Altcoiny v centre pozornosti ako bitcoinová volatilita dosahuje každoročne nízku sledovanosť trhu každý týždeň

Minulý týždeň zaznamenali bitcoiny (BTC) v pondelok rast z približne 9 000 dolárov, pričom za tri dni zaznamenali 4% zisk a potom dosiahli týždenné maximum 9 470 dolárov podľa OKEx Spot Price. Pred poklesom sa však pohyboval nad 9 400 dolárov menej ako pol dňa a odvtedy sa obchodoval v úzkom rozmedzí 9 100 až 9 350 dolárov, pričom týždeň skončil na 9 275 dolároch so ziskom 2,31%..

Podľa BTC.com, Bitcoin hash rate tento týždeň naďalej rástol a dosiahol historické maximum 123,46 EH / s. Keď začnú pracovať nové ťažobné plošiny, bitcoin opäť zažíva cyklus zvyšovania ťažobnej sily. Očakáva sa, že za pár hodín stúpne obtiažnosť bitcoinu o 9,52% v dôsledku tohto nárastu hash rate.

Medzitým jednomesačná realizovaná volatilita bitcoinu v nedeľu dosiahla ročné minimum 30% – to nám však nič nehovorí o smerovaní, ktorým sa bude bitcoin uberať. Naposledy sme tak nízku volatilitu zaznamenali na konci marca 2019, po ktorom nasledoval 30% týždenný nárast. Predtým však v novembri 2018 bitcoin klesol za dva týždne po období nízkej volatility takmer o -50%. 

Realizovaná volatilita BTC / USD. Zdroj: Šikmý

Keďže bitcoiny bežia v obmedzenom rozmedzí, je to príležitosť pre altcoiny, aby opäť vzlietli. Všetky hlavné kryptomeny minulý týždeň prekonali lepšie výsledky ako bitcoiny. Cardano’s Ada (ADA) posunula nahor ďalších 32,84%, čím získala piaty týždeň po sebe. XRP a Bitcoin SV (BSV) vzrástli o 13,59%, respektíve 19,65%, zatiaľ čo éter (ETH) vzrástol o relatívne miernych 6,5%. 

Cena protokolu Oracle ChainLink (LINK) prekonala 8 dolárov – ďalšie rekordné maximum – za posledný týždeň až 67%. Zvýšil sa o viac ako 400%, ak počítame z prepadu z polovice marca, keď LINK klesol pod 2 $. Rebríček trhovej kapitalizácie spoločnosti ChainLink dnes dnes tiež postupne prekonal EOS a Litecoin.

V sektore DeFi Akropolis (AKRO) minulý týždeň vyskočil cez 70%, zatiaľ čo Aave (PÔŽIČKA) a syntetické (SNX) zaznamenal dvojciferný nárast. Celková trhová hodnota tokenov DeFi sa blíži k 8 miliardám dolárov, podľa údajov z minulého pondelka je to 7,35 miliárd dolárov Tržná kapitalizácia DeFi. Pred dvoma mesiacmi bol celkový trhový strop tokenov DeFi iba okolo 1 miliardy dolárov.

Týždenné výnosy hlavných kryptomien, 7. 6. – 7. 12.. Zdroj: TradingView

Stále viac sa hovorí o „altcoinovej sezóne“ Twitter, keďže dominancia bitcoinu klesla z májovej maxima 69% na 63,5%, podľa údajov z TradingView. Mohli by existovať dva dôvody, prečo sa pozornosť účastníkov trhu vrátila k altom. Prvým je to, že špičkové kryptomeny sú na dobrej ceste k dosiahnutiu svojich míľnikov, ako je napríklad Carda’s Ada, ktorá dokončuje svoju veľkú účasť na aktualizácii Shelley. Po druhé, vplyv DeFi na vytváranie bohatstva a kryptomeny súvisiace so stávkovaním viedol k prílivu maloobchodných obchodníkov. Napríklad spoločnosť Kyber Network (KNC) sa v júni umiestnila na štvrtom mieste, čo sa týka objemu spotového obchodovania na OKEx, len zaostala za BTC, ETH a BCH. 

Technická analýza

BTC stále beží pod 60-denným kĺzavým priemerom, ktorý sa pohybuje okolo 9 380 dolárov. Vedúca digitálna mena minulú stredu krátko vystúpila nad tento kĺzavý priemer, ale na štvorhodinovom grafe nasledovala medvedia divergencia RSI, po ktorej cena klesla na 9 150 dolárov. 

Náhodné pohyby v tomto tesnom rozmedzí môžu krátkodobo pokračovať. Bitcoin nateraz nepredstavuje jasnú obchodnú príležitosť, ktorá dáva viac šancí altcoinom.

Graf OKEx BTC Perpetual Swap 4h. Zdroj: OKEx, TradingView

LINK je od minulého týždňa vo veľmi vzostupnej dynamike a vyskočil zo 4,8 USD na historické maximum 8,6 USD. Aj keď na štvorhodinovom indikátore RSI vidíme medvediu divergenciu, keďže objem obchodov sa zvyšuje, pohyb LINK na 10 USD sa zdá byť po krátkej krátkodobej korekcii realistický.. 

Graf OKEx LINK Perpetual Swap 4h. Zdroj: OKEx, TradingView

Ada vytvára potenciálny dvojitý vzor s neutrálnym čítaním RSI na 4-hodinovom grafe. Keďže cena sa pohybuje v hornom rozmedzí s klesajúcim objemom obchodovania, môže Ada čeliť veľkému predajnému tlaku nad 0,14 USD. Negatívom je, že 0,126 USD predstavuje kritickú úroveň podpory, ktorá by v prípade straty mohla viesť k zrúteniu ceny a testovaniu 0,11 USD.

Graf OKEx ADA Perpetual Swap 4h. Zdroj: OKEx, TradingView

Do budúcnosti tento týždeň 

Pretože korelácia bitcoinu s akciovým trhom zostáva vysoká, musíme sa stále zamerať na tradičné aktíva, ktoré sú, zdá sa, vedené technologickými akciami.

Nasdaq minulý týždeň vyrazil o 4% a uzavrel na rekordne vysokej úrovni. Pred novým fiškálnym štvrťrokom sme však zaznamenali rastúci dopyt po inštitucionálnom zabezpečení, pretože pomer Put-to-Call na CBOE vzrástol na 1,64 z 1,59 v priebehu minulého týždňa. Bitcoin bude pravdepodobne čeliť väčšiemu tlaku, ak akciový trh vstúpi do fázy korekcie.

V oblasti kryptomien bude banka Bancor (BNT) 2.0 uvedená na trh v júli. Protokol bZx súvisiaci s DeFi (BZRX) sa očakáva 13. júla a spoločnosť Cosmos (ATOM) očakáva spustenie testnetu 27. júla. 

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov. Sledujte OKEx Insights na a .

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map