Recenzia Trezor Model One – bezpečná bitcoinová (krypto) hardvérová peňaženka

Trezor je jednou z najdôveryhodnejších spoločností na svete, pokiaľ ide o bitcoinové hardvérové ​​peňaženky. Ich najobľúbenejším produktom je Trezor Model One čo je cenovo dostupná hardvérová peňaženka s najmodernejším zabezpečením. (Ak rozpočet nezohľadňuje, odporúčame vám zvoliť si možnosť Trezor Model T čo je upgradovaná a prémiová verzia Trezor One.)

Trezor One je dobre navrhnutá špičková hardvérová peňaženka a pracuje bez námahy. V tejto recenzii budeme analyzovať dizajn, funkčnosť a hlavne zabezpečenie.

Čo je Trezor Model One?

Trezor One je najpopulárnejšia a najdostupnejšia hardvérová kryptomenová peňaženka, ktorú v súčasnosti Trezor ponúka. Hardvérová peňaženka je navrhnutá predovšetkým a predovšetkým na zabezpečenie vašich finančných prostriedkov pred zlými hercami, ktorí sa pokúšajú ukradnúť vašu kryptomenu.

Má niekoľko bezpečnostných funkcií, ale najdôležitejšie je, že vaše súkromné ​​kľúče ukladá v izolovanom prostredí, aby sa zabezpečilo, že aj keď bude vaše zariadenie pripojené k počítaču infikovanému malvérom, prostriedky nebudú zneužité..

Okrem toho pomáha Trezor Password Manager pri správe online poverení a použitie Trezoru ako bezpečnostného tokenu vám umožňuje chrániť vaše online účty pomocou U2F..

Toto zariadenie je cenovo dostupnou možnosťou, ako zaistiť bezpečnosť prístupu pre všetkých, ktorí majú kryptomenu.

Trezor Model One podporuje viac ako 1 000 kryptomien, vrátane veľkých tokenov, ako je bitcoin, Binance, Dash, Ethereum, EOS, Litecoin, Monero, Ripple a mnoho ďalších.

Trezor Model One: Prvý dojem

Trezor One sa dodáva v jednoduchom balení. Krabica je zabalená v plastovej fólii a chránená hologramami evidentnými proti nedovolenej manipulácii. Ak sa zdá, že hologram je poškodený, je možné zariadenie jednoducho vrátiť výrobcovi. 

Krabica obsahuje samotné zariadenie, kábel USB, šnúrku na krk, príručku pre začiatočníkov, očkovaciu kartu na obnovenie a štyri nálepky.

Výhodou tohto zariadenia je, aké ľahké a jednoduché je. (Ak chcete krásne anestetiká ako Trezor Model T čo je vylepšená a prémiová verzia zariadenia Trezor One, ktorá by mohla byť lepšou voľbou.) Zariadenie je vyrobené z ľahkého, ale vysoko odolného plastu. Má malú obrazovku, dve tlačidlá a port USB. 

Recenzia Trezor Model One - bezpečná bitcoinová (krypto) hardvérová peňaženka

Obsluha modelu Trezor One

Ak ste začiatočník a nie ste technický, nemusíte sa obávať. Pokyny, ktoré sú súčasťou balenia, sú jednoduché a poskytujú vám návod, ako nastaviť Trezor model One.

Čo by ste si mali vždy pamätať, je zapísať si semienko obnovy a uložiť ho na bezpečnom mieste. Odporučil by som, aby ste kamkoľvek uložili, aby ste sa rozhodli uložiť dve zálohy obnovovacieho semena. Ja osobne sa rozhodujem zálohovať v elektronickej aj papierovej podobe. Pre tých, ktorí si neuvedomujú, že je semeno obnovy to, čo potrebujete na prístup k vašim finančným prostriedkom v prípade, že je zariadenie poškodené alebo stratené.

Ďalším dôležitým aspektom je to, že na zariadení by ste mali vždy používať kód PIN a prístupovú frázu.

Používanie zariadenia je jednoduchšie, ako by sa dalo predpokladať. Vyžaduje sa od vás, aby ste potvrdili každú odchádzajúcu transakciu alebo vygenerovanie adresy, aby ste sa ubezpečili, že prostriedky nie sú odoslané nesprávnemu príjemcovi, alebo že ste nesprávne zadali podrobnosti peňaženky. Toto je tiež bezpečnostná funkcia pre prípad, že dôjde k zneužitiu vášho počítača. Môžete sa tak ubezpečiť, že sa prostriedky odosielajú určenému príjemcovi.

Trezor Model One: Bezpečnostné funkcie

Spoločnosť Trezor berie bezpečnosť veľmi vážne, pretože sa na tom spolieha celý ich obchodný model a je šokujúce, že tento typ zabezpečenia môžete získať za túto cenu. Hardvér aj firmvér sú úplne otvorené a dostupné na GitHub. Dôvodom je to, že umožňuje bezpečnostným odborníkom vykonať audit a overiť bezpečnosť zariadenia.

Ďalším bezpečnostným prvkom je, že zariadenie neprichádza s predinštalovaným firmvérom – ten sa nainštaluje počas procesu nastavenia. Je chránený kódom PIN a umožňuje vám označiť zariadenie a prispôsobiť domovskú obrazovku tak, aby bola pre vás jedinečná.

Ako už bolo uvedené, všetko si vyžaduje potvrdenie na zariadení, čo zahŕňa overenie adresy peňaženky a odoslanie finančných prostriedkov. Súkromné ​​kľúče sú uložené v dokončenom izolovanom prostredí, čo znižuje pravdepodobnosť zneužitia súkromných kľúčov. V prípade, že ste paranoidní, vďaka zariadeniu, ktoré nevyžaduje žiadny vstup z klávesnice, je oveľa bezpečnejšie pred škodlivými hackermi..

Zhrnutie

The Trezor Model One je skvelý spôsob, ako skočiť do sveta kryptomeny bez toho, aby ste sa museli márniť za vyššie ceny Trezor Model T.  Vďaka bezpečnosti a jednoduchosti tohto zariadenia je obľúbený medzi členmi komunity kryptomien. 

Kliknutím sem objednáte Trezor Model One

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map