Bitcoin by mohol do roku 2021 dosiahnuť 400 000 dolárov

  • Priemerná cena v roku 2021 by sa mohla pohybovať okolo 100 000 dolárov.
  • Scenár tiež navrhuje 40 000 dolárov v najmenej pozitívnom scenári.
  • Trh bude možno potrebovať mesiace, kým zažije ďalší vzostupný trend.

Odštartuje august a zvyčajne je to mesiac vysokej volatility trhu.

Stredajšie makro správy nedokázali zmeniť žiadny z hlavných scenárov kryptomien.

Chystám sa ospravedlniť vstup do klasického prázdninového mesiaca, aby som vykonal malú prácu s predikciou cien na nasledujúci dvojročný cyklus.

Tento typ projekcie je v čase taký pokrokový, že je z technického hľadiska komplikovaný s vysokou mierou náhodnosti.

BTC / USD je už roky riadený trendovou čiarou, okolo ktorej obieha významné obdobie.

Priemerná cena tejto projekcie v roku 2021 je 100 000 dolárov, Musíme si však uvedomiť, že cena sa môže od tohto rozpätia značne odchýliť bez toho, aby došlo k narušeniu vzájomného vzťahu.

Ako som nakreslil v grafe, vysoký rozsah by bol okolo 430 000 dolárov, zatiaľ čo nízky rozsah by bol na už zľavnených 40 000 dolárov.

Definovanie budúceho cenového rozpätia je pomerne jednoduché. Nemôžeme však zabúdať, že volatilita má v krátkodobom horizonte výrazný vplyv a môže dosiahnuť nadmerné úrovne odchýlok od priemeru.

Denný graf ETH / BTC

Dvojica ETH / BTC sa momentálne obchoduje za 0,0213 a zostáva na úrovni agónie, ktorá ťahá segment altcoinov.

Štruktúra kĺzavých priemerov naznačuje, že súčasný scenár bude trvať ešte niekoľko mesiacov. Všetci traja sú sklonení nadol a ak sa niekedy rozhodnú zmeniť smer, nebude to rýchly proces.

Nad súčasnou cenou je prvá úroveň odolnosti 0,0221 (odolnosť voči preťaženiu cien), potom druhá úroveň 0,023 (odolnosť proti preťaženiu cien) a tretia úroveň 0,0245 (EMA50)..

Pod súčasnou cenou je prvá úroveň podpory 0,021 (podpora preťaženia cien), potom druhá úroveň 0,020 (podpora preťaženia cien) a tretia úroveň 0,0155 (podpora preťaženia dvojnásobných cien).

MACD na dennom grafe stráca otvorenosť medzi čiarami aj vzostupným krížom. Najpravdepodobnejším vývojom je bočný pohyb, kým sa čiary nezblížia – a dôjde k býčemu odmietnutiu.

DMI na dennom grafe ukazuje, že medvede sú pripravené na ďalší pokus o prelomenie hranice ADX, ktorý by obnovil medvedí trend. Býci nie sú presvedčení o svojich možnostiach a naďalej ustupujú – čakajú na lepšie chvíle.

Denný graf BTC / USD

BTC / USD sa obchoduje za 9 952 dolárov a spočíva priamo na EMA50. Tahy hore sú minimálne a podstatnejšie pohyby vyzerajú nepravdepodobne.

Po stredajšom ťahu dosiahli ukazovatele hranice a šanca na odmietnutie je výrazne vysoká.

Nad súčasnou cenou je prvá úroveň odolnosti na úrovni 10 800 dolárov (odolnosť proti preťaženiu cien), potom druhá na úrovni 11 200 dolárov (odolnosť proti preťaženiu cien) a tretia úroveň na úrovni 14 000 dolárov (odolnosť proti preťaženiu cien a relatívne maximum)..

Pod súčasnou cenou je prvá úroveň podpory na úrovni 9 650 dolárov (podpora preťaženia cien), potom druhá na úrovni 9 150 dolárov (podpora preťaženia cien) a tretia na úrovni 8 800 dolárov (podpora preťaženia cien a SMA100)..

MACD na dennom grafe dosiahla v stredu svoj býčí kríž. Prechod je nateraz neúplný a bude pravdepodobne dochádzať k pohybu smerom nadol.

DMI na dennom grafe tiež ukazuje hraničný bod, keď býci bojujú o prevzatie kontroly nad nimi. Obe strany trhu sa pohybujú nad hranicou ADX, takže môžu bez prekážok akcelerovať trendovú silu.

Denný graf ETH / USD

ETH / USD sa momentálne obchoduje za 212,9 dolárov a je v rovnakom rozmedzí od polovice júla. Cena sa pohybuje medzi 100 a 200 obdobiami SMA. Oba kĺzavé priemery ukazujú sklon nahor. Na druhej strane, EMA50 rýchlo sleduje cenu a blíži sa k prekročeniu hranice SMA100 a otvoreniu zložitejšieho scenára pre nasledujúce týždne.

Nad súčasnou cenou je prvá úroveň odolnosti na úrovni 215 USD (odolnosť voči preťaženiu cien), potom druhá na úrovni 220 USD (odolnosť proti preťaženiu cien) a tretia úroveň na úrovni 235 USD (odolnosť proti preťaženiu cien, SMA100 a EMA50)..

Pod súčasnou cenou je prvá úroveň podpory na úrovni 207 dolárov (podpora preťaženia cien), potom druhá na úrovni 200 dolárov (podpora preťaženia cien) a tretia úroveň na úrovni 195 dolárov (podpora preťaženia cien).

MACD na dennom grafe udržuje vzostupný kríž, aj keď nedokáže zlepšiť ani sklon, ani otvorenosť medzi čiarami. Stále vykazuje veľmi krehkú štruktúru.

DMI na dennom grafe ukazuje, že medvede strácajú silu a smerujú jasne na juh. Býci to nemajú také jasné a zostávajú na rovnakých úrovniach ako posledné týždne.

Denný graf XRP / USD

XRP / USD sa obchoduje za 0,313 USD a nie je schopný prekonať dvojnásobnú odolnosť voči preťaženiu cien 0,32 USD.

Nad súčasnou cenou nad 0,32 USD je prvá úroveň rezistencie na úrovni 0,355 USD (odolnosť voči preťaženiu cien), potom druhá na úrovni 0,445 USD (odolnosť proti preťaženiu cien a SMA200) a tretia úroveň s hodnotou 0,352 USD (EMA50)..

Pod súčasnou cenou je prvá úroveň podpory 0,308 USD (podpora preťaženia cien), potom druhá úroveň 0,30 USD (podpora preťaženia cien) a tretia úroveň 0,296 USD (podpora preťaženia cien)..

MACD na dennom grafe ukazuje býčí kríž, aj keď medzi riadkami nie je ani sklon, ani otvorenosť. Krehkosť tohto typu štruktúry sa prejaví pri pohľade na cenové správanie.

DMI na dennom grafe ukazuje, že je potrebné znášať a udržiavať rovnaké úrovne z posledných týždňov. Býci zlepšujú svoje pozície a postupne sa približujú k úrovni predajnej strany.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map