Zug, Švajčiarsko „Crypto Valley“ sa stáva najnovším regiónom, ktorý prijíma BTC a ETH ako platby daní

Za posledných pár rokov rôzne regióny po celom svete dali najavo, že ich zámerom je stať sa centrom blockchainu. Aj keď sa niekoľkým podarilo získať si reputáciu spojenú s touto technológiou, v čele je pravdepodobne Zug, Švajčiarsko. Vo výsledku sa často používa výraz „krypto údolie“, keď sa odkazuje na región.

Zug naďalej podporuje túto reputáciu; má oznámil že od roku 2021 začne región prijímať bitcoiny a éter ako platby daní. Ak chcete využiť túto službu, musia všetci platitelia dane požiadať o platbu osobný QR kód od Zugovho finančného oddelenia.

“Ako domov Crypto Valley je pre nás dôležité ďalej podporovať a zjednodušovať používanie kryptomien v každodennom živote … Umožnením platenia daní pomocou bitcoinu alebo éteru robíme veľký krok týmto smerom.” – finančný riaditeľ Heinz Tännler

Používanie kryptomeny pre dane

Spolu s rozhodnutím prijať BTC a ETH ako platbu daní prichádzajú aj rôzne ustanovenia. Sú nasledujúce,

 • Služba sa začína v roku 2021
 • Akceptované budú iba bitcoiny (BTC) a ethereum (ETH)
 • Platby je potrebné uhradiť v plnej výške
 • Spĺňa podmienky pre daňové zostatky až do výšky 100 000 CHF

Keď sa región chystá na túto zmenu v roku 2021, v najbližších týždňoch sa uskutoční krátky pilotný program.

Facilitátor

Napriek tomu, že je Zug známy ako krypto údolie, rovnako ako väčšina regiónov nemusí mať nevyhnutne technologické prostriedky na vyvinutie riešenia na zhromažďovanie kryptomien ako platieb daní. Preto bolo nadviazané partnerstvo s populárnym maklérom Bitcoin Suisse.

V rámci tohto partnerstva je potrebný viackrokový proces, ktorý umožní platby krypto dane.

 1. Bitcoin Suisse zhromažďuje platby daní z kryptomeny od občanov
 2. Bitcoin Suisse okamžite prevádza kryptomenu na FIAT (švajčiarske franky)
 3. FIAT prešiel na kantonálny daňový úrad Zug

Prirodzene, keďže ide o transakcie založené na blockchaine, doklady o platbe a vyrovnaní účtov budú pravdepodobne rýchle a transparentné.

Mnoho ľudí si kladie otázku: „Ako vláda unikne volatilite spojenej s kryptomenami, keď ich prijme ako platbu?“ Vďaka takejto štruktúre platobného systému je ministerstvo financií Zug schopné vyhnúť sa tejto volatilite, pretože finančné prostriedky sa okamžite prevádzajú na FIAT.

„S touto novou platobnou metódou neriskujeme, pretože vždy dostávame čiastku vo švajčiarskych frankoch, aj keď sa platba uskutočňuje v bitcoinoch alebo éteroch“ – finančný riaditeľ Heinz Tännler

Príklady z minulosti

Aj keď je Zug akceptovanie kryptomien ako platobného prostriedku na dane pozitívnou správou, región nie je ani zďaleka prvý, ktorý takýto krok ohlásil. V skutočnosti je to teraz tretí región vo Švajčiarsku, ktorý sa rozhodol, posledným z nich je obec Zermatt.  Je pozoruhodné, že v každom prípade to bolo tiež rozhodnutie, ktoré umožnilo Bitcoin Suisse.


Mimo Švajčiarska existujú rôzne príklady aj v Kanade. Ako krajina, ktorá neustále vedie v raste blockchainu, nie je prekvapením. Od vytvorenia etherea po spustenie prvých bitcoinových fondov zostala Kanada na čele odvetvia. Tieto prípady v Kanade sa uskutočnili v Richmond Hill a Innisfil.

Mnoho formulárov

Pointa všetkých týchto príkladov je jednoduchá – prijímanie a prijímanie kryptomien nastáva. Aj keď je prijatie platby daní veľkým znamením, prijatie kryptomien je zrejmé rôznymi spôsobmi.

 • Dane
 • Vydraženie (považované za hodnotné aktíva) – zaistené BTC, ktoré pravidelne dražia vládne orgány. Pritom je BTC dôveryhodnosť ako aktívum hodnotené samotnou vládou.
 • Nariadenia – Regulačné orgány uznali zostávajúcu moc digitálnych aktív a začali meniť a objasňovať nariadenia, aby lepšie zodpovedali budúcnosti, v ktorej budú hrať úlohu.
 • Inštitucionálne ponukyBitcoinové fondy, Futures trhy, atď.

Zug, Švajčiarsko

Zug je domovom mnohých spoločností orientovaných na blockchain a je regiónom vo Švajčiarsku, ktorý sa bežne nazýva „krypto údolie“. Toto meno si získala vďaka zákonom a predpisom ohľadne kryptomeny. Región je relatívne malý a žije v ňom zhruba 127 000 obyvateľov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map