Čo je to bitcoinová hardvérová peňaženka?

Bitcoinová hardvérová peňaženka je zariadenie, ktoré umožňuje bezpečné ukladanie vašej kryptomeny offline, známe tiež ako chladné úložisko. Tieto jednotky fungujú podobne ako digitálny bankový účet. Rovnako ako mobilná peňaženka môžete odosielať, prijímať a sledovať svoj zostatok priamo z hardvérovej peňaženky.

Hardvérové ​​peňaženky sú väčšinou v odbore považované za najbezpečnejšiu metódu na ukladanie vašich kryptomien. Tieto futuristické predmety zabezpečujú vaše satoshi niekoľkými rôznymi spôsobmi. Najskôr zariadenie zašifruje prístup k vašim minciam. Toto šifrovanie vám poskytuje ďalšiu vrstvu zabezpečenia, keď máte hardvérovú peňaženku online.

Dôležité je, že niekto nemôže len ukradnúť vašu hardvérovú peňaženku a získať prístup k vašim kryptomenám. Väčšina zariadení obsahuje ďalšiu požiadavku na kód PIN. Týmto spôsobom získa vaše kryptomena ďalšiu úroveň zabezpečenia proti krádeži alebo stratám. Ak stratíte svoj PIN, budete musieť predovšetkým obnoviť svoju peňaženku pomocou továrenského záložného kódu.

Čo sú to bitcoinové hardvérové ​​peňaženky?

Hlavnou odchýlkou ​​medzi vašimi tradičnými krypto peňaženkami a hardvérovými peňaženkami je, že tieto majú fyzickú podobu. Pretože hardvérové ​​peňaženky existujú v skutočnom svete, pri ich kúpe je potrebné zvážiť niekoľko ďalších faktorov. Budete sa chcieť rozhodnúť pre hardvérovú peňaženku, ktorá vyhovuje vášmu životnému štýlu. Ak ste aktívny človek, ktorý často využíva svoju kryptomenu, budete potrebovať menšie zariadenie, ktoré vám poskytne prenosnosť, ktorú vyžaduje váš životný štýl.

Francúzsky prezident Emmanual Macron predvádza hlavnú bitcoinovú peňaženku

Francúzsky prezident Emmanual Macron predvádza hlavnú bitcoinovú peňaženku

Bez ohľadu na to, akú veľkosť alebo štýl hardvérovej peňaženky si vyberiete, budete musieť zaistiť, aby ste svoje nové zariadenie bezpečne uložili. Pamätajte, že vaša hardvérová peňaženka môže byť stratená, odcudzená alebo zničená, ak nebude správne uložená. Ak sa chcete vyhnúť týmto obavám, odporúča sa, aby ste hardvérovú peňaženku udržiavali na bezpečnom a suchom mieste. Dobrá správa je, že aj keď dôjde k zničeniu alebo odcudzeniu vašej peňaženky, stále máte prístup k svojej kryptomene prostredníctvom záložného zdroja.

Záložné semená

Semenné frázy sú skupina náhodných slov, ktoré vám umožňujú prístup k vašej kryptomene v kryptomene. Sú mimoriadne populárne v aplikáciách hardvéru aj mobilných peňaženiek, a to z dobrého dôvodu. Záložnú frázu vždy ukladajte na bezpečnom mieste. Ak stratíte záložnú frázu a svoju hardvérovú peňaženku, vaše krypto je navždy preč.

Cold Storage vs Hot Wallet

Aby ste pochopili dôležitosť hardvérových peňaženiek, musíte pochopiť rozdiely medzi uchovávaním vašich bitcoinov v chladiarenskom úložisku a horúcou peňaženkou. Tieto výrazy jednoducho odkazujú na internetový stav zariadenia. Mobilné peňaženky, ako je váš obľúbený kryptomena Dapp, vyžadujú na fungovanie pripojenie na internet. Toto pripojenie na internet tiež funguje ako potenciálny vektor útoku pre hackerov, ktorí hľadajú prístup k vašim majetkom. Hardvérové ​​peňaženky komunikujú s internetom, iba ak ich priamo pripojíte k sieti. Týmto spôsobom sú hardvérové ​​peňaženky najbezpečnejšou voľbou pre nadšencov kryptomeny.

Najväčší držitelia kryptomien používajú hardvérové ​​peňaženky na ochranu svojich obrovských impérií. Najmä Winklevoss dvojčatá boli citované ako vyhlásenie, že uchovávajú svoje kryptomeny v hardvérových peňaženkách s počiatočnou frázou distribuovanou do viacerých bezpečnostných schránok bánk. Táto stratégia má zmysel, keďže ide o bitcoinových miliardárov. Aj keď možno nebudete mať v kryptomene milióny, stále je rozumné vlastniť hardvérovú peňaženku na zabezpečenie svojich pozícií. Našťastie sú tieto zariadenia teraz dostupnejšie ako kedykoľvek predtým.

Ako získam bitcoinovú hardvérovú peňaženku?

Dnes existujú všetky typy výrobcov hardvérových peňaženiek kryptomeny. Budete sa chcieť držať tých najuznávanejších značiek, aby ste sa uistili, že nedochádza k neočakávaným útokom alebo hardvérovým problémom. Kriticky nechcete, aby ste si kupovali hardvérovú peňaženku od spoločnosti, ktorá môže byť o pár mesiacov mimo podnikania. Úplne nový výrobca môže mať vo svojom produkte tiež nejaké chyby, ktoré treba vyriešiť.

Najlepšie súčasné možnosti sú:

  • Ledger Nano S
  • Ledger Nano X (prémiová peňaženka)
  • Trezor Model One
  • Trezor Model T (prémiová peňaženka)

Všeobecné tipy na zabezpečenie hardvérovej peňaženky

Všeobecne existuje niekoľko dôležitých pokynov, ktoré by ste mali dodržiavať, aby bola vaša krypto bezpečnosť v hardvérových peňaženkách. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je samozrejme zabezpečiť, aby bolo vaše zariadenie fyzicky zabezpečené. Ak vám zhorí dom a vaša peňaženka aj kľúčové frázy sú vo vašom dome, váš deň sa ešte zhoršil.

Ďalej budete musieť aktualizovať firmvér svojho zariadenia. Spoločnosti vydávajú aktualizácie bežne na riešenie bezpečnostných problémov. Ak sa vám nepodarí aktualizovať svoje zariadenie, môžete sa stať obeťou zastaraného vektora útoku. Nikdy tiež nenechávajte svoju hardvérovú peňaženku zapojenú. Porušuje účel vlastniť hardvérovú peňaženku, ak ju necháte pripojenú k internetu..

Podvody s peňaženkami

Bohužiaľ, celková novosť kryptomeny spôsobila, že mnoho ľudí je v zmätku, ako najlepšie chrániť svoje príjmy. Nedávno na trhu došlo k nárastu počtu podvodov s hardvérovými peňaženkami. Tieto podvody sa zvyčajne riadia niekoľkými ľahko rozpoznateľnými stratégiami.

Bitcoin Hardware Wallet podvod

Bitcoin Hardware Wallet podvod

Nikdy nekupujte použitú hardvérovú peňaženku

Vzhľadom na dôležitú úlohu, ktorú bude vaša hardvérová peňaženka hrať vo vašej stratégii investovania do blockchainu, sa odporúča držať sa nových zariadení. Použité hardvérové ​​peňaženky je možné pred doručením jednotky pozmeniť alebo dokonca predbežne hacknúť. Na zozname sledovaných osôb by navyše nemali byť iba renomovaní výrobcovia.

Phishingové útoky

Prvý a najbežnejší je phishing útoky. Nikdy nikomu nerozdávajte záložnú frázu v peňaženke. Podvodníci sa často vydávajú za výrobcov vášho zariadenia a pýtajú si informácie, ako je napríklad záložná fráza, ako prostriedok na overenie alebo vám nejakým spôsobom pomôžu. Akonáhle niekomu dáte svoju záložnú frázu, stratili ste bitcoin.

Stieracie žreby

Ďalšia prepracovanejšia bitcoinová hardvérová peňaženka podvod zahŕňa predaj použitých zariadení online. Podvodníci otvoria zariadenia, poznačia si záložnú frázu a jednotku potom predajú. V jednom prípade si človek kúpil použitú peňaženku na eBay. Prvý týždeň bolo všetko vynikajúce, potom zrazu kryptomena zmizla.

Ďalšie vyšetrovanie odhalilo, čo sa stalo. Podvodníci mali predkonfigurovanú záložnú frázu skrytú na falošnom škrabnutí karta. Zapečatil hardvérovú peňaženku v pôvodnom obale a dal novému majiteľovi pokyn, aby zálohoval svoje nové zariadenie chybnou úvodnou frázou.

Nový majiteľ veril, že boli prvou osobou, ktorá otvorila krabicu, a pokračoval v načítaní viacerých bitcoinov. Hackeri potom mohli jednoducho použiť záložnú frázu na opätovné získanie prístupu k zariadeniu a odoslanie všetkých bitcoinov inde. Je smutné, že podvodníci utekali so záchranou života tohto jedinca.

Najlepší poskytovatelia peňaženky na trhu

V súčasnosti v sektore bitcoinovej hardvérovej peňaženky dominujú dvaja výrobcovia – Trezor a Hlavná kniha. Obe spoločnosti ponúkajú niektoré jedinečné vlastnosti a štýl podľa vašich potrieb. Obidve spoločnosti majú navyše vynikajúcu reputáciu a svoje výrobky poskytujú na trh už roky.

Hardvérové ​​peňaženky Trezor

The Trezor rad bitcoinových peňaženiek s bitcoinom má elegantný dizajn, ktorý pripomína zvukový signál autoalarmu. Toto užívateľsky prívetivé rozloženie sa ľahko orientuje a ľahko sa ukladá. Rad hardvérových peňaženiek spoločnosti Trezor navyše ponúka širokú škálu interoperability. Používatelia môžu ukladať bitcoiny a niekoľko ďalších altcoinov vrátane tokenov ERC-20. Zariadenia Trezor obsahujú pokročilé funkcie, ako je pokročilá aplikácia pre Android, ktorá monitoruje vaše podiely. Používatelia týchto zariadení tiež využívajú rozšírenie Chrome a prístup k nim MyEtherWallet online prihlasovací portál.

Bitcoinová hardvérová peňaženka Trezor T.

Bitcoinová hardvérová peňaženka Trezor T.

Trezor T

Trezor ponúka na trh celý rad produktov. Ich premiérovou peňaženkou je Trezor T. Toto kompaktné zariadenie je vybavené mnohými vylepšeniami z pôvodného modelu. Dotykový displej je ľahko ovládateľný a zariadenie obsahuje pripojenie USB-C a slot na kartu microSD.

Hardvérové ​​peňaženky Ledger

Ledger je v súčasnosti najpopulárnejším poskytovateľom peňaženiek na trhu. Spoločnosť poskytuje spoľahlivé služby hardvérovej peňaženky od roku 2012. Peňaženky Ledger sú známe predovšetkým pre svoj miniatúrny dizajn a pokročilé funkcie. Okrem rozšírenia pre Chrome je zariadenie integrované s Copay, Electrum, Mycelium, MyEtherWallet a GreenBits.

Ledger Nano S

Ledger Nano S

Ledger Nano S

Ledger’s najpopulárnejším produktom je Nano S. Táto jednotka pripomína USB s malým LCD displejom. Displej vám umožňuje vidieť dôležité informácie a zadať svoj PIN pre prístup k vašim bitcoinom. Nano S predovšetkým podporuje viac ako 1100 rôznych kryptomien, vrátane všetkých tokenov ERC-20. V súčasnosti sa používa viac ako 180 000 tokenov ERC, takže táto funkcia poskytuje jednotke veľkú hodnotu.

Pre prémiový produkt Ledger existuje aj Nano X.

Zhrnutie

Ak ste typom investora, ktorý plánuje ušetriť veľké množstvo kryptomien, alebo ste iba zameraní na bezpečnosť, je pre vás inteligentná voľba hardvérová peňaženka. Budete však musieť zostať ostražití. Vo svete blockchainových transakcií typu peer-to-peer neexistujú refundácie ani zrušené platby. Ak niekto ukradne vaše bitcoiny, pretože ste ho neudržiavali v bezpečí, môžete sa ho len málo riadiť. Podstatné je, že bezpečnosť vašej kryptomeny je vaša zodpovednosť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map