Bitcoin nastavuje nové ATH na 28 000 dolárov, pretože trh vykazuje známky prehriatia

Market Watch Weekly je prehľad kryptotrhov a vývoja každý týždeň.

S blížiacim sa koncom roka sa bitcoiny po piatkovom štvrťročnom vysporiadaní futures a opcií prudko zvýšili a v nedeľu dosiahli najvyššiu cenu vôbec, 28 365 dolárov, podľa ceny indexu OKEx BTC. Vyšetrovanie Ripple zo strany Komisie pre cenné papiere a burzu sa nezdá, že by malo nejaký zásadný vplyv na vedúcu digitálnu menu, pretože minulý týždeň pokračovalo v nastavovaní nových rekordov.

Rast bitcoinu však altcoiny neposilnil a dominancia trhového stropu BTC v nedeľu dosiahla 71,57%, pričom sa prvýkrát od marca 2017 vrátila nad 70%. Dominancia bitcoinu sa naposledy blížila k hranici 70% 9. septembra. , 2019, keď dosiahol 69,90%.

Je pozoruhodné, že agregovaný otvorený záujem o futures na BTC neklesol po dátume štvrťročného vyrovnania 25. decembra, ale namiesto toho pod vedením OKEx dosiahol ďalší rekord 8,9 miliárd dolárov podľa skresliť údaje. Tento prudký otvorený záujem spojený s vysokými objemami na termínovom trhu odráža optimizmus trhu.

Futures na BTC agregovali otvorený úrok. Zdroj: zošikmenie

Tento optimizmus tiež posunul anualizovanú trojmesačnú bázu BTC futures na najvyššiu úroveň od polovice februára, pretože na väčšine búrz tento údaj stúpol nad 20%. Aktuálna vysoká prémia na futures predstavuje arbitrážne príležitosti, kde môžu obchodníci nakupovať BTC na spotovom trhu za krátku pozíciu na trhu futures. Stojí za zmienku, že dva predchádzajúce časy, kedy tento ukazovateľ dosiahol také maximá, boli 23. júna 2019 a 14. februára 2020, po obidvoch bitcoinoch došlo k veľkým návratom do týždňa.

Futures na BTC anualizované kĺzavé tri mesiace. Zdroj: zošikmenie

Žiadne známky altcoin sezóny

Hlavné altcoiny nedokázali minulý týždeň prekonať bitcoiny, pričom najlepšie výkonné litecoiny (LTC) dosiahli nárast o 12% a Ether (ETH) zaznamenali počas nedeľňajšej demonštrácie 10% zisk. Zatiaľ čo XRP sa vďaka novinkám SEC prepadlo o 50%, trh stále čaká na ďalší vývoj.

Aj keď bitcoin zaznamenal nové maximá, zdá sa, že altcoiny môžu potrebovať viac času na to, aby začali prudko stúpať, najmä preto, že inštitucionálni investori sa do veľkej miery zameriavajú na bitcoin. Altcoiny sa zvyčajne začnú hýbať, keď obchodníci začnú brať z bitcoinu zisky a vkladať ich na alternatívny trh.

Týždenné výnosy hlavných altcoinov, 12/21–12/27. Zdroj: TradingView

Celková hodnota uzamknutá v DeFi presiahla 20 miliárd dolárov

V priestore DeFi – ktorý má za sebou už dosť rok – údaje DeBank ukazujú, že celková hodnota uzamknutá v protokoloch prvýkrát prekročila 22 miliárd dolárov. Súčasné tri najlepšie protokoly z hľadiska TVL sú WBTC (3,1 miliárd dolárov), Maker (2,8 miliárd dolárov) a Uniswap (2,1 miliardy dolárov).

Celková hodnota uzamknutá v DeFi. Zdroj: DeBank

Pokiaľ ide o výnosy, Synthetix (SNX) sa umiestnil na prvom mieste v zozname hlavných tokenov DeFi druhý týždeň po sebe, minulý týždeň získal 37%. Na druhej strane, yearn.finance (YFI) sa prepadli o 10%, zatiaľ čo SushiSwap (SUSHI) a Uniswap (UNI) zaznamenali počas týždňa zanedbateľné zmeny. 

Týždenné výnosy hlavných tokenov DeFi, 12/21–12/27. Zdroj: TradingView

Do budúcnosti tento týždeň

Tri hlavné americké akciové indexy rástli druhý deň po sebe pred vianočnými sviatkami. Medzitým futures na akciové indexy zaznamenali zisky dnes po tom, čo prezident Trump podpísal nový stimulačný balík vo výške 900 miliárd dolárov, a môžeme očakávať, že niektoré z týchto nálad podporia aj bitcoiny.

Keď sa pozrieme späť na rok 2020, epidémia COVID spôsobila, že ekonomika zažila najhorší pokles od Veľkej hospodárskej krízy. Potom, čo akciový trh v marci veľmi rýchlo poklesol, potom urobil obrat v tvare písmena V a investori, ktorí využili načasovanie, boli schopní vyťažiť veľké výnosy z akcií aj bitcoinu.

Súčasná súčasná situácia, extrémne voľná monetárna politika a veľmi nízke výnosy štátnych dlhopisov nútili peniaze do rizikových aktív, čím sa plošne zvyšovali ceny. Do roku 2021 budú investori musieť venovať väčšiu pozornosť harmonogramu znižovania súvahy Fedu a možnému trhovému stiahnutiu vyvolanému zvýšením úrokových sadzieb.

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Zrieknutie sa zodpovednosti:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map