Telegram vyhráva súdnu bitku, ale opúšťa TON blockchain

Veľmi populárne správy aplikácia, Telegram sa tento týždeň tešil krátkodobému víťazstvu pred súdom proti Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC). Federálny sudca poprel žiadosť SEC, aby Telegram odovzdal všetky bankové výpisy do 8. januára týkajúce sa jej blockchainového projektu TON. Rastúce právne dôsledky spojené s agresívnejším postojom SEC po začiatku procesu, bohužiaľ, prinútili vedúcich predstaviteľov spoločností prehodnotiť svoju stratégiu TON úplne.

Telegram bol nadšený v prípade SEC kvôli vývoju jeho blockchainu TON a kryptomeny Gram už mesiace. V októbri sa SEC žaloval Telegram. Podľa dokumentácie SEC spoločnosť tvrdí, že Telegram počas svojho konania porušil početné federálne zákony o cenných papieroch rekordný 2017 počiatočná ponuka tokenov vo výške 1,7 miliardy dolárov (ICO).

Bránenie TON blockchainu

Telegram to tvrdo vyjadril obrana. Spoločnosť tvrdila, že gramy sú úžitkové tokeny. Preto nespadajú do jurisdikcie SEC. Na druhej strane SEC videla tieto činy ako facku. Skupina sa preto rozhodla rozšíriť vyšetrovanie. Teraz SEC nechce len zastaviť predaj Gram tokenov, skupina sa snaží spochybniť platnosť ICO spoločnosti 2017.

SEC tvrdí, že Telegram sa počas svojej finančnej zbierky zapojil do podvodných aktivít. Tento krok smerom k agresívnejšiemu trestnému stíhaniu spoločnosti nastáva po tom, čo úradníci SEC obvinili Telegram z pozastavenia a ospravedlnenia žiadosti skupiny o informácie pre investorov. Je iróniou, že je to presne táto požiadavka, vďaka ktorej bol Telegram trochu v bažine.

Malá výhra pre TON Blockchain

Federálny sudca Kevin Castel z južného okresu New York je úradníkom predchádzajúcim prípadu. Tento týždeň odovzdal Telegramu malé víťazstvo na súde po odložení požiadavky SEC na informácie pre investorov. Telegram odmietol možnosť poskytnúť tieto informácie do požadovaného termínu 8. januára, pretože by to porušilo zákony EÚ na ochranu spotrebiteľa. Požiadavky EÚ na ochranu súkromia v zásade nariaďujú, aby firma odstránila všetky osobné informácie zo spisov občanov EÚ pred ich odovzdaním zahraničnej vláde.

Sudca Castel však informoval úradníkov Telegramu, že odmietnutie bolo v skutočnosti skôr iba odkladom. Uviedol, že v „nie príliš vzdialenej budúcnosti“ bude spoločnosť musieť poskytnúť SEC požadované bankové výpisy. Pridaný časový rámec dáva Telegramu šancu na vytvorenie takýchto záznamov bez porušenia akýchkoľvek zahraničných zákonov o ochrane osobných údajov.

Prehodnotenie konceptu TON Blockchain

Po zvýšenom tlaku SEC sa predstavitelia Telegramu rozhodli, že bude najlepšie opustiť niektoré z najdôležitejších častí jeho blockchainovej stratégie TON. V nedávnej dobe blog príspevok, firma vrhla svetlo na monumentálne zmeny, pre ktoré rozhodli riadiaci pracovníci. Za prvé, Telegram už nebude integrovať svoju kryptomenovú peňaženku Gram do Telegram Messenger. Peňaženka bude v zásade k dispozícii iba samostatne.

TON Blockchain Post cez Telegram Twitter

TON Blockchain Post cez Telegram Twitter

Tento príspevok bol rovnako znepokojujúci pre blockchainový projekt TON. Úradníci spoločnosti uviedli, že neplánujú údržbu ani vývoj budúcich aplikácií pre blockchain TON. Spoločnosť v skutočnosti uviedla, že dúfa, že vývojári tretích strán zasiahnu do udržania fungovania blockchainu prostredníctvom nejakej novozaloženej nadácie.

Masívny úder investorom do TON blockchainu

Rozhodnutie neintegrovať TON ekosystém do telegramového posla je obrovskou ranou pre investorov. Telegram má viac ako 200 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Priama integrácia TON do platformy by poskytla systému obrovskú výhodu oproti konkurencii. Začatie konceptu s obrovským trhom pre vlastnú potrebu a okamžitý a bezproblémový prístup k tokenom Gram používateľom bolo hlavnou hnacou silou rozhodnutia väčšiny investorov stať sa súčasťou blockchainu TON.

Telegram na ceste domov urobil verejné vyhlásenie, ktoré je skôr zákonným vylúčením zodpovednosti. V odmietnutí zodpovednosti spoločnosť uviedla niekoľko prekvapivých skutočností. Telegram tvrdí, že nikdy „dal akékoľvek sľuby alebo záväzky na vývoj akýchkoľvek aplikácií alebo funkcií pre TON Blockchain. “  Tento príspevok zanechal investorov TON zvedavých, čo sa stane s ich kapitálom, keď hlavné ťahy projektu už nie sú realitou.

Telegram – TON chytený do krížov

Ak vezmeme do úvahy úplnú veľkosť ICO spoločnosti Telegram z roku 2017, nie je veľkým prekvapením, že sa SEC rozhodla vyvinúť na spoločnosť určitý tlak. SEC, bohužiaľ, teraz nechala investovať TON investorov, pretože spoločnosť takmer opustila svoje krypto sny.

Je to podvod??

Existuje niekoľko analytikov, ktorí sa domnievajú, že nové taktiky zobrazené z Telegramu sú v skutočnosti súčasťou širšej stratégie. Manévre vnímajú ako spôsob, ako platformu uľahčiť. Produkovaním blockchainu a peňaženky TON ako samostatnej entity sa Telegram môže vyhnúť veľkej časti strachu a pohŕdania, ktoré doteraz regulačné orgány a zákonodarcovia preukázali.

Veľkú časť tejto negatívnej tlače možno pripísať prelievaniu z projektu Libra spoločnosti Facebook. Vládni úradníci nemajú záujem na tom, aby sa do krypto sektora dostávali obrovské platformy sociálnych médií. Zákonodarcovia z oboch strán uličky už predložili prísne regulačné zákony, ktoré majú spomaliť prijatie kryptomien týmito technologickými monštrami. Otázkou teraz zostáva, budú tieto nariadenia stačiť na zastavenie týchto projektov? V prípade blockchainu TON sa zdá, že boli.

TON – Stratený sen

Je smutné vidieť koncept tak výhodný, ako je blockchain TON demontovaný pomaly. Samotná veľkosť siete Telegramu by globálne významne podporila prijatie kryptomeny. Analytici poukázali na masívne siete sociálnych médií ako na jeden z najrýchlejších spôsobov efektívnej integrácie využívania kryptomeny. Bohužiaľ, je to presne toto rozsiahle prijatie, ktoré má zákonodarcov a regulačné orgány na hrane.

Žiadne gramy pre vás

Napriek silnej podpore investorov a rekordnému ICO to teraz vyzerá, akoby spochybnil celý blockchainový projekt TON. Dúfajme, že Telegram a SEC nájdu vzájomné porozumenie. Ak je to tak, mohlo by to umožniť pokračovanie vývoja tohto jedinečného blockchainu, ktorý mení hru. Zatiaľ táto kryptomena čaká na konečnú odpoveď SEC aj Telegramu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map