Fungovateľné tokeny: zbierkové predmety, umenie, hry a oveľa viac

V posledných rokoch sa blockchainový priemysel stal veľkým trhom pre firmy, ktoré vydávajú svoje vlastné produkty a služby. Technológia distribuovanej účtovnej knihy nepomohla iba spoločnostiam pri vytváraní ich vlastných virtuálnych mien, ale dokázala tiež vytvárať nepameniteľné tokeny (NFT).

V dnešnej dobe existuje veľa prípadov použitia nezastupiteľných žetónov, ako sú zbierky, umenie, predmety v hrách založených na blockchaine a tiež špekulácie. Okrem toho existuje v priestore niekoľko vodcov, ktorí tiež využívajú silu technológie blockchain, aby pomohli ostatným pri vytváraní ich vlastných zberateľských tokenov.

Čo je nefungovateľný token?

Non-Fungible Tokens sú kryptografické tokeny, ktoré používateľom poskytujú možnosť vlastniť digitálne jedinečné veci. Hlavná výhoda týchto NFT súvisí so skutočnosťou, že ich nemožno vzájomne vymieňať, ako je to možné v prípade niektorých virtuálnych mien zameraných na súkromie. Každý z týchto NFT bude svojím spôsobom jedinečný a špeciálny.

Vďaka tejto kvalite a špecifikácii sa NFT stali veľmi užitočnými v širokej škále priemyselných odvetví, dokonca aj mimo tradičných svetov kryptomien a blockchainov. S NFT môžu firmy ľahko vytvárať preukázateľne vzácne aktíva založené na blockchainovej technológii.

V súčasnej dobe tieto NFT masívne pracujú na blockchainových sieťach ako Ethereum (ETH) alebo Tron (TRX), z ktorých každý má svoje vlastné štandardy. Sieť RSK tiež umožňuje používateľom, firmám a vývojárom vytvárať zbierateľné tokeny a NFT v niekoľkých jednoduchých a ľahkých krokoch.

Zberateľské CryptoKitties

Jedným zo spôsobov, ako sa rozšírili NFT, je CryptoKitties. Toto bolo možno prvýkrát, čo používatelia kryptomeny a ne kryptomeny masívne používali NTF. Platforma využívala sieť Ethereum v roku 2017 a na začiatku roka 2018 na vybudovanie platformy, kde si používatelia mohli vymieňať svoje zbierateľné mačky – v niektorých prípadoch boli v hodnote tisícov dolárov.

Šialenstvo pre túto hru viedlo k preťaženiu siete Ethereum, ktorá zaznamenala obrovský nárast transakčných poplatkov a pomalé časy spracovania. Mnoho používateľov sa v tom čase rozhodlo pre prechod do siete Litecoin (LTC) kvôli nižším poplatkom a preťaženiu.

CryptoKitties vyrovnáva precedens. Používatelia si vymieňali tokeny NFT bez toho, aby vedeli, že narábajú s jedinečnými a hodnotnými objektmi. Používatelia nemuseli vedieť, že tieto mačky boli jedinečné. Na CryptoKitties neboli dve identické mačky a každá z nich mala na identifikáciu jedinečný identifikačný kód.

Vývoj NFT

ERC-721 sa považuje za štandard pre NFT. V súčasnosti ho firmy a používatelia používajú na celom svete na manipuláciu s nezastupiteľnými tokenmi. Zatiaľ čo CryptoKitties bolo prvé riešenie masívne implementované v krypto priestore, existuje veľa ďalších prípadov použitia NFT.

Hry a iné iniciatívy začali využívať tieto NFT, aby ponúkli používateľom možnosť zaobchádzať s jedinečnými tokenmi založenými na blockchaine. Používatelia si mohli byť istí, že položky, ktoré obsahujú, sa neopakujú a nemôžu byť kopírované.

Pokiaľ ide o NFT, Ethereum nie je jedinou možnosťou. RSK tiež poskytuje ľahko použiteľné riešenie pre tých, ktorí chcú vytvárať tokeny ERC-721 v niekoľkých jednoduchých krokoch. V ďalších častiach budeme analyzovať vplyv, ktorý má v súčasnosti RSK na trhu a ako propaguje a používa tokeny ERC-721..

V budúcnosti by sme mohli vidieť, že kryptomena a tradičné umenie budú okrem iného zastúpené aj nezastupiteľnými žetónmi. Trh je pre NFT veľmi veľký a spoločnosti a firmy na trhu ho budú určite využívať.

Vyskytli sa prípady, keď si firmy a športové tímy vytvorili vlastné NFT, ktoré mohli zdieľať medzi svojimi fanúšikmi. Napriek tomu, že sa nedostal k veľkému počtu používateľov, boli tieto iniciatívy určite dobrým krokom k zvýšeniu znalostí o nedostatku a jedinečnosti blockchainu medzi používateľmi, ktorí nepoužívajú kryptomeny po celom svete. Toto je trh stále na začiatku a potenciálny rast je určite veľa do budúcnosti.

RSK buduje infraštruktúru na vytváranie zberateľských tokenov

Aj keď vytvorenie NFT tokenu môže byť nejako komplikované, RSK v súčasnosti umožňuje používateľom sledovať a jednoduchý sprievodca vytvorením nezastupiteľných tokenov. Bude to veľmi jednoduché a s využitím blockchainovej siete RSK. Používatelia môžu jednoducho postupovať podľa sprievodcu, ktorý spoločnosť vytvorila, alebo vyskúšať nové riešenia a možnosti, ak majú skúsenosti so zaobchádzaním s tokenmi ERC-721..

Tokeny ERC-721 sú veľmi dôležité, pretože umožňujú používateľom previesť vlastníctvo tokenu a tiež zahŕňajú možnosť dopytovať sa na vlastníka tokenu. Týmto spôsobom budú používatelia skutočnými držiteľmi aktív krytých technológiou blockchain.

RSK tiež zdieľa s komunitou vzdelávací obsah o tom, ako vytvárať nezastupiteľné tokeny na vrchole siete RSK v niekoľkých jednoduchých krokoch. Usporiadali online webinár, na ktorom zobrazujú všetky informácie, ktoré musia používatelia vedieť, aby mohli v sieti RSK nasadiť svoje vlastné nezastupiteľné tokeny a byť pripravené na použitie.

Existujú niekoľko webinárov ktoré sú zdieľané spoločnosťou RSK Smart a ktoré v súčasnosti umožňujú používateľom okrem iného získať viac informácií o NFT. Zdieľajú veľmi podrobné príručky s podrobnými údajmi pre spoločnosti a vývojárov, aby mali veľmi jasné informácie o tom, ako správne nastaviť svoje NFT na trhu a začať využívať svoju moc.

Záverečné slová

NFT sa v posledných rokoch rozširujú do celého sveta. Existuje niekoľko spoločností ponúkajúcich jasné riešenia a informácie o nefinančných tokenoch. Medzi dve z týchto spoločností patrí CryptoKitties, ktorá vydala prvú úspešnú aplikáciu a zbierateľnú hru na vrchole technológie blockchain pomocou NFT.

Medzitým RSK pracuje na dennej báze s cieľom vzdelávať komunitu v tom, ako nasadiť nefunkčné tokeny. Vytvorili webové semináre a vzdelávací obsah, ktorý bude komunite veľmi nápomocný, aby ju začala využívať na svoje projekty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map