Coinbase rozširuje svoj vplyv v Indii investovaním CoinDCX

India je v oblasti digitálnych aktív preslávená reštriktívnym pohľadom svojej centrálnej banky na kryptomeny ako celok. Zdá sa, že scéna digitálnych aktív, poznačená zákazom kryptomien zo strany Reserve Bank of India, v krajine pomaly utíchala, pričom spoločnosti v tomto priemysle museli ukončiť alebo obmedziť operácie.

CoinCDX sa stáva druhým kolom financovania o dva mesiace

Zákaz bol napriek tomu v marci zrušený, čo umožnilo znovuzrodenie kryptomenových spoločností v Indii. A netrvalo dlho, kým sa do krajiny začali zaplavovať investície.

CoinDCX, jedna z popredných indických kryptoburz, oznámila v pondelok ďalšie investície vo výške 2,5 milióna dolárov, iba dva mesiace po kole financovania série A vo výške 3 milióny dolárov.

Na tomto obnovenom strategickom investičnom kole sa zúčastnili Polychain Capital a Coinbase Ventures, investičná skupina americkej platformy pre kryptomeny Coinbase..

Dodatočné financovanie je vyčlenené na úsilie spoločnosti CoinDCX podnietiť prijatie kryptomien v Indii, pričom hlavná kampaň # TryCrypto má prilákať až 50 miliónov používateľov v krajine.

Nové kolo financovania bolo oznámené na základe pôsobivých čísel rastu a výmeny dosahujúcej rekordné úrovne denných objemov obchodovania. S rastúcim záujmom o kryptomenu počas tejto globálnej ekonomickej neistoty vidí CoinDCXX príležitosť rozšíriť kampaň # TryCrypto o vzdelávacie iniciatívy, stretnutia, spotrebiteľské a komunitné kampane.

Niektoré z týchto iniciatív budú zahŕňať spustenie akadémie, plnohodnotného blockchainu a program učenia sa o kryptomene pre začiatočníkov s kryptomenami.

Vysoko vyhľadávaný región pre investorov

Zdá sa, že zúčastnení investori majú dôveru v potenciál digitálnych aktív v Indii. Polychain Capital je opakovaným investorom aj po tom, čo sa zúčastnil úvodného kola série A..

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti CoinDCX, Sumit Gupta, zdieľal svoje pozitívne vyhliadky na scénu v krajine a ocenil rozsiahly záujem zahraničných investorov:

„Posledné mesiace ukázali, že priemysel kryptomien v Indii konečne získal uznanie, ktoré si zaslúži od globálnych spoločností a investorov. Náš vzťah s Polychain Capital ide od úspechu k úspechu, čo odráža naše skvelé partnerstvo s tímom Polychain. “

Gupta tiež vyzdvihla dôveru, ktorú investori požičiavajú svojej spoločnosti. Zdieľali tak víziu sveta s digitálnymi aktívami, ktoré sú základom transakcií po celom svete:

„Sme tiež nadšení, že môžeme pridať Coinbase Ventures ako investora; Vízia spoločnosti Coinbase a úspešné úsilie o globálne prijatie kryptomeny boli obdivuhodné a odrážajú sen spoločnosti CoinDCX o budúcnosti DeFi. “

Kolo série A prilákalo záujem významných investorov na scéne, pričom sa ho zúčastnili spoločnosti Bain Capital Ventures a operátor spoločnosti BitMEX, skupina HDR..

Zatiaľ čo Coinbase začala slúžiť indickým zákazníkom už v roku 2019, táto investícia je prvým vpádom americkej platformy do indickej krypto scény. Vedúci spoločnosti Coinbase Ventures, Shan Aggarwal, tiež vyjadril svoju pevnú vieru vo vedenie spoločnosti vybudovať robustnú platformu a stať sa lídrom v miestnom krypto priemysle: 

„Pretože India pokračuje v prekonávaní rozdielov medzi kryptoekonomikou a hlavným trhom, má CoinDCX silnú pozíciu na to, aby sa stala vedúcou platformou, cez ktorú spotrebitelia v krajine interagujú s kryptami.“

Investícia spoločnosti Coinbase do spoločnosti CoinDCX je tiež dlhodobou strategickou hrou, najmä ak je pravdepodobne jej najväčším rivalom vo vesmíre – Binance – už má partnerstvo s inou miestnou kryptoburzou WazirX.

Ambiciózne plány na vedenie kryptotrhu v Indii

Zdá sa, že CoinDCX po zrušení zákazu zaznamenáva zrýchlený nárast nových používateľov a objemu obchodov. Burza je tiež prvou v Indii, ktorá integruje prevody bankových účtov a na miestnom trhu získala veľkú pozornosť.

CoinDCX tiež poskytuje okamžité nekryté transakcie s nulovými poplatkami a tím stojaci za platformou sa usiluje svojim používateľom priniesť prístup k širokému spektru finančných produktov a služieb, ktoré sú kryté špičkovými bezpečnostnými procesmi a poistnou ochranou..

Produktový plán spoločnosti je oveľa rozsiahlejší a ambicióznejší ako lokálna brána do kryptomien. CoinDCX už ponúka svojim zákazníkom decentralizovanú pôžičkovú službu DCXlend a DCXmargin s až 6-násobným pákovým obchodom na viac ako 250 trhoch a DCXfutures s až 20-násobným pákovým obchodom na popredných futures na digitálne aktíva..

Spoločnosť Coinbase s už zavedenou pôsobnosťou na celom svete urobila rozhodujúci krok v tom, že bola súčasťou rýchlo sa rozvíjajúceho kryptotrhu v Indii. Po odstránení regulačných prekážok má krajina potenciál stať sa jedným z najväčších rozvíjajúcich sa trhov s digitálnymi aktívami, najmä keď jej populácia rýchlo prechádza k plnohodnotnému mobilnému a online zážitku..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map