Ak 4-hodinová úroveň bitcoinu dokáže prekonať MA (60), môže sa centrálnou osou trendu konsolidácie tohto mesiaca stať 6 950 dolárov: Crypto Market každý deň

Streda 22. apríla: Najlepšie kryptotrhy registrujú mierne zisky za posledných 24 hodín.

Bitcoin (BTC) sa stále obchoduje tesne pod 7 000 dolárov, pričom v daný deň zaznamenal 2-percentný odraz.

Ethereum (ETH) stúpa takmer o 3 percentá a drží sa v rozmedzí s hornou hranicou 176 dolárov.

XRP spoločnosti Ripple vzrástol za posledných 24 hodín asi o 1,5 percenta a obchodoval sa za 0,1856 USD.

Porazí BTC MA (60) a 6 950 dolárov?

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Včera sa BTC dočasne stabilizovali po poklese na 6 750 dolárov. Trend počas nasledujúcich niekoľkých hodín naďalej kolísal v rozmedzí od 6 750 do 6 950 dolárov. Horný odpor je jasný a rozsah malého pohybu je teraz menej ako 100 dolárov. 

Tím pre analýzu trhu OKEx verí, že odraz s výrazným vzostupným objemom, ku ktorému došlo dnes o 01:00 HKT, možno použiť ako základ pre posúdenie krátkodobej sily býkov.

Objem obchodov za tú hodinu bol najvyšší za posledných takmer 10 hodín, cena však iba krátko otestovala 6 950 dolárov a rýchlo klesla späť. Do istej miery sa dá určiť, že krátkodobá tvrdá odolnosť je stále okolo 6 950 dolárov.

Vzhľadom na to, že 6 750 dolárov je možné považovať za krátkodobú podporu, akonáhle trend prelomí niektorý z vyššie uvedených dvoch bodov, môže sa použiť na dočasné predpovedanie smeru pohybu.

Investori by si mali uvedomiť, že je lepšie počkať viac ako štyri hodiny, aby ste zistili, či tento trend zlomí MA (60) a 6 950 dolárov súčasne. Je dôležité potvrdiť, že lámanie je racionálne a odpor smerom nahor je stále okolo 7 200 – 7 300 dolárov.

Graf BTC 4H ukazuje, že MA (60) je efektívna rezistencia

4H graf Trvalé dáta výmeny BTC / USD. Zdroj: OKEx.com

4-hodinový graf bitcoinu tiež ukazuje, že trend je momentálne potlačený MA (60). Na tejto grafickej úrovni je zrejmé, že MA (60) predtým poskytoval cene dostatočnú podporu a odolnosť, preto sa s ňou dá v súčasnosti zaobchádzať ako s účinnou.

Aké sú však šance, že trend môže prekonať tento kĺzavý priemer? Ak hlasitosť naznačuje tendenciu zvyšovať sa, v závislosti od vzostupnej úrovne hlasitosti v najbližších hodinách je možné efektívne prekonať problém. V opačnom prípade by sa investori mali pozerať z falošného zlomu.

Identifikácia formy svietnika môže tiež posúdiť účinnosť úniku. Ak sa v nasledujúcich hodinách každý hodinový svietnik uzavrie dlhou hornou čiarou tieňa, znamená to, že okolo tejto oblasti je vyvíjaný veľký predajný tlak a šance na racionálny únik sú obmedzené..

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 950 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 200 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 750 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 550 dolárov

ETH má krátkodobú podporu na úrovni 166 dolárov

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com

$ 166 bola overená ako silná úroveň podpory pre ETH v blízkej budúcnosti, ale rezistencia nad 175 $ je stále krátkodobo ťažko prekonateľná. V poslednej dobe sa táto úroveň dvakrát ukázala ako platný odpor.

Čo sa týka objemu, v posledných dvoch prípadoch, keď bolo testovaných 175 dolárov, sa býčí objem dokázal udržať na vysokej úrovni, ale pokusy stále zlyhali. Pri súčasných úrovniach objemu je takmer nemožné urobiť platný únik, ak na trh nevstúpia ďalšie býčie fondy.

Trend sa preto pravdepodobne bude pohybovať medzi 166 až 176 USD a ako bolo spomenuté včera, šokujúcim procesom je formovanie pravého ramena. Po vytvorení vzoru si trend vždy zvolí smer.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 175 dolárov
 • Strednodobý odpor: 189 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 166 dolárov
 • Strednodobá podpora: 155 dolárov

0,1865 $ je tvrdá úroveň odporu pre XRP

4H XRP / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: OKEx.com

Ako ukazuje 4-hodinový graf, aj keď bola XRP dočasne podporená sumou 0,1820 USD, býci len ťažko mohli tlačiť cenu nad odpor 0,1865 USD. Ak bude táto pozícia vždy potlačená touto pozíciou, je pravdepodobné, že cena opäť klesne späť na 0,1780 USD.

Červené krúžky na grafe ukazujú, že úroveň odporu blízko 0,1865 USD je tvrdá. Aj keď k zlomeniu dôjde v krátkom čase pri vzostupných objemoch, je ľahké pre rýchly pokles ceny bez zvýšenia objemu.

Investori by si mali uvedomiť, že návratné dno včera nepokračovalo v nedávnom pravidle vyššieho dna. To môže znamenať, že riziko poklesu ceny sa zvyšuje. Je nevyhnutné zamerať sa na krátkodobú platnosť 0,1780 USD.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1865 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1885 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1820 USD    
 • Strednodobá podpora: 0,1780 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map