Ako zarobiť peniaze na akciách

Aj keď na akciovom trhu neexistuje čarovný vzorec na zarábanie peňazí, existuje niekoľko spôsobov, ako dať šancu vo svoj prospech. Základom je byť realistický ohľadom svojej úrovne vedomostí a času, ktorý máte k dispozícii na investovanie.

Pasívne investovanie

Najjednoduchší spôsob, ako zarobiť peniaze na akciovom trhu, je pasívne investovanie do ETF. To vám umožní dosiahnuť rovnaký výnos ako index akcií najväčších kótovaných spoločností.

Akciový trh za posledných sto rokov neustále prekonal iné triedy aktív, ako sú dlhopisy, nehnuteľnosti a drahé kovy. Väčšina investičných fondov zároveň nedosahovala výkonnosť širokých indexov akciových trhov. Keď mluvíme o širokém indexu akciových trhů, máme na mysli indexy ako S.&P500, ktoré zahŕňajú najcennejšie kótované spoločnosti na trhu.

Investícia do ETF, ktorá sleduje trhový index, znamená, že získate rovnaký výnos ako index, takže už máte náskok pred najaktívnejšie spravovanými fondmi. Znamená to tiež, že ste investovaní do triedy aktív, ktorá dlhodobo dlhodobo dosahuje lepšie výsledky. Aj pomerne skromné ​​výnosy sa môžu v dostatočnom časovom horizonte zložiť. Vlastnenie ETF je tiež oveľa lacnejšie ako takmer akýkoľvek iný typ finančného produktu.

Zlepšenie výkonnosti trhového ETF je možné, vyžaduje však od vás trochu väčšie riziko. Jedným zo spôsobov, ako zlepšiť výkonnosť portfólia ETF, je pridanie prostriedkov, ktoré sledujú rýchlejšie rastúce odvetvia, ako sú technológie a spoločnosti podľa uváženia spotrebiteľov..

Nakúpte a podržte investovanie

Pojmom pasívne investovanie sa zvyčajne označuje investovanie do ETF alebo indexových fondov. Pasívne investovanie tiež znamená dlhodobé držanie prostriedkov bez akýchkoľvek zmien. Nákup a pozdržanie investovania je veľmi podobné.

Predtým, ako sa objavilo pasívne investovanie, sa výrazom buy and hold investing označoval nákup jednotlivých akcií a ich následné držanie na neurčito. Takto vo veľkej miere zarobil Warren Buffet peniaze, aj keď toho, čo robí, je trochu viac.

Meranie efektívnosti nákupu a pozdržania investovania je ťažšie, pretože jeho úspech alebo neúspech zjavne závisí od vybraných akcií. Táto stratégia má však veľkú výhodu. Investori často sabotujú svoju vlastnú výkonnosť nákupom a predajom akcií a snažia sa načasovať trh. V mnohých prípadoch by zarobili viac jednoduchým nákupom a držaním akcií za predpokladu, že nezačnú strašným výberom akcií. Riešením je vlastniť niekoľko rôznych akcií a držať sa akcií s dobrými obchodnými modelmi, konkurenčnou výhodou a silným vedením.

Pokročilé spôsoby zarábania peňazí na akciovom trhu

Pasívne investovanie nie je v žiadnom prípade jediným spôsobom, ako zarobiť peniaze z akcií, alebo najlepším spôsobom. Existuje veľa zložitejších metód, ktoré si však vyžadujú viac času a znalostí a spravidla väčšie riziko. Tu uvádzame niektoré z najbežnejších metód investovania (a v niektorých prípadoch aj obchodovanie).

Podielové fondy a aktívne spravované ETF

Zatiaľ čo väčšina aktívne spravovaných fondov – obe ETF a podielové fondy – neprevyšujú trh, ak sa zohľadnia náklady, niektoré tak robia. Mnoho veľmi úspešných investorov presúva peniaze medzi rôznymi fondmi, aby sa pokúsili poraziť trh. To si však vyžaduje veľa výskumu.

Pokušením je prenasledovať výkonnosť investovaním do fondov, ktoré si v nedávnej minulosti počínali dobre. To sa však často vypomstí a investori nakoniec nakupujú vysoko a nízko. Trik je nájsť finančné prostriedky, ktoré budú mať pravdepodobne dobrú výkonnosť v budúcnosti, bez ohľadu na minulú výkonnosť.

Hodnotové investovanie

Hodnotový investor kúpi akciu, ak sa domnieva, že cena, s ktorou sa akcia obchoduje, je podstatne pod jej skutočnou hodnotou. Ide o hodnotu majetku spoločnosti vydelenú počtom vydaných akcií a predstavuje tiež likvidačnú hodnotu spoločnosti.

Nákup akcie pod jej hodnotu vám dáva istotu bezpečnosti a môžete byť schopní dosiahnuť zisk bez toho, aby spoločnosť vôbec rástla..

Máte teda obmedzené mínus, s veľkým potenciálnym rastom, ak sa cena akcií zotaví. Investovanie do hodnoty si vyžaduje veľmi dobré pochopenie podnikových účtov a finančných výkazov.

Rastové investovanie

Rastové investovanie je predovšetkým o raste zisku a potenciáli pre rast zisku. Aby spoločnosť mohla zvýšiť svoje zisky, musí buď zvýšiť predaj, alebo rozšíriť svoje ziskové rozpätie. Rast predaja je najjednoduchší, keď rastie celý trh s jej výrobkami – inak musí spoločnosť zvýšiť svoj podiel na trhu. Rast marže je často výsledkom účinku úspor z rozsahu, pretože fixné náklady rastú pomalšie ako tržby.

Výzvou pre investorov je cena rastových akcií, ktorá zvyčajne odráža určitú mieru budúceho rastu. Ak rast v budúcnosti sklame, cena akcií sa môže javiť ako prehnane drahá a môže klesnúť. Napriek tomu boli rastové investície v posledných dvoch desaťročiach mimoriadne úspešné, najmä v technologickom sektore, ktorý zahŕňa spoločnosti ako Apple, Amazon a Facebook. Ďalším sektorom s dobre rastúcimi spoločnosťami je sektor podľa vlastného uváženia spotrebiteľov, ako napríklad Starbucks a Nike.

Dividendové investovanie

Ak sa viac zaujímate o budovanie toku príjmov než o rast kapitálu, ďalšou možnosťou je investovanie do dividend. Spoločnosti vyplácajú dividendy na rozdelenie zisku svojim akcionárom. Spoločnosti, ktoré vyplácajú dividendy, bývajú zrelšie a majú dobré ziskové marže.

Často existuje pokušenie nakupovať akcie s najvyššími dividendovými výnosmi. Ale najdôležitejším faktorom je v skutočnosti udržateľnosť dividendy. Ak spoločnosť nedokáže udržať výplaty dividend nahor, cena akcií sa pravdepodobne zrúti a stratíte oveľa viac ako dividendy. Najlepšie dividendové akcie sú tie, ktoré si môžu ľahko dovoliť neustále zvyšovať svoje dividendy.

Krátky predaj

Áno, môžete zarobiť peniaze, keď ceny akcií klesnú. Môžete to urobiť predajom nakrátko, ktorý zahŕňa požičanie akcií (za ktoré sa platí poplatok) a ich predaj. Keď cena akcií klesne, môžete akcie odkúpiť a vrátiť ich veriteľovi.

Krátenie akcií je pokročilá stratégia a je potrebné k nej pristupovať opatrne. Ak je na sklade príliš veľa obchodníkov, existuje vysoká pravdepodobnosť, že cena bude „stlačená“ vyššie. Pamätajte, že pri krátkej pozícii je potenciálna strata neobmedzená.

Obchodovanie s pármi

Krátky predaj umožňuje kombinovať dlhé a krátke pozície. To znamená, že si môžete kúpiť akciu, od ktorej očakávate dobrý výkon, a krátko predať akciu, od ktorej očakávate nízku výkonnosť. Výhodou tejto stratégie je, že pozícia je zaistená proti všeobecnej korekcii trhu.

Vyberte si burzového makléra

Prvým krokom na vašej ceste by mal byť výber obchodníka s cennými papiermi. Sprostredkovateľ, ktorého odporúčame, je Prvý stupeň.

Ako zarobiť peniaze na akciách Ako zarobiť peniaze na akciách Ako zarobiť peniaze na akciách
★★★★★ ★★★★★ Prvá recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finančné hodnotenie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Public.com Recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

100 dolárov

Minimum účtu

Žiadne

Propagačné akcie

Zásoby zadarmo *

* Podrobnosti nájdete na webových stránkach.

Propagačné akcie

Žiadne

Propagácia

Žiadne

Záver

Každý z tu uvedených investičných prístupov vyžaduje inú úroveň vedomostí, zručností, chuti do rizika, času a trpezlivosti. Nájsť správny prístup znamená nájsť investičný štýl, ktorý zodpovedá vašej úrovni vedomostí, osobnosti, harmonogramu a finančnej situácii. Najlepšie je začať pasívnym investovaním.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map