Recenzia Ledger Nano S – bezpečná hardvérová peňaženka pre začiatočníkov

Ledger má bezchybnú reputáciu, pokiaľ ide o bitcoinové hardvérové ​​peňaženky. Majú dva výrobky a Ledger Nano S je cenovo dostupnejšia z týchto dvoch možností, ktorá je ideálna pre začínajúceho investora do kryptomien, ktorý sa zameriava na to, aby neutratil veľa peňazí za drahú hardvérovú peňaženku. Pokiaľ ide o kvalitu, funkčnosť a bezpečnosť, je to porovnateľné s Trezor’s Model One ale s úhľadnejším dizajnom.

V tejto recenzii budeme analyzovať dizajn, funkčnosť a hlavne zabezpečenie.

Čo je Ledger Nano S?

Ledger Nano S vyšiel v roku 2016 a odvtedy sa ho predalo viac ako 1,5 milióna týchto zariadení. Toto zariadenie je mimoriadne kompaktné a ľahko sa zmestí do vrecka, vďaka čomu je ideálne na cestovanie.

Prvá vec, ktorú si všimnete, je, že zariadenie má nápis „vires in numeris“, čo je latinčina pre „sila v číslach“. Toto sa vzťahuje na kryptografické zabezpečenie obsiahnuté v zariadení.

Má niekoľko bezpečnostných funkcií a jeho používanie je intuitívne.

Toto zariadenie je cenovo dostupnou možnosťou, ako zaistiť bezpečnosť prístupu pre všetkých, ktorí majú kryptomenu.

Ledger Nano S podporuje viac ako 1 000 kryptomien, vrátane hlavných tokenov ako Bitcoin, Bitcoin Cash, Binance, Dash, Ethereum, EOS, Litecoin, Monero, Ripple a mnoho ďalších.

Ledger Nano S: Prvý dojem

Nano S sa dodáva v jednoduchom balení a škatuľa obsahuje samotné zariadenie, 1 kábel micro-USB, šnúrku na zavesenie zariadenia na krk, jednu kľúčenku a krúžok na kľúče a hárok na zotavenie pre zapísanie úvodnej frázy.

Recenzia Ledger Nano S - bezpečná hardvérová peňaženka pre začiatočníkov

Výhodou tohto zariadenia je, že nevyniká, z diaľky by väčšina ľudí predpokladala, že ide o jednoduchý USB kľúč.

Obsluha Ledger Nano S

Ak ste začiatočník a nie ste technický, nemusíte sa obávať. Pokyny, ktoré sú súčasťou balenia, sú jednoduché a poskytujú vám návod, ako môžete Ledger Nano S nastaviť.


Čo by ste si mali vždy pamätať, je zapísať si obnovovacie semeno na poskytnutý obnovovací hárok a uložiť ho na bezpečnom mieste. Odporučil by som, aby ste kamkoľvek uložili, aby ste sa rozhodli uložiť dve zálohy obnovovacieho semena. Ja osobne sa rozhodujem zálohovať v elektronickej aj papierovej podobe. To znamená, že budete musieť naskenovať hárok na obnovenie a uložiť ho do tajného priečinka v počítači a ubezpečiť sa, že ho nepomenujete ničím, čo je spojené s bitcoinmi, finančnými knihami alebo kryptomenami. Pre tých, ktorí to nevedia, je počiatočné obnovenie to, čo potrebujete na prístup k svojim financiám v scenári, keď je zariadenie poškodené alebo stratené.

Celý proces je opäť jednoduchý, pripojíte Nano S k počítaču, otvoríte webovú stránku Ledger a potom nainštalujete Ledger Live. Odtiaľ kliknete na „Inicializovať nové zariadenie Ledger“ a ste na ceste.

Ledger Nano S: Bezpečnostné funkcie

Ledger berie bezpečnosť vážne. Ponúkajú zabezpečenie CC EAL5 +. Čo toto znamená:

CC: Znamená spoločné kritériá pre hodnotenie bezpečnosti informačných technológií. Vychádza to z medzinárodného štandardu (ISO / IEC 15408) pre certifikáciu počítačovej bezpečnosti. Pokiaľ ide o konkrétny produkt, musí spĺňať základné štandardy spoločných kritérií.

EAL: Úroveň zabezpečenia hodnotenia je poradie kategórie priradené k produktu alebo systému IT po vyhodnotení bezpečnosti podľa bežných kritérií. Päť úrovní EAL je:

  • EAL1 – funkčne testované
  • EAL2 – konštrukčne testované
  • EAL3 – metodicky testovaný a kontrolovaný
  • EAL4 – metodicky navrhnutý, testovaný a preskúmaný
  • EAL5 – čiastočne formálne navrhnutý a testovaný

Spoločnosť Ledger zaručuje, že všetky ich hardvérové ​​peňaženky vrátane Nano S sú plne certifikované na trhu certifikované francúzskou agentúrou pre kybernetickú bezpečnosť ANSSI.

Ďalším bezpečnostným prvkom je, že zariadenie neprichádza s predinštalovaným softvérom – ten je nainštalovaný počas procesu nastavovania. Je chránený kódom PIN a umožňuje vám označiť zariadenie a prispôsobiť domovskú obrazovku tak, aby bola pre vás jedinečná. Počas procesu registrácie si nainštalujete softvér Ledger Live.

Zhrnutie

The Ledger Nano S je skvelý spôsob, ako skočiť do sveta kryptomeny bez toho, aby ste sa museli márniť za vyššie ceny Ledger Nano X alebo dokonca je to konkurent Trezor Model T.  Vďaka bezpečnosti tohto zariadenia a skutočnosti, že sa podobá jednoduchému USB kľúču, je toto zariadenie obľúbeným obľúbeným členom komunity kryptomien. Napriek tomu odporúčame, aby sofistikovaní investori do kryptomien zvážili Ledger Nano X kvôli ďalším funkciám, ktoré ponúka tento prémiový produkt.

Kliknutím sem objednáte knihu Ledger Nano S.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map