Miera inflácie bitcoinu poklesne v roku 2020 pod 2%; Prečo je to dôležité?

Bitcoin bude mať v priebehu roka mieru inflácie 1,8%. V roku 2020 sa denná emisia bitcoinov (BTC) zníži o 50% a zníži počet nových bitcoinov uvedených na trh. To je niečo, čo by mohlo hrať veľmi dôležitú úlohu v budúcej cene bitcoinu.

Miera inflácie bitcoinu klesne pod 2% ročne

Podľa BitcoinBlockHalf.com, Bitcoin bude opäť klesať na polovicu. Je to po tretíkrát v histórii, keď digitálne aktívum zaznamená nové zníženie emisie. Momentálne je každý deň vygenerovaných 1 800 nových coinov. Ťažiari spracúvajú transakcie a za každý blok, ktorý nájdu, dostanú 12,5 BTC.

Za 455 dní sa odmena za ťažbu bitcoinových blokov zníži na 6,25. To sa rovná 900 BTC za deň. Miera inflácie najobľúbenejšieho digitálneho aktíva teda klesne z 3,81% na 1,8%.

To bude mať veľmi dôležitý vplyv na trh a celú krypto komunitu. Prvýkrát bude mať bitcoin menšiu mieru inflácie, ako je cieľ stanovený centrálnymi bankami vo vyspelých krajinách. Centrálne banky z najdôležitejších ekonomík sveta obmedzujú mieru inflácie na takmer 2%. Ideálne by bolo mať mieru inflácie čo najbližšiu k 2% ročne, nie však vyššiu.

V niektorých prípadoch krajiny prekonávajú inflačný cieľ a centrálne banky majú tendenciu zvyšovať referenčné sadzby. Ak inflácia zostane pod cieľom a zdá sa, že tento cieľ nedosahuje, referenčné sadzby klesajú.

V rozvojových krajinách bývajú inflačné politiky flexibilnejšie. V niektorých krajinách je miera inflácie ročne 4% alebo 5%. Sú teda pružnejšie, pokiaľ ide o zvládnutie inflácie. Existujú aj niektoré ďalšie národy, napríklad Venezuela alebo Zimbabwe, v ktorých vlády nemajú žiadny cieľ pre mieru inflácie.

Bitcoin funguje iným spôsobom. Nikto nerozhoduje, aký bude inflačný cieľ pre nasledujúci rok. Miera inflácie je vopred určená na pokles každé štyri roky. To poskytuje predvídateľnosť a robí z bitcoinu vzácnu digitálnu menu. Bitcoin má pevnú ponuku. Ak sa dopyt po aktíve zvýši, ponuka zostáva rovnaká.

Bude vydaných 21 miliónov BTC. Teraz je v obehu 17 555 263 BTC, čo je 83,6% z celkových vyťažených bitcoinov. Za štyri roky po rozdelení na polovicu teda bude vydaných o 1 312 500 BTC viac, čo bude predstavovať 90% z celkovej vyťaženej bitcoinovej ponuky.

Jednotlivci budú môcť začať myslieť na bitcoin ako na uchovávač hodnoty proti inflácii. Jeho emisia bude časom klesať, čo bude mať zjavný vplyv na jej cenu. Pri stabilnom alebo zvýšenom dopyte by cena najobľúbenejšej virtuálnej meny mala opäť začať rásť. Existuje už niekoľko odborníkov, ktorí vysvetľujú, ako to môže mať vplyv na cenu bitcoinu.

Bitcoin, zlato a banky

Banky sú bežným spôsobom ukladania hotovosti pre bežných ľudí. Pre ľudí s obrovským bohatstvom je portfólio zvyčajne rozdelené medzi 5 – 10 alebo viac aktív, ktoré časom stratia hodnotu. Väčšina milionárov v skutočnosti vyhľadáva aktíva, ktoré by mohli v priebehu času stúpať na cene – dokonca za účelom dosiahnutia zisku alebo sotva pokrytia strát z inflácie. A väčšina milionárov hľadá bankové alternatívy, pretože banky nie sú najbezpečnejším miestom na uloženie vášho majetku.

Väčšina z nich na to používa zlato ako svoje konečné aktívum, ktoré sa nedá reprodukovať chemickým procesom. Dá sa ťažiť iba a o pár rokov či stoviek rokov – zlata by už nebolo. To je jedna z podobností medzi zlatom a bitcoinom – obe sú ťažiteľné, obmedzené a nemožno ich reprodukovať. Prečo by si však ľudia v budúcnosti vybrali bitcoin a nie zlato? Najmä to, že vidíme, že bitcoin klesá.

Celkom jednoduché, ak by sme skontrolovali graf zlata – mohli by sme vidieť, že zlato má obdobia, keď jeho hodnota veľmi poklesla. 1982, 1985 a dokonca aj 2015. A mnohokrát. Ak si však vezmeme ideálny prípad, keď existuje investor, ktorý by ho kupoval mesačne za určité množstvo hotovosti – dlhodobo by mal zisk.

Bitcoin je tu podobný. Ak ste si ho zakúpili v roku 2017 po júli – pravdepodobne by trvalo dosť dlho, kým by ste sa dostali do rovnováhy. Ale niekto, kto si ho kupuje už roky – stále má zisk, aj teraz. Existuje veľa krátkodobých príležitostí – bitcoin medzi ne nepatrí. Bitcoin je dlhodobá investícia, ktorú musíte investovať opatrne a neísť all-in za cenu, ktorú považujete za skvelú – pretože by mohla klesnúť ďalej.

Ďalším dôležitým dôvodom – udržiavaním bezpečnosti. Bitcoin vás ochráni celkom ľahko – uložte ho na papierovú peňaženku a nikomu nehovorte svoje súkromné ​​kľúče. Svoje súkromné ​​kľúče si môžete uložiť do knihy alebo na miesto, ktoré považujete za bezpečné. So zlatom je to oveľa ťažšie, ako ho potrebujete uložiť v ústave alebo v trezore vo vašom dome, ktorý by pravdepodobne zabral veľa miesta..

Polovica

Vplyv na cenu bude mať tiež bloková odmena v podobe bitcoinu na polovicu. Baníci podnikajú. Ťažia pomocou zariadení, do ktorých investovali, a energie na získavanie bitcoinov. Potrebujú ich predať, aby udržali podnikanie v chode. Momentálne sa dnes ťaží okolo 1 800 BTC a väčšina z nich sa predáva s cieľom pokryť výdavky.

Kedy dôjde k rozdeleniu na polovicu – dôjde k oveľa menšiemu predajnému tlaku na BTC, čo by pravdepodobne malo viesť k malému zvýšeniu ceny. Pozrime sa, čo sa stane, keď dôjde k poslednému rozpoleniu. Posledné zníženie na polovicu bolo 9. júla 2016 – avšak bitcoiny sa začali zvyšovať v novembri 2016. Cena sa zvýšila minimálne o 50% v roku 2016 – a všetci vieme, čo sa stalo v rokoch 2017 a 2018.

Zníženie blokovej odmeny znamená, že na predaj bude k dispozícii menej bitcoinov. Za predpokladu, že baníci budú vždy predávať 70% bitcoinov, ktoré vyťažia, aby pokryli výdavky, vďaka čomu nám bude ťažiť okolo 630 bitcoinových predajných tlakov za deň. Bolo by tiež veľa firiem, ktoré by denne kupovali a predávali bitcoiny. Polovica by pravdepodobne mohla viesť k zvýšeniu ceny bitcoinu, pretože dopyt zostane rovnaký alebo bude rásť – ale ponuka klesne;

Existuje mnoho ďalších faktorov, ktoré by sme mali vziať do úvahy, pokiaľ ide o vývoj ceny bitcoinu pred a po blokovej odmene na polovicu. Ak však vezmeme do úvahy polovičné odmeny za posledný blok – zdá sa, že cena má po polovičnom pohybe vzostupný trend. Nič samozrejme nie je zaručené, ale ďalšia polovica bude určite najdôležitejšia & zaujímavé sledovať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map