Ako nakupovať bitcoiny anonymne

Samotný bitcoin nie je skutočne anonymný. Keď sa zamyslíte nad jeho anonymitou, dôjde k mini infarktu: že každý môže vidieť, koľko bitcoinov na danú adresu máte; navyše môžu sledovať, ako sa bitcoiny presúvajú z tejto adresy na inú.

Napriek tomu to možno nie je najväčšia starosť pre väčšinu držiteľov bitcoinov a potenciálnych kupcov. Mnohých to desí: povinnosť overiť svoju osobnú identitu pri nákupe alebo predaji bitcoinov – Niektorí ľudia nie sú spokojní s predložením svojej cestovnej fotografie a selfie.

Ak to znie ako vy, pravdepodobne budete chcieť vedieť, ako nakupovať bitcoiny anonymne bez overenia. Tento článok pojednáva o tom, ako na to. Pokračuj v čítaní.

Anonymný nákup bitcoinov bez ID

Tento článok pravdepodobne čítate, pretože ste sa pokúsili kúpiť bitcoiny u väčšiny búrz, ale predtým, ako ste mohli urobiť objednávku, požiadali o overenie. To môže byť sklamaním; Bitcoin mal byť koniec koncov digitálnou menou typu peer-to-peer. Mohlo by vás zaujímať: čo s tým má spoločné overenie vašej identity? Úprimne, niektorí z nás si chcú len kúpiť nejaké bitcoiny a pokračovať vo svojom živote.

Zaujímavé: Sú bitcoinové transakcie skutočne anonymné?

Týmto spôsobom však systém v súčasnosti nie je zapojený. Väčšina búrz, ktoré obchodujú s digitálnymi menami, vrátane bitcoinov, musí požiadať o overenie ID, aby sa ochránila pred podvodmi a pračkami peňazí. Nie je tiež také ľahké nakupovať bitcoiny anonymne, pretože vo väčšine scenárov sa dá vymeniť fiat mena za bitcoiny. Pokiaľ nekúpite priamo od predajcu bez zapojenia sprostredkovateľa, neexistuje žiadna záruka anonymity.

Aj napriek tomu existuje niekoľko spôsobov, ako kúpiť bitcoiny bez toho, aby ste prešli overením.

Nákup bitcoinov môžete uskutočniť nasledujúcimi spôsobmi:

 • Peer-to-peer obchodné stránky
 • Konkrétne výmeny, ktoré nežiadajú o overenie.
 • Nakupujte v bankomatoch BTC.

Upozorňujeme, že spôsob platby sa bude veľmi líšiť v závislosti od platformy, kde si bitcoiny kupujete. Môžete sa rozhodnúť pre kreditné / debetné karty, predplatené poukážky / darčekové karty, vklady v hotovosti, bankový prevod atď. – všetko bude závisieť od toho, odkiaľ bitcoiny nakupujete.

Niektoré z týchto spôsobov platby navyše nie sú skutočne anonymné, ale pri nákupe bitcoinov nemusíte uvádzať svoje osobné údaje. Ak sa nemýlim, pravdepodobne budete chcieť bitcoiny kúpiť a odísť preč. Je len na vás, ktorý spôsob platby chcete použiť.

Pozrime sa na niektoré z možností, ktoré máte k dispozícii.

Platformy typu peer-to-peer

Trhoviská P2P sú úžasnou voľbou, keď chcete nakupovať bitcoiny bez overenia. Výhodou týchto platforiem je, že podrobnosti transakcií zostávajú medzi vami a predávajúcim súkromné.

Niektoré renomované trhy P2P, ktoré je potrebné vyskúšať:

1. LocalBitcoiny

Logo LocalBitcoins.com

Localbitcoins je jedným z trhovísk P2P, kde si môžete kúpiť bitcoiny bez overenia. V sieti Localbitcoins si môžu kupujúci vymeniť nekryté peniaze za bitcoiny. Musíte len prehľadať webovú stránku, aby ste videli ponuky od rôznych predajcov spolu s spôsobom platby, ktorý uprednostňujú.

Pri začatí obchodu spoločnosť Localbitcoins uzamkne bitcoiny predajcov na viazanom účte. Mince budú uvoľnené do vašej peňaženky Localbitcoins, až keď predajca potvrdí, že prijal vašu platbu. Ak chcete anonymitu, vklad v hotovosti bude fungovať dobre. Osobné stretnutia sú v poriadku, ale ľahko sa môžete nechať oklamať.

Ak chcete kúpiť bitcoiny v Localbitcoins, postupujte takto:

Krok 1: Zaregistrujte si účet u localbitcoins.com.

Krok 2: Prejdite si rôzne ponuky na inzertnej stránke. Výsledky nezabudnite filtrovať pomocou spôsobu platby, ktorý si zvolíte. Môže ísť o hotovosť poštou alebo o vklad v hotovosti v banke.

Krok 3: Ak narazíte na reklamu, ktorá sa vám páči, kliknutím na ňu zobrazíte obchodné podmienky, potom odošlite požiadavku na obchodovanie. Prečítajte si obchodné podmienky predajcu. Vo väčšine prípadov predajca uvedie telefónne číslo; môžete sa s nimi spojiť a dohodnúť si stretnutie alebo prediskutovať cieľ platby.

Keď predajca prijme platbu, uvoľní bitcoiny z účtu Localbitcoins Escrow do vašej peňaženky Localbitcoins. Za každý iniciovaný obchod vám Localbitcoins dajú kód; týmto presným kódom overíte, či predajca vydal bitcoiny. Ak požiadate predajcu o kód a jeho kód sa nezhoduje s tým vašim, predajca bitcoiny nevydal.

V prípade, že platíte predajcovi, ale nepodarí sa mu dodržať koniec dohody, Localbitcoins uvoľní bitcoiny na váš účet. Toto bezpečnostné opatrenie zaisťuje, že sa nenecháte oklamať.

Tu je video, ako anonymne nakupovať bitcoiny na Localbitcoins.com.

Klady:

 • Máte do činenia so skutočnou osobou.
 • Bezpečné a rýchle, ak dodržíte ich podmienky.
 • Ponúka rôzne spôsoby platby.
 • Žiadne stanovené limity

Zápory:

 • Príliš veľa podvodov.
 • Osobné transakcie môžu byť nezabezpečené.
 • Miestne stretnutie nie je možné pre ľudí na rôznych geografických miestach.
 • Poplatky môžu byť niekedy vysoké.

2. PaxFul

Nakúpte bitcoiny na Paxful

Paxful existuje od roku 2015. Ak máte problémy s nákupom bitcoinov vo vašej krajine, možno by ste mohli vyskúšať Paxful – vítajú ľudí z celého sveta. Ako burza typu peer-to-peer môžu obchodníci voľne vymieňať digitálne meny bez toho, aby prešli dôslednými krokmi overovania. Paxful je platforma, ktorá spája kupujúcich aj predávajúcich bitcoinov.

Z dôvodu anonymity sú najlepšou alternatívou vklad v hotovosti a predplatené poukazy, pretože nemusíte nahrávať svoje ID.

Krok 1: Ak chcete kúpiť bitcoiny, jednoducho si zaregistrujte účet u Paxful. Aktivujte svoj účet potvrdením odkazu, ktorý bude odoslaný na váš e-mail.

Krok 2: Prejdite na stránku ponúk a prechádzajte rôznymi zoznamami; ako spôsob platby vyberte vklad v hotovosti alebo predplatené poukážky, ak nechcete uviesť svoje ID. Keď uvidíte lákavú reklamu, kliknutím na ikonu Kúpiť zobrazíte obchodné podmienky a môžete sa dokonca zhovárať s predajcom.

Po dokončení platby sa bitcoiny uvoľnia z účtu Escrow do vašej peňaženky Paxful.

Klady:

 • Žiadne obmedzenia ani overenie množstva, ktoré si môžete kúpiť.
 • Ľahko nakupovateľné bitcoiny.
 • Reagovať na podporu.
 • Ukazuje reputáciu predajcu.

Zápory:

 • Pre kupujúcich je výmenný kurz pre väčšinu obchodov vysoký.
 • Predajca sa vás môže pokúsiť oklamať.

3. HodlHodl

Nakúpte bitcoiny na HodlHodl

Hodlhodl je burza kryptomien P2P, ktorá nevyžaduje dodržiavanie KYC / AML. Ak chcete nakupovať bitcoiny, stačí si vytvoriť účet. Táto platforma skutočne dúfa, že dôjde k zmene. Užívateľ kontroluje prostriedky vo svojom úschove a splatné poplatky sú extrémne nízke – približne 0,6% za obchod. Ďalšou výhodou je, že Hodlhodl má Testnet; pomocou Testnetu sa môžete naučiť obchodovať bez skutočnej meny. Burza sa tiež plánuje integrovať Lightning Network na svoju platformu na urýchlenie transakcií.

Ak chcete bitcoiny nakupovať anonymne, môžete sa rozhodnúť pre hotovosť osobne, hotovostný vklad v banke alebo hotovosť poštou. Podľa toho, kde sa nachádzate, môžete mať šťastie, že nájdete niekoho, kto prijíma hotovosť ako oficiálny spôsob platby; v opačnom prípade sa budete musieť uspokojiť s inými spôsobmi platby.

Zamierte do hodlhodl vytvoriť svoj účet. Ak chcete začať nakupovať, musíte poskytnúť e-mail a jedinečné heslo. Po aktivácii účtu potvrdením odkazu, ktorý ste dostali do doručenej pošty, prejdite na kartu „Kúpiť bitcoiny“. Odtiaľ môžete filtrovať vyhľadávanie tak, aby zodpovedalo vašej polohe a spôsobu platby. Ak nájdete ponuku, ktorá sa vám páči, zadajte objednávku kliknutím na profil predajcu.

Klady:

 • Nie je potrebné žiadne overenie.
 • Nízke poplatky.
 • Zabezpečiť; používatelia kontrolujú finančné prostriedky.
 • Podpora Segwit.

Zápory:

 • Občania USA nie sú povolení.

4. Remitano

Nakúpte bitcoiny v Remitane

Remitano je ďalším P2P bitcoinovým trhom. Rovnako ako väčšina trhov P2P, aj tu používa službu úschovy na rýchle obchodovanie. Najskôr kupujúci otvorí obchod a uvedie množstvo bitcoinov, ktoré chce kúpiť. Potom predajca prevedie bitcoiny na Escrow účet Remitano, kde budú uzamknuté, kým predajca neoverí, že prijal platbu.

Ak chcete kúpiť bitcoiny bez overenia v spoločnosti Remitano, zaregistrujte si účet (potrebujete e-mailovú adresu) a potom prejdite zoznamom predajcov a vyberte požadovanú možnosť. Odtiaľ kliknite na ponuku a zobrazte obchodné podmienky a spôsob platby. Bitcoiny budú uvoľnené z účtu Remitano’s Escrow na vašu bitcoinovú adresu.

Klady:

 • Žiadna požiadavka KYC / AML pre vklady v hotovosti.
 • Ukazuje reputáciu predajcu.
 • Používa úschovu na ochranu obchodníkov.
 • Nízke poplatky.
 • palec horeReagujúca starostlivosť o zákazníka.

Zápory:

 • Je založený na pobreží.
 • palec doleNie je ľahké nájsť predajcu, ktorý prijíma vklad v hotovosti.

5. Bitquick

Nakúpte bitcoiny na Bitquick

BitQuick bol predtým známy ako BuyBitcoin.US. Tu si môžete kúpiť iba malé množstvo bitcoinov, pretože limit nákupu je obmedzený na bitcoiny v hodnote približne 500 dolárov. Po prekročení tohto limitu bude pravdepodobne potrebné overiť vaše ID. Ak dúfate, že nakúpite malé množstvá bitcoinov, BitQuick je vynikajúci začiatok. Na začatie nákupu stačí overiť vaše telefónne číslo.

Ako nakupovať:

Krok 1: Kliknite na tlačidlo „Kúpiť“ a zadajte sumu, ktorú chcete kúpiť. Prípadne môžete prejsť na zoznam objednávok.

Krok 2: Vyberte najbližšiu banku, ktorú chcete zvoliť, a potom vložte hotovosť.

Krok 3: Odfoťte príjemku z transakcie a pošlite ju predajcovi prostredníctvom e-mailu.

Krok 4: Predajca uvoľní bitcoiny z úschovy, keď overí pravosť potvrdenky.

Klady:

 • Pohodlné pre malé množstvá.
 • Je to rýchle; najviac hodinu na získanie bitcoinov.
 • Rýchla a pohotová podpora zákazníkov.

Zápory:

 • Ochrana osobných údajov je obmedzená; vyžaduje identifikáciu pre vysoké sumy.
 • palec doleVysoké poplatky; 2% na vklady v hotovosti.
 • thumbs-downLimit pre tých bez ID.

6. Wallofcoiny

Nakúpte bitcoiny na WallOfCoins

Wallofcoins je ďalšia P2P burza, kde si môžete kúpiť bitcoiny bez ID. Na ochranu identity svojich používateľov používa táto platforma iba hotovostný vklad v banke. Na nákup bitcoinov pomocou Wallofcoinov potrebujete iba e-mail a funkčné telefónne číslo – koľko bitcoinov si môžete kúpiť, neexistujú nijaké obmedzenia..

Ak chcete kúpiť bitcoiny, jednoducho kliknite na tlačidlo „Kúpiť“ a zadajte svoje PSČ, aby systém mohol vyhľadať najbližšie platobné ciele. Potom zadajte svoju bitcoinovú adresu, sumu, ktorú chcete kúpiť, a potom vykonajte objednávku. Wallofcoiny vás prevedie SMS systémom, ako uskutočniť platbu na vybrané miesto určenia platby.

Toto video vysvetľuje, ako na to.

Klady:

 • Bez limitov.
 • Môžete nakupovať už od 5 dolárov.
 • Nízke poplatky.

Zápory:

 • Väčšina predajcov, ktorí nie sú ochotní predať vysoké množstvá BTC.
 • palec dolePredávajúci potvrdzuje platbu určuje rýchlosť dodania.
 • palec dolePoplatky sa nezobrazujú verejne.

7. Bisq

Nakúpte bitcoiny v Bisq

Bisq je decentralizovaná aplikácia typu peer-to-peer typu open-source. Pomocou tejto aplikácie si môže ktokoľvek vymeniť fiat menu za bitcoiny. Pretože neexistujú žiadne centralizované servery, na ktoré by sa bolo možné spoľahnúť, používatelia majú kontrolu nad svojimi prostriedkami. Na nákup bitcoinov pomocou aplikácie Bisq nemusíte poskytovať osobné informácie. Všetky podrobnosti transakcie navyše zostanú medzi vami a predajcom súkromné.

Krok 1: Stiahnite si aplikáciu Bisq a nainštalujte ju do svojho PC.

Krok 2: Prepojte spôsob platby s vaším účtom Bisq. Môžete si vybrať z rôznych spôsobov platby vrátane bankového prevodu a vkladu v hotovosti.

Krok 3: Po prepojení spôsobu platby prejdite na kartu „Kúpiť BTC“ a začnite prehľadávať ponuky. Klikni na ‘Kúpiť BTC ‘ karta na dokončenie požiadaviek na ponuku: koľko BTC kúpiť, suma na zaplatenie v USD alebo EUR a poplatky + kaucia. Musíte financovať svoj obchod s malým množstvom BTC; toto pokrýva bezpečnostnú zálohu, poplatky za obchodovanie a poplatky za ťažbu. Svoju peňaženku môžete financovať buď z aplikácie Bisq, alebo z inej peňaženky.

Krok 4: Počkajte, kým bitcoinový blockchain potvrdí vašu transakciu BTC (vyžaduje sa minimálne šesť potvrdení), a potom pokračujte v platbe za bitcoiny, ktoré kupujete. Po uskutočnení platby počkajte na potvrdenie predajcu. Hneď ako predajca potvrdí prijatie platby, mali by ste dostať svoje bitcoiny spolu s bezpečnostnou zálohou. V prípade sporu aplikácia má zabudovaný rozhodcovský systém.

Klady:

 • Je to decentralizované; nie je potrebná registrácia.
 • Open-source, bezpečný a rýchly.
 • Transakcie sú úplne anonymné.
 • palec hore Má rozhodcovský systém.

Zápory:

 • Používatelia môžu mať spočiatku problémy so spustením klienta.
 • palec doleNie je praktické, ak nemáte nejaké BTC na ponúknutie kolaterálu.

Nakúpte bitcoiny anonymne kreditnými kartami / debetnými kartami

Anonymný nákup bitcoinov kreditnou / debetnou kartou je ťažká úloha. Je to kvôli množiacim sa podvodným prípadom, ktoré sa týkajú plastových peňazí; preto musia výmeny vyžadovať podrobnosti KYC / AML, aby sa predišlo uviaznutiu v tejto zmesi. Výmeny, ktoré nežiadajú o overenie, majú s najväčšou pravdepodobnosťou obmedzený počet bitcoinov, ktoré si môžete kúpiť kreditnou alebo debetnou kartou..

Pokiaľ vám neprekáža overenie vašej Identity, tu je päť búrz, ktoré si môžete kúpiť bitcoiny kreditnou kartou.

Ak chcete nakupovať bitcoiny bez identifikácie pomocou kreditných kariet, vyskúšajte tieto dve výmeny. Upozorňujeme tiež, že kreditné karty a debetné karty nie sú jedinými akceptovanými možnosťami platby. Alternatívou sú aj vklady v hotovosti a dokonca aj predplatené poukážky.

247Výmena

247Exchange je jednou z platforiem, kde si môžete kúpiť bitcoiny bez ID pomocou kreditných kariet alebo debetných kariet. Pre nových používateľov však majú začiatočný limit nákupu. Nové účty majú denný / mesačný limit 100 USD. Aby ste zvýšili svoje limity, museli by ste si kúpiť bitcoiny v hodnote minimálne 15 dolárov; toto by malo zvýšiť váš denný limit na 150 dolárov; váš mesačný limit by stúpol až na 300 dolárov.

Ak si kúpite bitcoiny v hodnote najmenej 100 dolárov, váš denný limit sa zvýši na 250 dolárov, zatiaľ čo mesačný limit sa zvýši na 500 dolárov. Zvyčajne platí, že čím dlhšie môžete kreditnú kartu používať v službe 247Exchange, tým vyšší je váš limit nákupu. Aplikácia 247Exchange vás prevedie overením, ak chcete zvýšiť svoj nákupný limit nad 3 000 dolárov (denný limit) a 30 000 dolárov (mesačný limit).

Platba kreditom nie je jedinou možnosťou. Máte tiež možnosť platiť prostredníctvom hotovostnej zálohy a predplatených poukazov.

Ak chcete kúpiť nejaké bitcoiny, zaregistrujte si účet 247Exchange. Na začiatok potrebujete iba e-mailovú adresu a je perfektné nakupovať bitcoiny anonymne. Odtiaľ vyberte svoje umiestnenie, požadovaný spôsob platby a potom urobte objednávku.

Klady:

 • Nakúpte bitcoiny ľubovoľnou kreditnou alebo debetnou kartou.
 • Podporuje vklad v hotovosti a predplatené poukážky / karty.
 • Rýchle a ľahké.
 • palec hore Spoľahlivá podpora.

Zápory:

 • Transakčný limit pre neoverených používateľov.

Buysomebitcoiny

Buysomebitcoins je ďalšou burzou, kde si môžete kúpiť bitcoiny kreditnou kartou bez uvedenia svojho identifikačného čísla. Žiadajú však overenie od tých, ktorí chcú vyššie limity. Ak chcete nakupovať bitcoiny, musíte si iba overiť svoje číslo; pošlú vám kód na overenie. Z vašej karty tiež odpíšu 1 $, čo je suma, ktorá je nevratná.

Aj keď má priame a užívateľsky prívetivé rozhranie, niektorí používatelia sa sťažovali, že burza má skryté poplatky. Tiež nie je jasné, či ich zákaznícky servis reaguje.

Klady:

 • Nakúpte bitcoiny kreditnou kartou bez identifikačného čísla.
 • Transakcia je okamžitá.

Zápory:

 • Nie je regulované.
 • Používatelia nekontrolujú finančné prostriedky.
 • Používatelia sa sťažujú na skryté poplatky.
 • Web nevyzerá bezpečne.

Nákup v bitcoinových bankomatoch

Ďalším rýchlym spôsobom anonymného nákupu bitcoinov je použitie bitcoinových bankomatov. Tento prístup však má jednu nevýhodu: existujú obmedzenia týkajúce sa toho, koľko si môžete kúpiť anonymne; Táto možnosť tiež nie je k dispozícii všetkým.

U väčšiny bitcoinových operátorov nemusíte kvôli nízkym limitom overovať svoju totožnosť. Limity a overenia sa líšia v závislosti od typu stroja a operátora.

Pomocou mapy Coinatmradar.com nájdete bankomat vo vašej blízkosti. V súčasnosti je na celom svete viac ako 3 000 bankomatov. Šance sú; vo vašom meste môže byť niekto. Ak je to tak, stačí postupovať podľa nasledujúceho postupu a anonymne nakupovať bitcoiny bez potreby akéhokoľvek ID.

Ako na to:

 1. Vyhľadajte bitcoinový bankomat vo vašej blízkosti pomocou https://coinatmradar.com/ mapa.
 2. Choďte k bankomatu; v rozhraní používateľského rozhrania vyberte požadovaný jazyk a prejdite na možnosť „Kúpiť bitcoiny“. Ďalej definujte množstvo BTC, ktoré chcete kúpiť.
 3. Ďalej zadajte svoje telefónne číslo alebo e-mailovú adresu (Tento krok sa bude líšiť v závislosti od typu zariadenia). Na toto číslo alebo e-mail sa odošle overovací kód.
 4. Opäť podľa typu stroja môžete uviesť existujúcu adresu bitcoinu alebo možno budete musieť vytvoriť novú. Ak sa rozhodnete použiť existujúcu adresu bitcoinu, máte možnosť naskenovať jej QR kód.
 5. Ďalej vložte do systému fiat hotovosť a odhláste sa z transakcie, aby ste získali bitcoiny.

Poznámka: Niektoré stroje netlačia bitcoinové adresy. To znamená, že pred zakúpením na konkrétnych strojoch musíte mať adresu bitcoinovej peňaženky. Ak nemáte potuchy o ako nastaviť bitcoinovú peňaženku, tento sprievodca príde vhod.

Záver o tom, ako nakupovať bitcoiny anonymne

Nákup bitcoinov bez zadania osobných údajov je dnes výzvou. Je to tak preto, lebo väčšina búrz, ktoré umožňujú nákup digitálnych mien, požaduje podrobnosti KYC / AML. Ak vám však nie je príjemné poskytovať svoje osobné údaje webovým serverom tretích strán, môžete využiť malé okno, ktoré môžete využiť – buď si kúpte bitcoiny z webových stránok, ktoré sme uviedli vyššie, alebo zvážte ťažbu bitcoinov pomocou banských bazénov..

Ťažba je iná loptová hra; s narastajúcimi ťažkosťami v sieti a nákladmi na energiu prevádzkovanou ťažiarňami ASIC nie je ťažba pravdepodobne pre všetkých. Prečítajte si nášho podrobného sprievodcu, ako ťažiť bitcoiny v roku 2018.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map