo bude ďalej?

Spoločnosť SIA úspešne usporiadala ponuku bezpečnostných tokenov v apríli 2018. Konala sa ako upravená holandská aukcia. Počas aukcie sa investorom predalo 750 tokenov SiaFund.

Teraz, keď sa tento predaj uskutočnil, spoločnosť zaobstarala finančné prostriedky na pokračovanie svojej cesty. Spoločnosť plánuje pokračovať v rozvoji smerom k cieľu, ktorým je stať sa riešením internetového chrbticového úložiska.

Ako každý bezpečnostný token, aj veľkým ťahákom je likvidita spojená s digitálnymi aktívami. Hľadajte tieto tokeny, aby sa v budúcnosti objavili na platformách obchodovania s bezpečnosťou.

Týždenné aktualizácie nájdete na webe SiaTV.

Ak sa chcete dozvedieť viac podrobností o projekte, navštívte našu stránku Výpis tokenov Sia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map