Tri typy bezpečnostných tokenov, ktoré treba poznať – vodcovia myšlienok

Podobne ako tradičné zabezpečenie, aj bezpečnostný token plní rovnakú funkciu, až na to, že potvrdzuje vlastníctvo prostredníctvom blockchainových transakcií a tiež umožňuje čiastkové vlastníctvo. Federálne zákony, ktoré upravujú cenné papiere, sa tiež vzťahujú na bezpečnostné tokeny s úmyslom chrániť investorov na niektorých úrovniach. Bezpečnostné tokeny sú programovateľné. Tokenizácia cenných papierov teoreticky odstraňuje potrebu tretej strany pomocou inteligentných zmlúv. Napríklad pôžička „tokenizovaná“ na blockchaine môže automaticky uskutočňovať platby bez použitia tradičného sprostredkovateľa, ako je banka. Podrobný článok o STO napísal Moonwhale Ventures, ktorý podrobnejšie diskutoval o rôznych regulačných požiadavkách okolo bezpečnostné tokeny.

Pozrime sa na tri bežne známe typy bezpečnostných tokenov:

 1. Akciový token
 2. Token dlhu
 3. Token skutočných aktív

Akciový token

Akciové tokeny predstavujú hodnotu akcií vydaných spoločnosťou v blockchaine. Rozdiel medzi kapitálovým tokenom a tradičnou akciou spočíva v spôsobe zaznamenávania vlastníctva. Tradičná zásoba sa zaznamená do databázy a záznamy sú potom predstavované papierovým certifikátom. V prípade akciového tokenu sa však zaznamenáva na nemennom blockchaine, ktorý v podstate digitalizuje tradičné spôsoby nahrávania. Vlastníctvo tokenu akcií oprávňuje investora na časť ziskov spoločnosti a volebné právo. Je dôležité poznamenať, že tieto tokeny sa neobmedzujú iba na počiatočné fázy financovania, aj keď je bežnejšie nájsť spoločnosti, ktoré ponúkajú svoje tokeny počas úvodného kola. Tento systém má tri výhody:

 • Umožňuje investorom investovať do blockchainových spoločností pri zachovaní súladu s právnymi predpismi o cenných papieroch
 • Nový model získavania finančných prostriedkov pre začínajúce podniky
 • Rámec pre regulačné orgány na vyhodnotenie finančných prostriedkov na projekt

Medzinárodné organizácie pre suroviny poskytli začínajúcim podnikateľom príležitosť hľadať finančné prostriedky prostredníctvom úžitkových tokenov. Orgány ju však podrobili dôkladnej kontrole, pretože úžitkové žetóny nepredstavujú vlastníctvo spoločnosti. STO zaručuje, že ich finančné zbierky sú v súlade so zákonom o cenných papieroch. Jedným z príkladov ponuky akciových tokenov je Documo. Spustia jednu z prvých ponúk akciových tokenov na svete na financovanie svojej obchodnej iniciatívy zameranej na hromadné prijatie technológií bezpapierových dokumentov. Ich tokeny DCMO predstavuje skutočné vlastníctvo kapitálu v spoločnosti Documo.

Token dlhu

Dlhové cenné papiere, ktoré zahŕňajú dlhopisy, zmenky, dlhové nástroje

Dlhové bezpečnostné tokeny predstavujú dlhové nástroje, ako sú hypotéky na nehnuteľnosti a podnikové dlhopisy. Ceny týchto tokenov sú diktované dvoma faktormi: Risk a Dividenda. Stredné riziko nesplácania hypotéky na nehnuteľnosť nemožno oceniť rovnakým spôsobom ako dlhopis spoločnosti pred IPO. Preto je kľúčové modelovanie ceny bezpečnostného tokenu po riziku a dividende. Z hľadiska blockchainu by inteligentná zmluva predstavujúca token dlhového zabezpečenia mala obsahovať operácie, ako sú podmienky splácania, ktoré diktujú model dividendy, ale mali by zahŕňať aj rôzne rizikové faktory podkladového dlhu.

Medzi výhody tokenizácie dlhu patria:

 • Frakcionalizácia

Frakcionalizácia dlhových nástrojov prináša nové príležitosti väčšiemu okruhu investorov

 • Budúcnosť

Tokenizácia termínových kontraktov a derivátov by mohla otvoriť celý svet nových príležitostí. Vďaka tomu môžu vďaka svojej vysoko zadlženej povahe priniesť na tokenizovaný trh obrovskú likviditu. Poskytuje tiež skvelý spôsob zaistenia portfólií.

 • Veľkosť trhu

Súčasný verejný trh, ktorý zahŕňa obligácie a dlhy, má hodnotu 100 biliónov dolárov. Ak by tokenizácia bola ďalším vývojovým krokom pre finančné nástroje, potenciál pre tokeny založené na dlhu môže byť obrovský.

 • Dividendy

Rozdiel medzi dividendami z vlastného imania a z dlhu je jeho pravidelnosť. Dividendy z dlhopisov sú zvyčajne častejšie ako vlastné imanie, pretože dividendy z vlastného kapitálu vo veľkej miere závisia od výkonnosti podkladových spoločností.

Skutočné aktíva

tokenizáciu komodít v poľnohospodárstve, kovoch, chove dobytka a energetike

Tento typ tokenu predstavuje vlastníctvo určitého aktíva, napríklad nehnuteľností alebo komodít. Žetóny kryté komoditami sa zaoberajú otázkami dôvery, ich neefektívnosťou a zložitosťou transakcií, ktoré zvyčajne zahŕňajú viac strán. Technológia blockchain umožňuje transparentný záznam komplikovaných transakcií, sledovanie tovaru a obmedzenie podvodov, čo sa zdá byť prirodzeným riešením pre komoditný obchod..

Tokeny sa dajú použiť ako virtuálne meny, ktoré majú rovnaké vlastnosti ako akákoľvek komodita (napríklad zlato), s ktorou je možné obchodovať so zámerom dosiahnuť zisk. Medzi kryptomeny kryté komoditami patrili tokeny spojené so zlatom, striebrom a ropou. A každá z týchto komodít má svoje vlastné výhody a nevýhody.

Stabilné coiny podporované komoditami sú jedným z najvzrušujúcejších vývojov v kryptosvete. Komodity ako zlato alebo diamanty, ktoré dávajú tokenom stabilitu a hodnotu.

Niekoľko príkladov:

 1. Banány – kryptomena krytá banánmi.
 2. Kanabium – kryté tekutými výťažkami z konope z legálnych zdrojov
 3. PowerLedger —Zabezpečený obnoviteľnou energiou slnka.
 4. „El Petro“ – naftový. Ekonomika Venezuely klesá.
 5. Diamanty sú ľahko vymeniteľnou komoditou s dobrým potenciálom trhu, ktorý sa čoskoro otvorí. Spomedzi komodít sú diamanty jednou z najstabilnejších hodnôt. Zatiaľ čo zlato, striebro a ďalšie komodity sú vystavené finančným trhom a rozmarom špekulantov, diamanty zostávajú stabilné viac ako tri desaťročia (tešia sa pozitívnemu oceneniu)..

Trh STO dnes

Pokiaľ ide o tieto tri typy bezpečnostných tokenov, väčšine projektov, ktoré token ponúkajú, chýba kvalita. Existuje niekoľko skvelých príkladov tokenov skutočných aktív, ako napríklad projekt vedený spoločnosťou Inveniam Capital Partners, ktorý má v rámci transakcií s nehnuteľnosťami a dlhmi uskutočniť tokenizáciu v hodnote 260 miliónov dolárov. Kupujúci však musia mať v kryptomene minimálne 10 miliónov dolárov, aby sa mohli zúčastniť a kúpiť si minimálne 500 000 dolárov. Je zrejmé, že svet bezpečnostných tokenov je v zásade zameraný viac na inštitúcie.

Zahrnutie skutočnej krásy počiatočných ponúk mincí do bezpečnostných tokenov bude trvať dosť času. Počiatočné ponuky mincí demokratizujú proces získavania finančných prostriedkov, ktorý bol otvorený iba pre väčšie inštitúcie a akreditovaného investora. Predstavte si svet, kde by študent žijúci v Argentíne mohol vlastniť akcie spoločnosti so sídlom v Rusku jednoducho zo svojich telefónov. Argentínsky študent si ale zatiaľ musí počkať a musí pokračovať v súčasných spôsoboch investovania do bezpečnostných tokenov. Trh STO je určite trh, na ktorý sa treba v nasledujúcich rokoch pozerať pri pokuse o revolúciu na finančných trhoch.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map