Benjamin Tsai, prezident a výkonný partner spoločnosti Wave Financial – Interview Series

Predsedom je Benjamin Tsai & Konateľ spoločnosti Wave Financial. Spoločnosť Wave Financial ponúka investície v počiatočnom štádiu, správu aktív a správu pokladne na ďalší rast ekosystému kryptomien a digitálnych aktív

Čím to spočiatku priťahovalo stať sa prezidentom a riadiacim partnerom spoločnosti Wave Financial, rizikového fondu v ranom štádiu zameraného na kryptomenu?

Moje skúsenosti sú hlavne v oblasti financií, a to ako predaj strany BofA Merrill Lynch po dobu 12 rokov, tak kúpa strany AllianceBernstein po dobu 3 rokov. Po návrate do Los Angeles som sa začal angažovať v blockchainovej technológii a jej rôznych použitiach. Najprirodzenejšie bolo použiť ho na financovanie a táto aplikácia ma najviac zaujala. Takže keď som sa stretol s Davidom Siemerom, našim generálnym riaditeľom, rozhodli sme sa dať dokopy spoločnosť Wave Financial, spoločnosť pre správu aktív zameranú na blockchain / kryptomeny.

Táto platforma mi umožňuje preskúmať hranice vesmíru, napríklad krypto deriváty. Nedávno sme spustili program Wave BTC Income & Growth Fund, čo je fond, ktorý mesačne platí cieľovú sadzbu 1,5% výnosu predajom bitcoinových opcií na trhu. Veríme, že sa jedná o inovatívny produkt, ktorý je prvý na trhu a ktorý by mal byť atraktívny pre dlhoročných držiteľov bitcoinov, ako aj pre nových investorov do kryptomeny..

Jedným z indexových fondov, ktoré ponúka Wave Financial, je „Select 20 Index“, čo je fond, ktorý sa každý mesiac rebalancuje a poskytuje expozíciu 20 najlepším digitálnym aktívam. Ako si tento fond počínal v porovnaní s aktívnejším prístupom k obchodným fondom?

Porovnanie aktívneho a pasívneho riadenia je vždy ťažké. Toto je obzvlášť ťažké v kryptosvete, kde neexistuje žiadny stanovený štandard. Vyvinuli sme index Select 20, ktorý slúži ako referenčná hodnota pre kryptotrh, ktorá lepšie odráža trh v porovnaní s iba bitcoinmi. Ak je indexom východisková hodnota, máme aj náš fond, ktorý index sleduje. Vzhľadom na nízke poplatky sa domnievame, že sa nám darí poskytovať beta trh pre investorov.

Existujú aktívne spravované fondy, ktoré si možno vedú lepšie a horšie, ale v porovnaní s trhovou beta verziou by riskovali vyššie riziko a tiež by mali vyššie poplatky. Tí, ktorí dosiahli lepšie výsledky, by boli schopní odôvodniť vyššie riziko a poplatky, ale tí, ktorí nedosahujú dobré výsledky, zjavne nie. Pre investora by bolo veľmi ťažké určiť, ktoré fondy by mohli prekonať, pretože historické záznamy sú veľmi krátke a kryptotrh je stále v začiatkoch. Bolo by ťažké ukázať, ako je možné dané alfa zachytenie replikovať do budúcnosti.

Stručne povedané, budú existovať fondy, ktoré dosahujú lepšie výsledky, a tie, ktoré vykazujú horšiu výkonnosť ako náš index alebo fond. Ale aby klienti využili čistú trhovú beta verziu podobnú akciovému ETF, náš produkt poskytuje expozíciu pri nízkych nákladoch a je efektívnym nástrojom na jej dosiahnutie pre investorov..

Spoločnosť Wave Financial je jednoznačne býčí vzhľadom na budúcnosť digitálnych cenných papierov, ktoré investovali do spoločností Securitize aj Vertalo. Čím vás najviac vzrušuje toto odvetvie?

Verím, že existujúca infraštruktúra pre kapitál, pevný príjem a rôzne triedy aktív sa začala budovať a zdokonaľovať na starších systémoch, ktoré boli upravené. Keď sa investície stanú flexibilnejšími, tradičná infraštruktúra už účinne nepodporuje nový spôsob správy aktív. Napríklad predtým existovali iba dlhopisoví investori a kapitáloví investori, potom sme mali cieľové alokácie 60/40, potom dotačný model, ktorý zahŕňal alternatívne investície do hedžových fondov, nehnuteľností, komodít a exotickejších aktív atď. Pre budúcu generáciu investorov by mal byť prístup k týmto triedam aktív a možnosť dostať sa z nich von a vyjsť z nich jednoduchší a dostupnejší pre širšie publikum. Verím, že to digitálne aktíva dokážu.

Napríklad v súčasnosti pracujeme na fonde kentucky whisky. Tento fond umožní akreditovaným investorom prístup k investíciám do whisky s možnosťou obchodovať s vlastníctvom blockchainu na súkromnej burze. Tento typ flexibility za rozumnú cenu pred nástupom digitálnych cenných papierov jednoducho nebol k dispozícii.

Aké sú niektoré problémy, ktoré musia bezpečnostné tokeny prekonať, aby sa dosiahlo ich tradičné prijatie?

Som presvedčený, že vzdelanie a infraštruktúra sú dve veci, ktoré v priemysle chýbajú, aby sme mohli mať tradičné prijatie. Pokiaľ ide o vzdelávanie, musíme investorov uspokojiť tokenizáciou ako technológiou aplikovanou na existujúce finančné nástroje, ktorá zvyšuje jej efektívnosť. Doterajšie problémy s marketingom ICO a zle premyslené projekty (spolu s podvodmi) určite priniesli konceptu negatívnu zaujatosť. Ale vzdelanie to časom prekoná.

Druhou časťou je infraštruktúra; na vykonávanie bezpečnostných tokenov musíme mať dobre prijatú stabilnú infraštruktúru. To znamená emisné platformy (ako Securitize a Vertalo), ktoré majú licenciu prevodného agenta, ktorá im umožňuje sledovať / meniť vlastníctvo cenných papierov, kvalifikovaných správcov (ako Coinbase a Kingdom Trust), ktorí môžu klientom pomáhať s bezpečnosťou bezpečnostných tokenov, a výmeny bezpečnostných tokenov (napríklad OpenFinance Network a tZero), ktoré môžu poskytnúť miesto pre obchodovanie s tokenmi.

Ako doplnok k infraštruktúre potrebujeme tiež lepšie používateľské rozhranie, aby sa klienti mohli sústrediť na investičné aspekty bezpečnostných tokenov namiesto obáv o to, o aký reťazec ide, a ďalších technických výziev, ktoré v skutočnosti nesúvisia s ich hlavnou investičnou tézou. Keď sa prihlásim do Schwabu, aby som obchodoval, nemyslím na to, aký operačný systém používam a v akom jazyku je rozhranie naprogramované na dokončenie môjho obchodu. Po správnom vykonaní by bolo pre používateľov veľmi transparentné a irelevantné.

Zo všetkých rôznych typov aktív, ktoré je možné tokenizovať, ako sú napríklad nehnuteľnosti alebo umenie, je podľa vás odvetvie najvhodnejšie na tokenizáciu.?

Je to triková otázka alebo softball? Myslím si, že sudy na whisky sú to najlepšie, na čo sa treba zamerať!

Vážne si však myslím, že každé aktívum, ktoré poskytuje peňažné toky, by bolo zaujímavé. Pozreli sme sa na nehnuteľnosti, dostihové kone, solárne panely a ďalšie nápady, ktoré je možné urobiť. Whisky nebola dobrá nie preto, že by portfólio vydávalo hotovostné toky, ale preto, že môžeme predať niekoľko barelov, aby sme vygenerovali hotovosť a tiež poskytli investorom značku na trhu. To je ťažké urobiť s jedným Picassom; bolo by nemožné, aby som zlomok z toho predal.

Realitný priestor je zaujímavý. Ja osobne som investorom do nehnuteľností v južnej Kalifornii, takže to pozorne sledujem. V USA dohody zvyčajne neboli veľmi úspešné, pretože kupujúci nehnuteľností sa o tokenizáciu v skutočnosti nezaujímajú a existuje veľa kupujúcich, ktorí by obchod podporili aj bez neho. Verím, že vývoj v Ázii bude iný, pretože viac ľudí sa pozerá na realitnú aj blockchainovú technológiu. Tieto dve kombinácie by mali byť pre ázijských investorov dostatočne atraktívne a mali by sa uchytiť lepšie ako tu v USA. Hovoril som s niekoľkými najvyššími finančnými inštitúciami v Japonsku a pri pohľade na tokenizáciu sa im oblasť nehnuteľností zameriava na nehnuteľnosti..

Krúžime späť k vlne Kentucky Whisky (WKW20), ktorú ste už spomenuli. Pre investorov, ktorí to nepoznajú, môžete vysvetliť, čo to je a výhody investovania do tejto triedy aktív?

Aj keď sme diskusiu začali tokenizáciou ťažkých aktív, spoločnosť Wave Financial je kalifornským registrovaným investičným poradcom (väčšina z nás je zaregistrovaná vo finančnom registri FINRA), takže máme fiduciárnu povinnosť voči našim investorom poskytovať kvalitné produkty. Skontrolovali sme množstvo rôznych aktív a rozhodli sme sa zamerať na whisky, pretože návratový profil je veľmi atraktívny.

Sme schopní zohnať sud s Kentucky whisky a uskladniť / poistiť ho po dobu 5 rokov za zhruba 1 000 dolárov. Podľa konzervatívnych odhadov má tento sud za 5 rokov hodnotu 3000 až 5 000 dolárov. Toto je návratnosť 3x-5x za 5 rokov a variabilita je veľmi nízka. Pretože sa jedná o komoditu, sme schopní získať poistenie našich zásob, ktoré kryje hodnotu strát, ak by nám spadol sud alebo ak by sklad zhorel do tla. (To sa už stalo, pretože whisky má viac ako 50% alkoholu!) Riziko negatívneho vývoja je obmedzené. Posledný bod, ktorý by som chcel uviesť, je, že sme zistili, že whisky je veľmi odolná na dolných trhoch. Z priemyselného prieskumu, cez finančnú krízu, mala americká whisky v roku 2009 iba 1 rok nadol a pokles predstavoval 1,4% za dolár a 0,7% za objemový predaj. (Toto nie je anomália, hodnota škótskej whisky vzrástla v roku 2009.) To všetko znamená, že whisky je všeobecne veľmi atraktívnou triedou investičných aktív, najmä na tomto trhu..

Na začiatku roku 2018 ste spoluzakladali a stali sa finančnými riaditeľmi LA Blockchain Lab. Mohli by ste sa s nami podeliť o niekoľko podrobností o tom, čo je LA Blockchain Lab?

LA Blockchain Lab je nezisková organizácia, ktorá bola založená za účelom prepojenia akademickej obce a vlády v južnej Kalifornii s cieľom propagovať používanie blockchainov. Počítame UCLA, USC, UC Irvine a Caltech ako zakladajúce školy a spolupracujeme s vládami miest a okresov Los Angeles na vzdelávaní a šírení informácií o vývoji v tomto priestore..

Aké zaujímavé projekty ste videli v laboratóriu LA Blockchain Lab??

Jednou z rolí, ktorú sme prijali, je poskytovanie poradenstva veľkým korporáciám pri skúmaní využívania blockchainu. Napríklad sme pred časom pracovali na projekte pre Lamborghini, ktorý skúmal, ako môžu túto technológiu využívať. Bolo to fascinujúce, keď sme sa predstavili nástenke a viedli sme živú diskusiu na Pebble Beach. Konzultovali sme tiež so spoločnosťou Panasonic a pomohli sme im usporiadať seminár o inteligentných mestách, kde CTO mesta LA a profesori USC predstavili technologický pokrok v mestách a čo sa dá urobiť. Plánujeme ďalšie semináre v oblasti zábavy, financií, zdravotníctva a ďalších tém, aj keď hodnotíme situáciu so zavedeným poriadkom útulku v domácnosti..

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli s Wave Financial podeliť??

Sme veľmi hrdí na prácu, ktorú sme za posledných pár rokov odviedli pri zavádzaní produktov a poskytovaní služieb správy pokladnice pre firmy a jednotlivcov s vysokou čistou hodnotou. Myslíme si, že toto je profesionálny a správny spôsob podnikania, a tešíme sa na ďalšie rozširovanie nášho podnikania, aby sme mohli časom slúžiť viac zákazníkom.

Ďakujem za tento fantastický rozhovor. Pre čitateľov, ktorí sa chcú dozvedieť viac, navštívte stránku Wave Financial.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map