Stručný pohľad na – Analýza sekundárneho obchodovania na trhu bezpečnostných tokenov: 2019

Tento týždeň vydala skupina bezpečnostných tokenov svoju každoročnú komplexnú štúdiu – Analýza sekundárneho obchodovania na trhu bezpečnostných tokenov: 2019. Štúdia poskytuje priamy pohľad na súčasný stav prijatia bezpečnostných tokenov. Ďalej objasňuje hlavné prekážky, ktorým čelia investori, ktorí sa chcú zúčastniť na sekundárnom trhu.

Štúdia priniesla niekoľko zaujímavých údajov. Štatistiky jedného odhalili nedostatočný pokrok na viacerých frontoch, pokiaľ ide o prijatie bezpečnostných tokenov. Správa vyzdvihla znepokojujúce oblasti od nepochopenia novej technológie až po odklady v dôsledku schválenia regulačnými orgánmi. Snáď najpozoruhodnejším údajom, ktoré správa potvrdila, je prekvapivý nedostatok globálneho dopytu investorov po týchto regulovaných tokenoch.

Analýza sekundárneho obchodovania na trhu bezpečnostných tokenov: 2019

V rámci komplexného prístupu skupiny Security Token Group k trhu sa vedci rozhodli hodnotiť všetky medzinárodné jurisdikcie. Týmto spôsobom je správa schopná odrážať globálnu metriku výkonnosti trhu v roku 2019. Tento prístup poskytol veľmi potrebný prehľad o celkovom zdraví a výkonnosti sekundárnych trhov v medzinárodnom meradle..

Prehľad sekundárneho obchodného trhu 2019 STO

Ako jedna z prvých publikovaných správ o vývoji sekundárneho trhu bezpečnostných tokenov v roku 2019 sú čitatelia oboznámení s obrovským množstvom predtým neznámych údajov. Správa napríklad naznačuje, že trh so sekundárnymi bezpečnostnými tokenmi vyvrcholil v januári na úrovni 229 501 221,25 USD. Je zaujímavé, že tento vrchol je priamym výsledkom obchodovania s akciovými tokenmi preferovanými spoločnosťou TZERO.

Je pozoruhodné, že do konca roka zaznamenal sekundárny trh pokles o 67% s decembrovým trhovým stropom iba na 76 062 199,46 USD. V súčasnosti je celkový objem pre sekundárne trhy okolo 2 410 607,94 USD. Tento objem sa rozpadá na mesačný priemer 214 682,90 USD alebo sa rozkladá ešte ďalej, denný priemer 7 156,10 USD.

Napriek prekvitajúcemu trhu STO boli v roku 2019 zverejnené iba tri výmeny bezpečnostných tokenov. Je zaujímavé, že všetky tri burzy spĺňajú požiadavky na dodržiavanie jurisdikcie v USA. Tieto údaje dokazujú rastúcu túžbu blockchainových spoločností vstúpiť na americké trhy. Tri burzy, ktoré boli zverejnené v roku 2019, sú tZERO, OpenFinance Network a Uniswap Exchange.

tZERO

Burza tZERO vstúpila do služby v januári 2019. V tom čase tZERO hostilo iba jeden bezpečnostný token, preferovaný akciový token TZROP. Napriek nedostatočnej rozmanitosti poskytovanej platformy si tZERO udržiavalo najvyšší trhový strop po celý rok. Spoločnosť tZERO ako taká predstavovala pozoruhodných 58% celého stropu sekundárneho trhu. V dôsledku toho je TZROP najväčším tokenom v priemysle, s ktorým sa bude obchodovať v priebehu roku 2019. Okrem najväčšej aktivity získava TZROP titul aj za najkonzistentnejšie obchodovaný bezpečnostný token na sekundárnych trhoch, pokiaľ ide o denný objem..

Výkonnosť tZERO prostredníctvom analýzy sekundárneho obchodovania na trhu bezpečnostných tokenov

Výkonnosť tZERO prostredníctvom analýzy sekundárneho obchodovania na trhu bezpečnostných tokenov

Sieť OpenFinance

Sieť OpenFinance otvorila svoje brány pred tZERO vo štvrtom štvrťroku 2018. Na rozdiel od konkurencie sa spoločnosti OpenFinance podarilo poskytnúť investorom výber bezpečnostných tokenov na obchodovanie. Od decembra obchoduje na burze päť živých bezpečnostných tokenov: Blockchain Capital, Lottery.com, SPiCE VC, 22x Fund a Protos Asset Management.

Uniswap

Uniswap sa otvoril neskôr v tomto roku. Táto burza sa jedinečne zameriavala na bezpečnostné tokeny kryté nehnuteľnosťami. Burza hostila tri tokenizované nehnuteľnosti RealT v Detroite v štáte Michigan. Keďže Uniswap primárne obchoduje s tokenmi nehnuteľností, burza poskytuje investorom množstvo nových a jedinečných investičných príležitostí. Čo je dôležité, analytici považujú tokenizované nehnuteľnosti za bezprecedentný rastový potenciál.

Analýza sekundárneho obchodovania na trhu bezpečnostných tokenov – 2019

Správa tiež osvetlila tempo, ktorým si tieto tokeny získali obľubu. Začiatok roku 2019 bol predovšetkým silný. Dôležité je, že v 1. štvrťroku sa obchodovalo päť živých bezpečnostných tokenov. Napriek silnému začiatku väčšina z týchto tokenov nevidela denné obchodovanie. Správa v skutočnosti odhalila, že drvivá väčšina bezpečnostných tokenov zaznamenala iba niekoľko obchodov za mesiac.

Analýza sekundárneho obchodovania na trhu bezpečnostných tokenov odhaľuje dve pravdy

Po preskúmaní všetkých predložených údajov analýza sekundárneho obchodovania s bezpečnostnými tokenmi preukázala dva dôležité body týkajúce sa aktivity bezpečnostných tokenov na sekundárnych trhoch. Jeden ukázal, že infraštruktúra bezpečnostných tokenov začína prenikať cez tradičné trhy. Toto prijatie je zrejmé, pretože mnohé z najväčších svetových inštitúcií sa rozhodli vyskúšať blockchainovú technológiu ako alternatívu k súčasným obchodným systémom obklopujúcim transakcie a vyrovnania..

Toto rozhodnutie má zmysel, keď vezmete do úvahy zvýšenú efektívnosť a zníženie nákladov, ktoré spoločnosť získa z integrácie. Ako príklady významných inštitúcií, ktoré sa snažia vstúpiť do sektoru bezpečnostných tokenov, správa uvádza najnovší blockchainový podnik banky Santander Bank. Uvádza sa tiež tokenizácia firmy na správu aktív vo výške 700 miliárd dolárov, ktorú uskutočnili Franklin Templeton a Deutsche Boerse, ktorá usadzuje digitálne obchody s cennými papiermi na reťazci.

Santander vstupuje do blockchainového sektoru prostredníctvom webových stránok

Santander vstupuje do blockchainového sektoru prostredníctvom webových stránok

Druhým a možno najdôležitejším krokom z tejto správy je, že väčšina retailových investorov (krypto a tradiční) nemá veľký záujem o súčasnú dávku bezpečnostných tokenov na sekundárnych trhoch. Tento nedostatok záujmov sa prejavil v nevýraznom výkone väčšiny skúmaných bezpečnostných tokenov.

Túto skľučujúcu účasť investorov možno pripísať mnohým príčinám. Analytici poukázali na blokovanie regulačných opatrení, únavu investorov a nízke očakávané výnosy ako na jeden z hlavných dôvodov nedostatočnej účasti. Tento nezáujem sa následne premení na obchodné platformy, ktoré sa ťažko snažia poskytnúť sektoru potrebnú likviditu.

Budúcnosť vyzerá jasne

Aj keď analýza sekundárneho obchodovania na trhu bezpečnostných tokenov dokázala, že v priestore je potrebné vykonať ešte veľa práce, ukázala tiež, že trh sa vyvíja pomaly. Správa predovšetkým ukázala, že existuje viac ako 60 búrz bezpečnostných tokenov, ktoré majú byť spustené v roku 2020. Tieto búrky sa rozprestierajú po celom svete vrátane USA, Kanady, Veľkej Británie, Nemecka, Lichtenštajnska, Estónska, Holandska, Švajčiarska, Gibraltáru, Malty, Seychel, Bielorusko, Britské Panenské ostrovy, Singapur, Čína, Filipíny, Antigua, Jamajka, Barbados, Kajmanské ostrovy, Maurícius, Spojené arabské emiráty a Grónsko.

Analýza sekundárneho obchodovania s bezpečnostnými tokenmi – pohľad do budúcnosti

Skutočne to musíte odovzdať skupine bezpečnostných tokenov. Tento tím dokázal zostaviť pokladnicu cenných informácií, ktorá určite pomôže investorom a organizáciám posúvať sa vpred. Informácie pre túto chvíľu môžu nájsť záujemcovia o geografické rozdelenie týchto štatistík tu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map