Čo je aktualizácia NEO 3.0 a ako zmení krypto svet?

10. júla NEO oznámilo podrobnejšiu verziu zmien, ktoré chystá implementovať do svojej siete v nasledujúcich mesiacoch. Hovoríme o aktualizácii NEO 3.0, ktorá bola navrhnutá tak, aby sprístupnila NEO dôležitým podnikom.

NEO 3.0

Aktualizácia NEO 3.0 je jednou z najdôležitejších aktualizácií verzie NEO Smart Economy. Bude to úplne nová platforma zameraná na veľké podniky. Hlavným zámerom je ponúknuť škálovateľnosť, optimalizovanú ekonomiku a ďalšie.

Erik Zhang, spoluzakladateľ NEO, vysvetlil:

„NEO 3.0 bude úplne novou verziou platformy NEO postavenou pre veľké prípady použitia v podnikoch. Poskytne vyššiu TPS a stabilitu, rozšírené API pre inteligentné zmluvy, optimalizované ekonomické a cenové modely a oveľa viac. Najdôležitejšie je, že úplne prepracujeme základné moduly NEO. “

Jedna z najdôležitejších zmien, ktoré sieť urobí, sa týka transakcií. Zvýši sa počet transakcií za sekundu (TPS), ktoré zrýchlia celú sieť. V súčasnosti je NEO schopné zvládnuť viac ako 1 000 TPS naraz. 

To je už skvelé číslo, ak to porovnáme s ethereom a bitcoinom. Oba dokážu spracovať veľmi obmedzené množstvo transakcií – bitcoin dokáže spravovať 7 a ethereum 25.

Ale 1 000 transakcií za sekundu je stále pod ideálnym a optimálnym počtom TPS. Ak budú chcieť na trh vstúpiť dôležité a veľké podniky, potom bude musieť spoločnosť NEO ponúknuť lepší výkon. Tradičné finančné spoločnosti, vrátane VISA, môžu počas špičkových úrovní spracovať viac ako 20 000 transakcií za sekundu.

V záujme zvýšenia TPS chce NEO refaktorovať kód a základné moduly, optimalizovať sieťový protokol, implementovať systém manifestov a povolení pre NeoContract a pripraviť sa na dynamické rozdelenie.

Je dôležité spomenúť, že sa upraví aj ekonomický model, aby ponúkal lepšie služby a platformu pre veľké spoločnosti. V súčasnosti je NEO nedeliteľnou kryptomenou, čo znamená, že investori nemôžu kúpiť zlomok NEO, musia si kúpiť celú mincu.

Sieť NEO je navyše poháňaná plynom a pri platení poplatkov ju nemožno rozdeliť. Existujú však nové navrhované vylepšenia a riešenia, ktorých cieľom je skončiť s týmto systémom. Ponuka GAS sa bude každý rok mierne zvyšovať, budú odmeňované konsenzuálne uzly, NEO mince budú deliteľné a na zaplatenie systémových poplatkov bude možné použiť desatinnú časť GAS.

Ľudia samozrejme mali k týmto návrhom pripomienky. Malcom Lerider, vedúci manažér výskumu a vývoja spoločnosti NEO, navrhol, že zvýšenie ponuky GAS pri každom udelení konsenzuálnych uzlov môže byť potenciálne škodlivé. Prečo? Pretože záujem konsenzuálnych uzlov sa môže meniť a manipulovať s cenou GAS pre maximálny zisk.

Konsenzuálne uzly sú dôležitou súčasťou siete NEO, ale v súčasnosti nemajú žiadny ekonomický stimul. Generujú bloky a určujú poplatky za služby. Konsenzuálne uzly sú volené držiteľmi NEO a vo všeobecnosti majú voliči tendenciu voliť konsenzuálne uzly, ktoré poskytujú nízke poplatky za služby. Uzly, ktoré začnú zvyšovať poplatky, sú odhlasované.

Ďalej konsenzusové uzly dostávajú finančné prostriedky od niektorých držiteľov NEO, ktorí sa rozhodnú poskytnúť im dar. Ak sa plyn používa na odmeňovanie uzlov konsenzu, bolo by to pre držiteľov NEO škodlivé.

Samozrejme, existuje niekoľko odborníkov, ktorí sa domnievajú, že navrhované zmeny sú veľmi pozitívne pre inteligentnú ekonomiku a ekosystém. Napríklad užívateľ Saltyskip uviedol, že GAS ako deflačná mena motivuje držiteľov, aby si svoj GAS ukladali namiesto jeho používania. A GAS bol vytvorený obslužný token pre platformu NEO.

Ak dôjde k zvýšeniu ponuky plynu, malo by to umožniť sieti zvýšiť rýchlosť, čo bude prospešné pre tých, ktorí majú NEO ako menu.

Záver

Diskusia o aktualizácii NEO 3.0 je otvorená a diskutuje sa o nej medzi nadšencami a komunitou NEO. Zámerom tejto novej aktualizácie je však lepšie slúžiť celej inteligentnej ekonomike, ktorú spoločnosť NEO v posledných časoch budovala.

Tlačová správa nahraná spoločnosťou NEO vysvetľuje:

„NEO 3.0 bude úplne novou verziou platformy NEO postavenou pre veľké prípady použitia v podnikoch. Poskytne vyššiu TPS a stabilitu, rozšírené API pre inteligentné zmluvy, optimalizované ekonomické a cenové modely a oveľa viac. Najdôležitejšie je, že úplne prepracujeme základné moduly NEO. “

S najnovšími návrhmi by malo byť NEO oveľa prístupnejšie pre veľké spoločnosti a podniky, ktoré hľadajú blockchainové platformy a ponúkajú lepšie služby a produkty. Ale čo je najdôležitejšie, všetky vylepšenia, ktoré sa chystajú vykonať, budú prospešné pre komunitu NEO.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map