Regulované digitálne aktíva prevezmú kontrolu v roku 2020 – myslia si vodcovia

Rok 2018 bol najvyššou značkou pre počiatočnú ponuku mincí (ICO), keď 1 253 nových mincí získalo 7,8 miliárd dolárov. V roku 2019 sa tento trh „divokého západu“ zmenil z rozmachu na krach. Doláre získané v ICO sa v porovnaní s rokom 2018 prepadli o 95% a Komisia pre cenné papiere (SEC) naďalej oznamuje nové akcie proti rôznym hráčom ICO za podvody a neregistrované emisie. Šerif prišiel do mesta.

Nariadenie, môj starý priateľ

Nie je to žiadna útecha pre investorov, ktorí stratili milióny v podvodoch s ICO, ale boli súčasťou prirodzeného vývoja trhu. Zákony, ktorými sa riadia tradičné cenné papiere, sa pôvodne inšpirovali aj zlými aktérmi, ako sú napríklad „obchody s kbelíkmi“, ktoré sa objavili, keď ďalšia nová technológia, telegraf, zmenila finančné trhy. Rozhodnutie komisie SEC zakročiť proti digitálnym aktívam a uplatňovať rovnaké zákony na blockchainové cenné papiere je pre účastníkov trhu dobrou správou.

Cenné papiere s blockchainom majú potenciál zvyšovať efektivitu, znižovať náklady, poskytovať väčšiu transparentnosť a zmierňovať riziko. Finančný priemysel si však nemôže plne uvedomiť potenciál blockchainových cenných papierov bez toho, aby verejný trh a regulovaný ekosystém podporovali ich celý životný cyklus. To znamená plne vyhovujúce vydávanie, investovanie, obchodovanie, vyrovnanie a úschova.

Vlády po celom svete pracujú na vytvorení potrebných rámcov vo svojich vlastných jurisdikciách. To znižuje riziko investovania do blockchainových cenných papierov zavedením ochrany investorov spojenej s tradičnými trhmi. Aj keď rôzne jurisdikcie majú odlišné požiadavky na regulované subjekty, investorov, obchodníkov a používateľov, treba sa zamerať na štyri spoločné oblasti:

  • Distribúcia – ako a prečo sa vytvárajú bezpečnostné tokeny a ako sa doručujú ich majiteľom?
  • Väzba – kde sa vedie konečný záznam o vlastníctve a kým?
  • Podávanie správ a uchovávanie záznamov – aké ďalšie regulačné požiadavky sa kladú na účastníkov, ako sú služby prenosových agentov?
  • Špecifické procesy – aké ďalšie procesy sú potrebné, napríklad na presun bezpečnostných tokenov medzi osobnou a hlavnou peňaženkou?

SEC a Úrad pre reguláciu finančného priemyslu (FINRA) stanovili usmernenie vo všetkých štyroch oblastiach prostredníctvom série komunikácií vrátane správa o DAO a spoločné vyhlásenie o zaistenie sprostredkovateľa-predajcu digitálnych aktív. Potrebný americký rámec je konečne na mieste, aby umožnil rozvoj regulovaného verejného obchodovania s blockchainovými cennými papiermi.

Ak džús nevyzerá takto

Súbežne s týmto vývojom v oblasti regulácie sa spoločnosti vrhli na vytvorenie potrebnej trhovej infraštruktúry. Kritické komponenty sú na mieste a tento rok pribudnú ďalšie. Otázka pre tých, ktorí uvažujú o tom, či sa zúčastnia: stojí za to stlačiť šťavu z tejto verzie digitálnych aktív 2.0? Odpoveď bude áno, ak trh s blockchainovými cennými papiermi vyzerá ako aktualizácia tradičných trhov, čo by vyžadovalo, aby investorom a spoločnostiam, ktoré chcú získať peniaze, ponúklo dve kľúčové výhody..

Prvým je efektívnosť. Blockchainové cenné papiere musia vylúčiť ťažkopádne dátové systémy a manuálne papierové procesy tradičného obchodovania s cennými papiermi. Potenciál tu je, ale poprava je všetko, čo sa hovorí. Blockchain, ktorý je správne implementovaný, môže účinne podporovať celý životný cyklus digitálnych aktív od vydania a investovania cez obchodovanie, vyrovnanie a úschovu..

Druhou výhodou je inteligentný dohľad. Aby bol trh cenných papierov s blockchainom dlhodobo životaschopný, musí byť v úplnom súlade nielen s uspokojením regulačných orgánov, ale aj s cieľom vytvoriť likviditu. Musí investorom poskytnúť pohodlný prístup k transparentnosti, zárukám účtov a regulovanému obchodovaniu. Bude to vyžadovať integráciu s tradičnými sprostredkovateľskými účtami, ako aj intuitívne používateľské rozhrania.

Som taký otupený

Dúfal som, že sa dostanem do tohto článku bez použitia „prerušenia“, pretože viem, že sme všetci otupení tomuto konceptu. Bohužiaľ stále počúvam, že blockchainové cenné papiere narušia finančné trhy. Hovoril som to sám! Realita je ale taká, že blockchainové cenné papiere sú evolúciou, nie revolúciou. V rovnakom roku, keď ICO dosiahli vrchol, tradičný americký trh cenných papierov, dosiahol 7,8 miliárd dolárov zdvihnutý 2,4 bilióna dolárov. Aby sa z blockchainových cenných papierov stala bežná trieda aktív, nemôžu zostať na ostrove osobných peňaženiek. Je potrebné, aby ich kupovali, držali a predávali retailoví investori, inštitúcie a poradcovia prostredníctvom tradičných obchodných systémov a sprostredkovateľských účtov. Mohlo by sa tak stať už tento rok.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map