Bitcoin obchoduje s futures na plot aj napriek nedávnemu oceneniu ceny

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Po rešpektovaní podpory na úrovni 10 000 dolárov od začiatku septembra zaznamenal minulý týždeň bitcoin (BTC) rast o 8%. Zatiaľ čo popredná digitálna mena kolísala, zhruba od 10 400 do 11 300 dolárov, dokázala prekonať odpor na 10 750 dolárov a v súčasnosti sa obchoduje okolo 11 000 dolárov, podľa ceny OKEx Quarterly Futures (BTCUSD1225).

Účastníci trhu by si tiež mali uvedomiť, že štvrťročná budúcnosť OKEx prešla z BTCUSD0925 na BTCUSD1225, pretože platnosť prvého z nich vyprší budúci piatok.

Vzhľadom na to, ako sa budúci štvrťročný dátum spotreby posunul na koniec decembra, je najzrejmejším výsledkom to, že základ BTC je späť nad 2%. Čo však nie je také zrejmé, je to, prečo pomer dlhých / krátkych BTC naďalej klesal, pretože ceny sa v týždni neustále pohybovali nahor. Pretože pomer dlhá / krátka naďalej dosahuje rekordné minimá, jedným z vysvetlení môžu byť arbitri, ktorí presúvajú svoje BTC do blockchainu Ethereum pre výnosové farmy a zaisťujú svoje pozície pomocou derivátov.

Otvorený záujem mal naopak tento týždeň hladký priebeh, keď sa nazbieral späť nad 900 miliónov dolárov. Nepozorovali sme žiadne veľké pohyby od veľrýb, ale spotový trh s pákovým efektom sa javí ako menej istý, že ceny budú naďalej rásť. To spolu s klesajúcim pomerom dlhej a krátkej pozície naznačuje možné konsolidačné obdobie v strednodobom až krátkodobom horizonte.

Štvrťročné futures na OkEx BTC (BTCUSD1225). k 18. septembru 7:00 UTC Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku obchodných údajov OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer dlhých / krátkych akcií pokračoval v týždni v poklese, aj keď cena bitcoinu stúpla na 11 000 dolárov a dosiahla 0,68, keď BTC zaznamenal týždenné maximum na 11 300 dolárov.

Dve možné vysvetlenia tohto správania zahŕňajú maloobchodníkov, ktorí vstupujú do trenír za vysoké ceny kvôli nedôvere v ďalšie zhodnocovanie, a výnosových farmárov, ktorí zaisťujú svoje BTC pozície prostredníctvom derivátov po presunutí svojich aktív do éteru.

Aktuálny pomer medzi dlhou a krátkou hodnotou 0,7 je zjavne okolo historického minima, hlboko pod minulotýždňovým priemerom 1,1. Avšak v budúcnosti, keď budú zaistené krátke pozície uzavreté, budú pôsobiť ako silné výkyvy.

Čas zberu dát: 9/11 4:00 am UTC do 9/18 4:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Aj keď sme v priebehu týždňa zaznamenali záporné prémie za štvrťročné futures, základňa sa zotavila na zhruba 100 dolárov po tom, čo sa štvrťročný futures kontrakt presunul na december.

Prémia v pondelok ráno klesla až na 75 dolárov, ale tri po sebe nasledujúce dni ziskov v priebehu týždňa spôsobili jej prudký vzostup a teraz je nad 2,0% alebo 200 dolárov.

Čas zberu dát: 9/11 4:00 am UTC do 9/18 4:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Báza štvrťročných futures môže lepšie indikovať dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem minulý piatok klesol na nedávne minimum 788 miliónov dolárov, potom sa vrátil na súčasnú hodnotu okolo 900 miliónov dolárov. Cenové zhodnotenie tohto týždňa však nebolo sprevádzané výrazným zvýšením objemu obchodov.

Zmeny OI boli viac v súlade s cenovými pohybmi tento týždeň a absencia rýchlych výkyvov OI, keď cena klesala, naznačuje nedostatok veľrýb vstupujúcich do trenír.

Čas zberu dát: 9/11 4:00 am UTC do 9/18 4:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania marže BTC sa v priebehu týždňa javil dosť náhodne. Aj keď sa cena stále pohybovala, zmeny boli minimálne, pretože sa v podstate pohybovali medzi 4,5 a 6,8.

Je pozoruhodné, že tento pomer rýchlo skĺzol po stredajšom výskyte bitcoinu nad 11 000 dolárov, čo naznačuje nedôveru obchodníkov s okamžitým využitím, že cena bude naďalej rásť.

Čas zberu dát: 9/11 4:00 am UTC do 9/18 4:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Zatiaľ čo krátkodobé zhodnotenie zostáva na kartách, keďže bitcoiny minulý týždeň prekonali rezistenciu vo výške 10 750 dolárov, silné úrovne rezistencie sa formujú pri kĺzavých priemeroch 30 a 60 dní.

Okrem toho, vzhľadom na to, ako sme v stredu zaznamenali zhodnocovanie bitcoinu počas pádu DeFi, by účastníci trhu mali naďalej sledovať trh, či sa na ňom nenachádzajú príznaky korelácie medzi poklesmi DeFi a ziskmi BTC..

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map