Bitcoin mohol otestovať predchádzajúcu nízku hodnotu, sila odporu 6K $ je rozhodujúca: Kryptotrh každý deň

Po brutálnom poklese kryptomien a tradičných trhov na konci minulého týždňa sa bitcoiny (BTC) a ďalšie špičkové kryptomeny dokázali cez víkend konsolidovať.

Avšak skoro ráno, 16. marca, zaznamenali kryptotrhy ďalší zásah, keď zaznamenali dvojciferné straty za posledných 24 hodín.

Bitcoin sa v súčasnosti obchoduje okolo 4 600 dolárov a v deň klesá nad 14 percent a v týždni nad 40 percent.

Ether (ETH) tiež poklesol za posledných 24 hodín asi o 15 percent a držal sa tesne nad 100 dolárov za mincu. Druhá najväčšia kryptomena stratila takmer 50 percent svojej hodnoty z minulého týždňa.

Trvalá výmena BTC / USD

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Duša: okex.com

BTC vstúpil cez víkend do konsolidácie okolo 5 500 dolárov potom, čo minulý týždeň zaznamenal výrazný pokles a obchodné správanie ukázalo extrémnu nečinnosť. Avšak do dvoch hodín dnes večer, 15. – 16. marca, cena náhle stúpla na 6 000 dolárov a potom opäť klesla na zhruba 5 300 dolárov.

Počas včerajšej noci a dnes ráno sa bitcoiny obchodovali bokom okolo hranice 5 300 dolárov, potom poklesli na takmer 4 600 dolárov v čase tlače.

Pri pohľade na hodinový graf sa ukázalo, že 6 000 dolárov je krátkodobá efektívna úroveň rezistencie a pravdepodobnosť krátkodobého úniku je nízka. Ak cena otestuje predchádzajúce minimum – približne 3 800 dolárov – a bude podporovaná, môže tvoriť dvojité dno. V opačnom prípade môže cena hľadať novú podporu na cene 3 500 dolárov.

Vzhľadom na nedávne časté činnosti v oblasti oscilácie, ktoré sú náchylné na extrémne extrémne trhové podmienky, je súčasné riziko vstupu pre retailových investorov pomerne vysoké. Či sa súčasný región môže alebo nemá stať stupňovým dnom, zostáva potvrdiť.

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Duša: okex.com

Analytici spoločnosti OKEx sa domnievajú, že hoci je súčasný trend v dobe odpočinku po tom, čo bol v prepredanej oblasti, celý kryptotrh je stále plný pesimizmu. Ako reprezentatívna minca BTC preukázala únavu a vzhľadom na fondy s nízkym objemom obchodovania bolo ťažké zvládnuť predbežný únik.

Počas veľkej skládky minulý piatok 13. marca sa jednodňový svietnik uzavrel dlhým spodným tieňom, ktorý ukazoval na silu býkov v podnikaní. Tento nižší tieň môže naznačovať malú možnosť, že je možné vytvoriť novú minimálnu úroveň. Ďalší dlhý horný tieň pre dnešok však naznačuje tvrdý odpor pod 6 000 dolárov.

Energetické stĺpce MACD sa pohybujú jemne, ale zlatý kríž sa krátkodobo nevytvorí, kým tieto dve línie nebudú mať signál na stretnutie. Preto bude trend vstúpiť do konsolidácie je možné v budúcnosti, počas tohto obdobia by sa malo všimnúť 3 800 a 6 000 dolárov.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 000 dolárov
 • Strednodobý odpor: 6 680 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 4 590 dolárov
 • Strednodobá podpora 3, 3 800 dolárov

Trvalý swap ETH / USD

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: okex.com

ETH je zraniteľnejší ako BTC. Cena sa dnes ráno nepodarilo prelomiť z predchádzajúceho maxima 145 dolárov. Krátko otestovalo 134 dolárov a potom pokračovalo v poklese, keď po vstupe do svojho nedávneho konsolidačného trendu za posledných pár dní prvýkrát kleslo pod svoju minimálnu hodnotu 114 dolárov..

1-hodinový graf nám ukazuje, že medvedia sila spätného volania za posledných pár hodín je absolútne silnejšia ako prvá. Rastúci objem má aj objem predaja, ktorý ukazuje na slabosť.

Investori by sa mali najskôr zamerať na účinnosť podpory 106 dolárov. Ak sa cena éteru zlomí pod ním, potom je možné nájsť podporu blízko 94 dolárov.

Pre býkov je ťažké predpovedať dlhší odskok, pokiaľ nebude možné prekonať úroveň odporu okolo 145 dolárov.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobá rezistencia: 134 dolárov
 • Strednodobý odpor: 145 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 94 dolárov
 • Strednodobá podpora: 86 dolárov

XRP / USD večný swap

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: okex.com

Vyššie uvedený hodinový graf ukazuje, že XRP spoločnosti Ripple prechádza po minulotýždňovej skládke do ďalšieho konsolidačného obdobia. Pretože už v piatok 13. marca vytvoril nové minimum, nie je ľahké očakávať úroveň a silu podpory. Najvýznamnejšia pozícia je okolo 0,1355 USD a predchádzajúce minimum na 0,1028 USD.

Analytici OKEx predpovedajú, že cena XRP môže zaznamenať ďalší pokles. Ak je rozsah nasledujúcej skládky menší ako predchádzajúce skládky a najvyšší objem predaja zostáva nižší ako predchádzajúce najvyššie úrovne, zobrazí sa býčí signál o obrátení.

Investori by tiež mali mať na pamäti, že 0,1700 USD je prvou úrovňou odporu, ak môže odraz trvať dlhšie. Ak sa však cena zlomí bez zvýšenia objemu nákupu, bude tento vzor nepravdivým zlomom, potom sa trend presunie späť do konsolidačnej oblasti.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobá rezistencia: 0,1700 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1985 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1355 $
 • Strednodobá podpora: 0,1028 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map