KlickOwn spolupracuje s Netfondmi na novej platforme tokenizácie

Tento týždeň hamburský technologický startup KlickOwn oznámil vytvorenie strategického partnerstva s vedúcou finančnou platformou Netfonds AG. Manéver je súčasťou väčších plánov na spustenie realitnej platformy pre správu a marketing založenú na blockchaine. Táto správa demonštruje ďalšiu tokenizáciu na trhu EÚ.

KlickOwn platforma

Aktualizovaná tokenizovaná realitná platforma KlickOwn umožní investorom a majiteľom nehnuteľností podnikať prostredníctvom blockchainu. Platforma ako taká umožní tokenizáciu nehnuteľností, vydávanie bezpečnostných tokenov a správu a obchodovanie s týmito finančnými nástrojmi..

Významný míľnik

V rozhovore o partnerstve označil zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti KlickOwn Alexander Braune tento krok za významný míľnik na trhu. Ďalej opísal, ako partnerstvo posúva spoločnosť bližšie k jej celkovému cieľu demokratizácie kapitálových investícií do nehnuteľností. Dotkol sa tiež dlhoročných skúseností spoločnosti Netfonds a toho, ako je táto skúsenosť v súlade so stratégiou KlickOwns.

Stellar Blockchain

Je zaujímavé, že tento projekt predstavuje jeden z prvých obchodných tokenizovaných nehnuteľností v oblasti Hviezdna blockchain. Stellar je decentralizovaný platobný protokol typu open-source, ktorý umožňuje rýchle a cezhraničné transakcie medzi ľubovoľnými pármi mien. Ďalej ako blockchain štvrtej generácie poskytuje Stellar pokročilé možnosti inteligentného programovania zmlúv.

Rozhodnutie využiť hviezdny blockchain otvára platformu KlickOwn až na množstvo nových funkcií. Pre jedného poskytuje veľmi nízke transakčné náklady. Najdôležitejšie je, že Stellar je decentralizovaná a je neziskovou spoločnosťou s altruistickými cieľmi na rozdiel od všeobecnej stratégie tvorby zisku

Získajte bezpečie a efektívnosť – KlickOwn

Diskutuje sa aj o manévri, Wladimir Huber, zakladateľ a člen predstavenstva spoločnosti KlickOwn ocenil spoluprácu jeho firmy s Netfonds. Dôležité je, že si chvíľu našiel popísanie nového produktu a niektoré výhody, ktoré platforme prináša tokenizácia. Vysvetlil, že používatelia získavajú rovnaké výhody ako klasický dlhopis, ale bez všetkých ďalších nákladov, ktoré sa s týmito transakciami bežne spájajú. Nový systém konkrétne eliminuje potrebu globálnych certifikátov alebo nákladných bankových vkladov.

Zakladateľ spoločnosti KlickOwn Wladimir Huber

Zakladateľ spoločnosti KlickOwn Wladimir Huber

Netfonds

Spoločnosť Netfonds poskytne svoje odborné znalosti ako poskytovateľ regulačných služieb. Ako taká bude spoločnosť zabezpečovať regulačnú funkciu zastrešujúceho záväzok a štruktúrovanie a schvaľovanie dlhopisov spravovaných na blockchaine. Nakoniec bude firma zodpovedná aj za fázu správy digitálnych aktív. Na splnenie tejto úlohy plánujú obidve firmy úzku spoluprácu so spoločnosťou NSI Netfonds Structured Investments GmbH. NSI Netfonds Structured Investments GmbH je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Netfonds AG.

Priame riadenie

V nedávnom rozhovore Peer Reichelt, generálny riaditeľ spoločnosti Netfonds AG, diskutoval o potenciáli projektu. Vysvetlil, že nová platforma umožňuje priamu správu a sprostredkovanie investícií do nehnuteľností. Ďalej hovoril o tom, ako nová platforma zvýši pozíciu realitnej divízie spoločnosti Netfonds. Reichelt konkrétne verí, že nová platforma rozšíri divíziu predaja nehnuteľností spoločnosti a položí základ pre nový digitálny obchodný model.

Investori, ktorí sa chcú zúčastniť transakcie STO s tokenizovanými nehnuteľnosťami KlickOwn, môžu tak urobiť priamo na webových stránkach spoločnosti. Tu môžete ľahko kúpiť dlhopisy s digitálnymi nehnuteľnosťami po vyplnení požadovaných registračných údajov. Je pozoruhodné, že minimálna výška investície je iba 10 eur. Platforma vám navyše poskytuje rôzne spôsoby platby za nový tokenizovaný dlhopis, vrátane použitia klasického bankového prevodu SEPA..

Zníženie vstupnej lišty – KlickOwn

Jedným z najdôležitejších aspektov koncepcie KlickOwn je túžba sprístupniť investovanie do nehnuteľností každému. Vďaka minimálnej úrovni investícií platformy iba 10 eur sa tento sen stáva skutočnosťou. Týmto spôsobom sa medzinárodní investori môžu ľahko zúčastniť na nemeckom realitnom trhu bez obáv z minimálnych prekážok financovania.

Peer Reichelt - generálny riaditeľ spoločnosti Netfonds AG

Peer Reichelt – generálny riaditeľ spoločnosti Netfonds AG

Predtým bolo potrebné, aby investori poskytli značné množstvo finančných prostriedkov na účasť na medzinárodnom predaji nehnuteľností. Vo väčšine prípadov boli tieto exkluzívne investície dostupné iba pre akreditovaných investorov. Akreditovaným investorom je niekto, kto má najmenej 1 milión dolárov v likvidných aktívach. Táto stratégia, žiaľ, zanechala utrpenie investorov aj majiteľov nehnuteľností.

Jednak väčšine investorov chýbalo financovanie účasti. Preto sa títo investori museli zúčastniť účasti inde. V mnohých prípadoch boli nútení investovať do menej žiaducich a riskantnejších spoločností. Majitelia nehnuteľností súčasne často odmietli financovanie, pretože nespĺňalo potrebné minimálne požiadavky. Našťastie platforma KlickOwn všetky tieto problémy eliminuje.

KlickOwn na budúcnosť

Platforma v súčasnosti ponúka iba tokenizované nehnuteľnosti v Nemecku. V nasledujúcich mesiacoch môže firma expandovať na ďalšie trhy EÚ. V súčasnosti dostávajú investori za svoju účasť pevné platby úrokov. Podľa podnikovej dokumentácie chce firma ponúknuť pre každý realitný projekt samostatné dlhopisy s digitálnymi nehnuteľnosťami so zodpovedajúcimi bezpečnostnými tokenmi regulovanými BaFin.

Netfonds

Spoločnosť Netfonds poskytuje správu, poradenstvo, spracovanie transakcií a reguláciu pre nemecký finančný priemysel. Spoločnosť využíva webovú technologickú platformu, ktorá umožňuje používateľom z finančného odvetvia spracovávať transakcie na finančných trhoch úplne, bezpečne a pri dodržaní predpisov EÚ o cenných papieroch. Medzi klientelu spoločnosti patria investičné spoločnosti, správcovia aktív, finanční poradcovia, špeciálne banky a poisťovacie spoločnosti.

Tokenizácia zaberá na realitných trhoch búrku

Táto správa je iba poslednou z dlhého zoznamu firiem, ktoré získavajú tokeny z realitných fondov. Len tento týždeň Red Swan uzavrel partnerstvo s tokenizačným gigantom Polymath. Dvojica v rámci svojho prvého podnikania úspešne tokenizovala nehnuteľnosti v hodnote 2,2 miliárd dolárov. Každý deň vstupuje do sektoru nehnuteľností viac tokenizačných platforiem.

V minulosti sa mnohé z týchto projektov dostali do úzadia kvôli papierovaniu alebo problémom s financovaním. Teraz po prvý raz realitné spoločnosti spolupracujú s tokenizačnými platformami, aby zabezpečili, že ich produkty a trhový prístup budú šité na mieru realitnému sektoru. V dôsledku toho dôjde v nasledujúcich týždňoch k prílivu tokenizovaných nehnuteľností, ktoré sa dostanú na verejnosť.

Zatiaľ sa zdá, že KlickOwn má na zvyšku trhu EÚ skokový štart. Môžete očakávať, že firma zúročí tento náskok, keď spoločnosť bude pokračovať v rozširovaní svojich produktov a marketingu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map