Inside Chainfuel: Telegram Management Dashboard Krying Industry by Storm

Nie je žiadnym tajomstvom, že Telegram zostáva dnes dominantnou platformou pre krypto komunity.

Jeho všadeprítomnosť je spôsobená predovšetkým zameraním na bezpečnosť, ochranu údajov a šifrovanie (zbohom, Facebook!).

Ale ako to môže potvrdiť každý, kto sa zúčastňuje veľkých telegramových komunít s tisíckami, desiatkami tisíc alebo dokonca stotisíc členov, aplikácia pre mobilný chat nemusí vždy vyzerať elegantne s takým obrovským počtom.

Manažéri komunít a správcovia takýchto veľkých telegramových komunít pocítia túto bolesť ešte akútnejšie: zatiaľ čo Telegram je dnes pre krypto komunity nevyhnutnosťou, správa takýchto komunít vo veľkom rozsahu predstavuje veľké výzvy..

Manažéri krypto komunity sú dnes zodpovední okrem iného za:

 • Chráni členov svojej komunity pred spamermi, podvodníkmi a trolmi.
 • Vedenie produktívnych a zdravých rozhovorov v skupine.
 • Vytváranie príjemného a príjemného prostredia pre nových členov.
 • Udržujte komunitu v obraze a informujte sa o najnovších správach, aktualizáciách a zdrojoch z projektu / podnikania.
 • Odpovedanie na otázky a odpovede na otázky členov komunity
 • Nastavovanie kultúry a tónu skupiny trestaním zlého správania a odmeňovaním za dobré správanie.

(Ďalšie informácie o rozvíjajúcej sa úlohe správy kryptomien nájdete v bezplatnej elektronickej knihe, “Sedem pilierov správy krypto komunity”)

Aj keď Telegram poskytuje solídny zážitok z mobilného chatu a obrovské sieťové efekty, nestačí ponúknuť manažérom a správcom komunity Telegramu nástroje, ktoré potrebujú na efektívnu správu týchto skupín vo veľkom..

A tam je to Reťazové palivo, prichádza nový nástroj na správu telegramov navrhnutý špeciálne pre veľké komunity crytpo.

Chainfuel explodoval do krypto priemyslu vo februári tohto roku, keď znovu spustil svoje Zdarma telegramová analýza & Anti-Spam Bot na prednú stranu Hľadanie produktu.

Tím Chainfuel, ktorý stavia na úspechu svojich skúseností s prevádzkou služieb správy telegramov pre niekoľko rozsiahlych kryptokomunitných tímov, sa rozhodol vytvoriť produkt, ktorý by automatizoval a zefektívnil všetky bežné pracovné postupy správcov telegramových komunít, čím by ich komunity boli bezpečnejšie a pútavejšie a informovaný.

A na základe rastúceho zoznamu najlepších krypto projektov, ktoré dnes využívajú Chainfuel – vrátane NEO, Ontology, Quoine, mybit a ďalších – sa zdá, že produkt rezonuje medzi niektorými z najväčších mien v priemysle..

Chainfuel dnes ponúka dve úrovne služieb: Chainfuel Free a Chainfuel PRO

Chainfuel Free je určený pre malé skupiny, nadšencov a začínajúce začínajúce podniky, ktoré Telegram práve začínajú, a ponúka používateľom bezplatnú analýzu telegramov, blokovanie spamu a ľahký nástroj CRM..

Analytika


Pre každú spoločnosť riadiacu svoju komunitu na Telegrame je dôležité sledovať KPI a metriky komunity, aby ste mohli merať výkonnosť svojich marketingových, PR a komunitných manažérskych snáh.

Aj keď Telegram žiadnu takúto analýzu natívne neponúka, správcovia Telegramu majú teraz prístup k takýmto štatistikám na paneli nástrojov Chainfuel Analytics.

Vďaka ponuke Chainfuel Analytics môžu manažéri komunity vidieť:

 • Celkový počet členov
 • Noví členovia (za akékoľvek časové obdobie)
 • Strhnutí členovia (v akomkoľvek časovom období)
 • # Správa (za akékoľvek časové obdobie)
 • Denne aktívni používatelia
 • Priemerný denný počet správ

Rovnako ako grafy zobrazujúce:

 • Veľkosť skupiny v priebehu času
 • Správy & činnosť v čase

S týmito údajmi na dosah ruky môžu zákazníci spoločnosti Chainfuel robiť rozhodnutia založené na údajoch týkajúcich sa ich komunity a marketingových stratégií.

Jedným z hlavných obmedzení, ktoré sme našli v ponuke analytiky spoločnosti Chainfuel, je to, že nám nemohla zobraziť historické údaje z našej skupiny – môže zobrazovať iba štatistiky od okamihu, keď nainštalujeme Chainfuel.

Matt Nguyen, jeden zo spoluzakladateľov spoločnosti Chainfuel, bol sklamaný, ale vysvetlil, že to bolo kvôli obmedzeniam API Telegram Bot, ktoré používajú na prístup k skupinovým údajom, takže je to pochopiteľné.

Napriek tomu si prajeme, aby existoval jednoduchý spôsob, ako zobraziť minulé údaje, takže s týmto obmedzením dávame Chainfuel 4/5 hviezdičiek v službe Analytics.

Blokovanie spamu

Ako môže potvrdiť ktokoľvek, kto bol v niektorej významnej krypto Telegramovej skupine, spam je dnes jedným z najväčších faktorov ovplyvňujúcich telegramové komunity, takže boj proti spamu je dnes jednou z hlavných priorít manažérov krypto komunity..

Na pomoc správcom telegramov v boji proti spamu ponúka Chainfuel dlhý zoznam konfiguračných nastavení, ktoré môžu správcovia upraviť podľa jedinečných potrieb ich projektu..

Medzi funkcie programu Anti-Spam spoločnosti Chainfuel patria:

 • Všeobecné nastavenia = Zapnúť / vypnúť spájanie a zanechávanie správ
 • Obmedzenia pre nových členov = nastaviť časové obdobie, počas ktorého majú noví členovia skupiny obmedzené zverejňovanie rôznych druhov správ.
 • Globálne obmedzenia správ = priamy zákaz rôznych druhov správ.
 • Čierne listiny / biele listiny = Zákaz iných urážlivých jazykov, iných slov na čiernej listine a pridávanie robotov na bielu listinu.

Okrem týchto konfiguračných nastavení využíva Chainfuel’s patentovaný algoritmus strojového učenia proti spamu, ktorý sa neustále aktualizuje na základe najnovších techník, ktoré spammeři na Telegrame používajú.

Každý príspevok, ktorý vznikne v komunite Chainfuel, bude analyzovaný na podobnosť so známymi technikami spamu. Ak sa zistí významná zhoda, príspevok sa nahlási ako spam a odstráni sa..

Aj keď sme nemali možnosť skutočne stresovo otestovať antispamové funkcie Chainfuel (pretože naša testovacia skupina Telegram nebola skutočne napadnutá spamermi), hovorili sme s niekoľkými používateľmi Anti-Spamu spoločnosti Chainfuel, ktorí povedali že spoločnosť Chainfuel bola mimoriadne užitočná pri eliminácii spamu.

Konfiguračné nastavenia sa zdajú byť hitom – dávajúc správcom flexibilitu pri konfigurovaní ich úrovní moderovania tak, aby vyhovovali ich potrebám, ale počuli sme, že Chainfuel má priestor na vylepšenie svojho algoritmu strojového učenia proti spamu – niektoré sú ťažšie identifikovateľné techniky spamu sa občas dostanú do skupín, takže správcovia telegramov budú musieť byť stále ostražití, aj keď sa zdá, že Chainfuel efektívne zvláda väčšinu spamových techník nižšej úrovne.

Za to dáme Chainfuelu 4,5 / 5 na Anti-Spam.

CRM / People Insights

V neposlednom rade ponúka Chainfuel Telegram Admins novú novú funkciu vo vesmíre: ľahký CRM pre ich Telegram Community.

Správcovia telegramov musia často hľadať a hľadať členov komunity a vykonávať s nimi určité akcie.

Aj keď natívna aplikácia pre Telegram pre iOS ponúka členom komunity jednoduchú funkciu vyhľadávania, neponúka nič viac, čo by umožňovalo vidieť aktivitu, úroveň zapojenia alebo čokoľvek nad rámec jednoduchých správcovských akcií..

Keď sa s tým budeme hrať na našej testovacej skupine a rozprávať sa s ostatnými používateľmi Chainfuel, je tu pochopiteľné množstvo vzrušenia z nových možností..

Vďaka aplikácii CRM spoločnosti Chainfuel vôbec prvýkrát majú správcovia telegramov možnosť sledovať štatistiky a počty zapojení jednotlivých členov komunity telegramov..

Boli sme schopní zobraziť minulé správy, dátumy pripojenia / odchodu a # správ.

Ďalej sme boli nadšení, keď sme našli funkciu, ktorá nám umožnila označiť určitých členov, takže sme mohli dostať upozornenie, keď sa zapoja do skupiny – čo je skutočne užitočná funkcia, ktorá umožňuje sledovať naše konkrétne osoby v našej komunite (čokoľvek od veľrýb, ovplyvňujúcim, iba BFF, ktoré si chceme strážiť).

Ďalej Matt Nguyen, spoluzakladateľ spoločnosti Chainfuel, vysvetlil: „V našej funkcii CRM je toho ešte veľa. Zavedieme značkovanie a pokročilé vyhľadávanie, ktoré vám umožní vytvárať segmenty vašej užívateľskej základne, s ktorými môžete vykonávať rôzne akcie, a hlasovať & prieskumy, ktoré zaznamenajú odpovede na jednotlivé profily používateľov, aby ste mohli filtrovať aj podľa určitých odpovedí. “

Vďaka veľkým príležitostiam s Telegramom CRM a skutočnosti, že sme podobné ponuky na trhu doposiaľ nevideli, dávame Chainfuelu 5/5 v CRM (a sme nadšení, že uvidíme, kam to zavíta)..

Chainfuel PRO

Bezplatná ponuka Chainfuel je zameraná na menšie projekty, fandov a začínajúcim začínajúcim podnikateľom, ktorí sa práve chystajú na Telegram, a je 100% zadarmo po celý život bez obmedzenia veľkosti alebo použitia skupiny.

Pre zavedené projekty, ktoré prevádzkujú skupiny telegramov vo veľkom, Chainfuel’s PRO ponuka ponúka ešte viac funkcií napájania, ktoré požadujú veľké skupiny, vrátane pokročilejších nástrojov proti spamu, analýzy a CRM, ako aj niektorých vecí, ktoré nie sú ponúkané zadarmo:

 • Zásnubné nástroje
 • Vitajte správy
 • Naplánované správy
 • Integrácia RSS
 • Ankety
 • Prieskumy
 • Značkové roboty na mieru
 • 1: 1 DM

Tím Chainfuel v súčasnosti ponúka 50% ročných plánov Chainfuel PRO v obmedzenom časovom predpredaji.

Za zmienku – Chainfuel nedávno integrované widget Kyber Payments na prijímanie krypto platieb prostredníctvom ľubovoľného tokenu ERC20 v sieti Kyber.

Viac o predpredaji sa dozviete na https://app.chainfuel.com/predaj, alebo kontaktujte tím v Komunita telegramov Chainfuel.

Záver

Vďaka nedávnemu predaju tokenov Telegramu v hodnote 1,8 miliárd dolárov a čakajúcemu projektu Telegram Blockchain za rohom je budúcnosť pre ekosystém Telegram jasná.

A ako Telegram rastie, spolu s ním bude narastať aj potreba nástrojov na správu skupín, analytiku, anti-spam a prehľad..

Pre krypto projekty riadiace veľké komunity na Telegrame je práca ťažká, ale telegramoví roboti a automatizačné nástroje môžu nesmierne pomôcť.

Preto sme boli spokojní s výsledkami, ktoré Chainfuel priniesol pri našom testovaní, a tešíme sa, až uvidíme, čo si spoločnosť do budúcnosti pripraví..

Zistite viac a začnite s Chainfuel zadarmo na https://www.chainfuel.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map