Ťažba bitcoinov na pokraji po poklese ceny, akcie vidia extrémnu volatilitu: Watch Watch každý týždeň

Uplynulý týždeň bol z každého hľadiska brutálny. Volatilita finančných produktov masívne vzrástla v dôsledku globálneho rozšírenia koronavírusu (COVID-19) a vplyvu vojna cien ropy.

Za posledné tri týždne sa S&P 500 ponoril sa z 3 400 na 2 400 pred piatkovým odrazom, zatiaľ čo cena ropy klesol od 55 do 28 dolárov. Aktíva v bezpečných útočiskách, napríklad zlato, nedosahujú taký výkon, ako si mnohí mysleli.

Investori sa usilovne snažia predať všetko, čo nájdu, aby vyrovnali likviditu. Všetci účastníci trhu sa snažia preceniť aktíva, ale vzhľadom na neistotu v okolí je to mimoriadne ťažké.

Akciový trh v USA zažil najrýchlejší medvedí trh vôbec, strata 1,4 percenta za deň viac ako 22 dní, podľa bulletinu Digital Asset Research zaslaného 13. marca. S&Hodnota P 500 vykazuje za posledných pár mesiacov silnú pozitívnu koreláciu s cenou bitcoinu (BTC). 90-dňová korelácia medzi týmito dvoma aktívami sa zvýšila na najvyššiu úroveň podľa údajov Coinmetrics. 

90-denná korelácia: BTC-S&P 500. Zdroj: Coinmetrics & Tajomný výskum

Krvavý štvrtok vo všetkých aktívach

Vo štvrtok 12. marca všetky tri hlavné americké indexy zhruba poklesli 7 percent počas ranných obchodných hodín v USA a – druhýkrát za týždeň – sa spustilo zastavenie obchodovania, ktoré trvalo 15 minút. Predchádzajúce obchodovanie s ističmi na celom trhu sa zastavilo došlo tento pondelok 9. marca.

12. marca bol takmer pri všetkých aktívach viditeľný výpredaj a likviditný šok, bitcoin nebol výnimkou. Bitcoin sa v priebehu niekoľkých hodín prepadol z 7 300 dolárov na 5 600 dolárov a v to ráno prelomil úroveň podpory 7 000 dolárov.

Ďalším silným výpredajom sa BTC v noci znížil na 3 890 dolárov, čo je najnižšia úroveň od marca 2019 podľa indexu OKEx BTC a pokles o takmer 50 percent za 24 hodín.

Cena indexu OKEX BTC. Zdroj: OKEx

Tento týždeň sa zameriava na výskum digitálnych aktív správa ukazuje historické čerpania ceny bitcoinu. Bitcoin nikdy predtým nevykazoval pokles o viac ako 50 percent. Vo štvrtok však vedúca kryptomena dosiahla čerpanie -61,8 percenta, čo je najhoršie v histórii.  

Historické čerpania bitcoinu (od maximálneho poklesu ceny). Zdroj: Výskum digitálnych aktív

Zatiaľ čo trh hľadá aktíva v bezpečných prístavoch, BTC nemusí byť ideálne. Zostáva vysoko špekulatívnym a likvidným majetkom. Majetok s týmito vlastnosťami je tradične prvý, ktorý sa predá, keď sa zastaví hudba.

Odtok likvidity na trhu s derivátmi

Tvrdí to tweet od kryptoanalytickej firmy Šikmý, takmer 50 miliárd dolárov v bitcoinových futures sa obchodovalo na kryptoburzách 12. marca, pričom iba dve burzy – OKEx a BitMEX – videli v týchto obchodoch viac ako 10 miliárd dolárov.

Vzhľadom na extrémny predajný tlak sa futures obchodovali so zľavou na mieste. A veľa výmen zastavil zabezpečenie likvidity na trhu. Štvrťročné futures na OKEx zaznamenali večer 12. marca extrémny negatívny prémiový výnos 845,76 USD.

Celkový otvorený úrok na OKEx sa zrútil o viac ako 50 percent na počet 3 364 310.

BTC Futures OI & Objemy obchodovania 3 / 7-3 / 15. Zdroj: Údaje o obchodovaní s derivátmi OKEx

Účinok znižovania pákového efektu na trh je zrejmý. Pomer požičiavania marže BTC na OKEx klesol z približne 5,0 v strede týždňa na súčasných 0,1, čo je najnižšia úroveň od jej uvedenia na trh.

Pomer požičiavania marže BTC 3 / 7-3 / 15. Zdroj: Údaje o obchodovaní na spotovom trhu OKEx

Banská katastrofa sa javí ako nevyhnutná

Kolaps ceny bitcoinu viedol k odstaveniu niekoľkých typov hlavných ťažobných súprav. Ak sa pozrieme na ceny elektriny okolo 0,35 jüanu (0,05 USD) – o niečo nižšie ako priemerné náklady Číny, potom už bola staršia generácia Bitmain Antminer S9 prinútená vypnúť.

Náklady na elektrickú energiu zariadení Antminer T17 a MicroBT M20 presiahli 90 percent ich denného príjmu, takže oba typy ťažobných súprav by tiež mali mať vypnúť, vzhľadom na súčasné náklady. Tiež sme videli, že bitcoinová hashrate klesla z 133,3 EH / S na 109,9 EH / S za desať dní, podľa údajov z Poolin.com.

Okrem toho vidíme, že náklady na elektrinu u ťažobných súprav novej generácie, ako sú série Antminer S19 a MicroBT M30, zaberajú viac ako 50 percent denných výnosov z ťažby.

Za týchto okolností je denný čistý príjem S19 Pro a M30s okolo 31 juanov (4,4 USD) a 18 juanov (2,6 USD). Ak vezmete do úvahy ďalšie prevádzkové náklady, zisky by boli marginálne.

Teoretická návratnosť ťažby Bitcoin Cash (BCH) alebo Bitcoin SV (BSV) je takmer rovnaká ako pri ťažbe BTC. Banská katastrofa sa javí ako nevyhnutná, zvlášť keď sa blíži o polovicu blokovej odmeny za bitcoiny v máji.

Bitcoinový hashrate historický graf. Zdroj: Bitinfocharts.com

Cena akcií čínskeho výrobcu ťažobných strojov, ktorý je na prvom mieste, spoločnosti Canaan Inc (CAN), klesla v piatok na najnižšiu úroveň. Trhová kapitalizácia v Kanaáne je na úrovni 533 miliónov dolárov z 1,3 miliardy dolárov spred jedného mesiaca. Potenciálna kapitálna ťažba ťažko zasiahne aj ďalších významných výrobcov, napríklad Bitmain.

Cena akcií spoločnosti Canaan Inc (CAN). Zdroj: Google Finance

Spoločnosť Glassnode ďalej uviedla vo svojej najnovšej verzii týždenná správa že nedávny prepad cien spôsobil, že hodnota čistého nerealizovaného zisku / straty (NUPL) bitcoinu bola výrazne nižšia, "Strach" zóna. Historicky, keď sa to stane, NUPL zvyčajne spadne úplne do červena "Kapitulácia" zóna (čistá strata) predtým, ako sa vráti na ziskové úrovne.

Čistý nerealizovaný zisk / strata bitcoinu (NUPL). Zdroj: Glassnode

Bude šírenie koronavírusu a kolaps ropy spôsobiť recesiu?

Ak sa pozrieme na skúsenosti z Číny, ak by tvorcovia politiky na celom svete rýchlo konali s cieľom potlačiť pandémiu a stimulovať ekonomiku včas, mohla by globálna ekonomika čeliť menej intenzívnemu rozpadu.

Ako prezident Xi dorazil vo Wu-chan tento týždeň pri svojej prvej návšteve centra ohniska nákazy Peking verí, že najhoršie je za nami. Rýchly a rozhodný postup môže znamenať rozdiel medzi závažným ekonomickým dopadom a miernym ekonomickým dopadom.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map