Ako obchodovať s opciami: Skutočný prípad trhu BTC

Uveďme si príklad na trhu BTC 17. decembra 2019:

Povedzme, že veríme, že medvedí trend na trhu BTC, ktorý pretrváva posledných pár mesiacov, bude pokračovať. Obchodníci môžu ísť skôr za primárnu obchodnú stratégiu, ako dlho. Aj keď krátkodobé / strednodobé skreslenie BTC zostáva na pozadí negatívnych účinkov, stále existuje len málo dôkazov o tom, že by sa v tomto okamihu opakovala novembrová korekcia, a zatiaľ sa zdá, že 6400 úrovní predstavuje dobrú podporu.

Ako obchodovať s opciami na bankomaty (peniaze)?

Pretože očakávame krátkodobý / stredný klesajúci trend BTC, je tu jednoduchá stratégia, ktorú môžeme vykonať v našej simulácii obchodovania s možnosťami OKEx:

1. Predajte možnosť hovoru z bankomatu. Trh 17. je stále slabý a odraz je menší, ako sa očakávalo, takže predajte opciu v deň cvičenia a získajte návratnosť..

2. Prípadne si môžeme kúpiť možnosť vloženia bankomatu. Keď je dnešný trh stále na vzostupe a očakáva sa ďalší klesajúci trend, zvýšenie vnútornej hodnoty opcie pokryje zníženie časovej hodnoty. Cena tejto možnosti sa primerane zvýši. Takto môžeme získať, či už ho predáme priamo za vyššiu cenu alebo počkáme do dňa cvičenia.

Čo sú možnosti bankomatu?

At-the-money (ATM) znamená, že realizačná cena opcie je rovnaká alebo veľmi blízka cene podkladového aktíva, bez ohľadu na výzvu alebo predaj.

Ďalej je uvedená stránka simulácie obchodovania s možnosťami OKEx, ktorá zobrazuje informácie o možnosti ATM, vrátane:

Červené políčko: Dátum uplatnenia opcií, čo znamená obdobie platnosti zmluvy. Dátum cvičení zobrazený na snímke obrazovky je tento piatok o 08:00 (UTC)

Zelená skrinka: Názov možnosti. Prvá časť sa týka základného produktu opcie, „TBTCUSD“ znamená virtuálne BTC používané v simulácii obchodovania. Na živom trhu to bude BTCUSD, teda bitcoin. V druhej časti označuje „191213“ dátum vykonania – 13. decembra 2019. Je to rovnaké ako informácie uvedené v červenom poli. V tretej časti sa „7000“ vzťahuje na realizačnú cenu, ktorá sa používa na porovnanie s podkladovou cenou a na výpočet výnosu a ceny nútenej likvidácie. Vo 4. časti znamená „C“ (Hovor) možnosť hovoru. Ak je to P (Put), znamená to možnosť opcie.

Modrá skrinka: Kniha objednávok. Podobne ako futures, červená časť zobrazuje predajnú cenu, zelená časť nákupnú cenu. Na pravej strane je množstvo možností.

Žlté políčko: Metriky možností. Prvý riadok zobrazuje najdôležitejšiu časť: spotový index a značková cena. Index priamo ovplyvňuje nákup & predajná cena opcie. Pri výpočte výnosu k dátumu expirácie musíte porovnať index a realizačnú cenu, aby ste mohli vypočítať návratnosť a trhovú cenu BTC spotu po nútenej likvidácii. Tu by sme sa mali zamerať na značkovú cenu. Cena značky, vypočítaná systémovým algoritmom platformy, je relatívne spravodlivá cena opcií, ktorá sa mení v reálnom čase.

Prečo by sme sa mali zamerať na značkovú cenu?

Zistili sme, že na trhu simulácie obchodovania existuje značné rozpätie medzi trhovou cenou a značkovou cenou, čo znamená, že keď je hodnota aktíva 5 dolárov, trhová cena by sa mohla vyšplhať až na 15 dolárov. V súčasnosti je najlepším spôsobom obchodovania predaj aktíva za trhovú cenu namiesto jeho kúpy.

Zoberme si ďalší príklad z histórie trhu s BTC.

Späť k 15. decembru sme videli, že ukazovatele objemu a hybnosti obchodovania neboli silné a trh by krátkodobo osciloval. Veríme, že obchodníci by s bitcoinom nemali dlho pokračovať, pokiaľ sa ich cena nezlomí nad 7300.

Ako obchodovať s opciami OTM (bez peňazí)?

Ak je trh slabý a veľmi osciluje, môžete sa rozhodnúť pre jednu z týchto jednoduchých obchodných stratégií:

1. Predajte možnosť hovoru OTM. Ak na trhu nie je veľa oscilácií (žiadny prudký pohyb cien), predajte opciu v deň cvičenia a získajte peniaze.

2. Predajte možnosť predaja OTM. Ak cena neklesne toľko, ako sa očakávalo, a časová hodnota sa rýchlo spotrebuje, cena opcie bude nižšia. Môžete z toho zarobiť, či už chcete kúpiť aktívum za nižšiu cenu, aby ste stratu napravili, alebo počkať do dátumu exspirácie, keď sa hodnota opcie stane nulovou..

3. Tu je mierne pokročilá stratégia: kombinujte stratégiu 1 a 2. Týmto spôsobom môžete zdvojnásobiť návratnosť bez väčších rizík.

Čo sú možnosti OTM?

Pre kúpnu opciu OTM (mimo peňazí) to znamená, keď je podkladová cena nižšia ako realizačná cena. V prípade predajnej opcie OTM to znamená, že podkladová cena je vyššia ako realizačná cena. Zjednodušene povedané, možnosti OTM sa týkajú situácie, keď cena nie je dostatočne vysoká alebo nízka na to, aby splnila realizačnú cenu.

Rovnako ako vyššie, na stránke simulácie obchodovania s možnosťami OKEx sa zobrazujú informácie o nedávnych možnostiach bankomatu. Možnosti OTM nájdete kliknutím na „Celý týždeň“ a zobrazia sa všetky možnosti týždňa:

V tom čase sa cena BTC pohybuje okolo 7050. Podľa definície sú OTM call opcie tie, ktorých realizačné ceny sú vyššie ako 7000, a OTM put opcie sú tie, ktorých realizačné ceny sú nižšie ako 7000 (Pretože opcia s realizačnou cenou 7 000 je najbližšie k 7050, tu sa to považuje za možnosť ATM), čo sú dve časti, ktoré sú na obrázku vyššie označené červenou farbou.

Ktorú možnosť OTM by ste si teda mali zvoliť? Tu je tip: zvážte využitie možností. Najskôr kliknite na „Nastavenia zoznamu“ v pravom hornom rohu, potom začiarknite políčko „Páka“ a kliknite na potvrdiť. Pákový efekt každej z možností môžete vidieť na stránke, ako je to znázornené v modrom kruhu na obrázku vyššie.

Majte na pamäti, že možnosti sa líšia od termínovaných obchodov a trvalých výmen. Obchodovanie s opciami nezahŕňa pákový efekt a používatelia si nemôžu zvoliť úroveň pákového efektu. Je to len približná hodnota daná systémom na základe výpočtu nákladov.

Ak sa pozriete bližšie, zistíte, že pri nákupnej opcii platí, čím vyššia je realizačná cena, tým vyššia je páka – výnimky pre niekoľko posledných pákových efektov, ktoré zostávajú na 2 000-násobku, pretože ich ceny sú malé.

Pákový efekt vám umožňuje okrem realizačných cien zohľadniť aj ďalšie faktory. Môžete tiež odkazovať na úrovne pákového efektu kontraktov, aby ste zvážili príslušné riziká a koľko finančných prostriedkov by ste mali vložiť do obchodu s opciami.

Na záver nezabúdajte, že pákový pomer je priamo úmerný príslušnému riziku – čím vyšší je pákový pomer, tým nižšia je pravdepodobnosť uplatnenia. Aj keď je váš vklad menší, riziko straty všetkých investovaných prostriedkov je tiež zodpovedajúcim spôsobom vyššie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map