Recenzia Ledger Nano X – bezpečná hardvérová peňaženka pre pokročilé HODL

Ledger má bezchybnú reputáciu, pokiaľ ide o bitcoinové hardvérové ​​peňaženky. Majú dva výrobky a Ledger Nano X je pokročilejší z týchto dvoch riešení, ktorý je ideálny pre pokročilého investora do kryptomien, ktorý sa zameriava na ochranu svojich digitálnych aktív. Pokiaľ ide o kvalitu, funkčnosť a bezpečnosť, je to porovnateľné s modelom Trezor’s Model T, ale s úhľadnejším dizajnom.

V tejto recenzii budeme analyzovať dizajn, funkčnosť a hlavne zabezpečenie.

Čo je Ledger Nano X?

Ledger Nano X je prémiová verzia Ledger Nano S. Toto zariadenie je mimoriadne kompaktné a ľahko sa vojde do vrecka, vďaka čomu je ideálne na cestovanie.

Prvá vec, ktorú si všimnete, je, že zariadenie má nápis „vires in numeris“, čo je latinka pre „silu v číslach“. Toto sa týka kryptografického zabezpečenia obsiahnutého v zariadení.

Má niekoľko bezpečnostných funkcií a jeho používanie je intuitívne.

Toto zariadenie predstavuje pokročilú možnosť na zabezpečenie zabezpečenia prístupu pre všetkých, ktorí majú kryptomenu.

Ledger Nano X podporuje viac ako 1 000 kryptomien, vrátane hlavných tokenov ako Bitcoin, Bitcoin Cash, Binance, Dash, Ethereum, EOS, Litecoin, Monero, Ripple a mnoho ďalších.

Ledger Nano X: Prvý dojem

Nano X sa dodáva v jednoduchom balení a škatuľa obsahuje samotné zariadenie, 1 kábel USB, jednu kľúčenku a krúžok na kľúče a viac hárkov na zotavenie na zapísanie úvodnej frázy.

Recenzia Ledger Nano X - bezpečná hardvérová peňaženka pre pokročilé HODL

Výhodou tohto zariadenia je, že nevyniká, z diaľky by väčšina ľudí predpokladala, že ide o jednoduchý USB kľúč.

Obsluha Ledger Nano X

Či už ste pokročilým držiteľom digitálnych aktív alebo nováčikom, nemusíte sa obávať. Pokyny, ktoré sú súčasťou balenia, sú jednoduché a poskytujú vám návod, ako môžete Ledger Nano X nastaviť.

Čo by ste si mali vždy pamätať, je zapísať si semeno obnovy na poskytnutý hárok obnovy a uložiť ho na bezpečnom mieste. Odporučil by som, aby ste kamkoľvek uložili, aby ste sa rozhodli uložiť dve zálohy obnovovacieho semena. Ja osobne sa rozhodujem pre zálohovanie v elektronickej aj papierovej podobe. To znamená, že budete musieť naskenovať hárok na obnovenie a uložiť ho do tajného priečinka v počítači a ubezpečiť sa, že ho nepomenujete ničím, čo je spojené s bitcoinmi, finančnými knihami alebo kryptomenami. Pre tých, ktorí to nevedia, je obnovovacie jadro to, čo potrebujete na prístup k vašim finančným prostriedkom v scenári, keď je zariadenie poškodené alebo stratené.

Celý proces je opäť jednoduchý, pripojíte Nano X k počítaču, otvoríte webovú stránku Ledger a potom nainštalujete Ledger Live. Odtiaľ kliknete na „Inicializovať nové zariadenie Ledger“ a ste na ceste.

Ledger Nano X: Bezpečnostné funkcie

Ledger berie bezpečnosť vážne. Ponúkajú zabezpečenie CC EAL5 +. Čo toto znamená:

CC: Znamená spoločné kritériá pre hodnotenie bezpečnosti informačných technológií. Vychádza to z medzinárodného štandardu (ISO / IEC 15408) pre certifikáciu počítačovej bezpečnosti. Pokiaľ ide o konkrétny produkt, musí spĺňať základné štandardy spoločných kritérií.

EAL: Úroveň zabezpečenia hodnotenia je poradie kategórie priradené k produktu alebo systému IT po vyhodnotení bezpečnosti podľa bežných kritérií. Päť úrovní EAL je:

  • EAL1 – funkčne testované
  • EAL2 – konštrukčne testované
  • EAL3 – metodicky testovaný a kontrolovaný
  • EAL4 – metodicky navrhnutý, testovaný a preskúmaný
  • EAL5 – čiastočne formálne navrhnutý a testovaný

Spoločnosť Ledger zaisťuje, že všetky ich hardvérové ​​peňaženky vrátane Nano X sú na trhu plne certifikované s certifikáciou ANSSI, francúzskou agentúrou pre kybernetickú bezpečnosť.

Ďalším bezpečnostným prvkom je, že zariadenie neprichádza s predinštalovaným softvérom – ten je nainštalovaný počas procesu nastavovania. Je chránený kódom PIN a umožňuje vám označiť zariadenie a prispôsobiť domovskú obrazovku tak, aby bola pre vás jedinečná. Počas procesu registrácie si nainštalujete softvér Ledger Live.

Zhrnutie

The Ledger Nano X je skvelý spôsob, ako chrániť svoju kryptomenu, a ponúka všetky pokročilé bezpečnostné riešenia, ktoré by ste našli u konkurenčného riaditeľa Trezor Model T.  Vďaka bezpečnosti tohto zariadenia a skutočnosti, že sa podobá jednoduchému USB kľúču, je toto zariadenie obľúbeným obľúbeným členom komunity kryptomien..

Kliknutím sem objednáte knihu Ledger Nano X

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map