Akcie internetu vecí 2020

Žijeme v dobe, v ktorej sa dá na internet pripojiť takmer všetko, od žiaroviek po automobily, televízory atď. Veľkosť a rozsah zariadení IoT značne komplikuje investovanie do akcií IoT. Existuje však jednoduchý spôsob, ako investovať do týchto akcií obísť zameraním na spoločnosti s veľkým kapitálom, ktoré majú dobre definované obchodné jednotky internetu vecí, ktoré budú rásť s rastom hnutia. Ďalej sa pozrieme na dve akcie IoT, ktorým je potrebné venovať pozornosť v roku 2020.

Systémy Cisco (NASDAQ: CSCO) – Starý, nový internet vecí

Spoločnosť Cisco Systems, Inc. je americká technologická spoločnosť, ktorú v roku 1984 založili Leonard Bosack a Sandy Lerner. Spoločnosť má svoje sídlo v San Jose v Kalifornii a zamestnáva viac ako 74 200 pracovníkov.

V sektore sieťových riešení je Cisco najväčším dodávateľom hardvéru a softvéru na svete. Jeho infraštruktúrna platforma pozostáva z hardvérových a softvérových produktov pre smerovanie, bezdrôtové aplikácie, prepájanie a dátové centrá.

Jeho aplikačnú platformu tvoria analýzy, spolupráca a produkty internetu vecí (IoT).

Potom je tu segment zabezpečenia, ktorý obsahuje firemný firewall a softvérové ​​bezpečnostné produkty. Spoločnosť Cisco v rámci svojich služieb ponúka aj pokročilé služby a technickú podporu. 

Rozsiahlu zbierku hardvérových produktov spoločnosti Cisco dopĺňajú softvérovo definované sieťové riešenia, zámerné siete a analytika. 

Okrem rastúceho softvéru a služieb sa model výnosov spoločnosti zameriava na zvýšenie predplatného a opakujúci sa predaj.

Prečo je CSCO jedným skladom IoT na nákup v roku 2020

Minulý rok nebol pre spoločnosť Cisco Systems dobrým rokom, pretože akcie spoločnosti takmer stagnovali z roku 2018. 

Je zaujímavé, že za posledných šesť mesiacov sa akcie CSCO (NASDAQ: CSCO) prepadli z maxima 50 dolárov na zhruba 47 dolárov, kde momentálne sedia. 

Tento skľučujúci výkon spôsobil, že niektorí analytici začali varovať investorov pred temnými dňami, zatiaľ čo pri niektorých radách by sme mali postupovať opatrne. 

Iní sa dokonca pýtali, či je Cisco Systems ďalšou IBM (NYSE: IBM), starou technologickou spoločnosťou, ktorá zostala pozadu. 

Časť obáv vyplýva zo skutočnosti, že nedávno spoločnosť Cisco stratila svoje miesto na 

„Magic Quadrant“ spoločnosti Gartner pre súkromnú spoločnosť Aruba Networks.

Avšak s niekoľkými akvizíciami na uzde a s príchodom 5G vyzerá spoločnosť Cisco okamžite odrazom, čo z nej robí atraktívnu technologickú akciu na nákup..

Elastic (NYSE: ESTC) – sklad vecí internetu vecí 

Minulý týždeň niekoľko advokátskych kancelárií oznámilo, že vyšetria spoločnosť Elastic N.V v mene poškodených akcionárov z dôvodu možného porušenia federálnych zákonov o cenných papieroch. Kurz jej akcií dosiahol v roku 2019 najvyššie hodnoty za všetky obdobia predtým, ako klesol. Pretože sa objavili ďalší významní hráči internetu vecí (IoT), ktorí pridali miliardy na svoje trhové kapitalizácie (napríklad Microsoft), spoločnosť Elastic bola menším hýbateľom trhu. 

Spoločnosť 4. decembra oznámila oveľa nižší než očakávaný rast fakturácií, a to medziročne o 41%, v porovnaní s 51%, ktoré bolo oznámené v predchádzajúcom štvrťroku medziročne. Finančný riaditeľ spoločnosti Elastic uviedol, že spoločnosť utrpela „určité oneskorenia v podnikaní našej federálnej vlády, pretože niektoré obchody sa presunuli z mesiaca október“.

Veľkosť týchto obchodov, ktoré boli presunuté, nebola uvedená v konferenčnom hovore o príjmoch, kde sa hovorilo, že bola dostatočne veľká na to, aby negatívne ovplyvnila fakturáciu. To viedlo k 19% poklesu ceny akcií.

Pred poklesom spoločnosť Elastic zaznamenala úspech, ktorý ju zaradil do mnohých akcií IoT, ktoré boli sledované, ako aj do technologických akcií s vysokou prevahou. Bol to pre systém trochu šok, ale trh je nový. Výrobky Iot zaznamenali vysoký rast, ale údržba to nie je vždy jednoduchá. Spoločnosť Elastic bude musieť inovovať a pokračovať v presadzovaní svojich vlastných rozvíjajúcich sa technológií vpred a na globálny trh, ktorý túži po nových riešeniach internetu vecí. Internet vecí tu zostane, len musíme zistiť, akými spôsobmi sa stáva legitímnym výrobcom peňazí.

Pri investovaní do technologickej akcie je cieľom nájsť akciu, ktorá zodpovedá technológii, ktorá znesie väčší rast a výnosy na trhu. S príchodom 5G k hlavným poskytovateľom buniek a rastom umelej inteligencie medzi hráčmi, v ktorej môžu prístroje medzi sebou hovoriť, zostáva priestor internetu vecí (IoT) horúci. Internet vecí IoT môže napájať domácnosť, podnik alebo pripájať zariadenia a rôzne technológie. Každá ponuka IoT je iná, ale vďaka technologickým a internetovým spoločnostiam, ktoré hľadajú spotrebiteľskú hodnotu, ju IoT umožňuje, aby kombinácie produktov a služieb mohli prinútiť podnikových aj osobných kupujúcich..

Vďaka produktom IoT môžu byť zaujímavé technologické akcie nakupované a nakupované v súčasnosti, keď bude svet čoraz viac prepojený. Keď sa rozvíjajúce sa trhy pridajú k modernému svetu, spoločnosť Elastic predstavuje jednu z mála zaujímavých akcií, ktoré je potrebné sledovať, a technologické akcie, ktoré majú na globálnom trhu vysokú prevahu. Iot riešenia budú naďalej žiadané, pretože AI a ďalšie rozvíjajúce sa technológie 21. storočia si nájdu miesto na trhu. Nákup vecí na internete vecí predstavuje spôsob, ako môžete túto novú príležitosť využiť.

Ako už bolo spomenuté, pri výskume akcií na nákup sa uistite, že rozumiete všetkým rizikám spojeným s cennými papiermi. Aj technologická akcia ako Elastic, ktorá sa vo svojom priemysle osvedčila, predstavuje finančné riziko pri nákupe. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map