4 faktory, ktoré je potrebné sledovať počas rally BTC

Prehľad

Kryptomena sa vrátila do globálneho centra pozornosti, pretože ceny bitcoinov tento týždeň opäť dosiahli kľúčové hodnoty 10 000 a v altcoinovom priestore boli zaznamenané niektoré silné zhromaždenia. Vedúca kryptomena mohla získať približne 44% od začiatku roka, čo z nej robí najvýkonnejšie aktívum okrem iného. Zatiaľ čo kryptomeny povzbudzujú nedávne cenové akcie, mnohých by mohlo zaujímať, aké faktory by mohli mať vplyv na súčasnú rally, okrem blížiacej sa udalosti rozdelenia odmeny na polovicu? Vymenili sme niektoré z posledných vývojov v kryptopriestore a účastníci trhu to pravdepodobne budú chcieť pozorne sledovať.

Takmer rekordne nízka volatilita

Chceme zvýrazniť drop in BTCVolatilita napriek nedávnym pozitívnym cenovým akciám. Ceny kryptomeny sú všeobecne volatilnejšie ako iné aktíva, ako sú akciové indexy a tradičné komodity ako energia a kovy. Nestálosť by mohla poskytnúť mieru cenovej neistoty na trhoch. Keď sa volatilita zvýši, obchodníci môžu upraviť svoje kryptomenové pozície alebo oddialiť investičné rozhodnutia.

Obrázok 1 zobrazuje 3-mesačnú realizovanú volatilitu BTCUSD, ktorá nedávno v polovici novembra 2018 ďalej klesla blízko rekordného minima. Nízka volatilita by vo všeobecnosti mohla povzbudiť viac HODLerov k udržaniu si držby BTC; preto sa to považuje za pozitívny faktor ceny.

Obrázok 1: Realizovaná volatilita BTCUSD 3M (zdroj: Skew) Obrázok 2: Implikovaná volatilita BTCUSD 3M (zdroj: Skew)

Všimli sme si to však tiež BTCUSDImplikovaná volatilita sa pohybovala na posledných minimách, aj keď sa zdá, že ju vyzdvihla malá časť. Na trhu opcií je implikovaná volatilita očakávaná volatilita podkladového aktíva počas životnosti opcie, v tomto prípade bitcoinu..

Ponuka a dopyt po opciách by mohli priamo ovplyvniť implikovanú volatilitu. Keď sa zvýšia očakávania trhu, zvýši sa potreba opcií, zvýši sa aj implikovaná volatilita. Naopak, keď nálady ochladnú, očakávania sa znížia, dopyt po opciách sa zníži, zníži sa aj implikovaná volatilita.

V tomto prípade nízka implikovaná volatilita v BTCUSD trhu s opciami by mohol trochu naznačovať, že strednodobé očakávania BTCUSD nemusí byť taká vysoká, ako naznačovala súčasná rely. Zmeny v volatilite môžu byť niečím, čo by pozorovatelia bitcoinu chceli pozorne sledovať.

Vyhľadávanie bitcoinov v Číne a na celom svete prudko vzrástlo

Sociálna oblasť bola jedným z rozhodujúcich faktorov pri analýze kryptomeny a sociálne nálady kryptokomunitov v Číne sa už dlho považujú za barometer širšieho krypto priestoru. Názory čínskych pozorovateľov kryptomien by mohli poskytnúť zmysluplný prehľad, pokiaľ ide o cenovú analýzu.

Index vyhľadávania Baidu výrazu „bitcoin“ v čínštine prudko stúpol na nedávne maximum 40000 a potom sa usadil na hranici zhruba 25 000. Podobný vzorec vykazovali súčasne aj údaje z Google Trends, pri vyhľadávaní výrazu „bitcoin“ ”Dosiahla 100, čo prišlo v čase, keď bitcoin získal 10 000 úrovní. Nárast by však mohol priniesť klady a zápory a niekedy vysiela na trh zmiešaný signál.

Obrázok 3: Cena bitcoinu & Index vyhľadávania Baidu (zdroj: Longhash) Obrázok 4: Pojem „bitcoin“ v službe Google Trends (Zdroj: Google Trends)

Štúdia Sergey Krutolevich, vedecký pracovník spoločnosti RoninAi, relácie že výkyvy v objeme konverzácie často predchádzajú nárastom v objeme vyhľadávania o jeden celý deň a nové cenové maximá o jeden až tri dni. To, čo naznačuje jasnú koreláciu medzi sociálnym sentimentom a cenami na kryptotrhu, má v skutočnosti priamy vplyv na druhé. “ Ak však niekto zostane na trhu dostatočne dlho, bude pravdepodobne známe, že keď sa kupujúci FOMO rútili na trhy, považuje sa to často za signál predaja pre tých, ktorí prišli skôr.

Pokles dominancie na trhu

Ďalším zaujímavým javom spolu s BTC rally je pokles BTC dominancia trhu. Nasledujúci obrázok porovnáva dominanciu trhu medzi BTC a ETH v jednoročnom časovom rámci. Dominancia BTC na trhu je od roku 2020 v klesajúcom trende a pokles je v poslednej dobe ešte prudší napriek zvýšeniu ceny. Porovnateľne, ETHDominancia trhu stúpala v čase, keď BTC klesal.

Veríme, že rozdelenie kapitálu by mohlo byť jedným z dôvodov tejto odchýlky. Časť hlavného mesta mohla opustiť bitcoin a odísť do altcoinového priestoru na začiatku roka, pretože hlavné altcoiny sa v 4Q19 prepadli na takmer / na viacročné minimá. To by mohlo pritiahnuť pozornosť od hodnotovo orientovaných investorov, aby sa dostali k obchodom s altcoinmi.

Obrázok 5: BTC vs. ETH v dominancii na trhu (zdroj: Tradingview) Obrázok 6: Celková kryptotrhová kapitalizácia Ex-BTC (zdroj: Tradingview)

Sme uprostred „alternatívnej sezóny“ alebo ak trhy očakávajú prichádzajúcu sezónu? To zostalo niekoľko diskutabilných otázok. Skutočnosť, že celkový trhový strop ex-BTC sa od januára ustavične zvyšuje. Pozorovatelia altcoinov si nebudú chcieť nechať ujsť tento vývoj, pretože sa zdá, že testujú vrcholy mája-júla (obrázok 6).

Vírus a očakávania QE

Vypuknutie COVID-19 zostalo jedinou najväčšou neistotou pre globálnu ekonomiku, jeho efekt sa vlní cez globálne trhy a aktíva a kryptomena nie je výnimkou. Centrálne banky v Ázii začali prijímať opatrenia na stimuláciu rastu, ktorý spôsobil vírus. Len tento týždeň PBoC oznámil prvá várka osobitných prostriedkov na opätovné poskytovanie pôžičiek pre národné a regionálne banky, zameraná na pomoc malým a stredným podnikom v Číne.

Aj keď vplyv vírusu na americkú ekonomiku zostáva nateraz obmedzený, Fed sa už pripravil na prípad hospodárskeho poklesu, na stole je agresívny program QE.

V nedávnom svedectve pred bankovým výborom Senátu predseda Fedu Jerome Powell povedal, „Fed mal dva nástroje na boj proti recesii; nákup vládnych dlhopisov známych ako QE a jasná komunikácia s trhmi o úrokovej politike, ktorá sa bežne považuje za „forwardové pokyny“. Powell dodal, že „Budeme používať tieto nástroje – verím, že ich budeme používať agresívne, ak to bude potrebné,“

Aj keď neočakávame, že Fed bude prvým, kto reštartuje QE kvôli vírusovému hospodárskemu poklesu čoskoro, je ľahké vidieť zmierňujúci príbeh tvorcov politík z celého sveta. Ak by sa tento zmierňujúci príbeh zintenzívnil, mohlo by to viesť k tomu, že sa trhy opäť zamerajú na uchovávanie hodnoty bitcoinu a ako nástroj na potlačenie stagnujúceho rastu, čo by sa mohlo prejaviť zvýšením dopytu po krypto.

Záver

Nedávne BTC a zhromaždenia altcoinov pritiahli veľkú pozornosť trhov. Keď sa blížime k udalosti znižovania bitcoinovej odmeny na polovicu, býčí sentiment bol viditeľnejší. Okrem polovice by pozorovatelia kryptomien nechceli zanedbávať faktory, ktoré sme spomenuli vyššie, pokiaľ ide o strednodobú analýzu trendov, aby získali úplný obraz..

Sledujte OKEx dňa:

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map