Top 5 UK Stock Brokers

Vďaka širokému spektru sprostredkovateľov, z ktorých si môžete vyberať, nebolo nikdy jednoduchšie začať s obchodovaním na burze. Ak obchodujete vo Veľkej Británii, existuje tiež vynikajúca škála najlepších možností brokera.

Tu sa bližšie pozrieme na 5 najlepších britských akciových maklérov, aby ste mohli začať obchodovať, ak ste v tomto odbore nováčikom, alebo to môže byť tiež ideálne riešenie, ak ste skúsenejší obchodník. Okrem toho sa budeme venovať aj niekoľkým dôležitým bodom, ktoré by ste mali vziať do úvahy pri výbere brokera.

Na čo treba myslieť skôr, ako začnete obchodovať

Predtým, ako začnete obchodovať, je dôležité vykonať určitú due diligence v kľúčových oblastiach aj u špičkových maklérov. Tu je niekoľko najdôležitejších kľúčových bodov, ktoré by ste mali vziať do úvahy predtým, ako sa rozhodnete pre makléra:

Poplatky a provízie: Väčšina burzových maklérov je veľmi dobrá v ponúkaní obchodovania bez provízie a za veľmi nízke náklady a poplatky. Pred prihlásením je potrebné mať na pamäti niečo a skúmať.

Funkcie makléra a obchodná platforma: Ak ste novým obchodníkom, budete potrebovať obchodnú platformu, ktorá sa ľahko používa a je mu zrozumiteľná. Ak ste skúsenejší, môžete potrebovať podrobnejšie mapovanie, nástroje a ukazovatele spolu so širšou škálou podkladov.

Štýl obchodovania: V súčasnosti existuje veľa spôsobov obchodovania s akciami. To by od vás mohlo znamenať praktickejší prístup so schopnosťou investovať do ETF a podobných produktov typu košíka alebo úplne automatizovaný obchodný zážitok. Určite bude existovať sprostredkovateľ, ktorý sa postará o váš štýl obchodovania.

Fineco

Fineco je talianska banka založená v roku 1999 a ponúka online obchodné služby od roku 2004. Sú tiež verejne kótované v Taliansku a regulované vo Veľkej Británii agentúrou FCA, čo z nich robí nesmierne transparentného a dôveryhodného makléra. V súčasnosti ponúkajú služby iba britským a talianskym obchodníkom a nájdete tu veľmi nízke poplatky za neobchodovanie, širokú škálu aktív a ľahko použiteľnú obchodnú platformu.

Môžete tu obchodovať so širokou škálou aktív, vrátane viac ako 5 000 akcií a ETF z hlavných búrz v USA, Veľkej Británii a Európe. K dispozícii sú tiež podielové fondy, dlhopisy, opcie, futures a niektoré akciové CFD.

Nájdete tiež webové a mobilné obchodné platformy, ktoré sú veľmi intuitívne a užívateľsky prívetivé a ktoré nie sú prispôsobiteľné, poskytujú celkovú pozitívnu obchodnú skúsenosť. Sprostredkovateľ tiež poskytuje vynikajúcu hĺbku výskumných nástrojov vrátane rozsiahlych základných údajov o každom aktíve a obchodných odporúčaní.

Obchodné náklady: Pre obchodníkov vo Veľkej Británii je fixný paušálny poplatok vo výške 3,95 USD za obchod. Ostatné poplatky za aktíva sú zvyčajne odstupňované pomocou systému založeného na objemoch, ktorý vám môže prospieť, čím viac obchodujete. Poplatky za neobchodné obchodovanie sú veľmi nízke a neúčtujú sa poplatky za nečinnosť, vklad alebo výber.

Pre viac informácií môžete smerovať priamo na Fineco otvoriť svoj účet.

Degiro

Degiro je ocenený online sprostredkovateľ z Holandska, ktorý existuje od roku 2008 a je regulovaný FCA vo Veľkej Británii. Bez nutnosti minimálneho vkladu a s najnižšími obchodnými nákladmi v tomto odbore je zrejmé, ako sa tento maklér stal populárnou voľbou vo Veľkej Británii a Európe.

Obchodná platforma je tu k dispozícii ako webová, tak mobilná s vynikajúcou funkčnosťou a veľmi ľahko použiteľnou pre nových obchodníkov. Mobilná platforma je tiež veľmi dobre usporiadaná a nechýbajú jej žiadne funkcie a možnosti webovej platformy, hoci obe majú iba obmedzenú prispôsobiteľnosť a pre pokročilých obchodníkov môžu byť trochu odľahčené..

Degiro opäť ponúka viac ako 5 000 aktív na obchodovanie s akciami dostupnými na všetkých hlavných burzách v USA a Európe. Môžete tiež obchodovať s dobrým výberom ETF, podielových fondov, opcií, dlhopisov a termínových trhov v závislosti od úrovne vášho účtu..

Obchodné náklady: Jeden z najlacnejších online brokerov. Obchodujte s akciami v USA od 0,004 USD za akciu plus poplatok 0,50 €. S akciami vo Veľkej Británii a EÚ sa dá obchodovať za rôzne poplatky od 2 do 10 EUR plus veľmi malé percento v závislosti od výmeny. Rovnako nenájdete žiadny poplatok za nečinnosť ani poplatok za vklady a výbery.

Choďte rovno k Degiro aby ste sa pozreli a otvorili svoj účet.

Interaktívny investor

Interaktívny investor je ďalší dlhoročný maklér ponúkajúci širokú škálu služieb vo Veľkej Británii, kde sú dobre regulované FCA pre najdôveryhodnejšie skúsenosti. Maklér bol založený v roku 1995 a od tej doby je populárnou voľbou.

Ponuka aktív u tohto brokera je o niečo obmedzenejšia ako u niektorých iných, aj keď stále môžete obchodovať s akciami, ETF, dlhopismi a podielovými fondmi s takmer 2 000 aktívami na výber z významných búrz po celom svete..

Nájdete tiež užívateľsky príjemnú obchodnú platformu, ktorá je k dispozícii ako webová, tak aj mobilná. Proces otvorenia účtu je tu tiež mimoriadne pohodlný a sprostredkovateľ robí veľmi dobre podporu viacerých základných mien, aj keď výber môže byť pre niektoré zdĺhavý. Vklady na debetné a kreditné karty sú uľahčené, ale na výber je potrebné použiť bankový prevod.

Obchodné náklady: Interaktívny investor má pevne stanovený mesačný poplatok, ktorý si účtuje od 9,99 GBP do 19,99 GBP mesačne na základe typu vášho účtu. Poplatok za obchodovanie je potom zvyčajne od 3,99 GBP do 7,99 GBP v závislosti od aktíva, zatiaľ čo poplatok 15 GBP sa účtuje za urgentné výbery, ktoré môžu doraziť v ten istý deň. Vklady sú bez poplatkov.

Viac podrobností nájdete na Interaktívny investor priamo na webe.

Hargreaves Lansdown

Hargreaves Lansdown je jedným z najuznávanejších obchodníkov s cennými papiermi vo Veľkej Británii. Sú tiež jedným z najdlhšie pôsobiacich od roku 1981. FCA ich dobre reguluje a zostávajú celoplošne konkurencieschopní v oblasti nákladov a poplatkov, ktoré si v priebehu rokov dobre rozvinuli svoju ponuku, hoci iba online obchodníci z Veľkej Británie si môžu otvoriť účet úplne online.

Po nastavení nájdete dobrú škálu celkových aktív s viac ako 2 000 k dispozícii na obchodovanie vrátane mnohých akcií z celého sveta, ETF, podielových fondov a dlhopisov. Pretože si broker stále zachováva niektoré aspekty tradičného burzového makléra, môžete si tiež zvoliť, aby vaše portfólio bolo spravované jedným z ich vlastných profesionálov, aj keď minimálny vklad pre tento typ účtu je 1 000 GBP v porovnaní so žiadnym minimálnym vkladom so štandardným investičným účtom. Jedným z mnohých dostupných typov účtov je aj účet ISA, ktorý umožňuje určitú sumu investovania bez dane.

Okrem CFD na stávkovanie na rozpätie a obchodovanie budete používať vlastnú obchodnú platformu Hargreaves na mobilných zariadeniach a ako webovú platformu, ktorá je tiež veľmi užívateľsky prívetivá a ľahko sa v nej orientuje pre dobrý obchodný zážitok. Sprostredkovateľ tiež poskytuje dobrú hĺbku vzdelávacieho obsahu.

Obchodné náklady: Poplatky sa pohybujú od 5,95 do 11,95 libier za obchody na akciách v závislosti od objemu. Poplatky za podielové fondy sú tiež nízke, pričom sa neplatia žiadne poplatky za vklad, výber alebo nečinnosť.

Viac informácií o tomto maklérovi alebo otvorení účtu nájdete na stránke Hargreaves Lansdown webovú stránku.

Interactive Brokers UK

Interaktívni makléri je jedným z najväčších mien v online obchodovaní s akciami na celom svete. Sú tiež jedným z najdôveryhodnejších mien v odbore, ktoré ponúkajú služby od roku 1978. Ich pôsobenie vo Veľkej Británii je dobre regulované FCA a môžete očakávať, že rovnaká veľká kvalita bude k dispozícii aj tu.

Viac ako 10 000 aktív sa ponúka na obchodovanie ako akcie, ETF, dlhopisy, podielové fondy a ďalšie pre britských obchodníkov. Stávkovanie na rozpätie sa ponúka obchodníkom z Veľkej Británie aj na množstvo aktív. Budete tiež mať prístup k najmodernejšej obchodnej platforme TWS od spoločnosti Interactive Brokers, ktorá je jednou z najkomplexnejších v obchodovaní, pokiaľ ide o hĺbku výskumných nástrojov, a zároveň je mimoriadne jednoduchá na používanie.

V spoločnosti IB ako britský obchodník budete mať tiež prístup k ich vynikajúcej škále vzdelávacieho obsahu vrátane článkov, návodov a webinárov, ktoré sú zamerané najmä na rôzne oblasti vlastnej ponuky sprostredkovateľov..

Obchodné náklady: Pre IB UK je možné zvoliť odstupňované alebo pevné ceny. Pri odstupňovaných cenách začína poplatok od 0,05% z obchodnej hodnoty s minimom £ 1. Pri pevnom systéme sa za obchod účtuje 6 GBP, a to až do výšky 50 000 GBP a 6 GBP + 0,05%. Existuje niekoľko poplatkov za nečinnosť, ktoré sa pohybujú od 3 USD mesačne pre osoby mladšie ako 25 rokov až po 20 USD mesačne menej ako 20 USD..

Zamierte do Interactive Brokers UK ak si chcete založiť účet a začať obchodovať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map