Švajčiarska digitálna banka rieši tokenizáciu aktív pre plne vyhovujúce inštitúcie

Tokenizácia aktív v reálnom svete vo Švajčiarsku

Tokenizácia aktív je priestor, kde sa zachytávajú tradičné aktíva a digitálne tokeny, čo umožňuje emitentom budovať úplne nové finančné produkty a investorom umožniť účasť novými spôsobmi..

Aj keď ešte stále existuje určitý spôsob, ako ísť, v oblasti digitálnych aktív sa dosiahol značný pokrok, ktorý umožnil tokenizáciu aktív v reálnom svete. Dôkazom toho je aj nedávne oznámenie od SEBA, švajčiarsky regulovaný bankový subjekt.

Digitálna banka, ktorá bola založená s cieľom priblížiť tradičné financie a digitálne aktíva, teraz naznačila, že vstupuje do priestoru tokenizácie aktív. V tejto súvislosti sa SEBA zameriava na vývoj inovatívnych riešení, v rámci ktorých môžu ich klienti vydávať a spravovať finančné aktíva na základe viacerých blockchainových protokolov a sprístupniť ich investorom..

Digitálna banka nie je pre digitálne aktíva žiadnym cudzincom, pretože už ponúka komplexné služby od digitálneho úschovy po obchodovanie, transakčné bankovníctvo a krypto-kolateralizované pôžičky.

SEBA ako regulovaný subjekt sleduje úplne vyhovujúce smerovanie s cieľom zamerať sa na veľké inštitúcie. Švajčiarska finančná inštitúcia chce spolupracovať s bankami, profesionálnymi investormi, rodinnými kanceláriami, správcami aktív a ďalšími blockchainovými spoločnosťami.

Vstup banky do tohto priestoru je preto sprevádzaný partnerstvom so spoločnosťou Digital Asset Shared Ledger (DASL), ktorá je postavená na podnikovom blockchaine Corda.

SEBA Partnerstvo s Liquidity Network DASL

Banka využije spoločnosť Digital Asset Shared Ledger (DASL) na rozšírenie svojich služieb, čo je sieť likvidity pre digitálne aktíva. DASL uľahčuje prenos digitálnych aktív cez verejnú sieť Corda, čo je sieť typu peer-to-peer uzlov DLT, ktorá umožňuje interoperabilitu medzi rôznymi systémami, aplikáciami a procesmi.

Výsledkom je, že toto partnerstvo umožní spoločnosti SEBA poskytnúť inštitucionálnym klientom schopnosť vydávať a investovať do digitálnych cenných papierov predstavujúcich finančné nástroje v sieti Corda..

Ponuka cenných papierov spoločnosti DASL obsahuje niekoľko funkcií vrátane vydávania, správy portfólia, správy aktív, zúčtovania a vyrovnania – to všetko pomocou technológie distribuovanej hlavnej knihy (DLT). Ďalej sú sieťové možnosti DASL plne v súlade s predpismi o cenných papieroch.

Banka už má pre svojich klientov niekoľko služieb týkajúcich sa digitálnych aktív a tokenizácia aktív bude ponúkaná ako doplnok k produktu SEBA Custody, Asset Management and Trading.

V rámci ponuky tokenizácie aktív budú podľa popisu SEBA klienti môcť tokenizovať fiat a drahé kovy, alternatívne aktíva ako nehnuteľnosti a komodity, ako aj skúmať tokenizované ekosystémy spoločností s produktmi (ako tokeny úžitkových látok) a vykonávať bezpečnostný token ponuky.

SEBA vytvorí peňaženku pre integrovaných klientov úschovy, vydá digitálne cenné papiere a distribuuje ich do správy majetku a ďalších sietí investorov. Pri partnerstve s DASL sa SEBA spolieha na skúsenosti tímu s budovaním kritickej infraštruktúry pre finančné inštitúcie.

Partnerstvo pre ďalší rozvoj

Partnerstvo, ktoré je ešte len v počiatočnej fáze, môže časom priniesť ďalšie vytváranie produktov a vytváranie likvidity, pričom DASL bude podporovať stratégiu banky SEBA Bank stať sa partnerom inštitúcií.

Matthew Alexander, vedúci tokenizácie v SEBA Bank, vysvetľuje, aké dôležité je vybudovať dôveryhodnú platformu pre prijatie sekuritizácie digitálnych aktív:

„Široké prijatie digitálnych aktív a cenných papierov inštitúciami si vyžaduje dôveryhodné miesta na distribúciu, sekundárne obchodovanie a likviditu. DASL poskytuje spoločnosti SEBA okamžitú a bezpečnú platformu pre náš rad produktov Digitálne cenné papiere. Tešíme sa, keď spojíme naše silné stránky so silnými stránkami spoločnosti DASL, aby sme mohli ďalej vylepšovať naše klientske riešenia a služby. “

„Sme radi, že sme partnermi so SEBA Bank a privádzame ich na verejnú sieť Corda pomocou DASL. DASL poskytuje akcelerátor digitálnych kapitálových trhov pre inštitucionálnych klientov SEBA.“ uviedol Richard Crook, zakladateľ DASL.

Za posledné dva roky urobila SEBA v oblasti digitálnych aktív pozoruhodné pokroky. Švajčiarskej kryptomene sa podarilo výrazne rozšíriť svoje produkty a služby na inštitucionálny trh. Začiatkom tohto roka spoločnosť SEBA získala financovanie vo výške 100 miliónov dolárov šesť mesiacov po získaní bankovej licencie v auguste 2019.

Otvorenie dverí pre tokenizáciu aktív inštitúciám je jedným z kľúčových aspektov rozsiahleho prijímania digitálnych aktív vo veľkom meradle. Len čo inštitúcie, ktoré budú dodržiavať prísne opatrenia na zabezpečenie súladu, môžu vydávať, spravovať a obchodovať s cennými papiermi s digitálnymi aktívami, mohlo by to otvoriť brány pre záujem širokej škály investorov v globálnom rozsahu. Toto by mohol byť kritický bod, ktorý naštartuje prechod od tradičnej sekuritizácie aktív k plne digitálnej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map