Ohrození ťažiari GPU Ethereum majú v Leonardovi Renderovi Spasiteľa

Vo svete ťažby kryptomien bolo všetko kedysi také jednoduché: stiahnite si zdrojový kód a nechajte svoj procesor pracovať. Ktokoľvek s počítačom doma sa mohol zapojiť do akcie a bolo treba zarobiť peniaze pre všetkých, najmä pre tých šťastných ľudí, ktorí bývajú v krajine, kde je lacná elektrina.

Teraz sa veci zmenili a mnohí by povedali, že to nie je k lepšiemu.

Pôvodná vízia bitcoinovej siete – a to isté platí aj pre neskoršiu sieť Ethereum – bola decentralizovaná sieť s priemerným Jackom alebo Jill s ich vlastným zariadením. Podčiarkla to demokratická vízia, podľa ktorej bolo vedenie účtovníctva siete distribuované takým spôsobom, že by bolo nemožné, aby jediný podnikový subjekt kontroloval ťažobné práce, ktoré overujú a potvrdzujú transakčné bloky.

Netrvalo dlho a CPU boli zatienené GPU a potom neskôr, aby ASIC – integrované obvody špecifické pre aplikáciu – vytlačili GPU, aspoň čo sa týka bitcoinovej siete.

Sieť Ethereum, ktorej architekti si boli vedomí hrozby ASIC v čase jej koncepcie v roku 2014, sa teraz môže stať obeťou centralizačného nebezpečenstva, ktoré je neodmysliteľné pre ASIC. Výsledkom je, že baníci hľadajú spôsoby, ako diverzifikovať využitie GPU a v oblasti umelej inteligencie (AI) je k dispozícii nová možnosť – jedná sa o graficky nenáročné miesto náročné na výkon..

Trasa diverzifikácie AI existuje už nejaký čas, ale vykresľovanie je relatívne nové, ale nové startupy, ako napr Leonardo Render zosúlaďujú svoj obchodný model a technológiu s potrebami ťažiarov GPU, ktorí sa snažia znovu využiť prebytočnú kapacitu.

Čo presne je teda ASIC hrozbou pre ťažiarov GPU?

ASIC, ako naznačuje ich názov, je pevne zapojený do práce s hashovacím algoritmom protokolu blockchain – jednu vec robia veľmi dobre.

Tak úspešní, že boli v bitcoinovej sfére, je teraz nerentabilné pokúšať sa ťažiť pomocou GPU. GPU – jednotky grafického spracovania – sa osvedčili ako vynikajúci ťažiari bitcoinov voči procesorom, pretože sú schopní paralelne spracovávať úlohy, čo znamená, že môžu dosiahnuť oveľa vyššie hodnoty hash ako sériová metóda výpočtu CPU.

V ťažbe éteru je však GPU stále dominantný, ale to by sa mohlo zmeniť s prvými ťažiarmi ASIC pre ethereum, ktoré sa majú uskutočniť v júli od čínskeho ťažobného giganta a výrobcu ASIC. Bitmain.

Spoločnosť Bitmain ešte v apríli oznámila, že fámy, že pracuje na ASIC pre ťažbu éteru, boli pravdivé, aj keď sa len málo vie o skutočných výkonoch, ktoré sa dajú od ťažby s Antminer E3 očakávať, na rozdiel od tvrdení výrobcu..

Ak sú však tvrdenia spoločnosti Bitmain takmer presné, môžu byť dni ťažiteľa ethereum GPU očíslované.

Nové Antminer E3 je údajne schopný vykonávať hashovaciu rýchlosť 180 MH / s. To je v porovnaní s približne 232 MH / s pre osemprocesorový procesor kariet AMD RX580.

S cenou Antminer E3 na úrovni 2 150 dolárov v porovnaní s osadením ôsmich súprav GPU na úrovni okolo 2 800 dolárov je rozdiel v účinnosti značný. Keď spoločnosť Bitmain začne dodávať E3, mohlo by to zaznamenať obrovský nárast trhu sekundárneho predaja GPU, pretože vlastníci sa snažia získať späť časť nákladov na svoje jednotky, ktoré sú v súčasnosti nadbytočné.


Obrázok kreditu: Wikimedia

Nebezpečenstvo centralizácie, odpovede na diverzifikáciu

Bitmain samozrejme predáva svoje ASIC všetkým prichádzajúcim, takže na prvý pohľad neexistuje dôvod, prečo by mala existovať centralizácia ťažobnej sily. Ale Bitmain je tiež najväčším koncovým používateľom svojho produktu s obrovské ťažobné farmy plné jeho ASIC.

Bitmain ovláda asi a štvrťrok hashovacej sily bitcoinovej siete prostredníctvom ťažobných bazénov AntPool a BTC.com. So zameraním na sieť Ethereum je otázka diverzifikácie využitia GPU pre ťažiarov aktuálna.

Ako sme už spomenuli, najrozšírenejšou alternatívou je oblasť umelej inteligencie (AI), kde je vysoký dopyt po výpočtovej sile a GPU sa na danú úlohu dokonale hodia, pretože napríklad strojové učenie v neurónových sieťach zvyčajne zahrnuje výpočty množstva malých výpočtov. kde paralelné spracovanie funguje dobre.

Dopyt po výpočtovej sile je poháňaný rastom AI a ten bude pokračovať, keďže sa bude vyvíjať čoraz viac aplikácií a vedecká záľuba sa bude neustále zlepšovať, čo povedie k ešte väčšiemu dopytu.

Ako sme videli, existuje aj druhá možnosť, tiež odvodená z nového trendu v používaní počítača, ktorý sa tiež rýchlo rozširuje, možno exponenciálnou rýchlosťou, vo forme grafického vykreslenia.

Skoro považujeme za samozrejmosť očakávať, že uvidíme zdanlivo realisticky vyzerajúce vesmírne lode zapojené do medzigalaktickej bitky alebo armády bojovníkov, ktoré bojujú vo fantasy svete. Takéto scény sú možné len z dôvodu zhromaždenia obrovského množstva výpočtového výkonu na vykreslenie počítačom generovaných obrázkov (CGI). Potrebné zdroje sú značné. Pomocou a Nvidia 1060 GPU by vykreslenie jedného záberu trvalo 24 hodín a v druhom filme je 24 snímok. Neuveriteľne to znamená, že vykreslenie jednej sekundy animácie CGI bude trvať mesiac.

Vzhľadom na dopyt po technikách CGI vo filme, hrách a v širšom podnikovom svete po komunikácii a reklame existuje úzke miesto v nesúlade dopytu a ponuky..

Grafické vykreslenie vyžaduje výkon vášho GPU

Leonardo Render, ktorý už poskytuje služby vykresľovania, sa pomocou blockchainu uchyľuje k poskytnutiu decentralizovaného riešenia grafického vykreslenia, ktoré môže ponuku dostať do kontaktu s dopytom. Svojim klientom ponúkne prístup k blockchainovej renderovacej farme pomocou partnerstva s americkým poskytovateľom ťažobných zariadení Giga-Watt, ktorá má 23 000 GPU na 11 akroch pôdy na západnom pobreží USA.

Súčasťou ich ponuky, ktorá vyskočí pre kryptoťažiarov, je výnos z vykreslenia. Grafické vykreslenie zaznamenáva nárast výnosov, ktoré je možné v súčasnosti dosiahnuť pri ťažbe v sieti Ethereum, o 1,751% – 0,027 USD v porovnaní s ťažobníkom Leonardo PPU na 0,50 USD, merané v GPU / hod..

Zdá sa to ako veľmi inteligentný krok Leonarda Rendera s riešením, ktoré bude na správnom mieste v pravý čas, keď spoločnosť Bitmain začne rozširovať svoje výrobné linky Antminer E3 a ťažiari GPU od spoločnosti Ethereum hľadajú alternatívy. Krypto ťažiari budú môcť zabezpečiť svoje jednotky v sieti Leonardo prostredníctvom tokenu LEOS vykresľovacej platformy.

Ethereum ASIC od spoločnosti Bitmain ešte nie sú na divočine (aj keď sa hovorí, že sa s nimi v tichosti ťažilo neohlásene), takže sľubovaný nárast efektívnosti nebol testovaný. Bude tiež zaujímavé sledovať, ako sa Bitmain vysporiadal s Ethash Požiadavka algoritmu Ethereum na veľké množstvo úložného priestoru, ktorá núti baníka tráviť väčšiu časť času čítaním z 1 GB datovej sady, na rozdiel od vykonávania výpočtových úloh.

Existuje tiež možnosť, že hlavní vývojári na Etherea prídu s aktualizáciami, ktoré by mohli „zamurovať“ (zneužiť) ASIC.

Existuje však aj veľa ďalších blockchainových sietí, ktoré by okrem Ethereum mohli byť náchylné na ťažbu ASIC, takže otázka výhodného alternatívneho použitia fixných nákladov zapustených do investícií do krypto ťažby nezmizne. AI a vykreslenie na záchranu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map