Uniswap Exchange: Master The Crypto User Review Guide

uniswap

Ako používať, obchodovať a prihlásiť sa na Uniswap Exchange

Uniswap je protokol, ktorý vám umožňuje uskutočňovať automatizované výmeny tokenov cez Ethereum. V našom sprievodcovi a recenzii nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o Uniswap, a ako to funguje dnes.

Čo je Uniswap?

Uniswap je protokol, ktorý vám umožňuje vymieňať tokeny prostredníctvom inteligentnej zmluvy na blockchaine Ethereum.

Vďaka Uniswap môžete zamieňať tokeny ERC-20 a platiť poplatky 0,3%, pričom všetky obchody sú automatizované pomocou inteligentných zmlúv.

Uniswap bol postavený na štyroch základných princípoch, medzi ktoré patrí:

  • Jednoduché inteligentné rozhranie pre kontrakty na výmenu tokenov ERC-20
  • Formalizovaný model združovania rezerv likvidity
  • Open-end front-end rozhranie pre obchodníkov a poskytovateľov likvidity
  • Záväzok k bezplatnej a decentralizovanej výmene majetku

Uniswap dnes úspešne dosiahol tieto štyri princípy. Je to otvorený výmenný protokol (každý môže prostredníctvom protokolu uviesť akýkoľvek token ERC-20). Je to decentralizované: všetky obchody sa dokončujú automaticky prostredníctvom inteligentných zmlúv. A formalizovaný model združovania likvidity úspešne zoskupuje likviditu spôsobom, ktorý motivuje poskytovateľov likvidity a zároveň účtuje obchodníkom konkurenčné poplatky (0,30%).

uniswap kontrola

Uniswap je príjemcom grantu nadácie Ethereum. Vývojár éteru a vynálezca Uniswap Hayden Adams oznámil spustenie protokolu na Twitteri 2. novembra 2018. Adams bol inšpirovaný k spusteniu projektu po prečítaní jedného z tvorcov Ethereum Vitalika Buterina Príspevky Reddit Pred niekoľkými rokmi.

Od decembra 2019 je Uniswap oficiálne stále v beta verzii a obchodníkom sa odporúča, aby ich používali na svoje vlastné riziko.

Vďaka Uniswapu je niekoľko vecí jedinečných. Po prvé, zoznam tokenov je otvorený a bezplatný a všetky funkcie inteligentných kontraktov sú verejné.

uniswap výmena tokenov

Po druhé, Uniswap je vďaka svojmu minimalistickému dizajnu oveľa efektívnejší z hľadiska plynu ako napríklad Bancor a ďalšie protokoly. Na obchodovanie s tokenmi ETH až ERC-20 použije Uniswap asi 10-krát menej plynu ako Bancor. Uniswap môže tiež vykonávať obchody ERC-20 až ERC-20 efektívnejšie ako protokol 0x a má výrazné zníženie plynu v porovnaní s on-chain burzami objednávok ako EtherDelta a IDEX.

Výmenu môžete vykonať online ešte dnes prostredníctvom stránky Uniswap.exchange alebo sa dozviete viac informácií o službe Uniswap a o tom, ako to funguje, navštívením stránky Uniswap.io..

Uniswap Funkcie

uniswap krypto burza

Medzi kľúčové vlastnosti Uniswap patria:

Automatizované obchodovanie nepretržite: Uniswap vám umožní obchodovať so žetónmi kedykoľvek počas dňa alebo v noci. Všetky obchody sa vykonávajú prostredníctvom automatickej inteligentnej zmluvy.

Obchodujte s ERC-20 žetónmi: Uniswap vám umožní obchodovať s tokenmi protokolu ERC-20 na blockchaine Ethereum.

Rovnako ako decentralizovaná burza: Uniswap je ako decentralizovaná burza, v ktorej môžete obchodovať s tokenmi bez zásahu centralizovanej tretej strany. Od decentralizovanej výmeny sa však líši v tom, že nedochádza k skutočnej „výmene“ P2P. Zamieňate žetóny s rezervou likvidity.

Beží na večnosť: Uniswap nie je možné zastaviť. Protokol bude bežať natrvalo, kým bude fungovať sieť Ethereum.

Dokáže vybaviť objednávky akejkoľvek veľkosti: Uniswap technicky zvládne všetky veľkosti objednávok – od 0 do nekonečna. Protokol používa asymptotickú krivku na zvýšenie ceny mince pri zvyšovaní požadovaného množstva. To znamená, že Uniswap dokáže technicky vybaviť objednávky akejkoľvek veľkosti, ale skutočne veľké objednávky sú po určitom limite neúmerne drahé.

Nie je ideálne pre veľryby a veľké objednávky: Uniswap funguje, pretože veľryby nemôžu premôcť zásoby likvidity. Veľryby nie sú motivované uskutočňovať veľké obchody pomocou protokolu Uniswap. Vysoké obchodné poplatky Uniswap v skutočnosti neúmerne predražujú veľké obchody.

Získaný grant nadácie Ethereum: Vývojár Uniswap, Hayden Adams, dostal od nadácie Ethereum grant na vývoj Uniswap.

0,3% poplatky za obchodovanie: Uniswap účtuje poplatky za obchodovanie vo výške 0,3%, pričom tieto peniaze smerujú k poskytovateľom likvidity. Tieto poplatky za obchodovanie nesmerujú zakladateľom ani žiadnej centralizovanej obchodnej platforme. Ide iba o udržanie protokolu v prevádzke a poskytnutie likvidity poskytovateľom a stimulom k vytvoreniu trhov.

Momentálne vo verzii Beta: Uniswap spustený v novembri 2018. Od decembra 2019 je Uniswap plne k dispozícii na použitie a uskutočňovanie swapov, aj keď je stále technicky v beta verzii.

Viac ako 80 žetónov: Od decembra 2019 podporuje Uniswap viac ako 80 tokenov, z ktorých všetky sú tokeny protokolu ERC-20. Všetky dostupné tokeny si môžete pozrieť na stránke Uniswap.exchange/swap. Stačí vyhľadať názov, symbol alebo adresu tokenu, potom ho vybrať a vykonať výmenu.

Zarobte si peniaze poskytnutím likvidity: Tí, ktorí poskytujú likviditu na Uniswap, môžu získať zníženie poplatkov za obchodovanie. Likviditu môžete pridať na Uniswap.exchange vložením ktoréhokoľvek z podporovaných tokenov ERC-20.

Viacero podporovaných ethereových peňaženiek: Peňaženku Ethereum môžete pripojiť k Uniswapu priamo kvôli ľahším výmenám. Uniswap podporuje Metamask, Wallet Connect, Coinbase Wallet, Fortmatic a Portis (samozrejme však môžete posielať prostriedky do ktorejkoľvek peňaženky Ethereum, ktorá sa vám páči).

Účinné na plyn: Vďaka minimalistickému dizajnu Uniswap je protokol veľmi efektívny v prípade plynu. Uniswap napríklad používa 10x menej plynu ako Bancor na ETH pre obchody ERC-20 a prevádza tokeny ERC-20 efektívnejšie ako 0x. Uniswap má tiež výrazné zníženie množstva plynu v porovnaní s on-chain burzami kníh objednávok, ako sú EtherDelta a IDEX.

uniswap výmena mincí

Ako funguje Uniswap?

Uniswap je sada inteligentných kontraktov nasadených do siete Ethereum, čo znamená, že celý obchodný proces prebieha on-chain. Neexistuje žiadny token, žiadna centralizácia a žiadne poplatky žiadnemu zo zakladateľov.

Každá inteligentná zmluva je spojená s konkrétnym párom ETH-ERC-20. Na každý token ERC-20 pripadá jedna výmenná zmluva. Ak token ešte nemá výmenu, potom môže ktokoľvek vytvoriť zmluvu o výmene pomocou kontaktného údaju Uniswap factory. Továreň funguje ako verejný register a je možné ju použiť na vyhľadanie všetkých tokenových a výmenných adries pridaných do systému.

Vďaka mechanike Uniswap je to jedna z najunikátnejších swapových platforiem, ktoré sú dnes k dispozícii.

Najprv Uniswap odstráni myšlienku knihy limitných objednávok úplne. Na Uniswape neexistuje tradičná „výmena“ a tvorcovia trhu pri poskytovaní likvidity ani nešpecifikujú cenu; namiesto toho jednoducho dodajú prostriedky, o zvyšok sa potom postará Uniswap.

Na typickej kryptoburze tvorcovia trhu dodávajú likviditu v určitých cenových bodoch. Tvorca trhu môže mať napríklad objednávku na nákup ETH za cenu 100 dolárov a predajnú objednávku na ETH za 200 dolárov. Cena kryptomeny, ako je ETH, sa uvádza ako stred trhu medzi najvyššou ponukou a najnižšou cenou.

Uniswap vyhodí tento tradičný koncept knihy limitných objednávok z okna. Zamieňa všetky objednávky spolu so žiadnymi konkrétnymi cenami ani obmedzeniami. Likvidita každého sa spája dohromady, potom sa trh vytvára na základe deterministického algoritmu.

Tento deterministický algoritmus je známy ako automatizovaný tvorca trhu alebo AMM. Poskytuje ceny koncovému používateľovi na základe vopred definovanej sady pravidiel. Nájdete roboty, ktoré fungujú ako AMM – ako roboty, ktoré dávajú ponuky a ponúkajú každých 10 dolárov mimo strednú trhovú cenu BTC, pričom neustále sa revidujú objednávky podľa toho, ako sa trh pohybuje.

Ako funguje Uniswap

AMM spoločnosti Uniswap je jedinečný. Používa variantu nazvanú vývojový tím, ktorá sa volá Model produktu na vytváranie konštantných produktov. Tento APM je jedinečný v tom, že poskytuje vždy likviditu bez ohľadu na veľkosť objednávky alebo skupinu likvidity. Ako je to možné? Cyrus Younessi to vysvetľuje najlepšie:

„Trik spočíva v asymptotickom zvýšení ceny mince, keď sa zvyšuje požadované množstvo. Zatiaľ čo väčšie objednávky majú tendenciu trpieť (ako uvidíme o chvíľu), systém sa nikdy nemusí obávať vyčerpania likvidity. Doslova to vždy bude fungovať. “

Ako môže Uniswap zvládnuť väčšie obchody? Prémie stúpajú, takže pre veľryby je nakupovanie veľkých objednávok neúmerne nákladné.

Younessi zachádza do oveľa ďalších podrobností o tom, ako tento protokol funguje pre veľké aj malé objednávky (až do nekonečna). Stáva sa to komplikované, ale takto zhrniete Younessi:

„Stručne povedané, zhromaždená likvidita vyhladzuje hĺbku knihy objednávok. Už neexistujú veľké diery ani veľké spready typu bid / ask. Toto je vhodnejšie pre malých obchodníkov, ktorí nechcú mať knihy s limitnými objednávkami (Uniswap UX je jedným z najbežnejších, aké sme videli v celom kryptomene). Už nemusíte robiť ponuky ani ponuky ani robiť náročné výpočty. Poskytovatelia likvidity ju tiež môžu „nastaviť a zabudnúť na ňu“. Existuje podstatne nižšia réžia, pokiaľ ide o správu objednávok a pozícií. Je to neuveriteľne pasívny spôsob poskytovania likvidity a zarábania poplatkov. “

Všetko sa vybavuje automaticky prostredníctvom protokolu Uniswap.

Uniswap ceny

Uniswap účtuje paušálny poplatok 0,30% za obchod. Tento obchod nesmeruje vývojárovi Uniswap ani žiadnemu centralizovanému subjektu. Namiesto toho sa poskytuje poskytovateľom likvidity.

Uniswap poplatky

Konkrétne, poplatok 0,3% je rozdelený poskytovateľmi likvidity úmerne ich príspevku do rezerv likvidity. Ak napríklad jeden poskytovateľ likvidity poskytuje 50% súboru likvidity pre inteligentnú zmluvu ETH – AMPL, potom tento poskytovateľ likvidity dostane 50% transakčných poplatkov zo swapov uskutočnených pomocou tejto inteligentnej zmluvy.

Ako používať Uniswap

Na výmenu žetónov môžete použiť Uniswap. Alebo môžete pridať likviditu a zarobiť tak časť všetkých poplatkov za obchodovanie. Tu je postup, ako urobiť obe.

Zamieňanie tokenov cez Uniswap

Krok 1) Navštívte https://uniswap.exchange

Ako používať Uniswap

Krok 2) Vyberte typ kryptomeny, ktorú chcete odoslať (token ETH alebo ERC-20)

pomocou Uniswap

Krok 3) Vyberte typ kryptomeny, ktorú chcete dostávať

uniswap kryptomena

Krok 4) Zadajte čiastku, ktorú chcete poslať; uvidíte príslušnú čiastku vo výstupnom okne spolu s výmenným kurzom

Krok 5) Skontrolujte výmenný kurz; veľmi sa líši v závislosti od veľkosti obchodu a väčšie obchody majú zámerne astronomické výmenné kurzy, aby bol protokol funkčný

uniswap peňaženka

Krok 6) Kliknite na „Pripojiť k peňaženke“ a potom pridajte svoju peňaženku Ethereum (Uniswap podporuje MetaMask, Wallet Connect, Coinbase Wallet, Fortmatic a Portis)

Krok 7) Potvrďte transakciu v prehliadači a dokončite výmenu

Zvyšovanie likvidity na Uniswap

Uniswap možno použiť na viac ako len na obchody ETH a ERC-20. Môžete tiež pridať likviditu do Uniswapu a potom zarobiť časť transakčných poplatkov.

Do Uniswap pridáte likviditu prispením rovnakých hodnôt ETH a tokenu ERC-20. Nemôžete len pridať jedno alebo druhé.

Tu je postup, ako pridať likviditu do Uniswap:

Krok 1) Ísť do https://uniswap.exchange (uistite sa, že ste prihlásení do MetaMask alebo inej peňaženky Web3)

Sprievodca výmenou uniswap

Krok 2) Kliknutím na „Pool“ prejdete do rozhrania na pridanie likvidity

Krok 3) Na ľavej strane nad poľom Vklad kliknite na „Pridať likviditu“

čo je uniswap swap

Krok 4) Uniswap zobrazuje zostatky pripojenej peňaženky ETH a token ERC-20, ktorý vyberiete v dolnej rozbaľovacej ponuke. Môžete tiež vidieť výmenný kurz a váš podiel na skupine likvidity.

Krok 5) Keď zadáte hodnotu pre ETH alebo Dai, Uniswap automaticky vyplní správnu sumu druhého aktíva na základe aktuálneho výmenného kurzu (nezabudnite: na vloženie likvidity do Uniswapu musíte vložiť rovnaké množstvo ETH aj tokenu ERC-20).

Krok 6) Kliknutím na položku Podrobnosti transakcie zobrazíte ďalšie informácie vrátane počtu tokenov likvidity, ktoré budete raziť, a ich hodnoty.

Krok 7) Kliknite na modré tlačidlo „Pridať likviditu“. Ak používate MetaMask, upravte si plyn podľa svojich predstáv a potom v rozbaľovacom okne kliknite na „Potvrdiť“.

Krok 8) Po potvrdení transakcie v ethereovom blockchaine je proces dokončený. Oficiálne ste pridali likviditu do protokolu Uniswap. Rozhranie zobrazuje vaše aktualizované zostatky ETH a Dai a váš podiel na celkovom fonde likvidity obchodného páru. Naďalej budete zarábať časť poplatku 0,3% na akýchkoľvek obchodoch medzi ETH a Dai, kým neodstránite svoju likviditu z poolu.

Ak chcete odstrániť likviditu z fondu, postupujte rovnako ako v kroku tri, potom kliknite na rovnakú rozbaľovaciu ponuku, ale vyberte možnosť Odstrániť likviditu..

O aplikácii Uniswap

Uniswap vytvoril vývojár Ethereum Hayden Adams, ktorý projekt vyvinul na základe príspevku Redditu od spoluzakladateľa Ethereum Vitalika Buterina.

Buterin a tím Ethereum boli dostatočne ohromení Adamovým návrhom, že udelili spoločnosti Uniswap grant Foundation Ethereum.

Prvá verzia Uniswap uvedená na trh v novembri 2018. Od decembra 2019 je Uniswap stále v beta verzii.

22. novembra, Uniswap oznámené prostredníctvom Twitteru že dosiahol 24-hodinový objem obchodovania na úrovni 7,9 milióna dolárov, čo je nové maximum:

O aplikácii Uniswap

Záverečné slovo

Uniswap je jedným z najunikátnejších výmenných protokolov, ktoré sú dnes k dispozícii. Výmenný protokol postavený na blockchaine Ethereum umožňuje výmenu tokenov ETH a ERC-20 prostredníctvom automatizovaných inteligentných kontraktov na blockchaine Ethereum. Protokol je otvorený pre kohokoľvek a ktokoľvek môže zarobiť časť poplatkov za obchodovanie poskytnutím likvidity protokolu Uniswap.

Ak sa chcete dozvedieť viac alebo uskutočniť svoj prvý obchod Uniswap ešte dnes, navštívte stránku https://uniswap.exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map