Spoločnosť GSR Capital bude investovať do spoločnosti tZERO v hodnote 1,5 miliardy dolárov

  • Až 270 miliónov dolárov v základnom imaní spoločnosti tZERO (pri ocenení 1,5 miliardy dolárov po uskutočnení peňazí)
  • Nákup bezpečnostných tokenov tZERO za 30 miliónov dolárov od spoločnosti Overstock.com
  • Kmeňové akcie materskej spoločnosti Overstock.com, až 104,55 milióna dolárov

SALT LAKE CITY, 9. augusta 2018 (GLOBE NEWSWIRE) – Overstock.com, Inc.. (NASDAQ:OSTK) a t0.com, Inc.. („TZERO“), oznamujú, že spoločnosti podpísali termíny s hongkonskou firmou GSR Capital so sídlom v Hongkongu, aby investovali až 374,55 milióna dolárov výmenou za kmeňový kapitál v dcérskej spoločnosti blockchain tZERO a kmeňový kapitál v Overstock.com. Overstock a GSR Capital tiež uzavreli kúpnu zmluvu, podľa ktorej GSR Capital kúpi od spoločnosti Overstock 30 miliónov dolárov v bezpečnostných tokenoch tZERO..

V rámci dohody o termínovanom liste kúpi spoločnosť GSR Capital až 3,1 milióna akcií kmeňových akcií OSTK s päťpercentnou zľavou oproti záverečnej cene akcií 1. augusta 2018. GSR Capital tiež investuje až 270 miliónov dolárov až do 18 % vlastného imania spoločnosti tZERO v hodnote 1,5 miliardy dolárov (po peniazoch). Na základe kúpnej zmluvy navyše spoločnosť GSR Capital kúpi od spoločnosti Overstock 30 miliónov dolárov v bezpečnostných tokenoch tZERO. Tieto zabezpečovacie tokeny tZERO kúpila spoločnosť Overstock počas nedávno uzavretej ponuky bezpečnostných tokenov tZERO v bezhotovostnej transakcii, v rámci ktorej spoločnosť Overstock odpustila vnútropodnikový dlh tZERO. Nákupná zmluva spoločnosti GSR s bezpečnostnými tokenmi nahrádza vyhlásenie o zámere GSR, ktoré bolo oznámené 29. júna 2018.

Kapitálové transakcie podliehajú definitívnej dokumentácii a iným obvyklým podmienkam uzatvárania. Poskytujú spoločnosti GSR Capital tiež určité práva na pridelenie časti investícií tretím osobám.

„Je nám cťou, že máme GSR Capital ako strategického investora,“ uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti tZERO Saum Noursalehi. „Tokenizácia cenných papierov má potenciál narušiť globálne kapitálové trhy zodpovedné za pohyb stoviek biliónov dolárov. Spolu s našimi partnermi globalizujeme našu platformu založenú na blockchaine a prinesieme viac efektivity, likvidity a dôvery na kapitálové trhy. “

„Spoločnosť GSR Capital má predpoklady na to, aby pochopila rušivú silu trhov s blockchainovým kapitálom,“ uviedol Patrick M. Byrne, zakladateľ a predseda spoločnosti tZERO a zakladateľ a generálny riaditeľ materskej spoločnosti Overstock.com. „Sú v súlade s našou víziou budúcnosti kapitálových trhov postavenou na rýchlosti, dôvere a bezpečnosti blockchainu. A čo je najdôležitejšie, myslia vo veľkom a chcú nám pomôcť čo najrýchlejšie rozšíriť túto víziu globálne. “

„GSR Capital je veľmi nadšený z partnerstva so spoločnosťou tZERO v jej snahe rozšíriť globálnu stopu pre obchodovanie s aktívami využívajúcimi blockchain vrátane akcií, dlhopisov, komodít atď. Máme dlhodobý pohľad na to, ako chceme rozšíriť túto platformu na globálny základ, ”uviedol predseda predstavenstva a zakladateľ GSR Capital, Sonny Wu.

Informácie o serveri Overstock.com

Overstock.com, Inc.Bežné akcie (NASDAQ:OSTK) / Preferovaná séria A (platforma tZERO spoločnosti Medici Ventures: OSTKP) / Preferovaná séria B (OTCQX:OSTBP) je online maloobchod so sídlom v Salt Lake City v Utahu, ktorý predáva širokú škálu produktov za nízke ceny vrátane nábytokdekorkoberčekypodstielka, a vylepšenie domácnosti. Okrem domáceho tovaru ponúka Overstock.com celý rad produktov vrátane šperkov, elektroniky, odevov a ďalších produktov, ako aj trh, ktorý zákazníkom poskytuje prístup k státisícom produktov od tretích strán. Medzi ďalšie obchody patria Pet Adoptions a Worldstock.com venované predaju remeselne remeselníckych výrobkov z celého sveta. Forbes zaradil spoločnosť Overstock do zoznamu najlepších 100 najdôveryhodnejších spoločností v roku 2014. Spoločnosť Overstock pravidelne zverejňuje informácie o spoločnosti a ďalších súvisiacich záležitostiach v rámci Investor Relations na svojej webovej stránke., http://www.overstock.com.

O spoločnosti tZERO

t0.com, Inc. („tZERO“) je väčšinovou dcérskou spoločnosťou spoločnosti Overstock.com so zameraním na vývoj a komercializáciu finančných technológií (FinTech) založených na kryptograficky zabezpečených, decentralizovaných účtovných knihách – všeobecne známejších ako blockchainové technológie. Od svojho vzniku je spoločnosť tZERO priekopníkom v snahe priniesť vyššiu efektivitu a transparentnosť na kapitálových trhoch prostredníctvom integrácie blockchainovej technológie.

O spoločnosti GSR Capital

Spoločnosť GSR založili v roku 2004 Sonny Wu a Richard Lim. V súčasnosti sú „GSR Ventures“, „GSR United Capital“ a „GSR Capital“ tri nezávislé, ale navzájom sa doplňujúce tímy, ktoré partneri vytvorili v roku 2016 s cieľom viesť odvetvie a ísť do globálu s jedinečnými investičnými stratégiami a zdrojmi. GSR Capital má pobočky v Pekingu, Hongkongu a USA.

O, Overstock.com, O.com, Club O, Main Street Revolution a Worldstock sú registrované ochranné známky spoločnosti Overstock.com, Inc. O.biz a Space Shift sú tiež ochranné známky spoločnosti Overstock.com, Inc. Ostatné ochranné známky pre služby, ochranné známky a obchodné názvy, na ktoré sa tu môže odkazovať, sú majetkom ich príslušných vlastníkov.

Táto tlačová správa obsahuje určité výhľadové vyhlásenia v zmysle oddielu 27A zákona o cenných papieroch z roku 1933 a oddielu 21E zákona o výmene cenných papierov z roku 1934. Takéto výhľadové vyhlásenia zahŕňajú všetky vyhlásenia okrem vyhlásení o historickej skutočnosti. Ďalšie informácie týkajúce sa faktorov, ktoré by mohli významne ovplyvniť výsledky a presnosť tu uvedených výhľadových vyhlásení, nájdete vo formulári spoločnosti 10-Q za štvrťrok končiaci sa 31. marca 2018, ktorý bol podaný na SEC 8. mája 2018. a akékoľvek ďalšie podania na SEC.

Kontakt pre médiá:

[email protected]

Kontakt pre investorov:

[email protected]

ZDROJ: Overstock.com, Inc..

Spoločnosť GSR Capital bude investovať do spoločnosti tZERO v hodnote 1,5 miliardy dolárov

Zdroj: Overstock.com, Inc..

Referenčné zásoby: OSTBPOSTK

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map