Stablecoiny – sú nezvyčajné alebo trendy?

Stablecoiny

Tieto aktíva založené na blockchaine známe ako stablecoiny, sú digitálne tokeny, ktoré sú naviazané na iné aktívum. Toto viazanie obvykle spája digitálne aktíva s menami FIAT na báze 1: 1 a pokúša sa napodobniť ich stabilitu.

Celým účelom týchto aktív je poskytnúť investorom formu platby založenú na blockchaine a zároveň čeliť úľave od volatility, ktorá je často spojená s kryptomenami.

Vďaka týmto vlastnostiam sa stablecoiny stali dokonalými na použitie v STO / DSO, ktoré boli doteraz videné rôzne časy..

Gýčové?

Zatiaľ čo väčšina stablecoinov, ktoré sa dostali na trh, je viazaná na meny FIAT, existujú rôzne možnosti, ktoré sa pokúsili využiť na stabilite nekonvenčných trhov. Bohužiaľ, pre tých, ktorí idú touto cestou, sa väčšina považovala za triky alebo priame podvody. Nasledujú dva príklady stablecoinov založené na nekonvenčných rezervách. Jeden s potenciálom, druhý podvod – pri využívaní týchto prostriedkov buďte usilovní.

Konope

Okrem Crypto je jedným z najhorúcejších priemyselných odvetví trh s kanabisom. S legalizáciou, ktorá prebieha v celej Kanade, ako aj v rôznych štátoch, nebola akceptácia tohto odvetvia nikdy vyššia. Posilnením argumentu pre kanabis je jeho schopnosť ovplyvňovať zmeny v rekreačných aj liečebných kapacitách.

Uznávajúc to, miliardár Alkiviades David nedávno oznámil stablecoin byť podložený kvetom konope. Tento stablecoin je token založený na BTC, ktorý je známy ako SWX Coin. Jeho prijatím je posilnený zámer spoločnosti Swissx Global Hemp Exhange vytvoriť sekundárne trhy pre obchodovanie s touto mincou..

Stroskotané zlato

Táto konkrétna ponuka sa uskutočnila ako ICO v roku 2018 a všeobecne sa považovala za priamy podvod. Kórejská firma „Shinil Group“ predala žetóny investorom, ktorí mali fungovať ako stablecoin, krytý zlatom nájdeným pri stroskotaní lode.

Operácie nakoniec prepadli miestne orgány a vyšlo najavo, že skupina Shinil netušila, či tieto zlaté rezervy vôbec existujú.

Trendy?

Rastúcim trendom v roku 2019 je príchod sporiacich účtov založených na kryptomene. Na čele balenia medzi rôznymi ponukami na trhu je BlockFi. Uľahčovacie služby ponúkané spoločnosťou BlockFi nie sú nič iné ako Gemini. Oblečenie Winklevoss Run poskytuje väzobné služby pre aktíva investované prostredníctvom BlockFi – prináša vplyv a reputáciu prostredníctvom prepojenia s licencovanou a rešpektovanou treťou stranou..

Uznávajúc význam stablecoinov popri aktívach ako Bitcoin, Ethereum a ďalších, BlockFi prirodzene podporuje stablecoin Gemini, GUSD.

V nedávnej aktualizácii svojich zmluvných podmienok spoločnosť BlockFi oznámila, že investori, ktorí im dôverujú v GUSD, budú mať výnosy 8,25% mesačne. To predčí mnoho dobre spravovaných podielových fondov, čo z tejto možnosti robí veľmi zaujímavú možnosť pre investorov.

Takéto ponuky ukazujú skutočný prínos pre investorov, ktorý sa skutočne realizoval. Najmä BlockFi vyplatil za posledných pár mesiacov úroky v hodnote desiatok miliónov, čím sa posunul nad rámec sľubnej fázy a sledoval trend.

Dominancia trhu

Napriek strastiam, ktoré Tether trápili v predchádzajúcom roku, na trhu so stabilnýmicoinmi stále dominuje kontroverzná ponuka.

Zatiaľ čo súčasná dominancia spoločnosti Tether na trhu je stále silná, alternatívy zjavne vyradili z ich podnikania kus. Za posledný rok sme videli pokles podielu Tetheru na trhu so stabilnýmicoinmi z >95% až zhruba <75% – výrazný pokles, ktorý ukazuje dopyt po alternatívach.

Tether vs The Pack

Nedávno sme sa podrobnejšie zamerali na vnímanie a prevádzkové problémy, s ktorými sa Tether stretáva, a na rôzne možnosti jeho nahradenia na trhu. Nezabudnite si prečítať nasledujúci článok, kde sa dozviete viac o týchto alternatívach a o tom, ako sa líšia od popredných výrobcov v priemysle.

Stablecoiny v rámci digitálnych cenných papierov

Aj keď sa jedného dňa môže stať, že jeden zo stablecoinov, o ktorých sa hovorí v spomínanom článku, zvíťazí ako miláčik v tomto odbore, realita je taká, že zatiaľ najlepšie vydané tokeny Facebooku, Váhy, majú najlepšiu príležitosť. Je to spôsobené úplným vystavením a vplyvom, ktorý má Facebook na rôznych trhoch.

Priemerný človek oceňuje pohodlie nad všetkým ostatným. Aj keď existuje veľa ľudí, ktorí vyjadrujú svoju nespokojnosť a obavy z produktu Facebook, k dnešnému dňu, keď budú tokeny nakoniec vydané, bude existovať skupina klientov, ktorí získajú prístup a ktorí sa jednoducho nestarajú o minulé výpadky súkromia a bezpečnosti.

Bez ohľadu na to, ktorý stablecoin nakoniec zvíťazí, existujú rôzne životaschopné možnosti od renomovaných spoločností. Práve teraz sú účastníci odvetvia rozmaznaní s počtom konkurentov, pretože mnohí sa snažia nájsť si svoje miesto v kryptomene – niektorí nezvykle, niektorí trendovo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map