Ak sa bitcoiny dokážu stabilizovať na 6,4 tis. USD, môže sa testovať maximálna hodnota minulého týždňa vo výške 7 000 USD: Crypto Market denne

Utorok, 24. marca: kryptotrhy zaznamenávajú za posledných 24 hodín solídne zisky. Cena bitcoinu (BTC) vzrástla v daný deň takmer o 16 percent a dnes ráno sa neustále zvyšuje z 6 400 dolárov.

Druhá najväčšia kryptomena podľa trhového stropu, Ether (ETH), získala približne 14 percent a v čase tlače sa obchoduje nad 140 dolárov, čo tlačí na úroveň krátkodobej odolnosti 145 dolárov.

Ripple’s XRP je v tento deň miernejších 7 percent, smeruje k strednodobej úrovni odporu 0,1750 USD.

Rastúca sila býka pre BTC

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: OKEx.com

Včera večer zažilo BTC opäť extrémny trend. Potom, čo cena silno vzrástla na 6 700 dolárov, okamžite klesla späť a za pár minút klesla na zhruba 6 100 dolárov. Odvtedy sa cena neustále odrazila nad hranicu 6 400 dolárov.

Tím analýzy trhu OKEx sa domnieva, že vzor pripínania, po ktorom včera večer nasledoval veľký býčí svietnik, je typickým veľkým ťahom veľrýb s cieľom nalákať býkov a vyhodiť do povetria medvedie pozície

Bullish svietnik začal blízko 5 800 dolárov a najskôr zlomil niekoľko krátkych pozícií, ktoré stanovili stop loss na 6 000 dolárov. So známkami veľkého objemu a rastúcich cien však v priebehu nasledujúcej hodiny cena okamžite klesla z vysokej úrovne a dlhé pozície, ktoré práve vstúpili, boli vymyté.

V súčasnosti trend prestal klesať na 6 400 dolárov a dno úrovne 1-H neustále stúpa. Je to znak zvyšujúcej sa sily býkov.

Ak si cena dnes dokáže udržať stabilitu nad 6 400 dolárov, je pravdepodobné, že testujeme odolnosť na 7 000 dolárov. Investori musia poznamenať, že aj keď sa trend prelomí pod tento bod, ale neprelomí 6 000 dolárov, trend je stále vzostupný.

Bitcoinoví býci potrebujú väčší objem, aby zlomili 7 000 dolárov

Vyššie uvedený 1-dňový graf bitcoinu naznačuje, že vzostupná trendová čiara dokázala, že včera 23. marca úspešne podporila cenu. To tiež znamená, že sa zvyšuje efektívnosť trendovej čiary. Medvede potrebujú viac sily, ak chcú stlačiť cenu pod ňu.

Aj keď dnes cena stúpla z 5 800 na 6 800 dolárov, takmer sa dotkla predchádzajúcej výšky, zdá sa, že objemy nákupu vykazujú znížený trend. Ak objemy nemôžu stúpať na vysokú úroveň, nebude ľahké rozdeliť 7 000 dolárov.

Investori by si mali uvedomiť, že ak cena klesne pod 6 000 dolárov – čo znamená, že klesla pod trendovú čiaru – vytvorenie druhého dna bude v budúcnosti stále možné.


Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 7 000 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 300 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 400 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 000 dolárov

ETH sa konsoliduje a tlačí na úroveň krátkodobého odporu

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com

Včera, 23. marca, bol ETH skutočne podporený o 120 dolárov a odrazil sa, ale bol niekoľkokrát blokovaný v blízkosti 138 dolárov. Ak nedôjde k zvýšeniu nákupu finančných prostriedkov na podporu tohto trendu, môže byť ťažké túto úroveň odporu prelomiť.

Pre krátkodobú silnú podporu sa môžu investori najskôr zamerať na 134 dolárov. Ak je táto úroveň narušená, ETH môže pokračovať v testovaní podpory na 120 USD.

Investori by si mali uvedomiť, že 155 dolárov je horná hranica konsolidovanej oblasti. Pred vylomením tejto pozície je potrebné trend považovať za konsolidujúci, čo znamená, že stále môže existovať extrémna trhová situácia.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 145 dolárov
 • Strednodobý odpor: 155 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 134 dolárov
 • Strednodobá podpora: 120 dolárov

XRP čelí úrovni krátkodobého odporu, vyžaduje aktívnejšie obchodovanie

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

Ako ukazuje graf vyššie, pohybujúci sa trend XRP sa ustáli. Prvá úroveň podpory sa môže zvýšiť na 0,1440 USD a prvá úroveň odporu sa pohybuje okolo 0,1650 USD. V súčasnosti je obchodná aktivita nízka, takže je ťažké prekonať úroveň odporu.

Ak je však možné spätné získanie po poklese z 0,1650 USD na 0,1580 USD, je to tiež silnejší signál býčieho pohybu v budúcnosti. Pokles pod 0,1440 USD môže znamenať, že prípad absorpcie počítadiel si vyžaduje viac času.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1650 dolárov
 • Strednodobý odpor: 0,1750 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1580 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1440 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map