5 dôvodov, prečo došlo k zrúteniu ICO a prečo sú bezpečnostné tokeny budúcnosťou – stanovisko

Existuje mnoho dôvodov, prečo trh trestá krypto, konkrétnejšie úžitkové tokeny.

Ďalej uvádzame niektoré z hlavných faktorov, ktoré viedli k havárii.

Chybné obchodné koncepty:

Aj keď v priestore existujú nejaké platné projekty, ako napríklad Factom a Stellar, väčšina projektov je buď priamym podvodom, alebo prinajmenšom hrozným obchodným konceptom..

Najmenej dvadsaťkrát ma kontaktovali rôzne projekty, ktoré plánujú byť „Uber na blockchaine“. V tomto prípade je obchodný model vybavený platiacimi vodičmi v kryptomene, aby mohli vystrihnúť prostredníkov.

Spočiatku informujem tieto klony Uber, že spoločnosti General Motors, Tesla, Uber a Lyft plánujú uvoľnenie autonómnych vozidiel do 5 rokov. Potom sa pýtam, ako plánujú túto výzvu zvládnuť. Spravidla nemajú odpoveď. Inými slovami, plánujú narušiť Uber tým, že platia vodičom v kryptomene, zatiaľ čo Uber je zaneprázdnený rušením pomocou odstraňovania vodičov.

Ďalším príkladom sú projekty, ktoré sa inzerujú ako „AirBNB na blockchaine“. Spýtajte sa, ako plánujú marketing, a netušia. Očakávajú, že priemerný spotrebiteľ bude chcieť kúpiť bitcoin, previesť bitcoin na burzu, kúpiť token spoločností a potom tento token presunúť na klonovú platformu AirBNB.

Nie je to užívateľsky príjemné, jednoducho si rezervovať dovolenku. Ak sa týchto spoločností spýtate, ako budú speňažovať, často to znamená zvýšenie hodnoty ich tokenov. Nedbalé podnikanie bez skutočného obchodného plánu, jedným z príkladov je tento Včelie tokeny.

Tieto ICO nikde neoverujú, ako budú produkt uvádzať na trh alebo ako plánujú zarábať peniaze. Dôvod je ten, že 90% z týchto spoločností nemá v úmysle zarobiť si peniaze z podnikania, pozerá sa iba na získavanie peňazí z ICO.

To isté by sa dalo uplatniť na desiatky ďalších vertikál, ktoré ICO údajne narúšajú, ako je reklama, pridružený marketing, ukladanie dát, esport, zdravotná starostlivosť atď..

Aj keď budú existovať zlé obchodné spoločnosti, ktoré prevádzkujú STO, ich počet sa zníži. Inštitucionálni investori budú náročnejší a pridané regulačné prostredie pomáha zabezpečiť, aby boli STO transparentnejšie.

Výmena chamtivosti:

Existujú 2 typy firiem, ktoré získavajú peniaze od ICO. Tie podvodné, ktorých cieľom je získať peniaze a povzbudiť produkt, a pravidelné začínajúce podniky.

Start-upy majú obmedzený rozpočet, starostlivo merajú mieru spálenia a snažia sa čo najviac natiahnuť zvýšený kapitál. Finančné prostriedky sa používajú na mzdy, nájomné a ďalšie prevádzkové náklady. Nemôžu si dovoliť zaplatiť 40 BTC za zaradenie do zoznamu HitBTC alebo až 3 000 000 dolárov za zaradenie do zoznamu Binance.

Medzitým „podvody“ „investovali“ prostriedky do zaradenia poplatkov. ICO vyhradzuje časť získaného kapitálu na marketing a zvyšok sa udržuje ako zisk pre dôležité aktíva, ako napríklad „lambos“..

Kto robí trhovú odmenu?

Trh často odmeňuje podvodné spoločnosti, ktoré si môžu dovoliť platiť prehnané poplatky za zaradenie do zoznamu. Úspech ICO závisí od marketingu a humbuku namiesto skutočného prijatia produktu alebo prieniku na trh.

Burzy by mali mať úžitok z obchodovania, nie z výpisu poplatkov. Úver treba pripísať Bittrex za to, že bola jednou z mála búrz bez poplatkov. Legitímne bezpečnostné burzy si nebudú účtovať nič viac ako základné poplatky za zaradenie do zoznamu, čo zabezpečí rovnaké podmienky pre legitímne podniky.

Hard Forks:

Teória je taká, že forky sú evolúcia, medzi vedením existuje nezhoda a obe strany idú vlastnou cestou, aby potom kód „forkli“. Potom vyhráva najlepšia vidlička.

Aj keď táto teória má určitú platnosť, spôsobuje niekoľko problémov, ako je uvedené:

  1. Zmätok na trhu – Priemerný spotrebiteľ uvažuje o nákupe bitcoinu. Teraz sa musia nejako naučiť rozlišovať medzi rôznymi verziami, ktoré zahŕňajú: Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond, Bitcoin Dark, Bitcoin Cash ABC, Bitcoin Cash SV, Bitcoin Private a Bitcoin.
  2. Riedenie značky – Ak by existovalo 15 verzií produktov Apple od 15 rôznych spoločností s názvom Apple, znížilo by to hodnotu značky. To isté platí pre bitcoin alebo akýkoľvek iný fork. Čím viac vidlíc, tým viac sa hodnota zníži. Najhoršia vec, ktorá sa bitcoinu stala, bola Bitcoin Cash.
  3. Kúzelné peniaze – Celý koncept bitcoinu spočíva v tom, že existuje maximálny limit 21 miliónov mincí. Každá vidlica potom naučí trh, že tento maximálny limit je ľubovoľný, pretože môžete pokračovať v rozdvojovaní alebo duplikovaní týchto 21 miliónov do nekonečna. Ničí koncept obmedzenej ponuky.

Digitálne cenné papiere nemôžu byť viditeľné, to zaisťuje integritu značky a odstraňuje zmätok na trhu.

Volatilita ceny:

Existujú dva problémy s tým, že bitcoin je rovnako nestály, ako je v súčasnosti.

  1. Keď cena začne klesať, obchodníci ju nechcú akceptovať. Niektoré odvetvia sú superkonkurenčné s malými ziskovými maržami, nemôžu si dovoliť riziko prijatia bitcoinu, pokiaľ nebudú okamžite prevedené na fiat.
  2. Keď sa cena bude zvyšovať tak, ako to bolo v decembri 2017 / januári 2018, nastane opačný problém. Spotrebitelia nechcú utrácať bitcoiny, pretože vedia, že prichádzajú o peniaze. Táto zvyšujúca sa cena naopak spôsobuje hromadenie peňazí.

Oba vyššie uvedené problémy spôsobujú trenie na trhu a odrádzajú od adopcie používateľom. Stabilné mince, ktoré boli prvými skutočnými bezpečnostnými tokenmi, môžu tento problém vyriešiť.

Hacking a chyba používateľa:

Používanie kryptomien je ťažké a nemilosrdné. Vyžaduje ukladanie súkromných kľúčov v nádeji, že kľúče nebudú nikdy ohrozené a že používateľ nikdy neurobí chybu. Vyžaduje, aby ľudia boli dokonalí a správali sa ako stroje.

Priemerný človek nechce byť vystresovaný stratou súkromných kľúčov. To odcudzuje každého, kto nie je technicky zdatný a kto nežije a nedýcha krypto.

Kryptomeny sú pre obchodníkov oblasťou zraniteľnosti. Vedia, že ak dôjde k hacknutiu finančných prostriedkov, nikdy ich nebude možné získať späť. To si kladie otázku, prečo by sa trápili s rizikom? Jedna vec je obávať sa, že zlý zamestnanec môže vyprázdniť registračnú pokladňu za 500 dolárov, je niečo iné, čoho sa musíte obávať, že ukradnú 1 000 BTC.

Rovnaký problém je dôvod, prečo inštitúcie nechcú investovať do kryptomeny. Ak máte čo do činenia s miliardou dolárov v objeme, posledná vec, ktorej sa musíte obávať, je potenciálna lúpež vo výške 200 miliónov dolárov.

Nepredpokladám žiadny typ skutočného prijatia na trh pre žiadny token, pokiaľ v ňom nie je napečený nejaký typ KYC.

Tento problém vyriešia bezpečnostné tokeny, ktoré majú do tokenu napečené KYC, čo znamená, že v prípade odcudzenia tokenu môže byť tento napadnutý token zničený a nový token bude opätovne vydaný oprávnenému vlastníkovi. Táto jednoduchá funkcia rieši problém hackerstva, straty súkromných kľúčov atď.

Zhrnutie:

Inštitucionálne peniaze už veľa mesiacov vidia nápisy na stene, pokiaľ ide o úžitkové žetóny. Znížili expozíciu voči týmto aktívam, aby sa zamerali na tokenizované cenné papiere. To ďalej znížilo cenu väčšiny úžitkových tokenov.

Aj keď je nepopierateľné, že okrem 5, ktoré som zdôraznil, existuje veľa problémov, domnievam sa, že to sú niektoré zo základných problémov, ktoré viedli k zrúteniu trhu. Digitálne cenné papiere v podobe bezpečnostných tokenov budú ďalšou kryptografickou vlnou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map