Bitcoin dosahuje pred korekciou a obnovou 12 000 dolárov, zatiaľ čo XRP vykazuje známky života a pretrváva dopyt po ETH – týždenné sledovanie trhu

Sledovanie trhu každý týždeň

Bitcoin (BTC) bol minulý týždeň na horskej dráhe. Od minulého pondelka do 4:00 UTC v nedeľu cena bitcoinu prudko stúpla z 9 900 dolárov na 12 100 dolárov a stanovila nové maximum pre tento rok. Trh však potom prudko zmenil stav k horšiemu, keď bitcoiny klesli až na 10 422 dolárov – čo je svedok 12% stiahnutia za pol hodinu, podľa OKEx Spot Price. Vedúca digitálna mena sa odvtedy trochu zotavila, ale táto nedávna cenová akcia si zaslúži ďalšiu analýzu.

Do hodiny od nedeľného pádu, viac ako 1,1 miliardy dolárov Pozície na celom trhu boli zlikvidované, väčšinou v bitcoinoch a éteroch. To znamenalo najväčšiu likvidáciu od 12. marca, čo naznačuje, že obchodníci s dlhými pozíciami boli nadmerne zadlžovaní. Viedli aj k týmto extrémnym cenovým pohybom abnormálne ceny na niektorých burzách. Spoločnosť OKEx však počas celej cenovej akcie fungovala hladko. Rozsah jednodňového obchodovania v hodnote 1 500 dolárov navyše viedol k ďalšiemu zvýšeniu krátkodobej volatility bitcoinu, čím sa vrátil na úroveň 11,61% v polovici mája..

7D volatilita bitcoinu (BVOL7D). Zdroj: TradingView7D volatilita bitcoinu (BVOL7D). Zdroj: TradingView

Napriek nedeľňajšiemu veľkému poklesu sa bitcoiny zotavili na 11 100 dolárov, čo týždenne predstavovalo +11,67%. Okrem toho najväčšie kryptomena na svete v júli vzrástla o 24% a dosiahla medziročnú návratnosť 60%.

Pokiaľ ide o altcoiny s veľkou kapitalizáciou, minulý týždeň dosiahli najlepšie výsledky XRP, a to až o 37,21%. XRP prerušila osemdňovú pozitívnu obchodnú seansu a pred veľkým poklesom dosiahla týždenný výnos 50%.

Na druhej strane generátor hybnosti z minulého týždňa, Ether (ETH), v skorých ranných hodinách v nedeľu ráno vystúpil na 30 minút nad 415 dolárov, čo je nové maximum, ktoré sa od augusta 2018 nezaznamenalo. Potom sa prepadlo na 327,8 USD, čo je pokles o viac ako 20%. . Nasledujúci rýchly odraz však tiež umožnil ethereovej minci získať týždenný zisk 20,34%.

Litecoin (LTC) zbieral týždenný výnos 18,29%, zatiaľ čo BTC fork Bitcoin Cash (BCH) a jeho nasledujúci fork, Bitcoin SV (BSV), boli až o 15% vyššie. Cardano’s Ada (ADA) však po dokončení svojej najnovšej modernizácie Shelley stratila dynamiku a za posledný týždeň poklesla o 7,24%.

Týždenné výnosy hlavných kryptomien 7 / 27–8 / 2. Zdroj: TradingViewTýždenné výnosy hlavných kryptomien 7 / 27–8 / 2. Zdroj: TradingView

V sektore decentralizovaného financovania zostáva trh horúci. Niekoľko projektov DeFi vzrástlo za posledný týždeň o viac ako 40%. Medzi nimi je cena yearn.finance stále stabilná na hodnote viac ako 4 000 dolárov. A verzia Bancor (BNT) V2 bola uvedená do života 1. augusta, s prvým obchodným párom LINK / BNT.

Zvýšenie prijatia DeFi môže zvýšiť dopyt po éteri, čo môže následne zvýšiť cenu ETH a celkové nadšenie trhu s kryptomenami. Podľa DeFiPulse, celková hodnota uzamknutá v DeFi prvýkrát prekročila 4 miliardy dolárov, čo je metrika, ktorá od začiatku roka vzrástla asi o 800%.

Celková hodnota uzamknutá v DeFi. Zdroj: DeFiPulseCelková hodnota uzamknutá v DeFi. Zdroj: DeFiPulse

Technická analýza

V týždennom grafe BTC telo minulotýždňového svietnika stále neporušilo svoje maximá z minulého augusta. Cena prudko poklesla po dosiahnutí maxima v oblasti 12 000 dolárov, čo naznačuje silný odpor a predajný tlak na tejto úrovni.

Aj keď celkový vzostupný vzorec nebol jednoznačne zničený a úroveň podpory 10 700 dolárov stále zostáva zachovaná, v krátkodobom horizonte môžeme zaznamenať určitý tlak na zníženie.

OKEx BTC spotová cena 1W graf - 8/3. Zdroj: OKEx, TradingView OKEx BTC spotová cena 1W graf – 8/3. Zdroj: OKEx, TradingView

V porovnaní s tým má ETH silnejší trend. ETH / BTC v poslednej dobe dosahujú každoročné maximá kvôli silnému dopytu. Mesačná korelácia medzi nimi sa tiež zmenšovala nižšie, na 53%, čo je výrazne pod úrovňou 79% spred mesiaca.

S projektmi DeFi, ktoré otvárajú ďalšie príležitosti, existuje veľká pravdepodobnosť, že súčasná dynamika bude naďalej zvyšovať dopyt po ETH.

Cena éteru ako% ceny bitcoinu. Zdroj: zošikmenieCena éteru ako% ceny bitcoinu. Zdroj: zošikmenie

Do budúcnosti tento týždeň

Makroaktuálnymi udalosťami ovplyvňujúcimi smerovanie trhu tento týždeň zostávajú vzťahy medzi USA a Čínou a počty ohnísk koronavírusu. Správa o výsledkoch miezd, ktorá nepochádza z farmy a má byť zverejnená v piatok, môže tiež spôsobiť krátkodobé nepokoje na trhu.

V kryptopriestore bude Uniswap spoločnosti TRON (TRX) uvedený na trh 17. augusta a QTUM začne s pevným videním a stávkovaním do konca augusta.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map